Jump to content

Mου έκοψαν την DSL επειδή κατέβαζα παράνομο υλικό!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι ξέρω εγώ που δεν πλησιάζω εταιρία που έχει το Α για πρώτο γράμμα στο ακρώνυμό της (A-ltec, A-CS, A-CN κλπ). ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

-δηλαδη πρεπει να περιμενει και αστικες-ποινικες ευθυνες?:X

- η παρεμβαση εγινε με εντολη εισαγγελεα?:wacko:

 

Το 1ο προσωπικα το αποκλειω. Μα η ACN ουτε αποκαλυψε τα στοιχεια του χρηστη ουτε φιλτραρισε τη γραμμη του,απλα κατοπιν επικοινωνιας με την columbia(?) αποφασισαν να του κοψουν τη γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται εντολή εισαγγελέα για να διακόψουν την παροχή υπηρεσιών στον πελάτη, αυτό μπορούν να το κάνουν οποτεδήποτε θεωρήσουν ότι έχει παραβεί τους όρους χρήσης.

 

Εμένα δεν με ενοχλεί αυτό. Με πειράζει που μία εταιρία του χώρου υποκίπτει φαινομενικά εύκολα σε τεχνικές τρομοκρατίας από ξένη εταιρία...

 

Απ'ότι φαίνεται δεν ρώτησαν τον πελάτη αν ίσχυαν τα λεγόμενα της Columbia ούτε έκαναν τον κόπο να τον προειδοποιήσουν πριν του κλείσουν την σύνδεση...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

βλέπω η ACN ακολουθεί το σύστημα της Tellas. Κρίμα πάνε το έσκισαν το όλο θέμα...

Τι ακριβώς έχει συμβεί με την Tellas; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να κάνω αίτηση για ADSL στην Tellas.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται εντολή εισαγγελέα για να διακόψουν την παροχή υπηρεσιών στον πελάτη, αυτό μπορούν να το κάνουν οποτεδήποτε θεωρήσουν ότι έχει παραβεί τους όρους χρήσης.

 

Εμένα δεν με ενοχλεί αυτό. Με πειράζει που μία εταιρία του χώρου υποκίπτει φαινομενικά εύκολα σε τεχνικές τρομοκρατίας από ξένη εταιρία...

 

Απ'ότι φαίνεται δεν ρώτησαν τον πελάτη αν ίσχυαν τα λεγόμενα της Columbia ούτε έκαναν τον κόπο να τον προειδοποιήσουν πριν του κλείσουν την σύνδεση...

 

Τα κλασικάααααα.

Μου θυμίζει εκείνες τις περιπτώσεις, που στο σπίτι του ύποπτου βρέθηκε το όπλου του φόνου, videο με τον ίδιο να τον σκοτώνει και να τον τεμαχίζει και 2 -3 μέλη του νεκρού, και αυτός παραπονιέται γιατι μπήκαν παράνομα σπίτι του. Έχει , δηλαδή κανεις σας αμφιβολία οτι κατέβαζε παράνομα ταινίες; Μήπως εχει γυρίσει καμια δική του που τυχαίνει να λέγεται back to the future;

Ρε εσείς, δηλαδη έλεος. Η ερώτηση δεν ειναι αν ξέρεις να κλέβεις, ειναι αν ξέρεις να κρύβεσαι. Και επειδή εσείς δεν ξέρετε να κρύβεστε, τότε μην κλέβετε και μην παραοπονιέστε όταν σας ψάχνουν.

 

Απ'ότι φαίνεται δεν ρώτησαν τον πελάτη αν ίσχυαν τα λεγόμενα της Columbia ούτε έκαναν τον κόπο να τον προειδοποιήσουν πριν του κλείσουν την σύνδεση...

Μα ναι, ο πελάτης θα το παραδεχόταν αμέσως. Εδώ μυξοκλαίει που του την έκοψαν, λές να έσκυβε το κεφάλι και να ομολογούσε;

 

Εμένα δεν με ενοχλεί αυτό. Με πειράζει που μία εταιρία του χώρου υποκίπτει φαινομενικά εύκολα σε τεχνικές τρομοκρατίας από ξένη εταιρία...

 

Γουάου, η κακή εταιρία τρομοκρατεί την καλή ACN και τον καλό πελάτη της που απλώς κατέβαζε παράνομα αυτά που η εταιρία προστατεύει με πνευματικά δικαιώματα. Έπρεπε να πεί η ACN:

"Ρε άει μαμηθείτε και εσείς και τα πνευματικά σας δικαιώματα".

