Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το gallery και χθες και σήμερα ξεζουμιζει την μπαταρία είναι κάποια διεργασία που θα σταματήσει ή απλά πρέπει να φύγει ή εφαρμογη
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν διαπιστωσα κατι .......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε 5 γβ φωτογραφιες

γεμισε το mi account / storage

 

ετρωγε το 20-25 % της μερας

 

οταν τα εσβησα οπο το STORAGE νομιζα οτι σβηνουν εκει !!!!!!!!!!!!!!!!!

οχι στην φυσικη μνημη να που εκανα λαθος εσβησα ολες τις φωτογραφιες και τα βιντεο απο την καρτα

 

αιντε μετα με undelete να τα φερεις

poc η pos

 

ελευθερη μνημη γιατι εχει τοσο λιγη ?????

 

σε 1 γβ τηλεφ ειχαμε και 500 ελευθερα εδω 1,2-1.4 στα 2 GB ΤΙ ΦΟΡΤΩΝΕΙ?????

 

ΔΕΝ ειναι γρηγορο !!!!

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε πουλά το πάρε ένα Σάμσουνγκ :)

Όταν θα κοντεύω να τελειώσω τη μπαταρία από την πρώτη φόρτιση θα σου πετάχτουν τα μάτια έξω από το screenshot που θα δείχνει 3μερες χρήση και 10 ώρες οθόνη.

Αυτά φυσικά αν κάποιος νοιώθει να διαβάσει 5 πράματα κι όχι μόνο να κράζει μια συσκευή που στην τελική κάνει 200 ευρώ (νοιώθω σαν να κλέβω απορο, εάν είχε μηλαρακι από πίσω η συσκευη άνετα την πουλαγανε χιλιαρικο).

 

Για την ώρα 1 ημέρα 19 ώρες χρήση, 5 ώρες και 1 λεπτό οθόνη.... Μπαταρία ακόμη στο 50%.

 

Η συσκευη τα σπαει

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να διαβάζουμε τι γράφει ο άλλος

 

Ή αναφορά σχετικά με την μπαταρία είχε να κάνει με το gallery που ανέβαζε τις φωτό στο mu account και έτσι έτρωγε την μπαταρία

 

Αιτία αποτέλεσμα

 

δεν παραπονεθηκα για την μπαταρία που είναι ικανοποιητική

 

Για την ραμ που έγραψα και πραγματικά έχω ερώτηση δεν γραψατε που τρώει 1.5 GB μνημης όταν τα άλλα τηλ την βγάζουν με 500 - 700

 

Σύμφωνω σε θέματα μπαταρίας στα σχόλια σου σχετικά με τα επώνυμα

 

Διαφωνω με τις 3 μέρες γιατί κάθε άνθρωπος έχει διαφορετική χρήση εμένα παραπάνω από 1 -1.5 δεν βγαζει

 

Επίσης είχα προβλημα με ant+ και τον ταυτόχρονο συγχρονισμό hrm και foot pod

Έβαλα τα ant+ plugins+ radio

 

Επίσης νομίζω ότι το φόρουμ είναι για καταγράφεται ότι συμβαίνει

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το θεμα της μνημης πρεπει τη σημερινη εποχη να παψει να μας απασχολει. Το οτι κραταει 1,5GΒ απο τα 2 η 3 της μνημης RAM, αλλα η συσκευη μπορει και τη διαχειριζεται ωστε να μην κολWσει πουθενα, νομιζω απο μονο του τα λεει ολα. Αρα δεν θα πρεπει να μας απασχολουν στο θεμα μνημης αυτοι καθ εαυτοι οι απολυτοι αριθμοι, αλλα πως συμπεριφερεται η συσκευη. Και η συγκεκριμενη συσκευη εχει δειξει οτι δεν ζοριζεται πουθενα.

Για το θεμα ταχυτητας, δεν ξερω τι εννοεις, εγω τη βρισκω μια χαρα ταχυτατη. Δεν βλεπω ουτε καθυστερηση ουτε τιποτε. Μηπως εφταιγε ο συγχρονισμος σου με το Mi Cloud και ετσι επιβαρυνοταν η συμπεριφορα της συσκευης ?

