Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ρομ φαινεται ενδιαφερουσα.

Εχει Ελληνικα για οσους ενδιαφερονται?

Απο μπαταρια εχεις στοιχεια?

 

Βασικα καλο θα ηταν να αναφερεις γιατι απορριψες την πολυδιαφημισμενη ρομ να βοηθησεις και αλλους που το σκεφτονται!

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θέλει κάποιος να δοκιμάσει μια καλή rom, μπορεί να βάλει την sMiui.

Είναι άψογη.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ανακαλώντας ότι είπα

Ας το διερευνήσουμε λοιπον

 

Ευχαριστω τον @ pittas για τα insights που νομίζω εξ αρχής έπρεπε να είχαν αναφερθεί

 

Εγώ με την μικρή μου πείρα αναφερθηκα ανάμεσα σε αυτα που βίωσαν με την μία και την άλλη(ελληνική) ρομ

 

Τώρα εχθρός του καλού το καλύτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θέλει κάποιος να δοκιμάσει μια καλή rom, μπορεί να βάλει την sMiui.

Είναι άψογη.

Δεν μας λες δυο λόγια

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι, official που να έχει Ελληνικά αλλά να παίρνει και αναβαθμίσεις υπάρχει;

 

Ελληνικά έχει η Official Global Dev αλλά είναι κατά 63% μεταφρασμένη μέχρι τώρα, η Global Stable θα αποκτήσει και αυτή ελληνικά μόλις φτάσει η μετάφραση στο 100%(Σε 1-2 μήνες λογικά). Το παραπάνω ισχύει μόνο για τις έκδοσεις 2/16 και 3/32, για τις μεγαλύτερες εκδόσεις δεν έχει βγει global ROM.

Nα ρωτησω, η Official Global Dev παιρνει ota update οπως η Global Stable ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση

 

Edit για το 3ram 32gb

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ φαινεται ενδιαφερουσα.

Εχει Ελληνικα για οσους ενδιαφερονται?

Απο μπαταρια εχεις στοιχεια?

 

Βασικα καλο θα ηταν να αναφερεις γιατι απορριψες την πολυδιαφημισμενη ρομ να βοηθησεις και αλλους που το σκεφτονται!

 

Nαι εχει κανονικα ελληνικά

Τι στοιχεια απο μπαταρια εννοεις? Την καταναλωση απο τα apps?

Την ρομ απο miui.gr την απερριψα γιατι βαζουν δικο τους browser και το dolby atmos που δεν τα θελω. Επισης εχει script που κανει αυτοματα wipe cache / dalvik cache και επισης δεν το θελω. Παλιοτερα βαζανε και επιπλεον apps οπως mikey mifit κλπ, ευτυχως τα κοψανε, αυτα κυριως με ειχαν 'σπρωξει' προς miui.eu σε διαφορα xiaomi που εστησα σε μελη της οικογενειας και φιλους.

Προς θεου μια χαρα ειναι και οι ρομ απο miui.gr, απλα ειμαι κατα των παρεμβασεων απο 3ους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες δυο λόγια

Τι να σας πω.

Τη χρησιμοποιώ από το RN 2 και συνεχίζω στο RN 3.

Δεν έχω κάποια προβλήματα που είχα με τις Ελληνικές.

Θα συνεχίσω να την χρισιμοποιώ σε μελλοντική αγορά Xiaomi.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω.

Τη χρησιμοποιώ από το RN 2 και συνεχίζω στο RN 3.

Δεν έχω κάποια προβλήματα που είχα με τις Ελληνικές.

Θα συνεχίσω να την χρισιμοποιώ σε μελλοντική αγορά Xiaomi.

Γιωργο για δωσε ενα λινκ γιαυτη την smiui ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο για δωσε ενα λινκ γιαυτη την smiui ......

http://smiui.net/mimax_hydrogen.php

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

2 ωρες34 λεπτά Ομιλίας

3ωρες 24 λεπτά sot

Τέρμα κλειστή φωτεινότητα

60% μπαταρία

Όλα τα αλλά το ίδιο data wifi Bluetooth

9 ώρες ανοικτή συσκευη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να σας πω.

