Jump to content

Vodafone Welcome Tones!


gmmour
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεσα απο το Live ειναι πιο πρακτικο και ποιο οικονομικο...
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 302
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα συμφέρει να το ενεργοποιήσεις μέσω live, 35λεπτά ενώ με κλήση πάει λίγο φθηνότερα από ευρώ το λεπτό. Πάντως έβαλα προχτές ένα welcome tune (calling νομίζω τα λέει η κοσμοτέ) και ακόμα να ενεργοποιηθεί (ενώ φυσικά με χρέωσε)...

Σας ενεργοποιήθηκε αμέσως ή να οπλιστώ με υπομονή και ένα handsfree για να καλέσω το cc ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως. Δεν πρόλαβα να κλείσω τον browser του κινητού και δούλευε!

 

Για να καταθέσω και εγώ την άποψή μου:

 

Στα "συν" της υπηρεσίας βάζω τη δυνατότητα να "αγοράσεις" περισσότερα από ένα τραγούδια και είτε να τα προγραμματίσεις χρονικά, είτε να τα αντιστοιχίσεις σε επαφές, οπότε πχ. κάποια άτομα να ακούν άλλο τραγούδι. Δυστυχώς ο χρονοπρογραμματισμός έχει κάποιο πρόβλημα και δεν μπορείς να προγραμματίσεις ένα κομμάτι να παίζει από μια ώρα μιας ημέρας μέχρι κάποια ώρα της επόμενης, παρά μόνο μέσα στην ίδια ημέρα :confused:

 

Στα "πλην" είναι σαφώς η πολύ μικρή ποικιλία διαθέσιμων τραγουδιών και το μηνιαίο πάγιο (αν και μικρό).

Link to comment
Share on other sites

Πολυ γρηγορα ενεργοποιουνται.Μεσα σε ΄2 λεπτα εμενα ειχε ενεργοποιηθει.
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στις άλλες εταιρίες ενεργοποιούνται μετά από πολλά λεπτά;

 

Δεν ξέρω... ρωτάω...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παντως,δεν ξερω αν εχετε δει τα διαθεσιμα playlist και των τριων δικτυων απο τα sites τους,αλλα απ' οτι μπορειτε να δειτε,ειναι αρκετα μικρα και οι επιλογες τους ειναι πολυ λιγες.(και των τριων δικτυων,επαναλαμβανω).Ειδικα απο την vodafone προσωπικα εγω περιμενα(λογω της παγκοσμιας φημη της και της συνεργασιας της με τις παγκοσμιες SONY-BMG και WARNER),ΠΟΛΥ περισσοτερα πραγματα..Aλλα θελω να πιστευω οτι και για τις τρεις εταιριες ειναι αρχη ακομα για τα calling tunes και οτι σταδιακα θα αυξανονται και θα εμπλουτιζονται με νεο περιεχομενο..Καποιοι εκει μας βλεπουν νομιζω! :)
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που είχα δοκιμάσει (πριν 5-6 μέρες) μέσω 1444, με χρηση αυτοματοποιημένης διαδικασίας, δεν λειτούργησε.

 

Τους έστειλα ενα email με παράπονα και τους ζήτησα να μου πιστώσουν πίσω τα χρήματά μου.

 

Εχθές με καλέσαν πίσω και μου είπαν ότι το ποσό που είχα ξοδέψει έχει πιστωθεί και ότι αν θέλω να προσπαθήσω ξανά.

 

Όντως, προσπάθησα μόλις έκλεισα το τηλέφωνο και όλα οκ. Σε ένα λεπτό είχε ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μπήκα στο live! αλλα δε με αφήνει να το ενεργοποιήσω απο κει. Κάτω απο τα ringtones -> welcome tunes εξηγεί πολύ σύντομα τι είναι αυτά, και σε παραπέμπει στη φωνητική πύλη, οπότε αναγκαστικά πρέπει να χρεωθ'ω πολύ περισσότερο... Έχει κανείς ιδέα αν/γιατί δε μπορείς να το ενεργοποιήσεις μέσα από το live! ; Πάντως στο vodafone.gr εξακολουθεί να λέει οτι μπορείς να το κάνεις τόσο από τη φωνητική πύλη όσο και από το live! . Ευχαριστώ,
People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που είχα δοκιμάσει (πριν 5-6 μέρες) μέσω 1444, με χρηση αυτοματοποιημένης διαδικασίας, δεν λειτούργησε.

 

Τους έστειλα ενα email με παράπονα και τους ζήτησα να μου πιστώσουν πίσω τα χρήματά μου.

 

Εχθές με καλέσαν πίσω και μου είπαν ότι το ποσό που είχα ξοδέψει έχει πιστωθεί και ότι αν θέλω να προσπαθήσω ξανά.

 

Όντως, προσπάθησα μόλις έκλεισα το τηλέφωνο και όλα οκ. Σε ένα λεπτό είχε ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.

 

Αφου σου πιστωσαν τα χρηματα παλι καλα :O :O :O

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφου σου πιστωσαν τα χρηματα παλι καλα :O :O :O

Εγώ έκανα το ανάλογο παράπονο και με έχουν γράψει κανονικά... Καμμία απάντηση από τότε...

Link to comment
Share on other sites

re paidia na kanw mia erwthsh kai sth tim kai sth cosmote toso liga tragoudia exoun???

