Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει το P9, με το οποίο δηλώνω ερωτευμένος, το έχει σε προσφορά το 6Ρ6 στη στοά Νικολούδη στα 269€.

Να επισημάνω ότι στο σκρουτζ το φθηνότερο έχει 322€ και πιστέψτε με, τ' αξίζει με το παραπάνω. Πόσο μάλλον στα 269€.

Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα διαθεσιμότητα αλλά το πρωί που πέρασα να πάρω ένα για μια φίλη μου, είχε υπόλοιπο 3 κομμάτια μόνο στο mystic silver.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι; Η VIP εγγύηση της huawei με τον ένα επιπλέον χρόνο, προηγείται της κανονικής εγγύησης;

Δηλαδή ξεκινά πρώτα ο ένας χρόνος της VIP και μετά ακολουθεί η 2ετής εγγύηση;

 

Ευχαριστώ και Καλές Γιορτές.

νομίζω προηγείται καθώς "ειδικά" προνόμια όπως πχ η θραύση οθόνης και αντικατάστασή της είναι τους πρώτους 3 μήνες. Δεν ξέρω όμως πια άλλη διαφορά έχει η vip από την απλή σε περίπτωση κοινής βλάβης; Ότι και να ισχύει σε περίπτωση βλάβης (εντός εγγύησης) στην αντιπροσωπία θα καταλήξει το κινητό.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

νομίζω προηγείται καθώς "ειδικά" προνόμια όπως πχ η θραύση οθόνης και αντικατάστασή της είναι τους πρώτους 3 μήνες. Δεν ξέρω όμως πια άλλη διαφορά έχει η vip από την απλή σε περίπτωση κοινής βλάβης; Ότι και να ισχύει σε περίπτωση βλάβης (εντός εγγύησης) στην αντιπροσωπία θα καταλήξει το κινητό.

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, χρόνια πολλά σε όλους. Εχω το κινητακι εδω και λιγες μερες. Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος εκτος απο ενα θεματακι που αντιμετωπιζω με τις ειδοποιησεις. Οταν καθαρισω την μνημη cache των εφαρμογων ειτε με το προγραμμα διαχειρισης συσκευης που ειναι προεγκατεστημενο ειτε μεσα απο την ιδια την εφαρμογη, στην συνεχεια δεν μου ερχονται ειδοποιησεις. Θα πρεπει να ανοιξω καθε εφαρμογη 2-3 φορες και μετα θα ερχονται κανονικα. Αντιμετωπιζει κανεις αλλος αυτο το προβλημα? Υπαρχει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στη προσπάθεια μου να σβήσω το cache του bluetooth για να συνδέσω τη μουσική από το κινητό στο αυτοκίνητο δεν αντιμετώπισα κάποιο τέτοιου είδους πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στη προσπάθεια μου να σβήσω το cache του bluetooth για να συνδέσω τη μουσική από το κινητό στο αυτοκίνητο δεν αντιμετώπισα κάποιο τέτοιου είδους πρόβλημα.

Εχω παρατηρισει οτι συμβαινει κυριως με τις εφαρμογες Messenger, Viber, Insta και Google Play

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, χρόνια πολλά σε όλους. Εχω το κινητακι εδω και λιγες μερες. Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος εκτος απο ενα θεματακι που αντιμετωπιζω με τις ειδοποιησεις. Οταν καθαρισω την μνημη cache των εφαρμογων ειτε με το προγραμμα διαχειρισης συσκευης που ειναι προεγκατεστημενο ειτε μεσα απο την ιδια την εφαρμογη, στην συνεχεια δεν μου ερχονται ειδοποιησεις. Θα πρεπει να ανοιξω καθε εφαρμογη 2-3 φορες και μετα θα ερχονται κανονικα. Αντιμετωπιζει κανεις αλλος αυτο το προβλημα? Υπαρχει κάποια λύση?