Σχετικα με την μπαταρια, νομιζω οτι το 1-1,5+ ειναι κατα γενικη ομολογια πλεον περαν του δεοντος ικανοποιητικο. Φυσικα υπαρχουν και καποιοι, πιθανοτατα να εισαι μεσα σε αυτους, που με τη χρηση που κανουν πιθανοτατα δε βγαζουν ουτε τη μερα. Νομιζω πως αν συμβαινει αυτο, δυσκολα θα βρεις τετοια συσκευη που να ανταποκρινεται σε αυτη τη πολυ βαρια χρηση. Μαλλον θα πρεπει να ψαξεις σε εναλλακτικες λυσεις, η να κανεις συμβιβασμους σε συσκευες που ναι μεν εχουν μεγαλυτερες μπαταριες (6000MAh +), αλλα δεν θα ειναι αυτης της κατηγοριας ......

Γενικα πιστευω πως για τη μεγαλυτερη πλειονοτητα των χρηστων-ιδιοκτητων, η συσκευη ΤΑ ΣΠΑΕΙ !!!!

Παντα βεβαια θα υπαρχουν εξαιρεσεις ....

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί κάτι για έκδοση με band 20, περιμένουμε κατι?

 

μακαρι να σκασει μυτη απροσμενα, οπως εγινε με τις αντιστοιχες εκδοσεις των 3s και redmi note 3 pro.

το google προς το παρον δε ξερει κατι.

στο geekbuying εχει τετοιες international εκδοσεις αλλα οχι με την πολυποθητη συχνοτητα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Σκοπευω να αγορασω το εργαλειο σε 64αρι εκδοση και εχω μια απορια!

 

Σκοπευω να την παρω με την international εκδοση λογισμικου miui μιας και μενω Γερμανια και δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η ελληνικη γλωσσα οσο το αν ειναι σταθερη και θα δεχεται αναβαθμισεις..

 

Δεν ειμαι φυσικα απο αυτους που φλασαρουν διοτι τα εκανα παλια..πλεον θελω να εχω μια συσκευη που να δουλευει καλα και να κανει αυτα που ζηταω για τα κλασσικα πραματα!οποτε ουτε ρουτ με ενδιαφερει..

 

Λοιπον,ειναι ενταξει αν θα εχω αυτην την εκδοση λογισμικου?θα με καλυπτει στις αναγκες μου?

 

Συγνωμμη αν εχει απαντηθει προηγουμενως,φυσικα και εψαξα να βρω κατι ουσιαστικο ωστε να λυσει την απορια μου αλλα θα ηθελα μια καλη γνωμη και απο εσας που γνωριζεται 2-3 πραματακια παραπανω απο μενα!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Σκοπευω να αγορασω το εργαλειο σε 64αρι εκδοση και εχω μια απορια!

 

Σκοπευω να την παρω με την international εκδοση λογισμικου miui μιας και μενω Γερμανια και δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η ελληνικη γλωσσα οσο το αν ειναι σταθερη και θα δεχεται αναβαθμισεις..

 

Δεν ειμαι φυσικα απο αυτους που φλασαρουν διοτι τα εκανα παλια..πλεον θελω να εχω μια συσκευη που να δουλευει καλα και να κανει αυτα που ζηταω για τα κλασσικα πραματα!οποτε ουτε ρουτ με ενδιαφερει..

 

Λοιπον,ειναι ενταξει αν θα εχω αυτην την εκδοση λογισμικου?θα με καλυπτει στις αναγκες μου?

 

Συγνωμμη αν εχει απαντηθει προηγουμενως,φυσικα και εψαξα να βρω κατι ουσιαστικο ωστε να λυσει την απορια μου αλλα θα ηθελα μια καλη γνωμη και απο εσας που γνωριζεται 2-3 πραματακια παραπανω απο μενα!

Την Global έχω και δουλεύει απίστευτα σταθερά και παίρνει κανονικά της εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις η Developer και περίπου κάθε μήνα η stable, έχω πάρει πολλά xiaomi τα τελευταία 3 χρόνια, το MAX πραγματικά είναι μέσα στα 3 καλύτερα... Για να μην γίνω υπερβολικός...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Σκοπευω να αγορασω το εργαλειο σε 64αρι εκδοση και εχω μια απορια!

Σκοπευω να την παρω με την international εκδοση λογισμικου miui

Οι 64GB\128GB εκδόσεις πωλούνται επίσημα μόνο στην Κίνα προς το παρών και δεν παίρνουν Official Global Rom αλλά μόνο την Αγγλοκινέζικη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση!

