Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τω πιστεύω πως πρέπει να περιμένουμε για θήκη αν και στο χέρι είναι πολύ ελαφρύ βολικό και δεν γλιστράει...πιο πολύ ένα tempered glass της προκοπής θέλουμε...Για την ώρα Έχω βάλει ένα πλαστικό από εδώ... http://m.ebay.com/itm/Vernee-Thor-myShield-screen-protector-Give-1-armor-to-your-phone-/142005588061?nav=SEARCH

 

Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται τίποτα το κινητό και αυτή είναι η ομορφιά του. :) Εχει gorilla glass 3 δεν παθαίνει τίποτα. Έχω το iPhone 6s και φοβάμαι να το ακουμπήσω στο τραπέζι δεν θα κάνουμε το ίδιο και με το Thor ;)

 

Σημερινή φωτο από το Thor (Παραλία Θεσσαλονίκης)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/da31c324f15b0d8ab7e2c8dac234ec9a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Out of the box δουλεύει; Θέματα με χαρακτήρες στα SMS, google play κτλ υπάρχουν;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Out of the box δουλεύει; Θέματα με χαρακτήρες στα SMS, google play κτλ υπάρχουν;

 

δουλευει κανονικά out of the box με ελληνικά και είναι μαζι με την οθόνη και την καλή μπαταρια τα θετικά του...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά έχω δει πολλές φορές να αναφέρεται στο θέμα σαν θετικό το ότι δουλεύει out of the box. Έχει κανείς καμιά εμπειρία απο αγορά συσκευής που να μην δουλεύει out of the box? Εγώ προσωπικά το θεωρώ αυτονόητο καθώς ποτέ στα τόσα χρόνια που έχω πιάσει κινητό/tablet να μην λειτουργεί έτσι. Laptops και σταθεροί υπολογίστες ναι πολλά είναι τα μοντέλα που θέλουν εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος μετά το άνοιγμα αλλά σε κινητό/tablet δεν το λαμβάνω ως κάτι θετικό γιατί το θεωρώ αυτονόητο. Συγγνώμη για το off topic όμως μου κίνησε την περιέργεια αν όντως έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι τέτοιο μη λειτουργική συσκευή out of the box δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά έχω δει πολλές φορές να αναφέρεται στο θέμα σαν θετικό το ότι δουλεύει out of the box. Έχει κανείς καμιά εμπειρία απο αγορά συσκευής που να μην δουλεύει out of the box? Εγώ προσωπικά το θεωρώ αυτονόητο καθώς ποτέ στα τόσα χρόνια που έχω πιάσει κινητό/tablet να μην λειτουργεί έτσι. Laptops και σταθεροί υπολογίστες ναι πολλά είναι τα μοντέλα που θέλουν εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος μετά το άνοιγμα αλλά σε κινητό/tablet δεν το λαμβάνω ως κάτι θετικό γιατί το θεωρώ αυτονόητο. Συγγνώμη για το off topic όμως μου κίνησε την περιέργεια αν όντως έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι τέτοιο μη λειτουργική συσκευή out of the box δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο κινα ναι πολλές....θελουν πειραγμα...xiaomi asus letv και αλλες....αλλές δεν έχουν ελληνικά άλλες τιγκα στις κινεζιες

Link to comment
Share on other sites

απο κινα ναι πολλές....θελουν πειραγμα...xiaomi asus letv και αλλες....αλλές δεν έχουν ελληνικά άλλες τιγκα στις κινεζιες

Το να μην είναι κάποιες έξτρα επιλογές μεταφρασμένα στα ελληνικά ναι το δέχομαι αλλά ότι έχει να κάνει με vanilla android επιλογές είναι ήδη μεταφρασμένο από την google οπότε και multi language. Σε redmi note, note 2 και 3 κανένα πρόβλημα από αυτά που είπες όπως και σε letv του οποίου το μοντέλο δεν θυμάμαι τώρα. Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία θα το έχω στα υπόψιν από εδώ και πέρα!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δεν βγήκε ποτέ σε μαζική παραγωγή,λίγοι παρέλαβαν και όταν παρέλαβαν δεν μπορούσαν να πατήσουν τα κουμπιά και δεν ταίριαζε πίσω καλά στην κάμερα και στο σένσορα του αποτυπώματος. Και όλο αυτό γιατί προφανώς τα απέσυρε η vernee. Όσοι έχουν κάνει την αίτηση για δώρο θήκη στο επίσημο φόρουμ λόγο απουσίας γρήγορης φόρτισης, θα πάρουν την καινούργια που είναι flip case. Απ όσο ξέρω μόνο αυτή υπάρχει επίσημα απο την εταιρεία-> http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock-Back-Cover-For-Vernee-Thor-Smartphone-Colorful-Fabric-Protective-Phone-Case---Blue-365296.html

