Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες παρελαβα το κινητο σημερα και ειμαι απολυτως ικανοποιημένος με τα παντα, εχει μεσα την global 7.9 stable, να βαλω καποια ελληνική ή και με την global βολευομαι, εχω μεσα store και ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες παρελαβα το κινητο σημερα και ειμαι απολυτως ικανοποιημένος με τα παντα, εχει μεσα την global 7.9 stable, να βαλω καποια ελληνική ή και με την global βολευομαι, εχω μεσα store και ελληνικα

 

Την απάντηση μπορείς να την δώσεις μόνο εσύ στον εαυτό σου..Αν είσαι ικανοποιημένος με αυτή και δεν σε ενοχλεί κάτι...μείνε με την "global" . Δες αν έχει θέματα αρχικά...

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

παιδες παρελαβα το κινητο σημερα και ειμαι απολυτως ικανοποιημένος με τα παντα, εχει μεσα την global 7.9 stable, να βαλω καποια ελληνική ή και με την global βολευομαι, εχω μεσα store και ελληνικα

 

Απο που έγινε η αγορά?!

Παίρνεις και updates?

 

Δώσε μας κάποια σχόλια για τη χρήση.

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις και updates?

 

στην σελίδα υπάρχει μόνο η 7.3.2 και φυσικά όχι global

οπότε ή μας την κρύβουν για κάποιο λόγο ή απλούστατα είναι μούφα η ρομ

και βασικά για να μην μπερδεύω ναι δεν είναι επίσημη , το κατάστημα την έβαλε

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει αυτή

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/help/roms-suitable-redmi-3-pro-t3383723

με ελληνικα και δουλευει και το fingerprint .Ειναι develloper multilang .Δεν εχω βρει καποια π[ροβληματα προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

ποοο απο οτι ειδα μου την καναν τη ζημια οι σχιστοματηδες και εχω τωρα μουφα rom, τι κανω λοιπόν, απο που αρχίζω ?

 

μπορείς να μου πεις από που το παρήγγειλες και τι προβλήματα σου έβγαλε η rom?

Περιμένω μέσα στην εβδομάδα να παραλάβω ενα redmi 3 pro με "international rom" και προσπαθώ να καταλάβω τι με περιμένει :D

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις από που το παρήγγειλες και τι προβλήματα σου έβγαλε η rom?

Περιμένω μέσα στην εβδομάδα να παραλάβω ενα redmi 3 pro με "international rom" και προσπαθώ να καταλάβω τι με περιμένει :D

 

δεν ειχε θεμα η rom απλα ηταν η μουφα του μαγαζιου, απο ebay το πηρα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε θεμα η rom απλα ηταν η μουφα του μαγαζιου, απο ebay το πηρα

 

Τι ακριβώς εννοείς με το "Η μουφα του μαγαζιού"

Sorry αν σε πιέζω/πρήζω αλλά με έχει φάει η αγωνία :D

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς με το "Η μουφα του μαγαζιού"

Sorry αν σε πιέζω/πρήζω αλλά με έχει φάει η αγωνία :D

 

ποια αγωνία ;

η μούφα του μαγαζιού , κοινώς όχι η επίσημη rom της xiaomi που δεν έχει ελληνικά , μια ρομ που έβαλε το μαγαζί για να έχεις όλες τις γλώσσες

 

και όχι αυτές δεν παίρνουν updates

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΟΡΘΩΣΗ αρχικού ποστ: τελικά δεν βλέπει οτι υπάρχει το δακτυλικό αποτύπωμα. Λογικό γιατί δεν υπάρχει ο driver. Άρα, ΝΑΙ λειτουργεί κανονικά, με τον συμβιβασμό οτι θα είστε χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα. Την πέρασα κι εγώ σε κινητό συγγενή μου και το δουλευει ηδη 3 μέρες χωρις πρόβλημα πέραν αυτού

 

Προυπόθεση ειναι να έχετε ξεκλειδώσει τον bootloader με την επίσημη διαδικασία της Xiaomi. Σε εμένα έκανε περίπου 10 μέρες να στείλουν το sms. Στην αίτηση φροντίστε να βάζετε νέο mail για κάθε συσκευή/αίτηση, γιατι καθε μαιλ έχει δικαιωμα για 1 ξεκλειδωμα ανα μήνα. Το gmail συνεργάζεται μια χαρά (αυτοματη επιβεβαιωση). Επισης απαιτούν και αιτιολόγηση... εγω πχ σε 2 συσκευές ανέφερα οτι "θέλω να βάλω multilanguage rom για να υποστηρίζει τα ελληνικά που ειναι η γλώσσα μου"

Link to comment
Share on other sites

Σωστος .ουτε και στης miui.gr δουλευει το το δακτυλικό αποτύπωμα, αρα ψάχνουμε για pro εκδοση

 

Γιατί δεν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το 3 pro και θα ήθελα να ρωτησω αν δουλεύει το 4g στην vodafone ,μου δείχνει μόνο το 3g στο σήμα , ή ρύθμιση είναι στο 4g , ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Μόλις παρέλαβα το PRO και είδα ως MIUI VERSION την Stable 7.2.7.0. Εϊμαι καλυμμενος, είναι απροβλημάτιστη ξέρει κανείς?? Είμαι άσχετος, δεν ξέρω αν είναι η official ή κάποια του μαγαζιού..Εγώ ζήτησα από Vickmall την official..

