Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικες λειτουργιες ομως δεν επηρεαζει ε; Αν ειναι να το εχω μονιμα ενεργο και να το κλεινω οταν πχ παιζω ενα βαρυ παιχνιδι.

 

στην ram ριχνει voltage και συχνοτιτα

το ιδιο και στο cpu

το ιδιο και στο storage

χαμιλονει και οθονη κλπ

 

αν ηθελες καλο κινιτο αλλα και καλη μπαταρια τοτε mate 9

αν ηθελες καλη μπαταρια και μετριο κινιτο να πηγενες σε κατι mid range (γιατι ουσιαστικα με ενεργη αυτη την λειτουργεια mid range εισαι )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην ram ριχνει voltage και συχνοτιτα

το ιδιο και στο cpu

το ιδιο και στο storage

χαμιλονει και οθονη κλπ

 

αν ηθελες καλο κινιτο αλλα και καλη μπαταρια τοτε mate 9

αν ηθελες καλη μπαταρια και μετριο κινιτο να πηγενες σε κατι mid range (γιατι ουσιαστικα με ενεργη αυτη την λειτουργεια mid range εισαι )

 

Δεν είπα οτι είναι μούφα το κινητό, απλά ρωτάω αν εσείς την χρησιμοποιείτε την επιλογή του Power Saving και πότε συστήνετε τη χρήση της.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες αγορασα τη συσκευη απο Ελληνικο καταστημα και η τελευταια έκδοση που κατεβασε ειναι η EVA-L09C432B378. Αλλου που κοιταξα εχουν ως τελευταια εκδοση την 386 αλλα εμενα δε μου τη βγαζει. Τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη πήρε το P9 από κατάστημα Vodafone και δεν εχει ταχυφορτιστή μέσα. Αυτός που είχε μέσα είναι 2A αλλα όχι ταχείας φόρτισης. Περίεργο;
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη πήρε το P9 από κατάστημα Vodafone και δεν εχει ταχυφορτιστή μέσα. Αυτός που είχε μέσα είναι 2A αλλα όχι ταχείας φόρτισης. Περίεργο;

 

Γενικά το P9 δεν έχει Fast Charger. Είναι extra.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι είναι μούφα το κινητό, απλά ρωτάω αν εσείς την χρησιμοποιείτε την επιλογή του Power Saving και πότε συστήνετε τη χρήση της.

 

μονο σε περίπτωση που σου τελειονει μπαταρια και ξέρω ότι δεν θα βγάλω μεχρι το σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως! Μια φορά την ενεργοποίησα όταν ήμουν σίγουρος οτι θα μείνω και έβαλα την ultra.

Αλλιως ποτέ δεν την έχω ενεργή. Αφού μου βγάζει την μέρα μου ανετοτατα, δεν έχω κανένα λόγω να το ενεργοποιω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως! Μια φορά την ενεργοποίησα όταν ήμουν σίγουρος οτι θα μείνω και έβαλα την ultra.

Αλλιως ποτέ δεν την έχω ενεργή. Αφού μου βγάζει την μέρα μου ανετοτατα, δεν έχω κανένα λόγω να το ενεργοποιω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Καλά και μένα την βγάλει, αν και έχω PowerBank μαζί!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το P9 δεν έχει Fast Charger. Είναι extra.

 

 

 

Το δικό μου είχε. Αγορασμένο από Ελλάδα το χρυσό dual sim.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είχε. Αγορασμένο από Ελλάδα το χρυσό dual sim.

Αγορασμενο από Ελλάδα​ μεν αλλά δεν ξέρεις αν ήταν προορισμένο για την ελληνική αγορά !!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι διαφημίσεις στην Ελληνική τηλεόραση που έδειχνε το P9 και την ταχεία του φόρτιση. Δεν είναι λογικό να το διαφήμιζαν και να μην το είχε.
Link to comment
Share on other sites

Καλά και μένα την βγάλει, αν και έχω PowerBank μαζί!