 

Θα πρέπει να ορίσεις 1. να μένουν ανοικτές όταν κλείνει η οθόνη, 2. να μην κάνει βελτιστοποίηση γι αυτές τις εφαρμογές και 3. να επιλέξεις να μην λαμβάνεις ειδοποίηση ότι είναι ενεργοβόρες οι εν λόγω εφαρμογές ώστε όταν κάνεις καθαρισμό μνήμης να μην στις κλείνει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ορίσεις 1. να μένουν ανοικτές όταν κλείνει η οθόνη, 2. να μην κάνει βελτιστοποίηση γι αυτές τις εφαρμογές και 3. να επιλέξεις να μην λαμβάνεις ειδοποίηση ότι είναι ενεργοβόρες οι εν λόγω εφαρμογές ώστε όταν κάνεις καθαρισμό μνήμης να μην στις κλείνει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Το πρωτο το εχω κανει, στο δευτερο τις εχω ξετσεκαρει απο την λευκη λιστα καθαρισμου της εφαρμογης διαχείριση συσκευής, για το 3ο απο που πηγαινω γι ανα το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο το εχω κανει, στο δευτερο τις εχω ξετσεκαρει απο την λευκη λιστα καθαρισμου της εφαρμογης διαχείριση συσκευής, για το 3ο απο που πηγαινω γι ανα το κανω?
Για το δεύτερο το κάνεις από ρυθμίσεις-> εφαρμογές-κατω δεξιά επιλέγεις ρυθμισεις->ειδική πρόσβαση-->παράλειψη βελτιστοποιησεων και επιλέγεις "επιτρέπεται" στις εφαρμογές που θες.

Το τρίτο το κάνεις από ρυθμίσεις-> εφαρμογές->επιλέγεις την εφαρμογή που θες-> μπαταρία και απενεργοποιείς την υψηλή κατανάλωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια. Χρόνια πολλα και καλη χρονια. Εχψ ενα θεματακι και θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω κατεβασει 2-3 θεματα απο το Huawei themes, κανω εφαρμογη σε οποια μου αρεσει και εως εδω ολα καλα. Επειδη μου αρεσει η default lockscreen πηγαινω ρυθμισεις > στυλ αρχικης οθονης και επιλεγω την lockscreen του αρχικου θεματος. Το προβλημα ειναι οτι οταν το κανω αυτο η Lockscreen φενεται κενη (χωρις ωρα, ημερομηνια) και δεν αλαζει εκτος αν αλαξω παλι θεμα. Είναι καποιο bug? το εχει συνατησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Απόκτησα πρόσφατα ένα p9 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Στη lock screen έχω ειδοποιήσεις που τις αναφέρει ως hidden content.. Αφαιρείται καπως αυτό?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Απόκτησα πρόσφατα ένα p9 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Στη lock screen έχω ειδοποιήσεις που τις αναφέρει ως hidden content.. Αφαιρείται καπως αυτό?

Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου θα ακολουθήσεις την διαδρομή "γραμμή ειδοποιήσεων και κατάστασης—>διαχείριση ειδοποιήσεων". Εκεί θα μπείς σε κάθε εφαρμογή που στέλνει ειδοποιήσεις και ξετσεκάρεις την επιλογή "Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη".

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Όμως εγώ θέλω να βλέπω τις ειδοποιήσεις και το περιεχόμενο τους όχι να μη βγαίνουν τελείως
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Θα πας εκει που ειπε ο φίλος παραπάνω και ανυι να πατας στις εφαρμογές θα πατησεις το γραναζι πανω δεξιά και εχει αυτο που θες.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Σήμερα αγόρασα μεταχειρισμένο το κινητό αυτό και ο προηγούμενος κάτοχος είχε απενεργοποιήσει τη μανησια εφαρμογή κάμερας και τώρα δεν μπορώ να την εμφανισω με τίποτα. Καμμία συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Σήμερα αγόρασα μεταχειρισμένο το κινητό αυτό και ο προηγούμενος κάτοχος είχε απενεργοποιήσει τη μανησια εφαρμογή κάμερας και τώρα δεν μπορώ να την εμφανισω με τίποτα. Καμμία συμβουλή;
Εαν πας ρυθμίσεις-εφαρμογές, θα δεις στο πανω μερος της οθόνης να σου εχει επιλογή ποιες εφαρμογες να εμφανίζονται (πχ. όλες-ενεργοποιημενες-απενεργοποιημενες). Εσυ διάλεξε για ευκολία,"απενεργοποιημενες" και λογικά θα σου εμφανίσει την εφαρμογη της κάμερας

