Jump to content

Lenovo ZUK Z2 Pro


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μεγάλο πλεονέκτημα του Pro είναι μπαταρία και δίκαρτη υποστήριξη.

Και η Lenovo είναι αρκετά ποιοτική εταιρεία. Δεν είναι Huawei αλλά δεν είναι Meizu ;)

Btw, θα έχει παγκόσμια υποστήριξη το ZUK pro 2. Θα κυκλοφορήσει κανονικά Ευρώπη. Και η εγγύηση θα ισχύει κανονικά.

 

Για την μπαταριά θα το δούμε στην πράξη και μετά από δοκιμές. :p

Όσο για την dual sim εχεις δίκιο όποιος χρειάζεται δικάταρτο πάει προς κίνα μεριά έχει ποιο πολλές επιλογές.

Θα κυκλοφορήσει και Ευρώπη,δηλαδή θα έχει και εγγύηση και πολύγλωσση rom google play κ.λ.π;Το διάβασες κάπου;

 

Εδώ πάντως μας δείχνει να έχει ένα πρόβλημα με την ανάγνωση δακτυλικού αποτυπώματος όταν το δάχτυλο είναι υγρό.

6:17 και μετά. Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ πάντως μας δείχνει να έχει ένα πρόβλημα με την ανάγνωση δακτυλικού αποτυπώματος όταν το δάχτυλο είναι υγρό.

6:17 και μετά.

Αυτό ειναι το λιγότερο, προσωπικά που ειναι παντελως άχρηστο...

Link to comment
Share on other sites

ZUK Z2 Pro unboxing and hands on English

 

======================================================

ZUK Z2 Gets Over 6 Million Registrations For Its First Sale In China

 

http://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2016/06/zuk-z2-registrations.jpg

Smartphones are a big deal in China, with almost everyone looking to get hold of the latest flagship in the market. We have seen Xiaomi phones getting millions of registrations for the flash sales of their flagship models, and looks like ZUK is joining the party as well. ZUK has just revealed that it has received over 6 million registrations for the first sale of ZUK Z2 smartphone in China. This is actually not that surprising given that the device is priced at 1799 Yuan ($273) and it is one of the cheapest Snapdragon 820 powered smartphones that you can buy right now! What’s even more impressive is that the company got so many registrations in just three days, and there are still three days left for the first sale.

 

ZUK Z2 will officially go on sale in the country on June 7 at 10:00 AM. I sure hope ZUK has prepared enough units to fulfill the immense demand for the new handset.

 

Looks wise, the ZUK Z2 is similar to the Z2 Pro, coming with a metal frame and glass body. The company says the 68.88mm width of the device is ideal for one hand operation. Specs-wise, the phone is really impressive, coming with Snapdragon 820, 4GB of RAM and 64GB of internal storage as standard. The ZUI 2.0 comes with a special overclocking feature which increases the clock speed of the chipset from 2.15GHz up to 2.3GHz. At the back, there will be a 13MP rear camera with LED flash, PDAF and CAF, while up front, you get an 8MP shooter. The battery is pretty large as well, measuring 3500mAh in capacity and with Quick Charge 3.0, filling it up will be a piece of cake. You can read more about the specs of the device from here.

 

We will have to wait and see how many more registrations the phone gets before its first flash sale. We should get this news in the next few days.

http://www.gizmochina.com/2016/06/03/zuk-z2-gets-6-million-registrations-first-sale-china/

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είμαστε αρκετά κοντά στο release date με CM. Φοβάμαι βέβαια για bugs αλλά με official support CM δε θα υπάρχει πρόβλημα :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα bugs όπως είπες διορθώνονται μελλοντικά.

Το κυριότερο πιστεύω είναι η τιμή που θα το πουλάν σε εμάς τα κιζοναμάγαζα...

Είμαι ανάμεσα σε αυτο και το one plus 3 που το περιμένουμε και αυτο σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μερικές παραπάνω πληροφορίες για τους ενδιαφερόμενους:

http://www.zukmobile.cc/lenovo-zuk-z2-pro-snapdragon-820-flagship-phone.html

 

Μάλλον θα το δούμε με Cyanogen OS στην International Version...

 

Φίλε μου το ξέρεις το σάιτ?? Είναι οφίσιαλ ριτέιλερ ή είναι κλασσικό κινεζομάγαζο??

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν γνωρίζω...

