Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς στο recovery μου βγάζει το γνωστό εικονίδιο:

http://www.android.gs/wp-content/uploads/2013/08/CRgew.jpg

Κάτι δεν κάνω σωστά...

 

αυτο ειναι το μαμά recovery μάλλον δεν το έχεις φλασάρει καθόλου. Το sp flashtool δείχνει ότι το πέρασε σωστά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ειναι το μαμά recovery μάλλον δεν το έχεις φλασάρει καθόλου. Το sp flashtool δείχνει ότι το πέρασε σωστά?

 

Ζητώ συγνώμη από τον linuxilakis που ασχολήθηκε.

Είχα φλασάρει μόνο τη μαμά ρομ και όχι την TWRP. Μόλις ξεκόλλησε το μυαλό μου και φλάσαρα και την TWRP, έγινε ρουτ το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο αρκετη αναμονη σημερα παρελαβα δυο κοματια Θωρηδες.

Ωραια συσκευασια, προδιαθετει για ακριβο περιεχομενο, το οποιο ομως με την σειρα δεν προδιαθετει για .... ουαουυυ!!!!

Το τηλεφωνο θα το περιμενα πιο... στιβαρες και με καλυτερο φινιρισμα το ανταλλαγμα ομως σε αυτο ειναι να ειναι ελαφρυ και να καθεται καλα στο χερι. Επισης η συσκευασια θα ηθελα να περιειχε ακομη κατι οπως ακουστικα η φιλμ. Τι θα στοιχιζε?

Ανοιξα το ενα, εβαλα την καρτουλα και αρχιζω δοκιμες.

Πρακολουθω τις οδηγιες σας για ρουταρισμα και θα το επιχειρησω προσεχως.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη από τον linuxilakis που ασχολήθηκε.

Είχα φλασάρει μόνο τη μαμά ρομ και όχι την TWRP. Μόλις ξεκόλλησε το μυαλό μου και φλάσαρα και την TWRP, έγινε ρουτ το τηλέφωνο.

Εύγε τέλος καλό όλα καλά.....

 

Sent from my 2013023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moλις παρελαβα παιδια και γω καλο φαινεται για τα λεφτα του .

Εβαλα την micro sim στην 2η θεση (στην σλοτ 1 κολυμπουσε -κουνιοταν μεσα εκει ) επιασα 4g ebala microsd , αλλα μετα απο αναβαθμιση που εκανα το wifi συνδεεται και ξεσυνδεεται συνεχεια . Γιατι να το κανει ?

 

Nα του περασω την ρομ απο το needrom ?

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Moλις παρελαβα παιδια και γω καλο φαινεται για τα λεφτα του .

Εβαλα την micro sim στην 2η θεση (στην σλοτ 1 κολυμπουσε -κουνιοταν μεσα εκει ) επιασα 4g ebala microsd , αλλα μετα απο αναβαθμιση που εκανα το wifi συνδεεται και ξεσυνδεεται συνεχεια . Γιατι να το κανει ?

 

Nα του περασω την ρομ απο το needrom ?

 

Αν μπορείς πες μας λίγο πιο αναλυτικά για το πως σου φαίνεται και ποιο ήταν το προηγούμενο σου κινητό.

 

Οθόνη σ'αρέσει?

Εμφάνιση?

Κάθεται άνετα στο χέρι?

Βγάζει μια ψεύτικη κινεζική αίσθηση ή όχι?

Ghost touches έχει ?

Είναι σβέλτο?

Link to comment
Share on other sites

Moλις παρελαβα παιδια και γω καλο φαινεται για τα λεφτα του .

Εβαλα την micro sim στην 2η θεση (στην σλοτ 1 κολυμπουσε -κουνιοταν μεσα εκει ) επιασα 4g ebala microsd , αλλα μετα απο αναβαθμιση που εκανα το wifi συνδεεται και ξεσυνδεεται συνεχεια . Γιατι να το κανει ?

 

Nα του περασω την ρομ απο το needrom ?

 

Κάποιοι στο official forum ειχαν αυτο το πρόβλημα όταν το ρουτερ ήταν σεταρισμένο να δουλευει σε wep mode ή σκέτο WPA βάλτο να δουλευει to encryption type σε WPA/WPA2 -PSK TKIP AES ή τουλάχιστον τσεκαρέ το ότι είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι στο official forum ειχαν αυτο το πρόβλημα όταν το ρουτερ ήταν σεταρισμένο να δουλευει σε wep mode ή σκέτο WPA βάλτο να δουλευει to encryption type σε WPA/WPA2 -PSK TKIP AES ή τουλάχιστον τσεκαρέ το ότι είναι οκ

 

Me WPA/WPA2 kai auto to encrypt, δουλευει ναι το διαβασα στο φορουμ της vernee

To κινητο μεχρο τωρα που το σεταρω, για τη γυναικα μου ειναι, πρωην coolpad f1, στεκεται πολυ καλα και ιδιως η μπαταρια . Αν το ρουταρω κιολας αυριο θα στρωσει για τα καλα με greenfy κτλπ, παντως σφαιρα παει μεχρι τωρα ευχαριστημενος πολυ

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε και το κανάλι μήπως και....

