Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταία έχω πρόβλημα με την μπαταρία, πέφτει απότομα από το 20 _ 25% και κλείνει το τηλέφωνο, καμιά φορά μόλις το βάλω στο φορτιστή ανεβαίνει απότομα η στάθμη, δεν ξέρω αν φταίει η μπαταρία ή η τελευταία αναβάθμιση σε 391.
μοιάζει χαλασμένη μπαταρία. Αυτά είναι ακριβώς τα συμπτώματά τους. Δεν νομίζω να είναι το λογισμικό :( Δε χάνεις βέβαια κάτι να του κάνεις και ένα format
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες! Ήμουν κάτοχος p8 κάπου 20-22 μήνες, και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος, δεν σκεφτόμουν καν να το αλλάξω(δεν αλλάζω συχνά κινητά). Το μοναδικό κινητό στην ζωή μου(κυριολεκτώ), που δεν έβγαλε το παραμικρό πρόβλημα... Λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο όμως... Μου το έκλεψαν το βράδυ και ήδη σκέφτομαι αναγκαστικά την αντικατάσταση του. Επειδή ήμουν τόσο ικανοποιημένος, σκέφτηκα κατευθείαν να πάω στο 9. Δεν έκατσα προφανώς να διαβάσω 156 σελίδες :p έριξα μία γρήγορη ματιά στις πρώτες και στις τελευταίες. Ένας φίλος μου είπε και για Xiaomi, αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Εσείς το προτείνετε το 9 σε σχέση με το 8, ή ακόμα και με το αντίστοιχο μοντέλο της Xiaomi(που δεν έχω ιδέα ποιο είναι) ; Αξίζει; Και αν ναι, έχετε να προτείνετε μαγαζί Αθήνα να το πάρω; Το βρήκα 320 στο phonegallerystore.gr(αν δεν επιτρέπεται να γράφω ονόματα μαγαζιών, ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη, δεν το ξέρω. Ας το σβήσει κάποιος mod αν απαγορεύεται). Πιο φτηνά το βρήκα μόνο σε ένα στο Ηράκλειο Κρήτης(310). Από μπαταρία πως πάει(δεδομένα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι, όχι συνέχεια); Ραδιόφωνο(δεν το πολυχρησιμοποιώ, αλλά έχει τύχει κάποιες φορές) βλέπω δεν υποστηρίζει; Η κάμερα του είναι καλύτερη από του 8; Γιατί βλέπω έχει 12mp ενώ το 8 είχε 13.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

edit: το κινητό το χρησιμοποιώ για τα βασικά. Ίντερνετ, φωτογραφίες, παιχνίδια(light, όχι τίποτα το ιδιαίτερο) κλπ. Ούτε χάκερ είμαι, ούτε προγραμματιστής(το αντίθετο θα έλεγα, αν υπήρχε. χαχα).

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει(δεδομένα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι, όχι συνέχεια); Ραδιόφωνο(δεν το πολυχρησιμοποιώ, αλλά έχει τύχει κάποιες φορές) βλέπω δεν υποστηρίζει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

edit: το κινητό το χρησιμοποιώ για τα βασικά. Ίντερνετ, φωτογραφίες, παιχνίδια(light, όχι τίποτα το ιδιαίτερο) κλπ. Ούτε χάκερ είμαι, ούτε προγραμματιστής(το αντίθετο θα έλεγα, αν υπήρχε. χαχα).

 

Με κλειστά δεδομένα και άνοιγμα μόνο όταν θέλω και όχι όλη την μέρα και σε λειτουργία 2g το βάζω 4G μόνο όταν ανοίγω δεδομένα το κινητό μου κρατάει 4-5 μέρες (!). Είναι ειδική η χρήση που του κάνω όπως ανέφερα. Χρησιμοποιώ toggle buttons widget στην αρχική οθόνη να βλέπω τι έχω ανοικτό (wifi, data, 2g/4g) και με ένα κλικ τα ανοίγω κλείνω. Με αυτά τα κόλπα και καθώς δεν μιλάω και με τις ώρες (ένα πρόγραμμα 300 λεπτών εξ/μένων και άλλων τόσο εισερχομένων είναι η χρήση μου) το κινητό μου έχει βγάλει και 6-7 ημέρες αλλά η νορμαλ μου (για μένα λέω) χρήση είναι 4-5 ημέρες με μία φόρτιση (ξεχνάω πότε το φόρτισα). Εσύ να μην υπολογίζεις τόσο ειδικά αν το έχεις auto 4g μονίμως.