Η λέξη σύνταγμα σας λέει κατι;

 

Αλλα έτσι ειναι ο έλληνας.

Αντιγράφει ταινίες και dvd, και την άλλη μέρα κάνει μύνηση στον διπλανό του γιατι του έκλεψε την ιδέα για το σουβλάκι που δεν παγώνει.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, πιστεύω οτι οι μεγάλες εταιρίες, κάνουν σαν μικρά παιδιά που τους παίρνουν την πιπίλα απο το στόμα. Αν ήταν λίγο έξυπνες θα είχαν εκμεταλευτεί το file-sharing , αλλά αντιδρούν βασιζόμενοι στην δύναμη τους και οχι στο μυαλό τους.

Link to comment
Share on other sites

Banditaras εχεις ψιλοξεφυγει. Το οτι καποιος παρανομει,δεν σημαινει οτι και η ACN μπορει να παρανομησει για να τον βρει. Επισης δεν ειδα πουθενα να μυξοκλαιει,τα γεγονοτα παραθεσε,εσυ αντιθετα εισαι αδικαιολογητα επιθετικος.

 

Καταγγελω το myphone οτι αλλαξε τον τιτλο του thread και απο ΜΕ εκοψαν το εκαναν μου εκοψαν :spam:

Link to comment
Share on other sites

banditaras όντως μπορείς να είσαι λιγότερο ερειστικός. Ο Finn καλά έκανε και δημοσιοποίησε το γεγονός, ώστε να ξέρουμε όλοι τι μας γίνεται. Μπράβο στην ALTEC TELECOMS που μας ενημέρωσε επίσημα για την πολιτική της. Από κει και πέρα ο καθένας αναλαμβάνεις τις ευθύνες του για το τι κάνει με τη σύνδεσή του.

 

 

Καταγγελω το myphone οτι αλλαξε τον τιτλο του thread και απο ΜΕ εκοψαν το εκαναν μου εκοψαν :spam:

Φαίνεται ενοχλούσε κάποιον εγκάθετο νοτιοελλαδίτη :p :p :stirixtiri: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασικάααααα.

Μου θυμίζει εκείνες τις περιπτώσεις, που στο σπίτι του ύποπτου βρέθηκε το όπλου του φόνου, videο με τον ίδιο να τον σκοτώνει και να τον τεμαχίζει και 2 -3 μέλη του νεκρού, και αυτός παραπονιέται γιατι μπήκαν παράνομα σπίτι του. Έχει , δηλαδή κανεις σας αμφιβολία οτι κατέβαζε παράνομα ταινίες; Μήπως εχει γυρίσει καμια δική του που τυχαίνει να λέγεται back to the future;

Ρε εσείς, δηλαδη έλεος. Η ερώτηση δεν ειναι αν ξέρεις να κλέβεις, ειναι αν ξέρεις να κρύβεσαι. Και επειδή εσείς δεν ξέρετε να κρύβεστε, τότε μην κλέβετε και μην παραοπονιέστε όταν σας ψάχνουν.

 

 

Μα ναι, ο πελάτης θα το παραδεχόταν αμέσως. Εδώ μυξοκλαίει που του την έκοψαν, λές να έσκυβε το κεφάλι και να ομολογούσε;

 

 

 

Γουάου, η κακή εταιρία τρομοκρατεί την καλή ACN και τον καλό πελάτη της που απλώς κατέβαζε παράνομα αυτά που η εταιρία προστατεύει με πνευματικά δικαιώματα. Έπρεπε να πεί η ACN:

"Ρε άει μαμηθείτε και εσείς και τα πνευματικά σας δικαιώματα".

Η λέξη σύνταγμα σας λέει κατι;

 

Αλλα έτσι ειναι ο έλληνας.

Αντιγράφει ταινίες και dvd, και την άλλη μέρα κάνει μύνηση στον διπλανό του γιατι του έκλεψε την ιδέα για το σουβλάκι που δεν παγώνει.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, πιστεύω οτι οι μεγάλες εταιρίες, κάνουν σαν μικρά παιδιά που τους παίρνουν την πιπίλα απο το στόμα. Αν ήταν λίγο έξυπνες θα είχαν εκμεταλευτεί το file-sharing , αλλά αντιδρούν βασιζόμενοι στην δύναμη τους και οχι στο μυαλό τους.

