Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Letv 2 Le / 2 Le Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά σε σχέση με το xiaomi note 3 Pro είναι καλύτερο σε όλα; από μπαταρία με όλα ανοιχτά WiFi data GPS τι διάρκεια περιμένουμε;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά απο αρκετό, ζόρι γιατί τα ιταλικά δεν ειναι το δυνατό μου σημείο (ευτυχώς όμως ξέρω άλλες λατινογενείς γλώσσες!), κατάφερα και έκανα τον αντίστοιχο οδηγό στα Ελληνικά για προσωπική χρήση. Τον δοκίμασα και είχα επιτυχία και το επιθυμητό αποτέλεσμα! Αν σας ενδιαφέρει μπορώ να τον ανεβάσω.

 

Η ποιότητα κατασκευής του κινητού είναι εκπληκτική, όπως και οι πρώτες εντυπώσεις (για μπαταρία δεν μπορώ να πω πολλά γιατί ακόμα πειραματίζομαι με το κινητό και δεν το χρησιμοποιώ συνέχεια)

Edited by pantelas
I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετό, ζόρι γιατί τα ιταλικά δεν ειναι το δυνατό μου σημείο (ευτυχώς όμως ξέρω άλλες λατινογενείς γλώσσες!), κατάφερα και έκανα τον αντίστοιχο οδηγό στα Ελληνικά για προσωπική χρήση. Τον δοκίμασα και είχα επιτυχία και το επιθυμητό αποτέλεσμα! Αν σας ενδιαφέρει μπορώ να τον ανεβάσω
Νομιζω θα ηταν χρησιμο για χρηστες τωρινους αλλα και μελλοντικους
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα ηταν χρησιμο για χρηστες τωρινους αλλα και μελλοντικους

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είναι δικός μου ο οδηγός...

Απλά τον έφτιαξα από διάφορες πηγές για να με διευκολύνει & φυσικά όποιον άλλο τον χρειάζεται!

PS: από τον οδηγό αφαίρεσα τις φώτο γιατί το μέγεθος του ξεπερνούσε το όριο upload, είναι όμως οι αντίστοιχες του Ιταλού

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Τιμές απο oppomart

http://www.oppomart.com/letv/l2.html

Δεν είναι απίστευτες;

Δεν έχω δεί τι παίζει σε άλλα μαγαζιά αλλά μου φαίνονται πολύ χαμηλές. Δεν δοκίμασα παραγγελία να δώ αν έχει υψηλά μεταφορικά και ίσως έτσι να καλύπτει τη διαφορά ώστε η αρχική τιμή να είναι κράχτης.

 

Να σημειώσω πως έχω παραγγέιλει 2-3 φορές απο αυτούς μικροπράγματα (θήκες - ζελατίνες κλπ) και έχω παραλάβει αλλά με μικροδιαφορές σε χρώματα και μάρκα σε κάποια απο αυτά (2 στα δέκα δηλαδή) γιατί μαλλον δεν ήθελαν να χάσουν την πώληση αν με ενημέρωναν πως δεν τα έχουν σε στοκ.

Δεν είναι δηλαδή στο επίπεδο επικοινωνίας και αξιοπιστίας όπως το κορυφαίο vickmall.

 

Πάντως άν δεν είχα πρόσφατα πάρει το Mi Note απο το vickmall σίγουρα θα έδινα παραγγελία για το lemax 2 στα 281€

 

Επίσης βλέπω πως το Lemax 2 έχει όλες τις μπάντες 4G , ενώ το ίδιο διάβασα και για Le2 με τον 652 SD που θα κυκλοφορήσει και νομίζω πως αξίζει κάποιος να περιμένει καθώς θα πάιξει κοντά στα 250 ευρώ λογικά.

 

Μπράβο στην LEtv , το ίδιο είχε κάνει και με το LE 1 pro το οποίο είχα πάρει στα 280€ και το οποίο ήταν απίστευτο. (ακόμη το βλέπω στα χέρια συγγενούς μου που το έδωσα και είναι άψογο και ταχύτατο με την 11s του cuoco αν δεν κάνω λάθος που ήταν η τελευτάια που πρόλαβα να περάσω πρίν το αποχωριστώ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λένε γενικά οι συσκευές της εταιρείας σε σχέση με τα Xiaomi τα οποία έχω δουλέψει περισσότερο..?