7eaca58dee21adb6287a240b20a535aa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα. Δεν υπάρχει πουθενά ή εφαρμογή. Κάπου διάβασα οτι αν την κάνεις disable εξαφανίζεται για πάντα. Μπορώ κάπως να ξαναπερασω την ρομ από την αρχή; Με επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν εμφανίστηκε.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα. Δεν υπάρχει πουθενά ή εφαρμογή. Κάπου διάβασα οτι αν την κάνεις disable εξαφανίζεται για πάντα. Μπορώ κάπως να ξαναπερασω την ρομ από την αρχή; Με επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν εμφανίστηκε.

Αν διαβάσεις στην πρωτη σελίδα του θέματος το αρχικο ποστ, εχει οδηγό για εγκατάσταση καθαρής ρομ

(ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ: Clean debrand )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Νέος εδώ έχω διαβάσει πολλές σελίδες αλλά το πρόβλημα που έχω δεν κατάφερα να το λύσω. Κάτοχος huawei p9 δεν κάνει ενημερώσεις λογισμικού. σήμερα έμαθα πως είναι branded vodafone. Τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Νέος εδώ έχω διαβάσει πολλές σελίδες αλλά το πρόβλημα που έχω δεν κατάφερα να το λύσω. Κάτοχος huawei p9 δεν κάνει ενημερώσεις λογισμικού. σήμερα έμαθα πως είναι branded vodafone. Τι μπορώ να κάνω?
Δύο δυνατότητες έχεις:

α) Κάνεις καθαρή εγκατάσταση ρομ σύμφωνα με τις οδηγίες στο πρώτο ποστ αυτού του θέματος

β) Δοκιμάζεις εαν σου βγάζει αναβαθμίσεις το παρακάτω πρόγραμμα και τις κάνεις (προσωπικά,αυτό χρησιμοποιώ) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Φίλος έχει το κινητό εδώ κ 1,5 χρόνο αλλά ακόμη δεν του έχει έρθει η αναβάθμιση για την 7ρα!ούτε από hicare ούτε από πουθενά.. Τι άλλο μπορεί να κάνει; παίζει να έχει κολλήσει κάτι και με ένα hard reset να στρώσει και να τη βγάλει την αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όσο για την εφαρμογή finder , την κατέβασα και μου βγάζει διάφορες εκδόσεις. Ίσως το καλύτερο θα ήταν να περάσω άλλη rom όπως μου είπες. Απλά μετά οι ενημερώσεις θα έρχονται κανονικά OTA ή θα τις περνάω χειροκίνητα? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Το ίδιο πρόβλημα έχει και η δική μου συσκευή. Και τελικά μετά από επικοινωνία με την εταιρεία , έμαθα πως είναι branded vodafone. Και για αυτό ακόμα τρέχω android 6 / emui 4.1!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες για το Clean debrand.

"Φλασαρουμε την eva-l09c432b136 με την μέθοδο του dload folder στην SD πατώντας με κλειστό το κινητό vol+/vol-/power buttons"

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς πρέπει να κάνω;

Δεν είμαι εντελώς αρχάριος, έχω αλλάξει ρομ σε άλλα κινητά. Σε αυτό αντέγραψε τη ρόμ στο σκληρό του κινητού και όταν πάτησα τα πλήκτρα

-/+/power ταυτόχρονα μου έβγαλε σφάλμα. Δεν μπόρεσε να περάσει ρομ ή κάτι τέτοιο.

 

Και κάτι άλλο. Όταν λέει sd εννοεί το σκληρό του κινητού ή κάποια κάρτα sd;

Edited by jimlykos1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...