Τη χρησιμοποιώ από το RN 2 και συνεχίζω στο RN 3.

Δεν έχω κάποια προβλήματα που είχα με τις Ελληνικές.

Θα συνεχίσω να την χρισιμοποιώ σε μελλοντική αγορά Xiaomi.

 

Δεν μας φωτισες και πολύ τι προβλήματα είχες?

Τι βρηκες καλό στην smui

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας φωτισες και πολύ τι προβλήματα είχες?

Τι βρηκες καλό στην smui

Χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα Bluetooth ακουστικό.

Με την Ελληνική που έβαλα αρχικά στο RN3 Pro στο bt δεν άκουγα σχεδόν τίποτα, ενώ στο ακουστικό όλα καλά.

Έβαλα την sMiui κι όλα καλά.

Από τότε την χρησιμοποιώ ανελλιπώς.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Bluetooth το ανέφερα και εγώ

Δεν μου απάντησε κανείς αν μπορούμε να ρυθμίσουμε την ένταση

Πάντως παρότι δεν είναι κάτι σπουδαίο για πολλούς για μένα που μιλάω ώρες είναι τα πάντα γιαμεν

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω ξανά παιδιά, επειδή έχω παραγγείλει το κινητό. Το έχω πάρει με global rom που υποτίθεται έχει και Ελληνικά μέσα, τελικά θα έχει Ελληνική γλώσσα ή όχι; Με ενδιαφέρει να παίρνει update από την xiaomi και φυσικά να είναι στα Ελληνικά.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω ξανά παιδιά, επειδή έχω παραγγείλει το κινητό. Το έχω πάρει με global rom που υποτίθεται έχει και Ελληνικά μέσα, τελικά θα έχει Ελληνική γλώσσα ή όχι; Με ενδιαφέρει να παίρνει update από την xiaomi και φυσικά να είναι στα Ελληνικά.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Καλησπέρα , αν παρήγγειλες το 3/32 τοτε υπάρχει Global που εχει ελληνικά και playstore ,παίρνει φυσικά αναβαθμίσεις εβδομαδιαίες αν βάλεις την developer και καθε μηνα περίπου αν βαλεις την stable .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω ξανά παιδιά, επειδή έχω παραγγείλει το κινητό. Το έχω πάρει με global rom που υποτίθεται έχει και Ελληνικά μέσα, τελικά θα έχει Ελληνική γλώσσα ή όχι; Με ενδιαφέρει να παίρνει update από την xiaomi και φυσικά να είναι στα Ελληνικά.
Επίσημη Global που να έχει ελληνικά είναι η Global Dev προς το παρών και αφορά τα 16GB/32GB μοντέλα. Εάν το παραλάβεις και έχει Global Stable με ελληνικά τότε πιθανότατα θα είναι κάποια ανεπίσημη πειραγμένη ROM και καλό θα είναι να την αλλάξεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αν παρήγγειλες το 3/32 τοτε υπάρχει Global που εχει ελληνικά και playstore ,παίρνει φυσικά αναβαθμίσεις εβδομαδιαίες αν βάλεις την developer και καθε μηνα περίπου αν βαλεις την stable .

 

 

 

Το 3/32 παράγγειλα, τώρα τι ακριβώς έχει μέσα δεν ξέρω rom global έλεγε.

 

 

 

Επίσημη Global που να έχει ελληνικά είναι η Global Dev προς το παρών και αφορά τα 16GB/32GB μοντέλα. Εάν το παραλάβεις και έχει Global Stable με ελληνικά τότε πιθανότατα θα είναι κάποια ανεπίσημη πειραγμένη ROM και καλό θα είναι να την αλλάξεις.