 

Το συνηθισμένο για νεολαία που ανοικτά wu, viber, messanger και Like όλη την ώρα είναι περί τις 2 ημέρες από ότι διαβάζω.

 

Σημείωση. Δεν χρησιμοποιώ ταχυφορτιστή για την φόρτιση παρά έναν 1000mA (και έναν παλιό 500mA για βραδινές φορτίσεις 6ώρου) που δεν ζεσταίνει την μπαταρία και το φορτίζω εκτός θήκης ενώ το έχω αφήσει στην έκδοση v6 όπου διαβάζω μάλλον έχει καλύτερη αυτονομία (για την 7 υπάρχουν αναφορές με θεματάκια)..

 

Σημείωση 2. Από την κρήτη το πήρα και εγώ, ήταν της wind συσκευή unbranded αλλά το δικό σου ίσως να μην είναι τέτοιο (θα έλεγε αντιπροσωπίας όπως έλεγε τότε φαντάζομαι).

 

Υ.Γ. Τα xiaomi είναι καλά τηλέφωνα και έχουν πολύ ωραίο GUI (το περίφημο miui εκτός του mi A1). Οι κάμερές τους είναι άλλη φιλοσοφίας (καλές την ημέρα όχι άριστες και μέτριες το βράδυ όπου θέλει ειδικό χειρισμό πχ hdr). Πολλά από αυτά ΔΕΝ έχουν την μπάντα b20 800mhz οπότε στο 4g ίσως δεν θα πιάνεις σε κάποια σημεία (πχ επαρχία και ειδικά wind αλλά και οι άλλες). Αυτά που έχουν την 800mhz λέγονται συνήθως global version ενώ άλλα την έχουν χωρίς να λέγονται έτσι (πχ mi A1) ενώ κάποια άλλα δεν την έχουν με κανένα τρόπο πχ mi 6. Οπότε λίγο προσοχή τι αγοράζεις. Άσχημα τηλέφωνα πάντως δε τα λες (εγώ τα συμπαθώ ώς παλαιός χρήστης).

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το P9 βρίσκεται τώρα σε EMUI 5.1?

Υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση ότι θα πάρει κάποια άλλη major αναβάθμιση ή θα μείνει εκεί;

Ρωτώ διότι ενδιαφέρομαι να το κάνω δώρο στη σύζυγο.

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά δεδομένα και άνοιγμα μόνο όταν θέλω και όχι όλη την μέρα και σε λειτουργία 2g το βάζω 4G μόνο όταν ανοίγω δεδομένα το κινητό μου κρατάει 4-5 μέρες (!). Είναι ειδική η χρήση που του κάνω όπως ανέφερα. Χρησιμοποιώ toggle buttons widget στην αρχική οθόνη να βλέπω τι έχω ανοικτό (wifi, data, 2g/4g) και με ένα κλικ τα ανοίγω κλείνω. Με αυτά τα κόλπα και καθώς δεν μιλάω και με τις ώρες (ένα πρόγραμμα 300 λεπτών εξ/μένων και άλλων τόσο εισερχομένων είναι η χρήση μου) το κινητό μου έχει βγάλει και 6-7 ημέρες αλλά η νορμαλ μου (για μένα λέω) χρήση είναι 4-5 ημέρες με μία φόρτιση (ξεχνάω πότε το φόρτισα). Εσύ να μην υπολογίζεις τόσο ειδικά αν το έχεις auto 4g μονίμως.

 

Το συνηθισμένο για νεολαία που ανοικτά wu, viber, messanger και Like όλη την ώρα είναι περί τις 2 ημέρες από ότι διαβάζω.

