Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Letv 2 Le / 2 Le Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει . Είμαι μεταξύ του LeTV Le One Pro (X800) 4GB Ram 64GB Rom και του LeEco Le 2 X620 3GB Ram 32GB Rom . Ποιο να επιλέξω και γιατί ;

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει . Είμαι μεταξύ του LeTV Le One Pro (X800) 4GB Ram 64GB Rom και του LeEco Le 2 X620 3GB Ram 32GB Rom . Ποιο να επιλέξω και γιατί ;

 

εγώ είμαι ανάμεσα στο letv le 2 και στο redmi note 3 pro

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??

Σημερα το παρελαβα και εχοντας την εμπειρια απο τις προηγουμενες συσκευες και της Letv αλλα και της Xiaomi σας το πρτεινω με χιλια!

Πραγματικη αναβαθμιση σε ολα και λιγοτερο απο 200 ευρω? Οταν ηταν και περυσι VFM το χ500 φανταστειτε τι ειναι αυτο το φετινο....:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και εχοντας την εμπειρια απο τις προηγουμενες συσκευες και της Letv αλλα και της Xiaomi σας το πρτεινω με χιλια!

Πραγματικη αναβαθμιση σε ολα και λιγοτερο απο 200 ευρω? Οταν ηταν και περυσι VFM το χ500 φανταστειτε τι ειναι αυτο το φετινο....:)

 

Μαλλον μιλας για το le 2.Πες μας για την κάμερα αν μπορείς! Κι αν μπορείς να τη συγκρινεις με του le 1 ή του redmi note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μιλας για το le 2.Πες μας για την κάμερα αν μπορείς! Κι αν μπορείς να τη συγκρινεις με του le 1 ή του redmi note 3 pro

Θα ανεβασω αυριο φωτο να δειτε. !η εντυπωση αρκετα βελτιωμενη απο τα περσινα μοντελα και με night mode (πολυ καλο) αφου εχει και auto - 1/4 - 1/2 με ενα tap.....:) πολυ γρηγοη εστιαση και ακαριαιο τραβηγμα.:)

 

PS ανεβασα ηδη 2 πρωτα δειγματα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6733939#post6733939

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και εχοντας την εμπειρια απο τις προηγουμενες συσκευες και της Letv αλλα και της Xiaomi σας το πρτεινω με χιλια!

Πραγματικη αναβαθμιση σε ολα και λιγοτερο απο 200 ευρω? Οταν ηταν και περυσι VFM το χ500 φανταστειτε τι ειναι αυτο το φετινο....:)

Vasilis_hd2 θα μπορούσες σε παρακαλώ αν γνωρίζεις (αφού είπες ότι έχεις εμπειρία από τις προηγούμενες συσκευές της Letv) να με διευκολύνεις στο αρχικό μου ερώτημα :

LeTV Le One Pro (X800) 4GB Ram 64GB Rom Ή LeEco Le 2 X620 3GB Ram 32GB Rom

 

Αν μπορεί και κάποιος άλλος να βοηθήσει παρακαλώ ευπρόσδεκτος !

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Vasilis_hd2 θα μπορούσες σε παρακαλώ αν γνωρίζεις (αφού είπες ότι έχεις εμπειρία από τις προηγούμενες συσκευές της Letv) να με διευκολύνεις στο αρχικό μου ερώτημα :

LeTV Le One Pro (X800) 4GB Ram 64GB Rom Ή LeEco Le 2 X620 3GB Ram 32GB Rom

 

Αν μπορεί και κάποιος άλλος να βοηθήσει παρακαλώ ευπρόσδεκτος !

 

Κι εγώ το σκέφτομαι ανάμεσα στα δύο!.....ας μας απαντήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες το ένα είναι φετινό τηλέφωνο και το άλλο περσινό.

Το ένα έχει snap 810:( και το άλλο xellio δεκαπυρινο χωρίς ζέσταμα τα και πτώσεις απόδοσης...

Antutu πάνω από 90000 με διαφορά δηλαδή κοντά 30000 και.

Αρκετά ποιο λεπτό με πολύ όμορφο το ροζ-χρυσο. Καλύτερη ποιότητα υλικα-συναρμολογηση.

Καλύτερη κάμερα και gpu κάρτα γραφικών για παιχνίδια.

Είναι σε τίποτα καλυτερο το Le one pro?

 

Ps με μαμά rom από fastcardtech

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες το ένα είναι φετινό τηλέφωνο και το άλλο περσινό.

Το ένα έχει snap 810:( και το άλλο xellio δεκαπυρινο χωρίς ζέσταμα τα και πτώσεις απόδοσης...

Antutu πάνω από 90000 με διαφορά δηλαδή κοντά 30000 και.

Αρκετά ποιο λεπτό με πολύ όμορφο το ροζ-χρυσο. Καλύτερη ποιότητα υλικα-συναρμολογηση.

Καλύτερη κάμερα και gpu κάρτα γραφικών για παιχνίδια.

Είναι σε τίποτα καλυτερο το Le one pro?

 

Ps με μαμά rom από fastcardtech

 

το pro βγάζει περίπου 87000 στο antutu και εννοείτε ότι η adreno 430 είναι καλύτερη από την Mali t880

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ...

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΜΕ PAYPAL? ΠΧ ΑΠΟ VICKMALL MINIDEAL KΛΠ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ...