An και στη σελίδα τους (vernee) έχουν την παλιά με τα προβλήματα..........τι να πεις

 

Παρήγγειλα για τη κοπέλα μου το μαύρο Thor με την παραπάνω μπλέ flip case. Όοοοοοοοοοοοοοταν έρθει το κινητό θα ποστάρω, (ίσως) εκνευριστικά πολλές φωτογραφίες γιατί βλέπω τον κόσμο να ζεί με απορίες για το Thor-ι. :p

Link to comment
Share on other sites

$110 από το Gearbest με κουπόνι EVTEST.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_343580.html?wid=4

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Me WPA/WPA2 kai auto to encrypt, δουλευει ναι το διαβασα στο φορουμ της vernee

To κινητο μεχρο τωρα που το σεταρω, για τη γυναικα μου ειναι, πρωην coolpad f1, στεκεται πολυ καλα και ιδιως η μπαταρια . Αν το ρουταρω κιολας αυριο θα στρωσει για τα καλα με greenfy κτλπ, παντως σφαιρα παει μεχρι τωρα ευχαριστημενος πολυ

 

Γεια σου

επειδη και εγω απο coolpad f1 θελω να παρω το Thor αν μπορεις να μου πεις σε παρακαλώ πως ειναι οι φωτογραφιες και βιντεο σχετικα με το coolpad f1

Link to comment
Share on other sites

$110 από το Gearbest με κουπόνι EVTEST.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_343580.html?wid=4

 

98 ευρουλινια limited sale στο everbuying και χωρις κουπονι:p

http://www.everbuying.net/product1158510.html?admitad_uid=41be1f9cfdaa53e803273b5d4e1c8413

 

Παιδιά να ρωτήσω. Η εμπειρία σας απο την οθονη του ποια είναι? Ειναι smooth και καθαρη στα λευκα (οπως πχ το moto g του κολλητου μου που χαιρομαι να το κοιταω...) . Απο contrast τα μαυρα?

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Thorιτες!

Ηρθε και σε μενα το κινητο, αργοπορημενο βεβαια, γιατι οι 3-5 εργασιμες για αποστολη του everbuying εγιναν 2 βδομαδες και ετσι ολη η παραγγελια εφτασε το μηνα.

Το κουτι ηρθε λιγο χτυπημενο μαλλον λογω ελλειψη φουσκας στην αποστολη (με μια απλη σακουλα ηταν τυλιγμενο).

Επισης το κουτι δεν ειχε αυτοκολλητο που σημαινει οτι ανοιχθηκε αλλα μαλλον αυτο εγινε γιατι τους ειπα να σιγουρευτουν οτι εχει τον ευρωπαικο φορτιστη μεσα.

Το κινητο ηρθε με μπαταρια 99% και το πρωτο ανοιγμα μαλλον ειχε γινει, γιατι ανοιξε κατευθειαν στη home screen, χωρις να επιλεξω γλωσσα, google account κλπ. Υπαρχει περιπτωση, ο λογος γι αυτο, να ειναι η εγκατασταση play store, uber και αλλων;

Κατα τ' αλλα το κινητο ειναι μια χαρα, με τη ζελατινα στην οθονη του, και το μονο που προσεξα ειναι οτι τριζει λιγο οταν δονειται.