 

Καταρχάς να ξεκαθαρίσω την θέση μου, είμαι μακράν υπέρ του αυθεντικού σε όλες του τις μορφές (software, ταινίες, μουσική) και έχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ αυθεντικά από όλα τα είδη (κυρίως παιχνίδια).

 

Το θέμα είναι να μην κολλάμε στο "έγκλημα" του finn. Φυσικά και η κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας είναι κατακριτέα. Αλλά για μένα όπως και γράφω παραπάνω, το μεγαλύτερο πρόβλημα βρίσκεται στην ACN, που δεν προστατεύει τον πελάτη. Δηλαδή αν η όλη ιστορία ήταν ένα λάθος από πλευράς της Columbia; Μπορείτε επίσης να δείτε πως μπορεί κάποιος να εκμεταλευτεί την στάση της εταιρίας. Στέλνει ο καθένας ένα email και λέει ότι καταπατείται η πνευματική του ιδιοκτησία από το τάδε άτομο, και αμέσως αυτός έχει πρόβλημα.

 

Σύνταγμα υπάρχει και πρέπει να τηρηθεί (αν και υπάρχουν μεγαλύτερα προβλήματα στον τομέα της πειρατείας από τον Finn). Όμως αυτό που έγινε δεν μου φαίνεται και πολύ συνταγματικό. Μάλλον σαν εκβιασμός από την Columbia φαίνεται.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο shodanjr_gr : Δεν πλησιάζω εταιρία που έχει το Α για πρώτο γράμμα στο ακρώνυμό της (A-ltec, A-CS, A-CN κλπ). Για να μην πω οτι δεν πλησιάζω και εταιρια που εχει το F για πρώτο γράμμα στο ακρώνυμό της αλλα αυτο ειναι αλλο ζητημα.. :X
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

από τη μία χαίρομαι που η εταιρεία παίρνει επίσημα θέση στο φόρουμ και προτρέπω και άλλες να κάνουν το ίδιο.

Από την άλλη μπερδεύομαι γιατί από τη μία δηλώνει (η εταιρεία) ότι επιβεβαίωσε την κατηγορία της columbia και από την άλλη δηλώνει ότι δεν φιλτράρει τα δεδομένα. Τελικά επιβεβαιώθηκε από την ACN; ήταν η διακοπή της πρόσβασης ο μόνος τρόπος αντιμετώπισης; Ενημερώθηκε ο finn για την επιστροφή των χρημάτων ή αυτά λέγονται κατόπιν εορτής μόνον;

Καταγγελω το myphone οτι αλλαξε τον τιτλο του thread και απο ΜΕ εκοψαν το εκαναν μου εκοψαν
εγώ το έκανα αυτό και μάλιστα ήταν "Με κοψαν" και όχι "με εκοψαν" :p Επίσης δεν υπήρχαν τόνοι!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έχει συμβεί με την Tellas; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να κάνω αίτηση για ADSL στην Tellas.

 

Στελνει email σε χρηστες της που κατεβαζουν ταινιες,τραγουδια κλπ και τους προειδοποιει-απειλει. Δεν εχει προβει σε καμια ενεργεια προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει κατόπιν ειδοποίησης από κάποια εταιρία; Ή ελέγχει την κίνηση των πελατών;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Banditaras εχεις ψιλοξεφυγει. Το οτι καποιος παρανομει,δεν σημαινει οτι και η ACN μπορει να παρανομησει για να τον βρει. Επισης δεν ειδα πουθενα να μυξοκλεει,τα γεγονοτα παραθεσε,εσυ αντιθετα εισαι αδικαιολογητα επιθετικος.

 

Καταγγελω το myphone οτι αλλαξε τον τιτλο του thread και απο ΜΕ εκοψαν το εκαναν μου εκοψαν :spam:

 

Που ακριβώς παρανόμησε η ACN?

Επίσης, όλοι αυτοί που λένε οτι η ACN είναι απαράδεκτη, και για αυτό έβαλαν το DSL , απλώς παραθέτουν γεγονοτα right?