 

Σημείωση. Δεν χρησιμοποιώ ταχυφορτιστή για την φόρτιση παρά έναν 1000mA (και έναν παλιό 500mA για βραδινές φορτίσεις 6ώρου) που δεν ζεσταίνει την μπαταρία και το φορτίζω εκτός θήκης ενώ το έχω αφήσει στην έκδοση v6 όπου διαβάζω μάλλον έχει καλύτερη αυτονομία (για την 7 υπάρχουν αναφορές με θεματάκια)..

 

Σημείωση 2. Από την κρήτη το πήρα και εγώ, ήταν της wind συσκευή unbranded αλλά το δικό σου ίσως να μην είναι τέτοιο (θα έλεγε αντιπροσωπίας όπως έλεγε τότε φαντάζομαι).

 

Υ.Γ. Τα xiaomi είναι καλά τηλέφωνα και έχουν πολύ ωραίο GUI (το περίφημο miui εκτός του mi A1). Οι κάμερές τους είναι άλλη φιλοσοφίας (καλές την ημέρα όχι άριστες και μέτριες το βράδυ όπου θέλει ειδικό χειρισμό πχ hdr). Πολλά από αυτά ΔΕΝ έχουν την μπάντα b20 800mhz οπότε στο 4g ίσως δεν θα πιάνεις σε κάποια σημεία (πχ επαρχία και ειδικά wind αλλά και οι άλλες). Αυτά που έχουν την 800mhz λέγονται συνήθως global version ενώ άλλα την έχουν χωρίς να λέγονται έτσι (πχ mi A1) ενώ κάποια άλλα δεν την έχουν με κανένα τρόπο πχ mi 6. Οπότε λίγο προσοχή τι αγοράζεις. Άσχημα τηλέφωνα πάντως δε τα λες (εγώ τα συμπαθώ ώς παλαιός χρήστης).

 

Ευχαριστώ πολύ! Παραδόξως, ο Γερμανός το έχει 309(!!) και με μία μικρή επιδότηση που έχω, θα το πάρω στα 240. Θα περιμένω μήπως βρεθεί και κάποιος να μου πει κατά πόσο αξίζει σε σχέση με το 8, αν και αύριο μεθαύριο βλέπω να το παραγγέλνω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Παραδόξως, ο Γερμανός το έχει 309(!!) και με μία μικρή επιδότηση που έχω, θα το πάρω στα 240. Θα περιμένω μήπως βρεθεί και κάποιος να μου πει κατά πόσο αξίζει σε σχέση με το 8, αν και αύριο μεθαύριο βλέπω να το παραγγέλνω.

[offtopic]off topic. Οι επιδοτήσεις σε δένουν σε ακριβά μακροχρόνια συμβόλαια (δεν σου γίνεται καλή αντιπρόταση αν δεν κάνεις ότι φεύγεις) και άμα υπογράψεις δεν μπορείς να φύγεις.

Θα έλεγα να μην τη χρησιμοποιήσεις και να φύγεις σε κάποιος σύστημα κάρτα (πχ q με 4€ 150+150' δλδ 300' με το δευτερόλεπτο και 150mb και ξαναβάζεις άμα σου τελειώσουν μεχρι 4 φορές το μήνα.).[/offtopic]

Του Γερμανού είναι νομίζω branded οι συσκευές που θα πει τρέχουν ένα λιγο διαφορετικό firmware που σου κανει θέματα με τα updates (δεν λαμβάνεις τις επίσημες αλλά όποτε βγάλει για cosmote). Νομίζω ωστόσο. Έτσι και αλλιώς βέβαια εγώ στο 6.0 το έχω ακόμα για τον λόγο που εξήγησα (μπαταρία).