 

Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι και γρήγορο και όμορφο με την κάμερα πες μας πως το βλέπεις πιο ειδικά σε σχέση με το coolpad...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος απο εχθές του κινητού μπορω να πω οτι παει σφαίρα..Κόλλημα ουτε για αστείο και τα 3 giga ram κανουν φοβερη δουλεια.Η μπαταρια απο τις καλύτερες που εχω συναντήσει μου θυμίζει mate 7.Δυνατο μεγάφωνο,Πολυ ομορφη οθονη με ζωντανα χρώματα,οι δυο καρτες δουλευουν άψογα,Η καμερα η πίσω πολυ ωραίες φωτογραφίες οταν υπαρχει φωτισμός αλλα στον χαμηλό υστερεί λογικό βέβαια για την κατηγορία του κινητού, με το φλας ομως μια χαρα γίνεται η δουλειά.Η μπροστινή αντίθετα ειναι χάλια,απο τις χειρότερες που εχω συναντήσει ποτε.Κομμένες οι selfie χαχαχα.Ενα αλλο αρνητικό ειναι οτι οταν εχεις τον φωτισμό της οθόνης τερμα χαμηλωμενο εξακολουθεί να φωτίζει αρκετα με αποτελεσμα το βραδυ να ειναι λιγο ενοχλητικό,Αυτο ομως λύνεται με μια καποια απο τις εφαρμογές που εχουν φιλτρο φωτος για οθονη,Ενα αλλο αρνητικό ειναι οτι ειναι απίστευτα smooth και ευαισθητο στην αφη ετσι οταν σκρολαρεις πχ στο facebook η στο browser η σελιδα κατεβαίνει με απίστευτη ταχύτητα και παει πιο κατω απο το σημείο που Θα ηθελες,Βεβαια πιστεύω με προπόνηση και τον καιρο θα συνηθίσει το δάχτυλο.Το δαχτυλικο αποτυπωμα πάει πολυ καλα και 9/10 φορες θα πιάσει.Τιμιο κινητακι για την ωρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με οσα γραφει ο φιλος πιο πανω. Να προσθεσω ομως οτι παιδια οποσδηποτε θηκη γιατι γλυστραει πολυ !
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι το αγόρασα κι εγώ. Πρόλαβα την προσφορά με τα 99.99 δολάρια.

Αναρωτιέμαι αν θα μου αρέσει όσο το zenfone 5. Για να δούμε.

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

PostNL

σελίδα λεπτομερειών των αποστολών

Ημερομηνία Κατάσταση της Αποστολής Χώρα προορισμού

01/06/2016 10:12 Το στοιχείο έχει φθάσει στη χώρα προορισμού ΕΛΛΆΔΑ

30-05-2016 8:06 Το στοιχείο είναι στον τομέα των μεταφορών στη χώρα προορισμού

30-05-2016 8:05 Το στοιχείο είναι στον τομέα των μεταφορών στη χώρα προορισμού

28-05-2016 15:50 Το στοιχείο βρίσκεται στο κέντρο διαλογής PostNL

28-05-2016 15:49 Το στοιχείο βρίσκεται στο κέντρο διαλογής PostNL

24-05-2016 11:41 Το προϊόν είναι προ-συμβούλευα.

Έφθασε και το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

PostNL

σελίδα λεπτομερειών των αποστολών

Ημερομηνία Κατάσταση της Αποστολής Χώρα προορισμού

01/06/2016 10:12 Το στοιχείο έχει φθάσει στη χώρα προορισμού ΕΛΛΆΔΑ

30-05-2016 8:06 Το στοιχείο είναι στον τομέα των μεταφορών στη χώρα προορισμού

30-05-2016 8:05 Το στοιχείο είναι στον τομέα των μεταφορών στη χώρα προορισμού

28-05-2016 15:50 Το στοιχείο βρίσκεται στο κέντρο διαλογής PostNL

28-05-2016 15:49 Το στοιχείο βρίσκεται στο κέντρο διαλογής PostNL

24-05-2016 11:41 Το προϊόν είναι προ-συμβούλευα.

Έφθασε και το δικό μου

 

Ετσι γραφει αλλα δεν εχει φτασει,το επαθα κι εγω,ηρθε μετα 10 μερες απο την μερα που εγραψε οτι εφτασε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ! Πολύ τίμιο κινητάκι, πάαααρα πολύ όμορφο για τα γουστα μου, άριστη αίσθηση στο χέρι.

Το σκαλίζω από το μεσημέρι που το παρέλαβα μέχρι τώρα και η μπαταρία είναι στο 69%. Αν συνεχίσει έτσι απλά δεν υπάρχει η μπαταρία του...