Γενικοτερα, να ανησυχω για καποιο απο τα παραπανω (και να τους στειλω το κινητο πισω) η αυτα ειναι συνηθισμενα στα κινητα απο Κινα;

Τελος, αν κανω factory reset, υπαρχει περιπτωση να χαθει το playstore, και αν οχι, να το κανω πριν η μετα το firmware update;

Edited by symmetryboy
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξαν για να το ελέγξουν και στο έστειλαν μετά. Κάνε οτι θέλεις (επαναφορά-διαγραφή κλπ) δεν χάνεται τίποτα! Η εφαρμογή της Uber βγαίνει μόνο με ροουτ. Να χαρείς το κινητό σου. Με γεια! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Δύο ερωτήσεις

Ξέρουμε πόσο είναι το SAR της συσκευής;

Τελικά έχει gorilla glass;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Δύο ερωτήσεις

Ξέρουμε πόσο είναι το SAR της συσκευής;

Τελικά έχει gorilla glass;

Σελίσα 6 POST 79 για το sar... τωρα το gorilla παιζεται....εχει γίνει ολόκληρη κουβέντα στο forum της vernee... αυτοι λένε ότι έχει, αλλά κάποια άτομα ισχυρίστηκαν γρατζουνιες με το παραμικρό

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά έχω δει πολλές φορές να αναφέρεται στο θέμα σαν θετικό το ότι δουλεύει out of the box. Έχει κανείς καμιά εμπειρία απο αγορά συσκευής που να μην δουλεύει out of the box? Εγώ προσωπικά το θεωρώ αυτονόητο καθώς ποτέ στα τόσα χρόνια που έχω πιάσει κινητό/tablet να μην λειτουργεί έτσι. Laptops και σταθεροί υπολογίστες ναι πολλά είναι τα μοντέλα που θέλουν εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος μετά το άνοιγμα αλλά σε κινητό/tablet δεν το λαμβάνω ως κάτι θετικό γιατί το θεωρώ αυτονόητο. Συγγνώμη για το off topic όμως μου κίνησε την περιέργεια αν όντως έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι τέτοιο μη λειτουργική συσκευή out of the box δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κάποια δεν έχουν ούτε ελληνικά, play sore ούτε συγχρονίζουν υπηρεσίες της google, έχουν θέματά με τις ειδοποιήσεις και ξυπνητήρι λόγω location μιλάμε για καλές μάρκες όπως xiaomi, meizu

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξαν για να το ελέγξουν και στο έστειλαν μετά. Κάνε οτι θέλεις (επαναφορά-διαγραφή κλπ) δεν χάνεται τίποτα! Η εφαρμογή της Uber βγαίνει μόνο με ροουτ. Να χαρείς το κινητό σου. Με γεια! ;)

 

Ευχαριστω πολυ, με ρουτ θα ασχοληθω αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Για ήχο κλήσης έχετε βρει κάτι δυνατό; Η αλήθεια είναι ότι λόγω του ότι το συγκρίνω με το iPhone 6s δεν μου φαίνεται να χτυπάει δυνατά στις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη παραμενει πολυ ευαισθητη σε scrolling δυστυχως και μετα την αναβαθμιση... Μαλλον φταιει το digitizer..

Εχετε βρει πως μπορουμε να βαλουμε 160 χαρακτηρες στα sms??

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ηρθε και το δικό μου.Πολυ γρήγορο όμορφο φινετσάτο.Δεν ειχα κανένα πρόβλημα ουτε με τις κάρτες sim ουτε με το αποτύπωμα.Λειτουργούν ολα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Για ήχο κλήσης έχετε βρει κάτι δυνατό; Η αλήθεια είναι ότι λόγω του ότι το συγκρίνω με το iPhone 6s δεν μου φαίνεται να χτυπάει δυνατά στις κλήσεις.

 

Νομίζω πως αυτό θα ακούγεται ικανοποιητικά..

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

:D

Tότε προτείνω κάτι σαν το wind of change των Scorpions, όπου ξεκινάει με σφύριγμα ("τακτοποίησε" το να ακούγεται δυνατότερα το σφύριγμα) κι επειδή παίζει σε ψηλές νότες το ακούς σίγουρα.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Σελίσα 6 POST 79 για το sar...

 

 

 

Τον πίνακα WCDMA εχουμε εμείς;

 

 

via tapatalk...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Τον πίνακα WCDMA εχουμε εμείς;

 

 

via tapatalk...

Και τα δύο,το ένα είναι μόνο το gsm δλδ μόνο σαν τηλέφωνο και το άλλο με ανοιχτά τα δεδομένα...

 

 

Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...