 

Αν το δεις λίγο πιο αναλυτικά πετάει όλα αυτά τα οφίσιαλ και τα ρέστα και για να το αποδείξει πετάει ένα κωλόχαρτο με το συμπάθειο και καλά για να αποδείξει ότι είναι οφίσιαλ ριτέιλερ :lol::lol:

 

Ενδιαφέρεται ένας φίλος για το κινητό πιο συγκεκριμένα για το ζουκ ζ2 και η αλήθεια είναι ότι έχει την χαμηλότερη τιμή απλά δεν μπορώ να εμπιστευτώ τον φίλο μας τον κινέζο.

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ZUK Z2 Pro gizchina Review

http://www.gizchina.com/2016/07/05/zuk-z2-pro-review/

 

LENOVO ZUK Z2 4G LTE Android 6.0 Touch ID 4GB RAM 64GB ROM

από 309$

http://www.minideal.net/lenovo-zuk-z2-4g-lte-android-6-0-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-2-15ghz-quad-core-1080p-5-0-inch-2-5d-fhd-smartphone.html

 

Βρήκε το ΜΙ5 ανταγωνιστή...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ολες οι εταιριες ετσι ακι η αγαπητη z.uk ξεπουλα τα χαλια χρωματα δηλαδη το αγαπητο z.uk z2pro με τα 6gb ram 128gb rom σε μαυρο, εγινε αφαντο, μην πω ανυπαρκτο.... οποτε αυτοι χασανε... και εγω ακομα δεν αποφασισα τη σκ@τα να παρω. Καπως ετσι φαινεται μονοδρομος το one plus 3 που ειναι γκρι. Και τα νευρα μου κροσια, μετα απο δυο μαρτυρικους μηνες που περιμενα....
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω το zuk z2 pro εχει cyanogen; ελληνική γλώσσα στην official ρομ θα έχει; εχω το mi5 pro και σκέφτομαι εαν εχει και τα ελληνικά να κανω την αλλαγή.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας ρωτησω το zuk z2 pro εχει cyanogen; ελληνική γλώσσα στην official ρομ θα έχει; εχω το mi5 pro και σκέφτομαι εαν εχει και τα ελληνικά να κανω την αλλαγή.

 

Δεν υπάρχει cyanogen rom για τη συσκευή (τουλάχιστον όχι ακόμα) μιας και φοράει τη rom της εταιρίας (ZUI) και μέχρι πρότινος δεν είχε ούτε ελληνικά στο μενού (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία). Γνώμη μου... δεν υπάρχει λόγος να φύγεις από εκεί που είσαι (με τα τωρινά δεδομένα τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει cyanogen rom για τη συσκευή (τουλάχιστον όχι ακόμα) μιας και φοράει τη rom της εταιρίας (ZUI) και μέχρι πρότινος δεν είχε ούτε ελληνικά στο μενού (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία). Γνώμη μου... δεν υπάρχει λόγος να φύγεις από εκεί που είσαι (με τα τωρινά δεδομένα τουλάχιστον).

 

οκ ευχαριστώ,ειδα και τα βίντεο του zuk και η οθόνη δεν με πολύ άρεσε.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά ελληνικά έχει;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω το καρέ των ερωτήσεων.. Τα 6GB RAM είναι όλα διαθέσιμα; ή έχει κιαυτο στην ουσία 4GB?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όλα διαθέσιμα, έχει και την 800 κανονικά. Αναμενω να το πάρω στα χέρια μου, έχει μέλλον ακόμα...

 

Φρεσκο Unboxing & Hands On. Νομιζω σε μαυρο είναι πιο ομορφο...

 

 

Μονο εγω βλεπω ένα καλοσχεδιασμενο ui , γρηγορο, χωρις λαγκ και τρομερα intuitive τις κινησεις στο κεντρικο πληκτρο?

Στο 3:50 δειτε και το ακαριαιο ξεκλείδωμα με δακτυλικο από standby...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο Unboxing & Hands On. Νομιζω σε μαυρο είναι πιο ομορφο...

 

 

Μονο εγω βλεπω ένα καλοσχεδιασμενο ui , γρηγορο, χωρις λαγκ και τρομερα intuitive τις κινησεις στο κεντρικο πληκτρο?

Στο 3:50 δειτε και το ακαριαιο ξεκλείδωμα με δακτυλικο από standby...

 

Βαγγέλη και εδω αργεί όμως.

http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-Pro-5_2-inch-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1050713.html

25 Αυγούστου διαθέσιμο και εως παραλάβουμε παει μέσα Σεπτεμβρίου.

