Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μενα κανα 2 φορες που παρατηρησα δεν ενεργοποιηθηκε το fast charging και το εκανα επανεκινηση

και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει ότι εδώ και μερικές βδομάδες δεν λειτουργεί η γρήγορη φόρτιση στο κινητό ούτε βγάζει το μήνυμα που έβγαζε παλιά όταν το έβαζα για φόρτιση....είμαι στην έκδοση β381

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει ότι εδώ και μερικές βδομάδες δεν λειτουργεί η γρήγορη φόρτιση στο κινητό ούτε βγάζει το μήνυμα που έβγαζε παλιά όταν το έβαζα για φόρτιση....είμαι στην έκδοση β381

 

Βαλτο να φωρτιζει και πατα το κουμπι να ανοιξει χωρις να το ξεκλιδωσεις με το fingerprint.κατω αριστερα γραφει γρηγορη φορτιση κ το ποσοστο της μπαταριας..αν το γραφει εισαι κομπλε.αν οχι εχει θεμα

!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 μέρες έχω το τηλέφωνο. Όταν το πήρα έκανε όλες τις αναβαθμίσεις και έχει σταματήσει στην 360. Εδώ έχω διαβάσει ότι έχει βγει νεότερη, αλλά τόσο από την αναβάθμιση, όσο κι από το hicare δε μου βγάζει κάτι. Πρέπει να κάνω κάτι;

Επίσης, πώς βλέπουμε για ποια χώρα ήταν το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει ότι εδώ και μερικές βδομάδες δεν λειτουργεί η γρήγορη φόρτιση στο κινητό ούτε βγάζει το μήνυμα που έβγαζε παλιά όταν το έβαζα για φόρτιση....είμαι στην έκδοση β381

Διάβασα σε ένα περιοδικό, ότι γρήγορη φόρτιση κάνει μόνο με τον δικό του φορτιστή και όχι με άλλους, μήπως είναι αυτό η αιτία;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα περιοδικό, ότι γρήγορη φόρτιση κάνει μόνο με τον δικό του φορτιστή και όχι με άλλους, μήπως είναι αυτό η αιτία;

τον αυθεντικό χρησιμοποιώ

 

Βαλτο να φωρτιζει και πατα το κουμπι να ανοιξει χωρις να το ξεκλιδωσεις με το fingerprint.κατω αριστερα γραφει γρηγορη φορτιση κ το ποσοστο της μπαταριας..αν το γραφει εισαι κομπλε.αν οχι εχει θεμα

 

μόλις έκανα αυτό που είπες και λέει γρήγορη φόρτιση...οπότε λογικά είμαι μία χαρα

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο μετά και στην τιμή που έχει σήμερα θεωρείτε πως είναι μια vfm συσκευή; Ψάχνομαι και όλο ανεβάζω το κασέ αλλά αυτό είναι το ανώτατο όριο. Με την τελευταία αναβάθμιση πως πάει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει 3 ή 4 GB ram;

Ξέρει κανείς ποια έκδοση είναι αυτή που πωλείται στα public;

 

4, δεν υπάρχει έκδοση με 3

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μεσω οτα η 381 αλλα δεν ειδα καμια τρομερη διαφορα αποτην 360 που ημουν .κανενασ ειδε το αντιθετο? ακουσα οτι βγηκε και 386 αληθευει? παντως ειναι emui 5.0 ακομα
SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μεσω οτα η 381 αλλα δεν ειδα καμια τρομερη διαφορα αποτην 360 που ημουν .κανενασ ειδε το αντιθετο? ακουσα οτι βγηκε και 386 αληθευει? παντως ειναι emui 5.0 ακομα

 

απο οτι καταλαβα, η σημαντικη διαφορα ηταν η ενημερωση κωδικα ασφαλειας απο 1 δεκεμβριου σε 1 ιανουαριου.

Παντως εχουμε καταμπερδευτει με την 360 και μετα, αλλοι εχουν παραπονα για την μπαταρια, αλλοι οχι.

386 βγηκε αλλα δεν κατεβαινει ακομα απο οτι ειδα στο xda.

και ειχα διαβασει οτι θα παρουμε emui 5.1 μεσα στον Μαιο ενω εμεις περιμενουμε ακομα την 380-81 που βγηκε πριν κανα 2μηνο....

Εμενα το τηλ δουλευει μια χαρα μεν (360 ειμαι) απαγοητευση δε το update της huawei καθως και το γεγονος οτι "τα σπασανε" με τους XDA devs και δε δινουνε source code...