 

Ψήνομαι κ γω για το τηλέφωνο του νήματος από vickmall, αλλά δε θέλω να μπλεξω με πολλά.. Δουλεύει αξιόπιστα out of the box που λέμε?

 

Σαν ποιότητα κατασκευής, που με ενδιαφέρει πολύ, μετράνε?

 

Αυτό το ροζ χρυσό, είναι πολύ gay? Χαχα!

 

Στάλθηκε από το MI 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα από tinydeal eu για να έρθει πιο γρήγορα.Δεν είχε tempered glass για το le2 pro , και παράγγειλα ένα του le 1.ελπίζω να ταιριάζει...

 

Κάνε ένα κόπο να γράψεις σε πόσες....εβδομάδες θα παραλαβεις...:shifty: :X :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα κόπο να γράψεις σε πόσες....εβδομάδες θα παραλαβεις...:shifty: :X :p :lol:
θα περιμενω μεχρι την δευτερα και αν δεν μου εχουν δωσει track number θα ζητησω ακυρωση της χρεωσης στο paypal.και θα το παραγγειλω απο vickmall,που εχω αγορασει και αλλες φορες στο παρελθον και ειναι τυπικοι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που παράγγειλα από tinydeal στις 26/5 μου δώσανε tracking number στις 28/5 .

 

http://www.17track.net/el/track?

2016-06-10 10:57 The item is on transport to the country of destination

2016-06-09 21:32 The item is at the PostNL sorting center

2016-06-01 10:11 The item is ready for shipment

2016-05-30 04:53 The item is pre-advised

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.elta.gr/el-gr/

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 09-06-2016 21:32 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που παράγγειλα από tinydeal στις 26/5 μου δώσανε tracking number στις 28/5 .

 

http://www.17track.net/el/track?

2016-06-10 10:57 The item is on transport to the country of destination

2016-06-09 21:32 The item is at the PostNL sorting center

2016-06-01 10:11 The item is ready for shipment

2016-05-30 04:53 The item is pre-advised

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.elta.gr/el-gr/

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 09-06-2016 21:32 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Μπορεί και μέσα σε αυτήν την εβδομάδα να το έχεις. Τώρα λογικά είναι Αθήνα μέσα σε σάκο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη υπαρχει μονο σε gold (rose) το εχει δει κανεις να μασ πει αν μπορει να το εχει καποιος χωρις θηκη :p:p μην ντρεπομαι να το εχω πανω στο γραφειο....

Ειμαι μεταξυ αυτου και note 3 pro αλλα με προβληματιζει πολυ το χρωμα και η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Επειδη υπαρχει μονο σε gold (rose) το εχει δει κανεις να μασ πει αν μπορει να το εχει καποιος χωρις θηκη :p:p μην ντρεπομαι να το εχω πανω στο γραφειο....

Ειμαι μεταξυ αυτου και note 3 pro αλλα με προβληματιζει πολυ το χρωμα και η μπαταρια

Πάντως εμένα με ψιλοκραξανε το πρωί που το έδειξα όταν πήρα καφέ...οι γυναίκες το βρίσκουν πολύ ελκυστικό όμως!μη μασσας λόγω χρώματος.υ υπάρχουν κ θήκες..το le max 2 έχω,αλλα ίδιο πράγμα πάνω κάτω είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και μέσα σε αυτήν την εβδομάδα να το έχεις. Τώρα λογικά είναι Αθήνα μέσα σε σάκο.

offtopic αλλα οχι ακριβως

θα ξαναπεταξει απο Ολλανδια για Ελλαδα, μετα θα δει οτι εφτασε Ελλαδα και μετα οταν φιλοτιμηθουν να ανοιξουν σακους.....

Το δικο μου βλεπεις εφτασε απο τις 4/6 και ακομη βα ανοιχτει!

 

NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT 2016-06-03 18:19

 

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 1018 ms

2016-06-08 15:46

 

The item has arrived in the country of destination

2016-06-04 19:50

 

The item is on transport to the country of destination

2016-06-03 18:19

 

The item is at the PostNL sorting center

2016-05-27 11:37

 

The item is ready for shipment

2016-05-24 05:56

 

The item is pre-advised

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη υπαρχει μονο σε gold (rose) το εχει δει κανεις να μασ πει αν μπορει να το εχει καποιος χωρις θηκη :p:p μην ντρεπομαι να το εχω πανω στο γραφειο....

