Jump to content

Lenovo ZUK Z2 Pro


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όσοι το έχετε κανένα νέο, αξίζει το τηλέφωνο ή έχει προβλήματα;

 

χωρίς να είμαι και πολύ σχετικός .. λέω ότι το τηλέφωνο είναι πολύ καλό.. πάει σφαίρα .. νομίζω όμως ότι η multilaguage rom με την οποία το στέλνουν πάσχει... επειδή είχα το lenovo P780 το οποίο βέβαια ξεπεράστηκε λόγω μνήμης... 1g ram/4g rom ... αλλά είχε 4000 μπαταρία που ξεχνούσες πότε το φόρτισες... επίσης νομίζω ότι η ένταση του ηχείου είναι μικρότερη... και βέβαια δεν δουλεύουν καθόλου αυτά τα ιατρικά.. παλμοί καρδιάς και οξυγόνο κ.λ.π... Ίσως αν το έχει κάποιος με official rom να μας πει σχετικά .

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτέλους απέκτησα το τηλέφωνο που ονειρευόμουν!

Βρήκα τον σωστό τρόπο (μετά από μια μέρα διάβασμα και πειραματισμούς με προσοχή) και έβγαλα την multilanguage που ήρθε με κάτι ελληνικά για γέλια και πέρασα την αγγλική-κινέζικη!

Το τηλέφωνο πραγματικά πετάει. Είμαι με την st 2.140 και το σπουδαίο ότι εγκατέστησα και όλα τα google!

Αναβαθμίσεις από μόνο του...και όλα τα καλούδια 2.000 εφαρμογές, παιχνίδια, gps και ότι άλλο προκύπτει.......

Δεν είμαι ρουτ γιατί είμαι εναντίον αυτής της διαδικασίας....εξάλλου το τηλέφωνο πιάνει πουλιά στον αέρα!

Θα κοιτάξω μόνο να περάσω και την dev για πιό γρήγορες αναβαθμίσεις!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε multilanguage (custom rom) δεν μπορούμε φλασάρουμε ΜΟΝΟ με την μέθοδο QPST/QFiL και τον υπολογιστή!

Τα κινέζικα φεύγουν όλα με απλή απεγκατάσταση κράτησα όμως τον καιτό και το Apstore τους μην γίνει τίποτα...ή μήπως στο μέλλον έχουμε και ελληνικά!!

Λειτουργούν τα online wallpapers και όλα τα ιατρικά καλούδια...και 4,5,6,7,8 και φύγαμε.....

Α και να σας πω ότι στην αρχή η καθαρή μνήμη ήταν 5.6 GB, Free 4.1 με εγκατεστημένα μόνο 69 apks. Η καθαρή RAM είχε όγκο 1.5 γιγα!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους απέκτησα το τηλέφωνο που ονειρευόμουν!

Βρήκα τον σωστό τρόπο (μετά από μια μέρα διάβασμα και πειραματισμούς με προσοχή) και έβγαλα την multilanguage που ήρθε με κάτι ελληνικά για γέλια και πέρασα την αγγλική-κινέζικη!

Το τηλέφωνο πραγματικά πετάει. Είμαι με την st 2.140 και το σπουδαίο ότι εγκατέστησα και όλα τα google!

Αναβαθμίσεις από μόνο του...και όλα τα καλούδια 2.000 εφαρμογές, παιχνίδια, gps και ότι άλλο προκύπτει.......

Δεν είμαι ρουτ γιατί είμαι εναντίον αυτής της διαδικασίας....εξάλλου το τηλέφωνο πιάνει πουλιά στον αέρα!

Θα κοιτάξω μόνο να περάσω και την dev για πιό γρήγορες αναβαθμίσεις!

 

Ποια ROM εγκατέστησες ακριβώς (την αγγλική-κινέζικη που λες); Ακούω συνέχεια για ένα θέμα με τα notifications στο ZUI. Τι είναι αυτό;

Γενικά έχεις κάποιο θέμα με αυτή τη ROM; Το κινητό τα σπάει από χαρακτηριστικά αλλά παντού που διαβάζω υπάρχουν θέματα στο software, είτε στο ZUI, είτε στις άλλες ROM, αλλιώς θα το είχα πάρει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM εγκατέστησες ακριβώς (την αγγλική-κινέζικη που λες); Ακούω συνέχεια για ένα θέμα με τα notifications στο ZUI. Τι είναι αυτό;

Γενικά έχεις κάποιο θέμα με αυτή τη ROM; Το κινητό τα σπάει από χαρακτηριστικά αλλά παντού που διαβάζω υπάρχουν θέματα στο software, είτε στο ZUI, είτε στις άλλες ROM, αλλιώς θα το είχα πάρει ήδη.

Τελευταία αναβάθμιση 2.1.140! Τα είχα δοκιμάσει όλα και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα με τίποτα.....μόνο που ήταν στα αγγλικά!

Το zui τους δούλευε τέλεια...ούτε ρουτ, ούτε ινδικές και άλλες ρομ! Και οι αναβαθμίσεις θα είναι αυτόματες...(μικρό για τα γούστα μου)!

Δεν μπορώ άλλο να βοηθήσω γιατί το έστειλα δωράκι στον γιό μου σήμερα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μόλις το παράγγειλα και εγώ σε μαύρο...Τελικά Ραδιόφωνο έχει το τηλέφωνο;;; NFC διάβασα ότι δεν έχει αλλά δεν μου είναι και απαραίτητο..

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου να το πάρουμε από Ευρώπη για να μην έχουμε το άγχος των τελωνείων?
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα, το πλήρωσα, μου είπαν ότι δεν το έχουν διαθέσιμο και μετά από μια μέρα το ξαναεβαλαν στα 368€. Κλασικοί απατεώνες...