Κάμερα μπροστά τέρμα άχρηστη - για να βγάλεις selfie πρέπει να χεις σελφομπάστουνο αλλιώς δε χωράει ούτε το κεφάλι στην φωτό. Όχι οτι με νοιάζει αλλά λέμε τώρα.

Το πρόβλημα με το wifi που εχει αναφερθεί δεν υπάρχει , μάλλον δε θα κάνω καμία αναβάθμιση.

Επίσης το αποτύπωμα μια χαρά δουλεύει αν και δε με βολεύει γενικά αυτός ο τρόπος ξεκλειδώματος, θα προτιμούσα double tap. Είναι χρήσιμο όμως σε εφαρμογές αντί να βάζεις κωδικούς περίεργους, πχ internet banking.

Δεν εχει ακριβές scrolling , είναι πολύ ευαίσθητο όπως αναφέρθηκε και παραπάνω.

Τραγικό να μην έχει notification led.

 

Όπως και να χει το κινητό με έχει αφήσει έκπληκτο μέχρι τώρα... δε το περίμενα τόσο δυνατό για τα λεφτά που έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε φωτιζομενα κουμπιά και notification Led, θα το είχα πάρει κι εγώ... :( Θα περιμένω να δω τι θα γίνει με το Apollo Lite.

 

Για την τιμή του το Thor φαίνεται πολύ καλό και selfie δε βγάζω, οπότε η άθλια μπροστινή κάμερα, δε θα με πείραζε... Μόνο εγώ το βλέπω όμως, ότι είναι πολύ άσχημο κινητό, ειδικά σε γκρι;; :O Ίσως από κοντά, να φαίνεται διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε φωτιζομενα κουμπιά και notification Led, θα το είχα πάρει κι εγώ... :( Θα περιμένω να δω τι θα γίνει με το Apollo Lite.

 

Για την τιμή του το Thor φαίνεται πολύ καλό και selfie δε βγάζω, οπότε η άθλια μπροστινή κάμερα, δε θα με πείραζε... Μόνο εγώ το βλέπω όμως, ότι είναι πολύ άσχημο κινητό, ειδικά σε γκρι;; :O Ίσως από κοντά, να φαίνεται διαφορετικό...

 

Και στα δικά μου μάτια μέσω τον υπολογιστή άσχημο μου φαίνεται. Τώρα από κοντά ίσως να είναι πιο ωραίο, ποιος ξέρει...

 

Να ρωτήσω, το μόνο πρόβλημα της μπροστινής κάμερας είναι ότι φαίνεται σαν να έχει κάνει ζοομ πολύ ή και η ποιότητα της κάμερας?

Link to comment
Share on other sites

Και στα δικά μου μάτια μέσω τον υπολογιστή άσχημο μου φαίνεται. Τώρα από κοντά ίσως να είναι πιο ωραίο, ποιος ξέρει...

 

Ε, οχι και ασχημο βρε παιδια......

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της ομορφιας εγω εγραψα και πιο πανω, ειναι πανεμορφο ,καταμαυρο με αριστη αισθηση. Γουστα ειναι αυτα οποτε δεν επιμενω (δε μου αρεσουν καθολου πχ τα μεταλλικα που εχουν βγει τελευταια)

 

Η καμερα η μπροστα δεν εχει καθολου ευρεια γωνια ληψης, ποιοτικα ειναι απλα υποφερτη.

 

Η μπαταρια ακομα βασταει. Απο χθες ππυ το πηρα και συνεχεια το σκαλιζω σαν καινουργιο που ειναι βρισκεται στο 20%. Απλα εκπληκτος.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιο app που να αναβοσβηνει η οθονη π.χ. καθε 10" για να ειδοποιει οτι ειχες αναπαντητη ή sms ,αφου δεν εχει led ?
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιο app που να αναβοσβηνει η οθονη π.χ. καθε 10" για να ειδοποιει οτι ειχες αναπαντητη ή sms ,αφου δεν εχει led ?

 

εγω χρηιμοποιω το noled. Exei αρκετες ρυθμισεις για να το διαμορφωσεις οπως σε εξυπηρετει.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για το πολύ ευαίσθητο scrolling που αρκετοί αναφέρουν,

για δοκιμάστε να παίξετε με τη ρύθμιση "Pointer Speed" που είναι* κάτω από το "Language and Input" στις Ρυθμίσεις,

μήπως και...

 

____________________________________________________________

* είναι εκεί τουλάχιστον σε άλλες συσκευές - δεν έχω το Thor για να είμαι σίγουρος..

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αναβαθμιση πρωινιατικα.

Την εκανα. Δεν υπαρχει σημαντικη και ορατη αλλαγη η τουλαχιστον εγω δεν την βλεπω.

Το θεωρω σημαντικο ομως και καλο σημαδι σχετικα με την υποστηριξη εκ μερους της vernee.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...