 

 

 

Αυτό που πήρα λέει global miui και OTA updater CE certificated και EU charger. Για να την αλλάξω θα πρέπει να κάνω την διαδικασία από την miui.gr

 

 

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβεις βάλε screenshot με την έκδοση για να σου πούμε εάν είναι επίσημη ή πειραγμένη η ROM.
Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβεις βάλε screenshot με την έκδοση για να σου πούμε εάν είναι επίσημη ή πειραγμένη η ROM.

 

 

 

Καλημέρα παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα περιμένω να παραλάβω και θα σας πω τι Rom είχε τελικά περασμένη.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη Global που να έχει ελληνικά είναι η Global Dev προς το παρών και αφορά τα 16GB/32GB μοντέλα. Εάν το παραλάβεις και έχει Global Stable με ελληνικά τότε πιθανότατα θα είναι κάποια ανεπίσημη πειραγμένη ROM και καλό θα είναι να την αλλάξεις.

 

Σε ποιο καταστημα υπαρχει αυτη η ρομ?Το vickmall δεν την εχει ενω την εχει στο redmi note 3 pro που πηρα πριν κανενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο καταστημα υπαρχει αυτη η ρομ?Το vickmall δεν την εχει ενω την εχει στο redmi note 3 pro που πηρα πριν κανενα μηνα.
Την έχει το vickmall στο μοντέλο 3/32. Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έψαξα πολύ, αυτή η rom η global που το στέλνει το geekbuing έχει ένα σωρό γλώσσες αλλά ΟΧΙ Ελληνική. Το vickmall αντίθετα το στέλνει με την Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language). Ξέρει κάποιος που μπορώ να την βρω και πως μπορώ να την περάσω;

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε αυτά, είναι από έναν από το site

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοίταξε αυτο

 

Κοιταξε αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αίτηση για ξεκλείδωμα bootloader: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13849-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader-Mi-Flash-Unlock-Tool-%CE%9E%CE%95%CE%9A%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%94/

Ξεκλείδωμα του bootloader αφού πάρεις έγκριση: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/

 

Εγκατάσταση Ελληνικής ROM:

Για το Mi Max 32GB: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14758-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi-Max-32GB-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

Για το Mi Max Pro 64GB/128GB: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14755-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi-Max-PRO-64GB-128GB-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?postID=182068#post182068

 

Κοιταξε αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίταξε το λινκ, https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-Πως-τσεκάρουμε-αν-ο-bootloader-είναι-κλειδωμένος-ή-ξεκλείδωτος/?pageNo=1, και αυτό, https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13849-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader-Mi-Flash-Unlock-Tool-%CE%9E%CE%95%CE%9A%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%94/, και αυτό, https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13853-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B5%CF%85%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B5-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE/

 

Κοιταξε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αυτά.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Κοιταξε αυτά.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Κοιταξε αυτά.

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου, και μια τελευταία ερώτηση.... Αφού γίνουν όλα αυτά το τηλέφωνο αναβαθμίσεις θα παίρνει επίσημα ή θα πρέπει να τις κατεβάζω από κάπου και να τις κάνω εγώ χειροκίνητα. Και το τηλέφωνο θα είναι root από κει και μετά;

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έψαξα πολύ, αυτή η rom η global που το στέλνει το geekbuing έχει ένα σωρό γλώσσες αλλά ΟΧΙ Ελληνική. Το vickmall αντίθετα το στέλνει με την Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language). Ξέρει κάποιος που μπορώ να την βρω και πως μπορώ να την περάσω;

 

Sent from mTalk Κώστας!!

 

Εγβ που αγορασα απο το vicmall με την ρομ που γραφεις το note 3 pro δεν εκανα τιποτα.Η ρομ ειναι πολυ καλη και εχει κατα 63 % ελληνικα και περνει καθε παρασκευή αναβαθμιση.Δεν χρειαζεται κατι αλλο.Επισης εχει play store και δεν εχει καθολου κινεζιες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...