Ειμαι μεταξυ αυτου και note 3 pro αλλα με προβληματιζει πολυ το χρωμα και η μπαταρια

 

Στους περισσότερους δικούς μου φίλους και γνωστούς άρεσε πολύ το χρώμα (rose gold), είναι ιδιαίτερο και δείχνει πιο premium η συσκευή!

Είναι κρίμα πραγματικά να κρύβεται μια τέτοια συσκευή σε θήκή...εκτός φυσικά αν υπάρχει θέμα για την προστασία της!

Επίσης νομίζω ότι είναι ένα τόνο πιο σκούρο από το rose gold του iPhone 6-6s...

Edited by pantelas
I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια!!!!!

Μου βαλατε αλλον ενα πονοκεφαλο γιατι το ειχα αποκλεισει λογο χρωματος αλλα τωρα ειναι στα υποψιν παλι (αν και με βλεπω να καταληγω στον αρχικο ερωτα note 3 pro λογο μπαταριας)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια!!!!!

Μου βαλατε αλλον ενα πονοκεφαλο γιατι το ειχα αποκλεισει λογο χρωματος αλλα τωρα ειναι στα υποψιν παλι (αν και με βλεπω να καταληγω στον αρχικο ερωτα note 3 pro λογο μπαταριας)

 

Αυτη τη στιγμη το le2 pro με SD652 ειναι το πιο value κινητο που υπαρχει. Εγω τσιμπησα το x800 στα 150 και λογω τιμης αλλα κυριως γιατι βαρεθηκα να περιμενω ποτε θα βγει το sd652 version... Μερικες μερες μετα ανακοινωθηκε για Ινδια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη το le2 pro με SD652 ειναι το πιο value κινητο που υπαρχει. Εγω τσιμπησα το x800 στα 150 και λογω τιμης αλλα κυριως γιατι βαρεθηκα να περιμενω ποτε θα βγει το sd652 version... Μερικες μερες μετα ανακοινωθηκε για Ινδια :lol:

Το είδες διαθέσιμο σε κάποιο από τα γνωστά μαγαζιά;

 

sent by using tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το είδες διαθέσιμο σε κάποιο από τα γνωστά μαγαζιά;

 

sent by using tapatalk

 

Οχι αλλα ανακοινωθηκε προχθες για Ινδια. Φανταζομαι σε κανα μηνα δυο θα ειναι διαθεσιμο (?) και στον υπολοιπο κοσμο μεσω resellers.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα ανακοινωθηκε προχθες για Ινδια. Φανταζομαι σε κανα μηνα δυο θα ειναι διαθεσιμο (?) και στον υπολοιπο κοσμο μεσω resellers.

 

.....ας δούμε σε τι τιμή πρώτα θα κυκλοφορήσει........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη το le2 pro με SD652 ειναι το πιο value κινητο που υπαρχει. Εγω τσιμπησα το x800 στα 150 και λογω τιμης αλλα κυριως γιατι βαρεθηκα να περιμενω ποτε θα βγει το sd652 version... Μερικες μερες μετα ανακοινωθηκε για Ινδια :lol:

 

Στην Ινδία θα κυκλοφορήσει το le 2 (όχι προ) με 652 και 3giga ram. Νομίζω πως ο χ20 είναι πιο δυνατός. Απλά εκεί νομίζω κάποια απαγόρευση υπάρχει στα μη ινδικα κινητα και mediatek επεξεργαστές, μπορεί να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη υπαρχει μονο σε gold (rose) το εχει δει κανεις να μασ πει αν μπορει να το εχει καποιος χωρις θηκη :p:p μην ντρεπομαι να το εχω πανω στο γραφειο....