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΜΕ PAYPAL? ΠΧ ΑΠΟ VICKMALL MINIDEAL KΛΠ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

απο vickmall κανονικα,το αλλο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

το pro βγάζει περίπου 87000 στο antutu και εννοείτε ότι η adreno 430 είναι καλύτερη από την Mali t880

Snapdragon 810 και 87000?Κσλα εντάξει για ένα Antutu και μόνο ίσως.... Μετά?

Ο συνδυασμός μετράει της cpu-gpu και αν στα χαρτιά η adreno είναι καλύτερη στην πράξη υστερεί.

απο vickmall κανονικα,το αλλο δεν ξερω

 

Ναι και για το δεύτερο.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 810 και 87000?Κσλα εντάξει για ένα Antutu και μόνο ίσως.... Μετά?

Ο συνδυασμός μετράει της cpu-gpu και αν στα χαρτιά η adreno είναι καλύτερη στην πράξη υστερεί.

 

 

Ναι και για το δεύτερο.

 

φίλε μου άστο, το είχα το κινητό και πολύ καλά τις επιδόσεις του,ολα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε, η 880 δεν πλησιάζει καν την 430, δεν φτάνει ούτε την 330, και όχι δεν είναι ενα antutu είναι 6 συνεχόμενα με ελάχιστες διαφορές, όσοι θέλουν μπορούν να ρωτήσουν στο αντίστοιχο thread

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνεχιζω μιας και ειχα και Le 1 και Le max και χωρις καμια διαθεση για vs ο καθενας ακουει και κρινει οποιον θελει. Και συνεχιζω βουυυρρρρρ για το Le2 για πολλους λογους....ενας ακομη ακαριαιο και αλανθαστο fingerprint που ανοιγει-ξεκλειδωνει κατευθειαν, το εχουν αυτο τα sammy-htc-lg?

Ασε γιατι τα ειχα ολα και ειδικα στο ξεκλειδωμα μεσο fingerprint ηταν μια αποτυχια!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο DX με κουπόνι ( SUBSCRIBERMAY2016 ) € 176,92

Στο DX Europe με κουπόνι ( EUD2YEARS10 ) € 183.36

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Στο DX με κουπόνι ( SUBSCRIBERMAY2016 ) € 176,92

Στο DX Europe με κουπόνι ( EUD2YEARS10 ) € 183.36

Φτού...έτρεξα να παραγγείλω 2 μέρες πριν απο αλλού και ορίστε τα αποτελέσματα...μεγάλο πράγμα η υπομονή :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα θα εκφράσω μια από τις πολλές απορίες που έχω ...

 

Dear friend,

Thank you so much for your support and trust,for your order 100033015

The device will come with multi-language rom,we will install google play store for you,remove Chinese apps,but we cant root it,we send EU adapter for charging,silicone case+screen film as free gift,we will give it a fully check&test before shipping and make good wrapping to protect it avoid the damage.the item will be declared at low value send as gift,thank

 

αυτό είναι το συνηθισμένο μήνυμα ως απάντηση στο vickmall.... και η ερώτηση μου είναι η έξεις , χωρίς να κάνουν root to κινητό γίνεται να περάσουν multi- language να σβήσουν κινεζιες και να έχει μέσα ελληνικά και google play ??

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάποιος που δεν έχει ιδέα με αλλαγή rom με φλασαρισμα και root θα του προτεινατε να παραγγείλει το τηλέφωνο με multi language ή με official rom ??

 

και αν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος και για αυτό ???

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις οπωσδήποτε Ελληνικό μενού ναι.....

Αλλά θα χάσεις τις οποίες αναβαθμίσεις.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις οπωσδήποτε Ελληνικό μενού ναι.....

Αλλά θα χάσεις τις οποίες αναβαθμίσεις.

 

δεν ξέρω κατά πόσο με ενδιαφέρουν οι αναβαθμίσεις .... αυτό που με ενδιαφέρει είναι ένα καλό κινητό γρήγορο να μην κολλάει με καλή κάμερα καλή μπαταρία...... τα βασικά για έναν απλό χρήστη

με προβληματιζουν λίγο τα σχόλια με την ευαισθησία της οθόνης και γενικά αυτό που θέλω είναι να το πάρω στα χεριά να τοποθετήσω μια sim και να κάνω χρίση του κινητού χωρίς φλασαρισματα root και διάφορα άλλα που δεν γνωρίζω να τα κάνω

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου άστο, το είχα το κινητό και πολύ καλά τις επιδόσεις του,ολα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε, η 880 δεν πλησιάζει καν την 430, δεν φτάνει ούτε την 330, και όχι δεν είναι ενα antutu είναι 6 συνεχόμενα με ελάχιστες διαφορές, όσοι θέλουν μπορούν να ρωτήσουν στο αντίστοιχο thread

 

Πράγματι, δεν τίθεται θέμα. Μια κλάση ανώτερο στους περισσότερους βασικούς τομείς το letv pro από το letv 2. (οθόνη, cpu ακριβώς στα ίδια επίπεδα , gpu, ram, rom (64αρα σε χώμα τιμή) και και και). Αναμενόμενο βέβαια, όταν το ένα εθεωρειτο ναυαρχίδα της letv για το 2015 (έπεσαν φράγκα στα επιμέρους υποσυστηματα) και το άλλο το "φθηνό" της φετινής σεζόν...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...