 

Οποτε στην επιλογη που εχει μιας και θα το παρω απο Vickmall εντος των ημερων ,διαλεγω την international με προεγκατεστημενα google play και multilanguage και ειμαι ενταξει ετσι?

 

Edit πηγαινε ως απαντηση στον προηγουμενο!

 

Αυτο δεν το γνωριζα..οποτε global μονο σε 32αρι..!

Χμμμμ...δυσκολη αποφαση λοιπον!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

 

 

Τα σχόλια νομίζω περιττευουν.

10μιση ώρες οθόνη σε σχεδόν 3 ημέρες χρήσης.

Υπόψιν το πρώτο 20% της μπαταρίας έφυγε σε εγκατάσταση προγραμμάτων, επανεκκινησεις, επανεφορες ρυθμίσεων κλπ ενεργοβορες διαδικασίες.

Ειναι και η μπαταρία τεράστια αλλά θεωρώ ότι και η miui8 που τρέχει σε ΜΜ κάνει πολύ καλή διαχείριση, αλλά και το skynet φαίνεται να απογειωνει την αυτονομία σε επίπεδα πέραν κάθε προσδοκίας.

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Σκοπευω να αγορασω το εργαλειο σε 64αρι εκδοση και εχω μια απορια!

 

Σκοπευω να την παρω με την international εκδοση λογισμικου miui μιας και μενω Γερμανια και δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η ελληνικη γλωσσα οσο το αν ειναι σταθερη και θα δεχεται αναβαθμισεις..

 

Δεν ειμαι φυσικα απο αυτους που φλασαρουν διοτι τα εκανα παλια..πλεον θελω να εχω μια συσκευη που να δουλευει καλα και να κανει αυτα που ζηταω για τα κλασσικα πραματα!οποτε ουτε ρουτ με ενδιαφερει..

 

Λοιπον,ειναι ενταξει αν θα εχω αυτην την εκδοση λογισμικου?θα με καλυπτει στις αναγκες μου?

 

Συγνωμμη αν εχει απαντηθει προηγουμενως,φυσικα και εψαξα να βρω κατι ουσιαστικο ωστε να λυσει την απορια μου αλλα θα ηθελα μια καλη γνωμη και απο εσας που γνωριζεται 2-3 πραματακια παραπανω απο μενα!

 

 

Σε συνεχεια των απαντησεων που ηδη πηρες, εχω το 4/128 με την αγγλοκινεζικη stable, το τηλεφωνο ειναι εξαιρετικο.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια των απαντησεων που ηδη πηρες, εχω το 4/128 με την αγγλοκινεζικη stable, το τηλεφωνο ειναι εξαιρετικο.

 

Τα αγγλικα τα υποστηριζει πληρως παντου?

Παιρνω τωρα απαντησεις για να δω που θα καταληξω..αλλα απο οτι καταλαβα οπως και να το παρω με οποιαδηποτε ρομ εγω που δεν ζητω πολλα την δουλεια του θα την κανει παντου και ωραια !αυτο με ενδιαφερει περισσοτερο..!δεν ειμαι για πειραγματα και φλασαρισματα..θελω να απολαυσω την μεγαλη οθονη και την μπαταρια του στην καθημερινη χρηση που κανω σε ενα τηλεφωνο ..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι μεταφρασμενα, ειναι η official stable, δεν εχει κατι μισο.

Κι εγω μετα το νεξους δεν ηθελα να ασχοληθω με φλασαρισματα, κερνελ κλπ και απο τη στιγμη που με βολευουν τα αγγλικα λογω διαομνης στην Αγγλια, το παρηγγειλα με την αγγλοκινεζικη και δεν θα βαλω ελληνικη.

Πηρε αμεσως την miui 8 και χθες πηρε και το πρωτο του update πανω στην 8.

Κανενα προβλημα.

Εχω βαλει τα κινεζικα apps σε ενα φακελο (εκτος απο το τηλεκοντρολ :lol: ) και τους εχω κοψει τις ειδοποιησεις και δε με ενοχλουν.

Δεν εχω κανενα προβλημα.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση!