Παντως,δεν ξερω αν εχετε δει τα διαθεσιμα playlist και των τριων δικτυων απο τα sites τους,αλλα απ' οτι μπορειτε να δειτε,ειναι αρκετα μικρα και οι επιλογες τους ειναι πολυ λιγες.(και των τριων δικτυων,επαναλαμβανω).Ειδικα απο την vodafone προσωπικα εγω περιμενα(λογω της παγκοσμιας φημη της και της συνεργασιας της με τις παγκοσμιες SONY-BMG και WARNER),ΠΟΛΥ περισσοτερα πραγματα..Aλλα θελω να πιστευω οτι και για τις τρεις εταιριες ειναι αρχη ακομα για τα calling tunes και οτι σταδιακα θα αυξανονται και θα εμπλουτιζονται με νεο περιεχομενο..Καποιοι εκει μας βλεπουν νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι διαθέσιμη η υπηρεσία μέσω του live! ή όχι; Όπως ξαναέγραψα, εκεί με παραπέμπει στη φωνητική πύλη... Ευχαριστώ εκ νέου...
People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι διαθέσιμη η υπηρεσία μέσω του live! ή όχι; Όπως ξαναέγραψα, εκεί με παραπέμπει στη φωνητική πύλη... Ευχαριστώ εκ νέου...

Αν προσέξεις σε παραπέμπει στη φωνητική πύλη και πιο κάτω σε παραπέμπει και στην ανάλογη σελίδα μέσω του live! Το δεύτερο link στη σελίδα παραπομπής σε οδηγεί στην υπηρεσία μέσω live!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε gmmour, θα το κοιτάξω. Επίσης, μπορεί κανείς να βγάλει αργότερα το welcome tune αν επιθυμεί;
People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε gmmour, θα το κοιτάξω. Επίσης, μπορεί κανείς να βγάλει αργότερα το welcome tune αν επιθυμεί;

 

sv2brj μπορείς ανά πάσα στιγμή να σταματήσεις την υπηρεσία και συνεπώς το πάγιο μέσω του Vodafone Live και πάλι με πολύ εύκολο τρόπο. Θα καταλάβεις τον τρόπο μόλις μπεις και επιλέξεις τραγούδι. Η μία από τις επιλογές που σου δίνει είναι να διακόψεις το πάγιο.

Ψάχνοντας πάντως μέσω του Vodafone Live έχεις το πλεονέκτημα της πολύ χαμηλότερης χρέωση (μόνο με 35 λεπτά βλέπεις σχεδόν όλους τους τίτλους), αλλά έχεις το μειονέκτημα ότι δεν μπορείς να ακούσεις samples.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία 1000 συγγνώμη για το πρηξιμο και για το γεγονός οτι επανέρχομαι στο θέμα, αλλά εμένα στο live! δε μου δίνει option να το επιλέξω απο κει μέσα αλλα με παραπέμπαι στο 1444 μόνο... (και μάλιστα δεν ειναι καν το 1444, αν κανεις αποδοχή καλει ένα 9011... ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων). Ίσως να μην το κατεβάζει σωστά το GX-15 μου, τι να πω... Όποιος τύχει να μπεί ξανά στο live! ας το κοιτάξει, ευχαριστώ πολυ. '73 SV2BRJ.
People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Παιδία 1000 συγγνώμη για το πρηξιμο και για το γεγονός οτι επανέρχομαι στο θέμα, αλλά εμένα στο live! δε μου δίνει option να το επιλέξω απο κει μέσα αλλα με παραπέμπαι στο 1444 μόνο... (και μάλιστα δεν ειναι καν το 1444, αν κανεις αποδοχή καλει ένα 9011... ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων). Ίσως να μην το κατεβάζει σωστά το GX-15 μου, τι να πω... Όποιος τύχει να μπεί ξανά στο live! ας το κοιτάξει, ευχαριστώ πολυ. '73 SV2BRJ.

Πράγματι σε προωθεί σε ένα 901... είσαι όμως 100% σίγουρος ότι πιο κάτω δεν σου βγάζει link για το live!

 

Αν δεν σου βγάζει τότε νομίζω ότι η καλύτερη λύση για εσένα ακούει στο όνομα 13830...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω να πω οτι περα απο την μικρη ποικιλία τραγουδιων και την πανακριβη χρεωση :cry: η ηχητική αποδοση των κομματιων ειναι απαραδεκτη :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Το live σου αναφέρει ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία με 2 τρόπους, μέσω της φωνητικής πύλης και μέσω του live. Και για τις 2 περιπτώσεις δίνει links πάνω στα οποία πατάς και συνεχίζεις! Δεν ξέρω πώς φαίνονται σε GX15 αλλά σε Κ750i που δοκίμασα όλα είναι ΟΚ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται δεν θα το αποφύγω το 13830!!! Εμένα μόνο 1 link μου δίνει. Σας ευχαριστώ όλους για τη συνεισφορά.
People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

an energopoihsw thn yphresia enw perimenw kapoia thlefwna apo viografika pou exw sthlei lete na tous fanw ws mh sovaros ? :fool:
Link to comment
Share on other sites

an energopoihsw thn yphresia enw perimenw kapoia thlefwna apo viografika pou exw sthlei lete na tous fanw ws mh sovaros ? :fool:

Oχι ρε συ,τοσος κοσμος εχει calling tunes στα κινητα τους...Οι περισσοτεροι τα γνωριζουν...Μην εισαι υπερβολικος! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...