 

Το Axon 7 στη χειρότερη θα ειναι διαθέσιμο τελη μηνος αρχές Σεπτεμβρίου.

 

Άσε που εγώ δεν μπορώ αναμονές πάνω απο εβδομάδα και ουτε απο Κινες θέλω.

Απο amazon σε 1-2 εργάσιμες θα το εχω(13 ευρω express shipping)

 

Σε μαύρο όντως φαίνεται πιο καλο και το UI παει σφαίρα.

 

Αν και κάπως τυπικό κλασικό ντιζάιν που συναντάμε με το κιλό.

 

Δεν εχει κατι unique πάνω του.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη και εδω αργεί όμως.

25 Αυγούστου διαθέσιμο και εως παραλάβουμε παει μέσα Σεπτεμβρίου.

 

Το Axon 7 στη χειρότερη θα ειναι διαθέσιμο τελη μηνος αρχές Σεπτεμβρίου.

 

Άσε που εγώ δεν μπορώ αναμονές πάνω απο εβδομάδα.

Απο amazon σε 1-2 εργάσιμες θα το εχω.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Καλα εννοείται Αλεξ. Εγω αγοραζω από Κινα, φυσικα με την τεραστια αναμονη που συνεπάγεται (στο Αλι είναι αμεσα διαθεσιμο).

Όμως, σε αντιθεση Αλεξ, με το axon 7, εχει ένα μεγαλο πλεονέκτημα. Ευρωπη και Κινα θα πωλειται η ιδια εκδοση, δηλαδή στα 400 ευρω το 6/128 gray που αγορασα είναι πανομοιοτυπο σε hardware με το ευρωπαϊκο (και την 20 μπαντα). Πολύ σημαντικο....

Επισης, το 6/128 ΖΤΕ κοστιζει λιγοτερο και από το 4/64 axon 7...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικα ακομα reviews:

 

http://blog.flosmall.com/lenovo-zuk-z2-pro-hd-screen-durable-battery-benchmarks-simple-and-delicate-design/

 

http://gearopen.com/phones/the-long-overdue-zuk-z2-pro-review-32361/

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοείται Αλεξ. Εγω αγοραζω από Κινα, φυσικα με την τεραστια αναμονη που συνεπάγεται.

Όμως, σε αντιθεση Αλεξ, με το axon 7, εχει ένα μεγαλο πλεονέκτημα. Ευρωπη και Κινα θα πωλειται η ιδια εκδοση, δηλαδή στα 400 ευρω το 6/128 gray που αγορασα είναι πανομοιοτυπο σε hardware με το ευρωπαϊκο (και την 20 μπαντα). Πολύ σημαντικο....

Επισης, το 6/128 ΖΤΕ κοστιζει λιγοτερο και από το 4/64 axon 7...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικα ακομα reviews:

 

 

 

http://blog.flosmall.com/lenovo-zuk-z2-pro-hd-screen-durable-battery-benchmarks-simple-and-delicate-design/

 

 

 

http://gearopen.com/phones/the-long-overdue-zuk-z2-pro-review-32361/

 

 

Καλά σίγουρα στην τιμη ειναι πιο ελκυστικό σαφώς.

Θα το κοίταζα μόνο αν το έβρισκα Ευρώπη να παραγγείλω όμως.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικά? απο ποιο μαγαζί παραγγειλες? τιμή? σε συγκριση με το leEco le Max 2 (820) τι λέτε?

 

Καλα εννοείται Αλεξ. Εγω αγοραζω από Κινα, φυσικα με την τεραστια αναμονη που συνεπάγεται (στο Αλι είναι αμεσα διαθεσιμο).

Όμως, σε αντιθεση Αλεξ, με το axon 7, εχει ένα μεγαλο πλεονέκτημα. Ευρωπη και Κινα θα πωλειται η ιδια εκδοση, δηλαδή στα 400 ευρω το 6/128 gray που αγορασα είναι πανομοιοτυπο σε hardware με το ευρωπαϊκο (και την 20 μπαντα). Πολύ σημαντικο....

Επισης, το 6/128 ΖΤΕ κοστιζει λιγοτερο και από το 4/64 axon 7...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικα ακομα reviews:

 

http://blog.flosmall.com/lenovo-zuk-z2-pro-hd-screen-durable-battery-benchmarks-simple-and-delicate-design/

 

http://gearopen.com/phones/the-long-overdue-zuk-z2-pro-review-32361/

από που το αγόρασες? ... τι rom θα εχει? θα updates?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...