 

Στάλθηκε από το ZUK Z1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ηταν βέβαιο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και γω φίλοι Zukάδες! Για να δούμε τί θα μας έρθει...Διαπιστώνω βέβαια ότι στο XDA έχει μικρή υποστήριξη ακόμα. Οι ρομ βγαίνουν με το σταγονόμετρο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα από efox. Είναι αξιόπιστο;

Φίλε και γω από efox το παρήγγειλα. Email επιβεβαίωσης παραγγελίας σου στείλανε; Γιατι εμένα όχι...Απαράδεκτο site to efox και σε interface, λαγκάρει συνεχως, δεν είναι https...Από την άλλη είχε την πιο χαμηλή τιμή...Για αξιοπιστία δεν ξέρω. Πάντως έχει μέτριες κριτικές ως κατάστημα.

Edited by TheObserver
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και γω από efox το παρήγγειλα. Email επιβεβαίωσης παραγγελίας σου στείλανε; Γιατι εμένα όχι...Απαράδεκτο site to efox και σε interface, λαγκάρει συνεχως, δεν είναι https...Από την άλλη είχε την πιο χαμηλή τιμή...Για αξιοπιστία δεν ξέρω. Πάντως έχει μέτριες κριτικές ως κατάστημα.

 

Δε μου έστειλαν e-mail επιβεβαίωσης αλλά e-mail με tracking number . Το θέμα όμως είναι ότι ακόμα αυτό το tracking number δεν έχει ενεργοποιηθεί και δεν ξέρω τι γίνεται με το κινητό που παρήγγειλα. Για να σου στείλουν email στείλε μήνυμα στο support : service@efox-shop.com

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Δε μου έστειλαν e-mail επιβεβαίωσης αλλά e-mail με tracking number . Το θέμα όμως είναι ότι ακόμα αυτό το tracking number δεν έχει ενεργοποιηθεί και δεν ξέρω τι γίνεται με το κινητό που παρήγγειλα. Για να σου στείλουν email στείλε μήνυμα στο support : service@efox-shop.com

 

Πρέπει να στείλω email για να μου στείλουν email επιβεβαιώσης ή/και tracking number...πρωτότυπο και αυτό...Ευχαριστώ. Για να δούμε. Ασφάλεια τελωνείου πλήρωσες; Εγω πλήρωσα για σιγουριά. Πάλι καλά που έχω την απόδειξη του Paypal. Δεν είχε επιλογές μεθόδων αποστολής σ'εμένα. Μία και...καλή. Προτείνω περιοδική επικοινωνία μέχρι να τα παραλάβουμε, για ψυχολογική υποστήριξη και ενθάρρυνση :)

Edited by TheObserver
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στείλω email για να μου στείλουν email επιβεβαιώσης ή/και tracking number...πρωτότυπο και αυτό...Ευχαριστώ. Για να δούμε. Ασφάλεια τελωνείου πλήρωσες; Εγω πλήρωσα για σιγουριά. Πάλι καλά που έχω την απόδειξη του Paypal. Δεν είχε επιλογές μεθόδων αποστολής σ'εμένα. Μία και...καλή. Προτείνω περιοδική επικοινωνία μέχρι να τα παραλάβουμε, για ψυχολογική υποστήριξη και ενθάρρυνση :)

Τα ίδια και εγώ με σένα αλλά δεν πλήρωσα ασφάλεια τελωνείου. Με το καλό να έρθουν. Εμένα σήμερα έστειλαν ότι ταχυδρομηθηκε.

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στείλω email για να μου στείλουν email επιβεβαιώσης ή/και tracking number...πρωτότυπο και αυτό...Ευχαριστώ. Για να δούμε. Ασφάλεια τελωνείου πλήρωσες; Εγω πλήρωσα για σιγουριά. Πάλι καλά που έχω την απόδειξη του Paypal. Δεν είχε επιλογές μεθόδων αποστολής σ'εμένα. Μία και...καλή. Προτείνω περιοδική επικοινωνία μέχρι να τα παραλάβουμε, για ψυχολογική υποστήριξη και ενθάρρυνση :)

 

Μάλλον σε ενδιαφέρει αν και είναι στα γερμανικά https://www.youtube.com/shared?ci=NQbutAhWl_o

 

Η αναμονη για να ερθει απο Κινα ειναι μεγαλη με απλο ταχυδρομειο αλλα οποιον τον ενδιαφερει στο efox εχει το μοντελο με τα 6GB ram μονο 319 ευρω με 15 ευρω μεταφορικα(δεν εχει αλλη επιλογη)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε ενδιαφέρει αν και είναι στα γερμανικά https://www.youtube.com/shared?ci=NQbutAhWl_o

 

Ευχαριστώ αλλά έχω δει αρκετά reviews. Τους έστειλα email όπως πρότεινες και μου απάντησαν σήμερα το παρακάτω σε άψογα αγγλικά...

 

Dear customer,

 

Sorry for the delay delivery. If it is in stock in factory,Normally, we may ship out within 3 -5 days.

But sometimes it depends on supplier progress.

we have checked this order with our Purchase Dept., they replied us that the manufacturer is hurrying up to produce now.

pls wait for stock patiently.

 

We will arrange shipment asap once the items come.

 

Best regards,

Guo

 

Υπέροχα ε; Εγώ τώρα θα περιμένω το εργοστάσιο της Lenovo/Zuk να πάρει μπρος. Σε κανα τρίμηνο θα το έχω λογικά.

Edited by TheObserver
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι για το απλό το ZUK όχι για το Pro.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...