 

Είμαι επιθετικός, γιατι κανείς δεν καταλαβαίνει σε αυτή την γαμημένη χώρα, οτι οι νόμοι υπάρχουν για όλους και όχι επιλεκτικά. Αν εσύ έχεις δικαίωμα να προστατέψεις τα δικαιώματα σου (που είναι να μπορεις να κατεβάζεις ανώνυμα οτι γουστάρεις), έχει και η εταιρία δικαιώμα να προστατέψει τα δικαιώματα της. Και όπως θα θέλαμε, να μην κρύβεται ενας παιδεραστής πίσω απο την ανωνυμία του διαδικτύου, έτσι δεν θέλει η μεγαλοεταιρία να κρύβεται και αυτός που παρανομεί και κατεβάζει ταινίες της χωρίς να του έχει δώσει το δικαιώμα.

 

Αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω, και κανείς δεν το κατάλαβε, ειναι οτι για τα περισσότερα πραγματα που έχουν παραπονιόμαστε, έχουμε φροντίσει να τα προκαλέσουμε. Ακόμα και στο file-sharing , έχουμε προκαλέσει την τύχη μας.

Μην κατεβάσουμε 2-3 ταινίες που ΜΠΟΡΟΥΜΕ να δούμε, να κατεβάσουμε 2000 ταινίες για να δούμε τις 2 έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς παρανόμησε η ACN?

Επίσης, όλοι αυτοί που λένε οτι η ACN είναι απαράδεκτη, και για αυτό έβαλαν το DSL , απλώς παραθέτουν γεγονοτα right?

 

Είμαι επιθετικός, γιατι κανείς δεν καταλαβαίνει σε αυτή την γαμημένη χώρα, οτι οι νόμοι υπάρχουν για όλους και όχι επιλεκτικά. Αν εσύ έχεις δικαίωμα να προστατέψεις τα δικαιώματα σου (που είναι να μπορεις να κατεβάζεις ανώνυμα οτι γουστάρεις), έχει και η εταιρία δικαιώμα να προστατέψει τα δικαιώματα της. Και όπως θα θέλαμε, να μην κρύβεται ενας παιδεραστής πίσω απο την ανωνυμία του διαδικτύου, έτσι δεν θέλει η μεγαλοεταιρία να κρύβεται και αυτός που παρανομεί και κατεβάζει ταινίες της χωρίς να του έχει δώσει το δικαιώμα.

 

Αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω, και κανείς δεν το κατάλαβε, ειναι οτι για τα περισσότερα πραγματα που έχουν παραπονιόμαστε, έχουμε φροντίσει να τα προκαλέσουμε. Ακόμα και στο file-sharing , έχουμε προκαλέσει την τύχη μας.

Μην κατεβάσουμε 2-3 ταινίες που ΜΠΟΡΟΥΜΕ να δούμε, να κατεβάσουμε 2000 ταινίες για να δούμε τις 2 έτσι και αλλιώς.

Συμφωνώ μ' αυτά που λες, ιδιαίτερα με την τελευταία γραμμή, όμως μίλα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράνομο να ελενχει η εταιρία τα δεδομένα που διακινώ στο internet; Δεν είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς παρανόμησε η ACN?

Επίσης, όλοι αυτοί που λένε οτι η ACN είναι απαράδεκτη, και για αυτό έβαλαν το DSL , απλώς παραθέτουν γεγονοτα right?

 

Είμαι επιθετικός, γιατι κανείς δεν καταλαβαίνει σε αυτή την γαμημένη χώρα, οτι οι νόμοι υπάρχουν για όλους και όχι επιλεκτικά. Αν εσύ έχεις δικαίωμα να προστατέψεις τα δικαιώματα σου (που είναι να μπορεις να κατεβάζεις ανώνυμα οτι γουστάρεις), έχει και η εταιρία δικαιώμα να προστατέψει τα δικαιώματα της. Και όπως θα θέλαμε, να μην κρύβεται ενας παιδεραστής πίσω απο την ανωνυμία του διαδικτύου, έτσι δεν θέλει η μεγαλοεταιρία να κρύβεται και αυτός που παρανομεί και κατεβάζει ταινίες της χωρίς να του έχει δώσει το δικαιώμα.

 

Αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω, και κανείς δεν το κατάλαβε, ειναι οτι για τα περισσότερα πραγματα που έχουν παραπονιόμαστε, έχουμε φροντίσει να τα προκαλέσουμε. Ακόμα και στο file-sharing , έχουμε προκαλέσει την τύχη μας.

Μην κατεβάσουμε 2-3 ταινίες που ΜΠΟΡΟΥΜΕ να δούμε, να κατεβάσουμε 2000 ταινίες για να δούμε τις 2 έτσι και αλλιώς.