 

Οποτε στην επιλογη που εχει μιας και θα το παρω απο Vickmall εντος των ημερων ,διαλεγω την international με προεγκατεστημενα google play και multilanguage και ειμαι ενταξει ετσι?

 

Edit πηγαινε ως απαντηση στον προηγουμενο!

 

Αυτο δεν το γνωριζα..οποτε global μονο σε 32αρι..!

Χμμμμ...δυσκολη αποφαση λοιπον!

 

φιλε μην μπερδευεσαι, παρτο με αυτο που λεει "official English/china dev rom without Google play".

εγω πηρα από vickmall το 64αρι με αυτη την εκδοση.

φτιαξε ενα λογαριασμό στο mi.com με το κανονικό σου email και αριθμο τηλεφωνου, και κανε αιτηση για ξεκλειδωμα.

επισημη αιτιολογια, μπορεις να συμπληρωσεις ότι θελεις να εχεις ελληνικα.

 

μεχρι να σου ερθει το τηλεφωνο, θα σ εχει ερθει και ο κωδικος ξεκλειδωματος και πολυ ευκολα θα το κανεις ελληνικοτατο.

δλδ καθε Παρασκευη ή μια φορα το μηνα (οτι θελεις εσυ) θα εχεις τη δυνατοτητα να το αναβαθμιζεις πανευκολα...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχει αντιμετωπίσει κανείς από εσάς πρόβλημα με το ίντερνετ? Πολλές φορές μου κολλάει και πρέπει να ανοιγοκλεισω data για να πάρει μπρος. Φοραω την ελληνική stable 7.5. επισης, στο μενού με τα data, εκεί που σου λέει να ρυθμίσεις ημερήσιο όριο πολύ μπέρδεμα. Ενώ του βάζω κανονικά τα gb που έχω βάσει προγράμματος, αυτό συνέχεια μου βγάζει μνμ για υπέρβαση ορίου!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι tempered προτεινετε?

Γιατί η Selina μου λέει ότι το Nilkin δεν είναι καλα σχεδιασμένο λόγο 2.5D οθόνης του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας..θα προχωρησω με το γνησιο του λογισμικο china english version για να χω το κεφαλι μου ησυχο!δεν με πειραζει που δεν θα χω ελληνικα..!με βολευουν και τα αγγλικα..εφοσων θα χω και την επισηση stable και θα χω τις αναβαθμισεις μου τοτε ολα καλα!ελπιζω να το χαρω στο επακρο ...

 

Και παλι ευχαριστω πολυ..

 

Αν εχω καποια απορια οταν το παραλαβω με το καλο..θα σας ενοχλησω παλι :-)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Τι tempered προτεινετε?

Γιατί η Selina μου λέει ότι το Nilkin δεν είναι καλα σχεδιασμένο λόγο 2.5D οθόνης του κινητού!

Εγω πηρα αυτο και ως δια μαγειας καθεται μια χαρα :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτο και ως δια μαγειας καθεται μια χαρα :)

 

δλδ ειναι κυρτό στα πλαγια κι εκατσε αμεσως καλα ?

αΣΠΡΟ ή χρυσό πηρες ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δλδ ειναι κυρτό στα πλαγια κι εκατσε αμεσως καλα ?

αΣΠΡΟ ή χρυσό πηρες ?

Το συγκεκριμένο tempered έχει κόλλα μόνο στο χρωματιστό περίγραμμα και όχι σε όλο το γυαλί. Κάθεται καλά και καλύπτει όλη την οθόνη αλλά έχει 2 αρνητικά. Όταν πατάς επάνω στην οθόνη κάνει ένα θόρυβο σαν να είναι κούφιο και αυξάνει αρκετά την αντανάκλαση.

 

Όλα τα υπόλοιπα tempered που είναι τελείως διάφανα, είναι πιο μικρά σε μέγεθος και δεν κολλάνε καλά στις άκρες.

Link to comment
Share on other sites

τωρα το παρηγγειλα, κι οτι γινει, ελπιζω να κατσει καλα.

και μεχρι τοτε αχρειαστο να ειναι να με προστατεψει ενα απο αυτα που περιγραφεις, που οντως αφηνουν δεξια κ αριστερα μερικα χιλιοστα ακαλυπτα/στον αερα. τουλαχιστον δε γεμιζουν σκονη, ισως ειναι αρκετα κοντα στην οθονη.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...