Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρεις κανείς να μου πει πως αλλάζει το φόντο στη οθόνη της smart cover ???

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να μου πείτε πως μπορούμε να ξέρουμε αν το κινητό περιέχει τον ταχυφορτιστή διότι σκέφτομαι να το αγοράσω τις επόμενες μέρες.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κοιτάξω ή είναι κάπως random η κατάσταση;

Πιθανόν να αγοράσω την dual έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πεφτει αυτοματα η φωτεινοτητα οταν ανοιγουν καποιες εφαρμογες π.χ. chrome, facebook, κλησεις κ.α. Απο το μενου της μπαταριας δεν εχω ενεργοποιημενη την υψηλη καταναλωση ενεργειας η το κλεισιμο υπερβολικα ενεργοβορων εφαρμογων. Πως αλλάζει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να μου πείτε πως μπορούμε να ξέρουμε αν το κινητό περιέχει τον ταχυφορτιστή διότι σκέφτομαι να το αγοράσω τις επόμενες μέρες.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κοιτάξω ή είναι κάπως random η κατάσταση;

Πιθανόν να αγοράσω την dual έκδοση.

 

Όταν το πήρα τα Χριστούγεννα είχε και φορτιστή ταχείας φόρτισης και μεμβράνη οθόνης και αντάπτορα από usb type b σε type c.

Μου ήρθαν και αμέσως οι ενημερώσεις σε Android 7 αλλά το μετάνιωσα που τις έκανα. Περισσότερο με βολεύει το Android 6.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόλις έβαλα μέσα κάρτα σιμ ήρθε κατ ευθείαν η αναβάθμιση σε Nougat... Ακόμα τώρα την περνάω και δεν ξέρω ακόμα το αποτέλεσμα.... Πάντως το δικό μου μέσα στη συσκευασία είχε ταχυφορτιστή και ακουστικά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να μου πείτε πως μπορούμε να ξέρουμε αν το κινητό περιέχει τον ταχυφορτιστή διότι σκέφτομαι να το αγοράσω τις επόμενες μέρες.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κοιτάξω ή είναι κάπως random η κατάσταση;

Πιθανόν να αγοράσω την dual έκδοση.

 

Λογικά στις καινούργιες σειρές θα τα έχουν μέσα. Τώρα αν είσαι τόσο γκαντέμης και πέσεις σε κανένα κομμάτι που έχει ξεμείνει, τι να πω. :X

 

ποιο ειναι το τελευταιο update ?

 

Για το C432 είναι το Β378. Μπορείς να βρεις leak και την Β386. Δεν ξέρω όμως πόσο "καλή" είναι.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου με ταχυφορτιστή και μεμβράνη προστασίας, το δίκαρτο αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο τον Οκτώβριο του 2016 ...
Link to comment
Share on other sites

Λετε πλεον και με το p10 στην αγορα, να πεσει η τιμη του κοντα στα 300 μεσα στο καλοκαιρι; Ποσο πουλιοταν ας πουμε πριν 2-3 μηνες το κινητο; Τωρα ειναι στα 340 περιπου.

 

Θελω να αλλαξω κινητο μεσα στο καλοκαιρι και μαζι με καποια xiaomi (τυπου note 4) γλυκοκοιταζω και το P9 και αν τυχον πεσει η τιμη του στα 300 σιγουρα λεω να το τσιμπησω.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Το 10 δεν το βλέπω να κινείται και πολύ. Προσωπικά δεν το θεωρώ επιτυχημένο διάδοχο του Ρ9.

Σαν επιλογή αγοράς σίγουρα εγώ θα προτιμούσα το 9αρι, αν έφτανε και το 300αρι θα ηταν εξαιρετική περίπτωση.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το 10 δεν το βλέπω να κινείται και πολύ. Προσωπικά δεν το θεωρώ επιτυχημένο διάδοχο του Ρ9.

Σαν επιλογή αγοράς σίγουρα εγώ θα προτιμούσα το 9αρι, αν έφτανε και το 300αρι θα ηταν εξαιρετική περίπτωση.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

 

Το p10 μου θυμίζει περίπτωση Galaxy S4 προς Galaxy S5....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει περάσει και λίγος καιρός (θέλω να πω υπάρχει κόσμος που το έχει για μήνες), τι λέει από μπαταρία; Τη μέρα τη βγάζει με data ανοιχτά; Παιχνίδια δε μ' απασχολούν. Με τη Nougat έχει διαφορά η μπαταρία προς το χειρότερο ή τα ίδια;
Link to comment
Share on other sites

Oταν την πρωτοεβαλα ειχα μεγαλο drain. Eκανα hard reset και συνηλθε καπως. Τωρα μετα απο μηνες με τη nougat, η μπαταρια ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα οπως πριν την αναβαθμιση,δεν υπαρχει drain πια. Ειναι καλη rom.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανένα πρόβλημα με μπαταρία. Με σκληρή χρήση βγάζει πολύ άνετα μέρα, με data ανοικτά συνεχώς 4g/3g.