 

Και επιμένεις να μην βλέπεις το πραγματικό πρόβλημα εδώ πέρα.

 

Θες να σου θυμίσω τί είχε γίνει πριν κάποια χρόνια που Αμερικάνικη εταιρία έκανε μήνυση σε ένα 16 χρονο κορίτσι επειδή κατέβαζε τραγούδια από Kazaa, ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗ; (η οποία θεωρητικά πηγαίνει στους κατόχους των copyrights ώστε να είναι δυνατή η διακίνηση τέτοιου περιεχουμένου μεταξύ των χρηστών).

 

Με την στάση της ACN είναι πιθανό να αρχίσουν τέτοια φαινόμενα και στην χώρα μας.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς παρανόμησε η ACN?

Επίσης, όλοι αυτοί που λένε οτι η ACN είναι απαράδεκτη, και για αυτό έβαλαν το DSL , απλώς παραθέτουν γεγονοτα right?

 

 

Η ACN κατα τα φαινομενα πουθενα δεν παρανομησε (με μια μικρη επιφυλαξη που εκοψε τη συνδεση). Αναφερομουν στο παραδειγμα που εφερες για αυτον που σκοτωνει και μπηκαν στο σπιτι του χωρις εισαγγελικη αδεια.

 

Για τον φιλο finn ελεγες οτι μυξοκλαιει,οχι για ολους τους υπολοιπους. Η ACN θα αρχισει να κλαιει οταν θα βλεπει να χανει πελατες. Ευτυχως υπαρχουν τοσοι ISP να διαλεξουμε.

 

Ερωτηση απορια : DSL εβαλες για surfing αντε βαρια βαρια κανενα email?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε κάποιος στο forum εγγράφηκε ως ALTEC TELECOM και εβαλε μια ανακοίνωση και όλοι θεωρείτε αυτονόητο ότι είναι η επίσημη φωνή της εταιρίας? Με ποια λογική?

 

Μου θύμισε το δίλλημα μου όταν είχα πρωτομπει για να κάνω κλινική στην ψυχιατρική... (δεν φοράνε οι γιατροί ποδιά) " ¨΄Αμα έρθει ένας schizo :wacko: και μου πει ξέρετε εγώ είμαι ειδικεύόμενος... που θα ξέρω εγώ ότι δεν είναι " (*)

 

Υπάρχει τρόπος πιστοποίησης?

Από τους ιδιοκτήτες του myphone ίσως?

 

~ j

 

(*) Για όποιον τον ενδιαφέρει το θέμα... σε μια ψυχιατρική κλινική οι νοσηλευόμενοι δεν φέρουν ζώνες και κορδόνια.(για ευνόητους λόγους)

~j77
Link to comment
Share on other sites

Η ACN κατα τα φαινομενα πουθενα δεν παρανομησε (με μια μικρη επιφυλαξη που εκοψε τη συνδεση). Αναφερομουν στο παραδειγμα που εφερες για αυτον που σκοτωνει και μπηκαν στο σπιτι του χωρις εισαγγελικη αδεια.

 

Για τον φιλο finn ελεγες οτι μυξοκλαιει,οχι για ολους τους υπολοιπους. Η ACN θα αρχισει να κλαιει οταν θα βλεπει να χανει πελατες. Ευτυχως υπαρχουν τοσοι ISP να διαλεξουμε.

 

Ερωτηση απορια : DSL εβαλες για surfing αντε βαρια βαρια κανενα email?

 

Ξέρω είμαι απαράδεκτος, αλλα ναι, δεν κατεβαζα 40 gigabyte τον μήνα συγγνώμη. Μόνο όταν με βρίζαν οι γνωστοί μου έβαζα να κατεβαίνει τίποτα , αλλα και αυτό μου την έδινε που σερνόνταν ο υπολογιστής (γιατι πάντα έχω κάποια σοβαρή δουλειά να κάνω στον υπολογιστή) , και τα σταματούσα. Στους δύο μήνες που είχα το dsl (και μάλιστα οχι 384 αλλα πολύ περισσότερο), ζήτημα να κατέβασα 1-2 gb. Δεν με διακατέχει η μανία να έχω όλα τα επεισόδια απο το Married With Children , ακόμα και αν δεν πρόκειται να τα δώ ποτέ στην ζωή μου.