 

Χε, χε! Στο λιώσιμο!!

 

Θυμάμαι διαφημίσεις στην Ελληνική τηλεόραση που έδειχνε το P9 και την ταχεία του φόρτιση. Δεν είναι λογικό να το διαφήμιζαν και να μην το είχε.

 

Ούτε εμένα είχε, αγορασμένο από Cosmote με επιδότηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Στο λιώσιμο!!

 

 

 

Ούτε εμένα είχε, αγορασμένο από Cosmote με επιδότηση.

 

Φαντάσου το φορτίζω στο 90-99% κατα τις 11:30-12:00 και πριν κοιμηθώ κατά τις 00:30-01:00 έχει φτάσει περίπου στο 38%. Την άλλη μέρα το πάω στο 25-30% και το βάζω για φόρτιση περίπου την ίδια ώρα. Αν όμως έχω κατεβάσει καποιο καλό game και το λιώσω τότε αλλάζει το πρόγραμμα!

 

Εμένα ούτε screen protector δεν είχε ενώ σε άλλους είχαν βάλει.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για αγορα του κινητου.

προβληματα, μπαταρια και καμερα μπορει να γραψει καποιος μια γνωμη. αξιζει η αγορα του;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το αγόρασα. Προέρχομαι από LG g2. Ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει και να κλείνει η οθόνη με δύο χτυπήματα της οθόνης όπως στην LG; Μπορώ να πω ότι μου λείπει αυτό το κομφόρ!
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για αγορα του κινητου.

προβληματα, μπαταρια και καμερα μπορει να γραψει καποιος μια γνωμη. αξιζει η αγορα του;

 

Εχω το δίκαρτο αρκετούς μήνες και μπορώ να πω ότι το κινητό λειτουργεί άψογα. Προβλήματα απ' ότι ξέρω δεν βγάζει και μάλλον θα πρέπει να είσαι πολύ άτυχος για να μπείς στις εξαιρέσεις. Η μπαταρία του είναι αρκετά καλή (θα μπορούσε και καλύτερη). Με δύο κάρτες sim ενεργές και 4g δεδομένα ανοιχτά συνέχεια βγάζω περίπου μιάμιση μέρα. Δεν παίζω παιχνίδια για να κρίνω αλλά έχω δυο λογαριασμούς mail ανοιχτούς συνέχεια και viber, skype, facebook, messenger ενεργά και γράφω SOT 4:30 ώρες και τουλάχιστον 2 ώρες κλήσεων. Έχω καταφέρει και 8 ώρες SOT με σερφάρισμα με wifi. H κάμερα είναι πολύ καλή για τα δικά μου γούστα και με άπειρες δυνατότητες σε pro mode. Την ήθελα λίγο καλύτερη το βράδυ αλλά πίστεψέ με αν ξέρεις να δουλεύεις φωτογραφική μηχανή μπορείς να πετύχεις πολύ καλά αποτελέσματα. Το βίντεο πολύ καλό την ημέρα αλλά το βράδυ απλά μέτριο με ελάχιστες δυνατότητες βελτίωσης.

Γρήγορο και smooth στις λειτουργίες του με καλό gps και χωρίς υπερθερμάνσεις. Οθόνη πολύ καλή και με έντονο ήλιο και ως τώρα δεν έχει χρειαστεί να κάνω restart παρά μόνο όταν το αποφασίσω εγώ κάτι που συνηθίζω να κάνω μια φορά την εβδομάδα με ότι κινητό κι αν πέρασε απ' τα χέρια μου.

Νομίζω ότι δεν θα σε απογοητεύσει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το αγόρασα. Προέρχομαι από LG g2. Ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει και να κλείνει η οθόνη με δύο χτυπήματα της οθόνης όπως στην LG; Μπορώ να πω ότι μου λείπει αυτό το κομφόρ!