 

Το 8 που λες δεν υπάρχει p8 πια εκτός αν εννοείς το αδελφάκι honor 8 (που αξίζει και προτείνεται επίσης καθώς έχει ir και είναι δίκαρτο bydefault). Αν εννοείς σε σχέση με το p8 έχει και εκέι καλύτερα όπως γενικά όλα (cpu, memory, διπλή κάμερα με κόλπα).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

[offtopic]off topic. Οι επιδοτήσεις σε δένουν σε ακριβά μακροχρόνια συμβόλαια (δεν σου γίνεται καλή αντιπρόταση αν δεν κάνεις ότι φεύγεις) και άμα υπογράψεις δεν μπορείς να φύγεις.

Θα έλεγα να μην τη χρησιμοποιήσεις και να φύγεις σε κάποιος σύστημα κάρτα (πχ q με 4€ 150+150' δλδ 300' με το δευτερόλεπτο και 150mb και ξαναβάζεις άμα σου τελειώσουν μεχρι 4 φορές το μήνα.).[/offtopic]

Του Γερμανού είναι νομίζω branded οι συσκευές που θα πει τρέχουν ένα λιγο διαφορετικό firmware που σου κανει θέματα με τα updates (δεν λαμβάνεις τις επίσημες αλλά όποτε βγάλει για cosmote). Νομίζω ωστόσο. Έτσι και αλλιώς βέβαια εγώ στο 6.0 το έχω ακόμα για τον λόγο που εξήγησα (μπαταρία).

 

Το 8 που λες δεν υπάρχει p8 πια εκτός αν εννοείς το αδελφάκι honor 8 (που αξίζει και προτείνεται επίσης καθώς έχει ir και είναι δίκαρτο bydefault). Αν εννοείς σε σχέση με το p8 έχει και εκέι καλύτερα όπως γενικά όλα (cpu, memory, διπλή κάμερα με κόλπα).

 

Ευχαριστώ, δεν το ήξερα αυτό για τις αναβαθμίσεις!

Ναι, εννοούσα σε σύγκριση με το p8.

edit: Δηλαδή p9-honor 8 ποιο κερδίζει(η κάμερα είναι ίδια); :P Η μπαταρία στο honor είναι αντίστοιχη του p9;

edit2: Είδα και το honor 8 pro που λογικά θα φυσάει και θα είναι καλύτερο με διαφορά, αλλά πάει πολύ και δεν ξέρω αν με παίρνει να κάνω την υπέρβαση...

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

ειναι πρακτικά ίδια.

 

Μικρές διαφορές στο cpu (δεν φαίνεται διαφορά) και στο ότι το honor έχει ir (που δεν έχει το p9) και νομίζω είναι εξ ορισμού δίκαρτο (που το p9 πρέπει να αγοράσεις δίκαρτη έκδοση που όμως δεν έχεις τότε nfc). Κατασκευαστικά διαφέρουν ουσιαστικά. Tο ένα (p9) μέταλλο το άλλο (H8) κεραμικό/γυαλί με πιο στρόγγυλες γωνίες (πιο μοδάτες) και δώρο θήκη που δεν έχει το p9. Η κάμερα έχει μία λειτουργία λιγότερο στο honor 8 δεν βγάζει ασπρόμαυρο αρχείο απ' ευθείας από την ασπρόμαυρη λόγω "δικαιωμάτων" Leica που δεν γράφει (μπορείς να έχεις ασπρόμαυρες με αποχρωματισμό των έγχρωμων με μικρό κόστος σε λίγο έξτρα θόρυβο).

 

Εγώ προτίμησα το p9 (ήθελα μέταλλο) αλλά τώρα που το ξανασκεφτομαι θα προτιμούσα τις ir στη θέση του. Κρίμα που κανένα δεν έχει FM radio καθώς κάποιους τους ενδιαφέρει.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σας έχω πρήξει με τις ερωτήσεις, αλλά είμαι άσχετος και ασχολούμαι μόνο όταν είναι να πάρω κινητό. Βρήκα το honor 8 pro στο Gearbest με 308 δολλάρια, αλλά δεν έχει το μαύρο. Βασικά μόνο το άσπρο έχει με 308, το μπλε το έχει 466... Ξέρει κανένας κανα τέτοιο ψαγμένο και έμπιστο σάητ με παρόμοιες τιμές;

Με αυτά που μου είπες, προς p9 είμαι σε σχέση με το honor 8. Απλά ψάχνω και την περίπτωση του να κάνω την υπέρβαση...

edit: το gearbest έχει και το Honor 9 το μαύρο 309 ευρώ...