 

Edit: η κινεζικη version πηρε καινουρια αναβαθμιση οπου εχει monochrome mode στην καμερα σαν το P9 (δουλευει μονο η ασπρομαυρη καμερα). Ενδιαφερον...

https://forum.xda-developers.com/honor-8/how-to/b387-update-adds-monochrome-mode-camera-t3608475

 

Οσο για τον φιλο που ρωταει αν αξιζει ακομα η αγορα του, το εχω 3 μηνες σχεδον και το γουσταρω. ολοκληρωμενο τηλεφωνο, καλη καμερα για τα λεφτα του, δε ξερω ποσο επεσε το S7 σαν αντι-προταση.

Το fast charge κανει δουλεια και ως τωρα δεν ειχα κανενα ουσιαστικο προβλημα.

θα το ξαναεπαιρνα? στα 310 μαλλον ναι, αν και σταματησα να παρακολουθω την αγορα απο οταν το πηρα.

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Α ναι η 380 με φαινεται ηταν ιανουαριου. Απλα περασε και δεν ακουστηκε, την "κοψανε"

 

Εν τω μεταξυ παρατηρησα στο firmware finder οτι στις πληροφοριες τηλεφωνου γραφει "vendor/country null" παιζει να αργουν οι αναβαθμισεις γιατι δεν εχει κατοχυρωμενη χωρα ?!?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Α ναι η 380 με φαινεται ηταν ιανουαριου. Απλα περασε και δεν ακουστηκε, την "κοψανε"

 

Εν τω μεταξυ παρατηρησα στο firmware finder οτι στις πληροφοριες τηλεφωνου γραφει "vendor/country null" παιζει να αργουν οι αναβαθμισεις γιατι δεν εχει κατοχυρωμενη χωρα ?!?

 

Και σε μενα το ιδιο αλλα στο κουτι που το αγορασα γραφει χωρα προελευσης Ολλανδία.. Οσο για τα updates ουτε εγω μπορω να βγαλω ακρη

!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 381 μπαταρία χάλια ενώ πριν μου έβγαζε άνετα την μέρα τώρα δεν με φτάνει με τίποτα με την ίδια χρήση

 

Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων σβήσε cache κτλ και θα είναι κομπλέ εμένα τώρα μ βγάζει 7,7:30 ώρες sot και κοντά 2 μέρες μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Την cache απο που θα την σβήσει;

 

Κάνεις hard reset με κλειστό κινητό πατάς το πάνω κουμπί της έντασης και το power button σε βγάζει στο μενού και πάτας wipe data /factory reset και από κάτω γράφει wipe catch partition..

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσω επαφές κτλ; Μετά θα έχω κάποιο θέμα με την εγγύηση;

 

Θέμα με την εγγύηση δεν θα έχεις γιατί απλά επαναφέρεις το κινητό στις εργοστασιακες ρυθμίσεις . οπότε θα σβηστούν τα πάντα απλά κάνε ένα back-up επαφές κτλ. Από εκεί και πέρα τα cache που καθαρίζεις μπορεί να έχουν μικρά αρχεία ρυθμίσεις κτλ από παλιές εκδόσεις οπότε να μπερδεύουν με την καινούρια και να κάνει θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων σβήσε cache κτλ και θα είναι κομπλέ εμένα τώρα μ βγάζει 7,7:30 ώρες sot και κοντά 2 μέρες μπαταρία.

 

7 - 7:30 SOT.....?????

 

Το χρησιμοποιείς καθόλου;;;;

 

Μπας και το έχεις στο Ultra battery;; :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

7 - 7:30 SOT.....?????

 

Το χρησιμοποιείς καθόλου;;;;

 

Μπας και το έχεις στο Ultra battery;; :p

 

Όχι δεν το έχω.. Στην αρχή που έβαλα την 381 έβγαζε sot 5-5:30 ώρες αλλά έφταιγε ότι έτρωγε πολύ μπαταρία όταν ήταν σε "deep sleep" μετά την επαναφορά έστρωσε..

Edited by Del_sol
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνει κανείς update me firmware finder μετά θα έρχονται OTA ? Σκέφτομαι να βάλω την τελευταία με ff γιατί είμαι στακαρισμενος στην 360
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνει κανείς update me firmware finder μετά θα έρχονται OTA ? Σκέφτομαι να βάλω την τελευταία με ff γιατί είμαι στακαρισμενος στην 360

 

λενε οτι θα ερχονται. αλλα στο ff οποια εκδοση και να βαλω να κανει τσεκ , με λεει not approved version, εκτος απο την 380 440mb την οποια κατεβασε αλλα για περιεργο λογο δεν εγκατεστησε.... :wacko:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...