Πολυ - πολυ ευχαριστιμενος.

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να κοιτάξω κανένα απ' τα P10/P10 Plus αλλά μου φαίνεται δεν υπάρχει λόγος δεδομένου ότι δεν παίζω παιχνίδια. Με βλέπω για P9 σε super τιμή. Άσε που μ' αρέσει περισσότερο απ' τα 10άρια (αυτές οι υπερβολικές καμπύλες με χαλάνε). Είμαι λίγο διστακτικός όμως λόγω μπαταρίας - τα P10/P10 Plus θα έχουν σίγουρα καλύτερη, αλλά αν το P9 βγάζει τη μέρα με data ανοιχτά μου φτάνει και μου περισσεύει.

 

Απ' όσο θυμάμαι υπάρχουν 2-3 μοντέλα, αλλά το dual SIM νομίζω δεν έχει NFC, σωστά; Επειδή δε μ' ενδιαφέρουν οι δυο κάρτες (έτσι κι αλλιώς θα βάλω micro SD) και προτιμώ το NFC πάω στην "κλασική" έκδοση με τα 3GB που νομίζω είναι αυτή:

 

http://www.skroutz.gr/s/8791213/Huawei-P9-32GB.html

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει αλλα απαντηση ΔΕΝ πηρα.... Μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πεφτει αυτοματα η φωτεινοτητα οταν ανοιγω μερικες εφαρμογες οπως chrome, facebook κ.α. Στο μενου μπαταρια δεν εχω τσεκαρισμενη καμια επιλογη για εξοικονομηση μπαταριας η υψηλη καταναλωση. Τι συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη συμπεριφορα που λες δεν την εχω παρατηρησει στο δικο μου. Ομως εδω: http://www.gsmarena.com/huawei_p10-review-1588p3.php ,λεει για το P10 : " ...We should mention some of the default apps such as Chrome, Messages, Phone, lower the brightness automatically even when we have explicitly set the slider at 200 nits. So, we had to tweak the brightness specifically in those apps. It's the first time we see such inexplicable behavior on any phone..."

 

Aρα το κανει σε αλλα τηλεφωνα,τουλαχιστον στο νεοτερο P10.

 

Ισως ειναι θεμα ρομ; Η δικη μου ειναι Β378 και δεν εχει αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει πολυ καλη οθονη γρηγορο πολυ smooth πολυ ωραια καμερα. Το αγορασα 16-05 απο πολυ γνωστο καταστημα με θηκη κ τζαμακι απο τκ πρωτο λεπτο. Με εχει απογοητευσει ομως η μπαταρια του καθε μερα φορτισμα πραγμα που δεν συνεβαινε με το ζιαομι μου.

Το χρησιμοποιησα 5 μερες το εβαλα στο κουτι του και ειμαι παλι με το ζιαομι.οποιος ενδιαφερεται εντος αθηνων να το αγορασει ας επικοινωνισει μαζι μου με πμ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τωρα που έχει πεσει η τιμη του p9, ψηνομαι να κανω την αναβαθμιση μου απο το Z2 σε αυτό.

Εχω διαβάσει αρκετα το συγκεκριμενο θεμα και ειμαι ευχαριστημενος από αυτά που εχετε γραψει κατα καιρούς (δεν μπορεις να ειναι ολα τελεια με 300 ευρω :p:p:p ). Απλά στην ιδια περιπου τιμη ειναι και το honor 8 και το p10 lite :(:(:( , θα με βοηθουσε η γνωμη σας σχετικα με το p9 και τα αλλα 2.

Edited by parmalid
Link to comment
Share on other sites

με χίλια στο p9,φοβερή κάμερα. ωραία κατασκευή , από επιδόσεις ειναι αρκετά καλό, η μπαταρία με το δίκαρτο που έχω βγάζω 5 ώρες οθόνης άνετα και παραπάνω ίσως, κάθε δύο μέρες φορτίζω ...με φούλ χρήση μια μέρα τη βγάζει.

 

και εγώ ήμουνα ανάμεσα σε honor 8 Και P9 αλλά το προτίμησα κυρίως λόγω της μεταλλικής κατασκευής και στο topic του honor είχα διαβάσει αρκετές γκρίνιες για τη μπαταρία με τη Nougat

Link to comment
Share on other sites

Ασε το Ρ10. Ή Ρ9 ή honor 8. Οτι σου αρέσει περισσότερο. Αλλιώς μια από τα ίδια είναι τα κινητά.

Το Ρ9 το βλέπω πιο solid απο θέμα κατασκευής/υλικών και μόνο.

Η μπαταρία είναι κάτι εντελώς φλου κατα την γνώμη μου. Παίζουν τόσα πολλά πράγματα ρόλο που μόνον ενδείξεις μπορείς να πάρεις. Αν βέβαια υπάρχουν γενικότερα γκρίνιες για την αυτονομία του, τότε σίγουρα κάτι θα τρέχει.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα σε ολους.

Υπαρχει καποια καλη προταση για browser γιατι ο chrome καταναλωνει πολυ ram.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...