 

Φίλε μου δεν ξέρω να σου απαντήσω νομίζω πως Όχι όμως Θέλω να πω το εξής το τελευταίο μου LG ήταν το g3 από εκεί έχω αλλάξει 4 κινητά κ πίστεψε με ότι αυτό με το διπλό κλικ στην οθόνη Έτσι το λέω εγώ είναι κάτι που λείπει πάρα πολύ απλά κ το g6 με απογοήτευσε στη μπαταρία του μακάρι να το έβαζε στα κινητά της κ η Huawei

Link to comment
Share on other sites

Εχω το δίκαρτο αρκετούς μήνες και μπορώ να πω ότι το κινητό λειτουργεί άψογα.....

Νομίζω ότι δεν θα σε απογοητεύσει!

 

Ευχαριστώ REVOIL για την περιγραφή. Είμαι μεταξύ Ρ9 και honor 8.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το αγόρασα. Προέρχομαι από LG g2. Ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει και να κλείνει η οθόνη με δύο χτυπήματα της οθόνης όπως στην LG; Μπορώ να πω ότι μου λείπει αυτό το κομφόρ!

 

Φίλε μου δεν ξέρω να σου απαντήσω νομίζω πως Όχι όμως Θέλω να πω το εξής το τελευταίο μου LG ήταν το g3 από εκεί έχω αλλάξει 4 κινητά κ πίστεψε με ότι αυτό με το διπλό κλικ στην οθόνη Έτσι το λέω εγώ είναι κάτι που λείπει πάρα πολύ απλά κ το g6 με απογοήτευσε στη μπαταρία του μακάρι να το έβαζε στα κινητά της κ η Huawei

Δυστυχώς παιδιά, υπήρχε κανονικά στο Ρ8. Όμως για κάποιον ανεξήγητο δικό τους λόγο αποφάσισαν να το βάλουν στο Ρ9.

Όπως και αλλά πολύ χρήσιμα πράγματα όπως ois, ραδιόφωνο, απόκρυψη των navigation keys κ.α.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το αγόρασα. Προέρχομαι από LG g2. Ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει και να κλείνει η οθόνη με δύο χτυπήματα της οθόνης όπως στην LG; Μπορώ να πω ότι μου λείπει αυτό το κομφόρ!

Σίγουρα μπορείς να το έχεις με root . Αλλιώς με κάποιον launcher πχ nova . Το ήθελε και η γυναίκα μου, που έχει το p9 από g3, και της κατεβάσα το nova launcher . Βέβαια δεν κλειδώνει άμεσα την συσκευή ,απλά σβήνει την οθόνη, γιατί αλλιώς δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να καταργήσω την αναβάθμιση σε nougat?

Γιατί θέλεις να την κατάργησης ??

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορείς να το έχεις με root . Αλλιώς με κάποιον launcher πχ nova . Το ήθελε και η γυναίκα μου, που έχει το p9 από g3, και της κατεβάσα το nova launcher . Βέβαια δεν κλειδώνει άμεσα την συσκευή ,απλά σβήνει την οθόνη, γιατί αλλιώς δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί θέλεις να την κατάργησης ??

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ούτε με ρουτ γίνεται αφού εξαρτάται από τον kernel, όσο για το κλείδωμα αντί να πατάς δύο φορές στην οθόνη μια αρκεί με το widget κλείδωμα οθόνης που πρόσθεσε η Huawei στο emui 5.0

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε ****το ήταν πολύ καλο

Πραγματικά κρίμα. Το tap2wake είναι πολύ βολικό feature.

Για μένα το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο της σειράς ήταν το Ρ8.

Ένα ir του έλειπε για να τα έχει πραγματικά όλα.

Τώρα για το off όπως έγραψε και πριν ο φίλος υπάρχει το widget. Το χρησιμοποιώ και εγώ, αν και μου την σπάει λίγο που γράφει από κάτω το "κλείδωμα οθόνης". Θα το προτιμούσα άνευ επεξήγησης.

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...