Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Letv 2 Le / 2 Le Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα γρήγορα τα μόνα προβλήματα που μπόρεσα να εντοπίσω είναι:

 

1) Επιλέγω γλώσσα Ελληνικά και τα μόνα που γυρνάνε στα Ελληνικά είναι τα εικονίδια. Όλες οι ρυθμίσεις είναι στα Αγγλικά.

2) Όταν πατάω το εικονίδιο της κάμερας (ρυθμίσεις), μου βγάζει ότι εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί.

3) Στην καταχώρηση δακτυλικού αποτυπώματος δεν προχωράει και βγάζει μόνες επιλογές το μοτίβο και τον κωδικό.

 

Αυτά για την ώρα.

 

Επειδή πρόκειται για σοβαρή εταιρεία πιστεύω ότι τα θεματάκια θα λυθούν σύντομα.

 

Να πω ότι είναι αγορασμένα από Vickmall με την multilingual ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα γρήγορα τα μόνα προβλήματα που μπόρεσα να εντοπίσω είναι:

 

1) Επιλέγω γλώσσα Ελληνικά και τα μόνα που γυρνάνε στα Ελληνικά είναι τα εικονίδια. Όλες οι ρυθμίσεις είναι στα Αγγλικά.

2) Όταν πατάω το εικονίδιο της κάμερας (ρυθμίσεις), μου βγάζει ότι εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί.

3) Στην καταχώρηση δακτυλικού αποτυπώματος δεν προχωράει και βγάζει μόνες επιλογές το μοτίβο και τον κωδικό.

 

Αυτά για την ώρα.

 

Επειδή πρόκειται για σοβαρή εταιρεία πιστεύω ότι τα θεματάκια θα λυθούν σύντομα.

 

Να πω ότι είναι αγορασμένα από Vickmall με την multilingual ROM.

 

Βασικα τα θεματα που εχεις 99 τα εκατο ειναι θεμα ρομ .Και δεν φταει η εταιρια ,στο vickmall σου περασαν μια πειραγμενη multilanguage rom γι αυτο εχεις και κολημα στην καμερα-επισης 100 τα εκατο ελληνικη μεταφραση δυσκολο να δεις.Οποτε ειτε το γυρνας στην γνησια αγγλοκινεζικη-ειτε πας παλι σε custom σαν αυτη που εχεις ειδη δηλαδη αλλα απο καποιον αξιοπιστο οπως τον cuoco αν δεν κανω λαθος εχει βγαλει ρομ για το τηλεφωνο σου την δοκιμαζεις βλεπεις τι ελληνικα εχει και αν εχει προβληματα κι αν σου κανει την κρατας.

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο θέμα λύθηκε.

Τα κινητά δεν είναι για μένα οπότε δεν θα μπω στο κόπο να πειράξω ROM μην κάνω κάποια ζημιά.

Εδώ μιλάμε για ελάχιστα Ελληνικά. Σϊγουρα 100% μετάφραση δύσκολο αλλά ένα 80% είναι πολύ εφικτό νομίζω.

 

Δεν υπάρχει ενδεχόμενο να γίνει κάποια αναβάθμιση που να τα λύνει αυτά (έστω και εν μέρει)?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι φταίει η έκδοση της ρομ που "περάσανε" στο μαγαζί.

 

Αγγλοκινεζικη κ πάλι Αγγλοκινεζικη ή αν έχουν καμία global.

 

Ελληνικό πληκτρολόγιο (π.χ. swiftkey) και google messenger για τα μηνύματα και καθάρισες...;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει :επειδή όταν είμαι στο σπίτι ακουω μουσική και φορτιζω ταυτόχρονα, υπάρχει κάποιος ανταπτορας που να μπαίνει στην υποδοχή του κινητου και να βγάζει 2 θύρες usb c ή μια usb c και μια 3,5 mm???

Υ. Γ. Απ ότι είδα σε reviews στο YouTube, κιτρινιζει νομίζω λίγο η οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Για μένα σίγουρα Αγγλοκινέζικη αλλά γι αυτούς που τα πήρα δεν παίζει τέτοια περίπτωση.

Πάντως σε βαριά χρήση και με 61% μπαταρία, η οθόνη είχε πάνω από 4 ώρες και 20 λεπτά (βαριά χρήση: Facebook, wifi ανοικτό, φωτεινότητα πάνω από την μέση, μουσική και βίντεο στο youtube κλπ).

 

Αξίζει τα χρήματα του αν εξαιρέσουμε την μετάφραση που σίγουρα με μία αλλαγή της ROM διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα τα μόνα προβλήματα που μπόρεσα να εντοπίσω είναι:

 

1) Επιλέγω γλώσσα Ελληνικά και τα μόνα που γυρνάνε στα Ελληνικά είναι τα εικονίδια. Όλες οι ρυθμίσεις είναι στα Αγγλικά.

2) Όταν πατάω το εικονίδιο της κάμερας (ρυθμίσεις), μου βγάζει ότι εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί.