 

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνω ποιο είναι? Να βάλω την κάρτα SΙΜ? Να φτιάξω MI account? Να κάνω ενημέρωση συστήματος?Κάτι άλλο??

 

ΥΓ: Τώρα μόλις είδα ότι μου εγκατέστησαν Play Store όπως τους ζήτησα..Σημαίνει κάτι αυτό για την ROM (μήπως την άλλαξαν? Ειμαι ασχετος από ΧΙΑΟΜΙ!!)

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Μόλις παρέλαβα το PRO και είδα ως MIUI VERSION την Stable 7.2.7.0. Εϊμαι καλυμμενος, είναι απροβλημάτιστη ξέρει κανείς?? Είμαι άσχετος, δεν ξέρω αν είναι η official ή κάποια του μαγαζιού..Εγώ ζήτησα από Vickmall την official..

 

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνω ποιο είναι? Να βάλω την κάρτα SΙΜ? Να φτιάξω MI account? Να κάνω ενημέρωση συστήματος?Κάτι άλλο??

 

ΥΓ: Τώρα μόλις είδα ότι μου εγκατέστησαν Play Store όπως τους ζήτησα..Σημαίνει κάτι αυτό για την ROM (μήπως την άλλαξαν? Ειμαι ασχετος από ΧΙΑΟΜΙ!!)

 

δοκιμασε αν κανει udate, check.

settings, about, update, ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά!!!

 

Παραγγελία από aliexpress για το xiaomi redmi 3 pro με διαφήμιση για international version!

Αποστολή στις 2016-05-26 με SG post και παραλαβή σήμερα στην επαρχεία!!

Extra fast!

 

Το κινητό είναι για φίλο και δεν το άνοιξα αλλά το πρώτο που παρατήρησα είναι ο φορτιστής.

Δεν έχω δει σε άλλο xiaomi ευρωπαϊκού τύπου φορτιστή και ήθελα να σας το επισημάνω!!

 

http://i64.tinypic.com/au6zpk.png

 

Θα ελέγξω το κινητό τις επόμενες μέρες και θα σας στείλω στοιχεία για την rom κλπ.

Το μαγαζί έλεγε ότι είναι Multilanguage, support OTG updates και google play!

 

 

***EDIT***

 

Έψαξα και λίγο στο google και βρήκα το παρακάτω link :

 

http://en.miui.com/thread-286959-2-1.html

 

αποτι φαίνετε υπάρχει international version.

Edited by andreasstou19
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά!!!

 

Παραγγελία από aliexpress για το xiaomi redmi 3 pro με διαφήμιση για international version!

Αποστολή στις 2016-05-26 με SG post και παραλαβή σήμερα στην επαρχεία!!

Extra fast!

Το κινητό είναι για φίλο και δεν το άνοιξα

Θα ελέγξω το κινητό τις επόμενες μέρες και θα σας στείλω στοιχεία για την rom κλπ.

Το μαγαζί έλεγε ότι είναι Multilanguage, .

 

Για άνοιξε το..Ελληνικά έχει;

Εγώ πήρα ένα από γνωστό για ξεκλείδωμα κ πέρασμα Ελληνικής και δεν είχε την γλώσσα μας.

Φορούσε μια global ρομ και είχε 10 γλώσσες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το 3 pro και θα ήθελα να ρωτησω αν δουλεύει το 4g στην vodafone ,μου δείχνει μόνο το 3g στο σήμα , ή ρύθμιση είναι στο 4g , ευχαριστώ

Το έχεις ενεργοποιήσει από την vodafone;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να περάσω τις επαφές από το gmail μου?Υπάρχει εντολή για συγχρονισμό ή κάτι σχετικό? Εβαλά την κάρτα μου από το Cubot στο Xiaomi και ψάχνομαι λίγο να θυμηθώ διαδικασίες..

 

Μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο και να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές από την άλλη συσκευή (π.χ facebook, viber, handcent, κλπ)?? ή πρέπει να τις εγκαταστήσω από την αρχή μία προς μία???

 

Δοκίμασα να κατεβάσω εφαρμογή και μου βγάζει μηνυμα ότι κατεβαίνει μέσω wi fi only...Πως μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές μέσω data??Ποια η ρύθμιση?

 

Νεότερα: Οκ με τις επαφές, πάτησα συγχρονισμό και μεταφέρθηκαν..Το προβλημα όμως παραμένει με το Play Store , όπου δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές καθώς φαίνεται προκαθορισμένα η λήψη μέσω wifi...καμία ιδέα??

Edited by estiakos
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ενεργοποιήσει από την vodafone;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ , δεν ήξερα ότι πρέπει να το ενεργοποιήσουν, τώρα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που μπορεί να κατεβάσει μόνο σε WiFi από play store, να πάει εκεί που λέει λήψεις (ένα βελάκι προς τα κάτω είναι η εμφάνιση του),τρεις τέλειες και να επιλεξει όριο mb απεριόριστο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...