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Τόσο περίπου έχει και στην Ελλάδα το honor 8. Ποιος ο λόγος αγοράς από εξωτερικό εκτός αν το κάνεις για την εγγύηση που πρακτικά ΔΕΝ έχεις από το gearbest και αν είναι από κίνα θα έχεις και τελωνείο. To honor 9 εντάξει είναι φτηνότερο αλλά με το τελωνείο (+27% +εκτελωνισμός) που μάλλον θα φας και τα έξτρα μεταφορικά θα σου βγει πάλι κοντά η τιμή και ΟΤΑΝ σου έρθει (με καθυστερήσεις τελωνίου αρκετά). Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τόσο περίπου έχει και στην Ελλάδα το honor 8. Ποιος ο λόγος αγοράς από εξωτερικό εκτός αν το κάνεις για την εγγύηση που πρακτικά ΔΕΝ έχεις από το gearbest και αν είναι από κίνα θα έχεις και τελωνείο. Πως αλήθεια σου ήρθε το gearbest για huawai (που δεν έχουν σπουδαία διαφορά από εξωτερικό οι τιμές, άσε που σε προσφορές ήμαστε καλύτεροι σε αυτήν την εταιρία από Ελλάδα).

 

Για Honor 8 PRO είπα ότι το έχει τόσο(εκτός αν έκανα λάθος και δεν το ανέφερα). Για gearbest κλπ, οπως είπα είμαι άσχετος και είδα κάποιες αναφορές στο συγκεκριμένο site εδώ στο φόρουμ και υπέθεσα πως είναι καλό. Αν και όπως έγραψα πιο πάνω, δεν παίζει πλέον το ενδεχόμενο να το πάρω από το εξωτερικό, γιατί θα το πάρω με τιμολόγιο και θα γλιτώσω το φπα.

edit: Νόμιζα ότι απαντούσε σε άλλο θέμα. Γιατί κατάλαβα ότι το συζητάω σε λάθος μέρος και έφτιαξα θέμα εκεί που έπρεπε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7389607#post7389607

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα P9 L09(αγορασμένο από vodafone) σε android 7 και το έκανα downgrade σε 6. H διαδικασία ήταν η εξής: κατέβασα το Rollback intermediate package version EVA-L09C900B300 και πατώντας volume + και - και power το έκανα εγκατάσταση. Μετά κατέβασα το Huawei P9 Stock Marshmallow Firmware EVA-L09C900B300 (3 gb) και με τον ίδιο τρόπο το έκανα εγκατάσταση. Τώρα στο bootαρισμα δεν εμφανίζεται το logo της vodafone(δεν με ενδιαφέρει καν), τα θέματα δεν εμφανίζονται (έχει παρουσιαστεί κ σε άλλους, δε ξέρω αν υπάρχει λύση ακόμα) και όταν πατάω για ενημέρωση έκδοσης λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις (οκ ούτε αυτό με πειράζει). Αυτό που θέλω να κάνω είναι να το αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση android 6, αλλά μέχρι στιγμής έχω βρει τη rom EVA-L09C432B378 και δε ξέρω αν μπορώ να την φλασάρω καθώς και τον τρόπο. Καμιά βοήθεια; Edited by tsam2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια άσχημα νέα...Σε ερώτηση μου στην Ελληνική Αντιπροσωπεία της Huawei περί αναβάθμισης σε android Oreo η απαντηση ήταν ότι 'το p9 δεν βρίσκεται στις λίστες αναβαθμισης σε Android 8...λυπουμαστε πολύ! '
Link to comment
Share on other sites