3) Στην καταχώρηση δακτυλικού αποτυπώματος δεν προχωράει και βγάζει μόνες επιλογές το μοτίβο και τον κωδικό.

 

Αυτά για την ώρα.

 

Επειδή πρόκειται για σοβαρή εταιρεία πιστεύω ότι τα θεματάκια θα λυθούν σύντομα.

 

Να πω ότι είναι αγορασμένα από Vickmall με την multilingual ROM.

 

Δείτε λίγο πιο πίσω στο θέμα. Έχω link για δύο Multylangage ROM. Η μία είναι του Ιταλού που έχει κάνει παπάδες σε παλιότερα μοντέλα.

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το χρώμα gold rose Μήπως προσδιορίζει ότι το κινητό είναι γυναικείο: όλα τα κινεζομαγαζα το έχουν μόνο σε αυτό το χρώμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το χρώμα gold rose Μήπως προσδιορίζει ότι το κινητό είναι γυναικείο: όλα τα κινεζομαγαζα το έχουν μόνο σε αυτό το χρώμα.

 

Καμια σχεση φιλε εχω το 1ς εγω σε αυτο το χρωμα που αν ειναι το ιδιο ειναι πολυ ομορφο. Πρεπει να το δεις απο κοντα για να καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση φιλε εχω το 1ς εγω σε αυτο το χρωμα που αν ειναι το ιδιο ειναι πολυ ομορφο. Πρεπει να το δεις απο κοντα για να καταλαβεις

Α ωραια σ ευχαριστώ!.Και κάτι για τις φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό να ρωτήσω.Όταν λέτε είναι κατώτερες από αυτές που βγάζουν οι ναυαρχιδες των γνωστών εταιρειών , θα απογοητευθω σε σύγκριση με του samsung note 3 που είναι και Σχετικά παλαιό μοντέλο:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που το εχει ηδη στα χερια του να ανεβασει καποιες real life photos να το δουμε και οι υπολοιποι π ενδιαφερομαστε ?

και να δουμε και το rose golden χρωμα ...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που το εχει και εχει και το letv x800 να μας κανει καποια συγκριση? αν μπορειτε να ανεβασετε και κανενα screenshot με τα στατιστικα της μπαταριας? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Για μένα σίγουρα Αγγλοκινέζικη αλλά γι αυτούς που τα πήρα δεν παίζει τέτοια περίπτωση.

Πάντως σε βαριά χρήση και με 61% μπαταρία, η οθόνη είχε πάνω από 4 ώρες και 20 λεπτά (βαριά χρήση: Facebook, wifi ανοικτό, φωτεινότητα πάνω από την μέση, μουσική και βίντεο στο youtube κλπ).

 

Αξίζει τα χρήματα του αν εξαιρέσουμε την μετάφραση που σίγουρα με μία αλλαγή της ROM διορθώνεται.

 

μιλας για το απλο ή το Pro?

ειχες 61% ακομα μπαταρια με 4 ωρες οθονη ;;;;;

πως το εκανες αυτο!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μιλας για το απλο ή το Pro?

ειχες 61% ακομα μπαταρια με 4 ωρες οθονη ;;;;;

πως το εκανες αυτο!!!!!

 

Για το le2s (απλό) αναφέρομαι.

Τόσο έλεγε το κινητό.

Δεν το χρησιμοποιώ εγώ αλλά ένας γνωστός μου ο οποίος όπως έγραψα και παραπάνω, το λιώνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το le2s (απλό) αναφέρομαι.

Τόσο έλεγε το κινητό.

Δεν το χρησιμοποιώ εγώ αλλά ένας γνωστός μου ο οποίος όπως έγραψα και παραπάνω, το λιώνει!!!

 

μηπως το ειχε φορτισει;

μου φαινεται απιστευτο ....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά πάντα γιατί όσο να ναι κλέβει λίγο το κινητό.

Θα σας πω σε μερικές μέρες πόσο βγάζει πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα τα μόνα προβλήματα που μπόρεσα να εντοπίσω είναι:

 

1) Επιλέγω γλώσσα Ελληνικά και τα μόνα που γυρνάνε στα Ελληνικά είναι τα εικονίδια. Όλες οι ρυθμίσεις είναι στα Αγγλικά.

2) Όταν πατάω το εικονίδιο της κάμερας (ρυθμίσεις), μου βγάζει ότι εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί.

3) Στην καταχώρηση δακτυλικού αποτυπώματος δεν προχωράει και βγάζει μόνες επιλογές το μοτίβο και τον κωδικό.

 

Αυτά για την ώρα.

 

Επειδή πρόκειται για σοβαρή εταιρεία πιστεύω ότι τα θεματάκια θα λυθούν σύντομα.

 

Να πω ότι είναι αγορασμένα από Vickmall με την multilingual ROM.

 

 

 

Καλημέρα,

 

Πέρασα την rom από εδώ (http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/ έχει και οδηγίες πλήρεις) και τουλάχιστον τα 1 και 2 που αναφέρεις δεν υπάρχουν. Σε τηλέφωνο συναδέλφου που μου το εμπιστεύτηκε για μια μέρα.