Ειμαι μεταξυ αυτου και note 3 pro αλλα με προβληματιζει πολυ το χρωμα και η μπαταρια

 

Παράγγειλα 3 θήκες (χρυσό , μαύρο . ασημή) από εδώ :

http://www.aliexpress.com/item/1PCS-New-Luxury-Plating-Aluminum-Metal-Frame-Mirror-Acrylic-Back-Case-For-Letv-Le-2-Le/32667937022.html

 

Μου έκανε και δώρο ένα Tempered Glass , οπότε πιστεύω ότι είμαι καλυμμένος από θέμα προστασίας και ομορφιάς . Σ' ένα Lenovo Vibe X2 που είχα παλιά του φορούσα παρόμοια θήκη σε χρυσό . Οι περισσότεροι εντυπωσιαζόταν όταν το έβλεπαν και νόμιζαν ότι αυτό ήταν το σχέδιο του κινητού . Δεν καταλάβαιναν καν ότι φορούσε θήκη (τα λογότυπα της Lenovo φαινόταν κανονικά) ! ! !

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Στην Ινδία θα κυκλοφορήσει το le 2 (όχι προ) με 652 και 3giga ram. Νομίζω πως ο χ20 είναι πιο δυνατός. Απλά εκεί νομίζω κάποια απαγόρευση υπάρχει στα μη ινδικα κινητα και mediatek επεξεργαστές, μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Σαν cpu μπορεις να πεις οτι ναι ειναι πιο ισχυρος. Σαν gpu ομως ο SD εχει προβάδισμα και μαλιστα αρκετα μεγαλο.

Δες εδώ: Manhattan και κυρίως T-Rex Long Term Performance (αυτά σε ενδιαφέρουν για το 90% των περιπτώσεων).

 

https://gfxbench.com/compare.jsp?benchmark=gfx40&did1=34265172&os1=Android&api1=gl&hwtype1=GPU&hwname1=ARM+Mali-T880&D2=Xiaomi+Redmi+Note+3+%28Adreno+510%29

και μιλάμε για την x25 εκδοση με πυρήνα στα 850 mhz.

 

Για τουλάχιστον 50+ ευρώ λιγότερα (που υπολογίζεται κοντά στο 25-30% της τιμής, μιλαμε για τεράστιο ποσοστό) έχεις καλύτερες αποδόσεις σε gaming. Tώρα ότι η cpu είναι ελαφρώς ισχυρότερη... Δε νομίζω να σε περιορίζει η cpu στο κινητό σε καμία απολύτως εφαρμογή.

Τέλος το θέμα με την mediatek είναι οι αναβαθμίσεις. Δε τα πάει καλά σε αυτό το θέμα.

Edited by sunshine2k5
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με ψιλοκραξανε το πρωί που το έδειξα όταν πήρα καφέ...οι γυναίκες το βρίσκουν πολύ ελκυστικό όμως!μη μασσας λόγω χρώματος.υ υπάρχουν κ θήκες..το le max 2 έχω,αλλα ίδιο πράγμα πάνω κάτω είναι...

 

Το πιο καλόγουστο χρώμα που έχω δει ποτέ σε συσκευή. Έχουμε πήξει σε μαύρα, άσπρα και γκρι.

Τα κινητά που έχω απολαύσει περισσότερο στη ζωή μου είναι το κίτρινο Lumia 920 και το γαλάζιο Xperia Z3 Compact.

Τα μαύρα-γκρι τα βαριέμαι σε 1 μήνα και τρώνε σουτ.

Και δεν είναι ροζ. Είναι χρυσό σαμπανιζέ με κάπως ροζ απόχρωση. Δεν είναι "pink lady". Μην τρελαθούμε. Επιτέλους μια καλόγουστη εταιρεία μαζί με τη Huawei (Moca Gold - OMG).

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://gfxbench.com/compare.jsp?benchmark=gfx40&did1=34265172&os1=Android&api1=gl&hwtype1=GPU&hwname1=ARM+Mali-T880&D2=Xiaomi+Redmi+Note+3+%28Adreno+510%29

και μιλάμε για την x25 εκδοση με πυρήνα στα 850 mhz.

 

Αναφέρεται στον χ20 κι όχι στον χ25. Το le 2 pro βγαίνει και με τους 2 επεξεργαστές.... Ωστόσο μαλλον φαίνεται καλύτερη η adreno 510.Βεβαια εγώ δεν παιζω καθόλου παιχνίδια στο κινητό. Το πιο σημαντικό νομίζω είναι η διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ των 2, αν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις από την μπαταρία, οθόνη και κάμερα;

 

Αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν το έχει ούτε ένα μέλος στην κατοχή του :confused:

Εκτός αν το έχουν απλά δε γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...