Μια major αναβάθμιση για τις ναυαχίδες της Huawei και τέλος. Ψιλοτραγικό.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια άσχημα νέα...Σε ερώτηση μου στην Ελληνική Αντιπροσωπεία της Huawei περί αναβάθμισης σε android Oreo η απαντηση ήταν ότι 'το p9 δεν βρίσκεται στις λίστες αναβαθμισης σε Android 8...λυπουμαστε πολύ! '

 

Η huawei επίσημα έχει ανακοινώσει ως τώρα μόνο το mate9. Οπότε κι αυτοί δεν ξέρουν κάτι παραπάνω γι αυτό είπαν οτι δεν υπάρχει στς λίστες. Εγω πιστεύω οτι θα το πάρει πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σε διάφορα sites πάντως λένε ότι το P9 θα το πάρει το 8 αλλά μάλλον στο 2ο τρίμηνο του 2018.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

καλησπερα

μακαρι να ηξερα αν κανω καλα που ποσταρω εδω για ενα προβλημα .

Στην προσπαθεια μου να μεταφερω τις επαφες μεσω bluetooth απο ενα Υ9 σε Ρ9 (νομιζω δεν γνωριζω και καλα και δεν τα εχω μπροστα μου) (αλλαγη συσκευης με καινουργια sim)συνεβη το εξης οι επαφες περαστηκαν σαν ονοματα αλλα τα τηλεφωνα οχι και μαλιστα και στο παλιο δεν φαινονται ουτε σε αυτο τα τηλεφωνα μονο τα ονοματα.

Καποια βοηθεια αν ειναι δυνατον και συγγνωμη αν ποσταρω σε λαθος σημειο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μου είχε συμβεί το ίδιο στο P9 με τις επαφές από μεταφορά με bluetooth από HTC και νέα κάρτα sim. Πιθανώς να είναι και άλλο ένα από τα "κολλήματα" του P9 όπως το και το θέμα με τη δραματική πτώση της μπαταρίας, το οποίο διορθώθηκε.

Όσων αφορά το θέμα λοιπόν των επαφών μετά από κάποια restart και στα δύο κινητά ως δια "μαγείας" εμφανίστηκαν πάλι οι επαφές και στα δύο. Το θυμάμαι χαρακτηριστικά... Βέβαια για να σε βοηθήσω και στις δύο συσκευές έχω αποθηκευμένες τις επαφές στο mail. Όποτε πολύ πιθανών να τις ανέκτησε από εκεί. Αν θυμάμαι καλά μετά από 2-3 ώρες που είχα το πρόβλημα είχαν εμφανιστεί όλες οι επαφές πάλι κανονικά. Συγκεκριμένα είχα μαζί μου το παλιό κινητό όπου είχα την καινούργια κάρτα sim με adaptor από nano σε micro ώστε να δουλεύει και μέχρι να φύγω απ' το σπίτι πάλι δεν εμφάνιζε τις επαφές με αριθμό.

:happy:

Edited by Mgisakis
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω που μπηκες στο κοπο να απαντησεις θα προσπαθησω με επανεκκινησεις μπας και αλλα δεν ειναι περσμενες στο gmail οι επαφες , μου κανει εντυπωση πως χαθηκαν και απο το παλιο κινητο !! ευχαριστω ξανα θα δω τι θα κανω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, πήρα πρόσφατα για τον πατέρα μου από την wind το p9 και προσπαθώ να κάνω ενημέρωση και μου γράφει οτι δεν βρίσκει νεα έκδοση. Εχει την EVA-L09C432B182(Android 6).

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, πήρα πρόσφατα για τον πατέρα μου από την wind το p9 και προσπαθώ να κάνω ενημέρωση και μου γράφει οτι δεν βρίσκει νεα έκδοση. Εχει την EVA-L09C432B182(Android 6).

 

θα βάλεις κάρτα sim και μετά θα εμφανιστεί.. Εγώ το έχω αφήσει στην τελευταία 6άρα (2 updates) γιατί για την 7 κάποιοι λένε έχουν χειρότερη αυτονομία το οποίο είναι βασικότερο από τις μικροβελτιώσεις του 7.0 (και ποιες είναι αυτές; μία κουρτίνα; )

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...