Edited by vagskarm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πέρασα την rom από εδώ (http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/ έχει και οδηγίες πλήρεις) και τουλάχιστον τα 1 και 2 που αναφέρεις δεν υπάρχουν. Σε τηλέφωνο συναδέλφου που μου το εμπιστεύτηκε για μια μέρα.

 

Ενδιαφέρον αλλά επειδή το τηλέφωνο δεν είναι δικό μου και για να μην έχω ούτε μία πιθανότητα να κάνω κάτι στραβά, δεν θα το επιχειρήσω καθόλου.

Ευχαριστώ πάντως.:)

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα τα μόνα προβλήματα που μπόρεσα να εντοπίσω είναι:

 

1) Επιλέγω γλώσσα Ελληνικά και τα μόνα που γυρνάνε στα Ελληνικά είναι τα εικονίδια. Όλες οι ρυθμίσεις είναι στα Αγγλικά.

2) Όταν πατάω το εικονίδιο της κάμερας (ρυθμίσεις), μου βγάζει ότι εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί.

3) Στην καταχώρηση δακτυλικού αποτυπώματος δεν προχωράει και βγάζει μόνες επιλογές το μοτίβο και τον κωδικό.

 

Αυτά για την ώρα.

 

Επειδή πρόκειται για σοβαρή εταιρεία πιστεύω ότι τα θεματάκια θα λυθούν σύντομα.

 

Να πω ότι είναι αγορασμένα από Vickmall με την multilingual ROM.

Για το 1 ειναι γνωστο πως η multi rom που βαζουν τα Κινεζομαγαζα δεν ειναι ουτε 50% μεταφραζμενη.

Για το 2 πηγαινε ρυθμισεις ενημερωση λογισμικου και κατεβασε την τελευταια, μαλλον φορας EUI 3s και ειχε bug στις ρυθμισεις.

Η αναβαθμιση σε 4s ειναι ενταξει. Αν δεν σου βγαζει αναβαθμιση που μαλλον δεν, λογο του οτι το πειραξαν θα πρεπει να φλασσαρεις του Ιταλου και θα εισαι 100% σε ολα κομπλε, ακομη και στα Ελληνικα.

Για το 3 εσυ κανεις λαθος και αφου δεν βαζεις πρωτα η μοτιβο η κωδικο δεν σε προχωραει στο δακτυλικο αποτυπωμα.

Πρωτα βαζουμε ενα απο τα 2 γιατι οταν δεν μας αναγνωριζει το δακτυλικο μετα να μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε με εναν ασφαλη τροπο.....:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για το 1 ειναι γνωστο πως η multi rom που βαζουν τα Κινεζομαγαζα δεν ειναι ουτε 50% μεταφραζμενη.

Για το 2 πηγαινε ρυθμισεις ενημερωση λογισμικου και κατεβασε την τελευταια, μαλλον φορας EUI 3s και ειχε bug στις ρυθμισεις.

Η αναβαθμιση σε 4s ειναι ενταξει. Αν δεν σου βγαζει αναβαθμιση που μαλλον δεν, λογο του οτι το πειραξαν θα πρεπει να φλασσαρεις του Ιταλου και θα εισαι 100% σε ολα κομπλε, ακομη και στα Ελληνικα.

Για το 3 εσυ κανεις λαθος και αφου δεν βαζεις πρωτα η μοτιβο η κωδικο δεν σε προχωραει στο δακτυλικο αποτυπωμα.

Πρωτα βαζουμε ενα απο τα 2 γιατι οταν δεν μας αναγνωριζει το δακτυλικο μετα να μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε με εναν ασφαλη τροπο.....:)

 

Ευχαριστώ Βασίλη για τις επισημάνσεις.

Το κινητό δεν είναι στα χέρια μου και γράφω ότι μου είπε ο κάτοχος του.

Και εμένα η πρόταση μου ήταν άμεση σύνδεση στο internet και ενημέρωση.

Επίσης το τελευταίο αν δεις στα προηγούμενα μυνήματα λέω ότι δεν ισχύει. :)

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα από tinydeal eu για να έρθει πιο γρήγορα.Δεν είχε tempered glass για το le2 pro , και παράγγειλα ένα του le 1.ελπίζω να ταιριάζει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα από tinydeal eu για να έρθει πιο γρήγορα.Δεν είχε tempered glass για το le2 pro , και παράγγειλα ένα του le 1.ελπίζω να ταιριάζει...

 

Δύσκολο να ταιριάζει αδερφε. Ακύρωσε το

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πέρασα την rom από εδώ (http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/ έχει και οδηγίες πλήρεις) και τουλάχιστον τα 1 και 2 που αναφέρεις δεν υπάρχουν. Σε τηλέφωνο συναδέλφου που μου το εμπιστεύτηκε για μια μέρα.

Αγγλικές οδηγίες δεν υπάρχουν να υποθέσω ε; Ρωτάω μήπως με online μετάφραση κάνουμε καμμιά πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...