 

Υπ'οψιν αν νομίζετε οτι το broadband ειναι μόνο για να κατεβάζεις ταινία, τότε συγγνώμη αλλα αδικείται και τους εαυτούς σας και το internet. Πληροφοριακά, το gentoo που τρέχει το pc μου θέλει τρελό bandwidth. Ζητάω ξανά συγγνώμη που κατέβασα το dvd της Fedora , και οχι του Alien vs Predator.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απορια : DSL εβαλες για surfing αντε βαρια βαρια κανενα email?

 

Απάντηση:

για να κατεβάζω

- το autopatcher...

- τα service packs

- Τα update του Nero.. Μας έχουν πρήξει τα συκώτια.. 6.6.0.0 6.6.0.1 6.6.0.3 6.6.0.5 6.6.06 Ε φτιάξε το ρε μπάρμπα το μπλιμπλικι μια και καλή να τελειώνουμε.. άλλη όρεξη δεν έχουμε να κατεβάζουμε καθε τρεις και λίγο update 28MB

- τον κατάλογο του Champion μαρινόπουλος (οι **μπιιπ** έχουν 90 ΜΒ κατάλογο.)

- το πρόγραμμα σειρών που δεν πρόκειται να ερθουν ποτέ στη μπανανία της Τατιάνας (Scrubs, Battlestar Galactica, Firefly) για να ξέρω τι γίνεται ( ΟΧΙ! ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ. ΤΟ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ )

 

~ j

~j77
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μυξοκλαιει μωρε?

Εκανα γνωστο το συμβαν για να το μαθουν ολοι.Ειναι κατι που μας αφορα αμεσα πιστευω.

Χεστηκα να στο πω "ελληνικα" για το αμα με κοψανε την συνδεση.

Νομικες κυρωσεις θελω να ξερω αν θα εχω.

Και αν βλεπεις καλα θα ειδες οτι ο τιτλος του thread λεει οτι ακριβως μου συνεβη.

Ουτε παραπονο εκφραζει ουτε γκρινια.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απορια : DSL εβαλες για surfing αντε βαρια βαρια κανενα email?

 

Επειδή αυτή η ερώτηση μου κάθησε βαριά, λέω να την αναλύσουμε λίγο παραπάνω.

Ρε παληκάρια, το internet είναι το επόμενο πραγματικό breakthrough μετα την ανακάλυψη της τυπογραφίας. Εγώ προσωπικά θεωρώ, οτι ο ιστορικός του μέλλοντος θα το ανάγει ως την μεγαλύτερη ανακάλυψη μετά τα εργαλεία της προιστορικής εποχής, και εσείς το θεωρείται Κολιάτσου και Πατησίων γωνία;

"Φιλαράκι γνήσιο ειναι το ρολογάκι, έχω και κολώνια Κόστα Μπόχα?"

Οχι ρε εσεις.

Το internet ειναι χίλια δυο άλλα πράγματα, δεν ειναι μόνο η χρυσή ευκαιρία να πουλάμε μόστρα με το πόσα gb share έχουμε.

 

Το dsl το πήρα για το flat rate κυρίως.

Γιατι αν είσαι 12 ώρες την ημέρα, σου έρχεται ο κούκος αηδόνι.

Και γιατί δεν θέλω και βαριέμαι τα τουρου-ρου-μπι-κουν-κιν-φσσσσσσσσστς του μόντεμ, και τις μaλακίες του Κοκαλο-Τερμιναλ.

 

Edit: To ******** δεν φαίνεται.

Το μaλακίες, μαλ@κιες, μαμακίες, μαλaκίες, μαλακiες, φαινεται.

Αντε να δούμε , πότε δεν θα φαίνεται και το political correctness.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε κάποιος στο forum εγγράφηκε ως ALTEC TELECOM και εβαλε μια ανακοίνωση και όλοι θεωρείτε αυτονόητο ότι είναι η επίσημη φωνή της εταιρίας? Με ποια λογική?

 

Μου θύμισε το δίλλημα μου όταν είχα πρωτομπει για να κάνω κλινική στην ψυχιατρική... (δεν φοράνε οι γιατροί ποδιά) " ¨΄Αμα έρθει ένας schizo :wacko: και μου πει ξέρετε εγώ είμαι ειδικεύόμενος... που θα ξέρω εγώ ότι δεν είναι " (*)

 

Υπάρχει τρόπος πιστοποίησης?

Από τους ιδιοκτήτες του myphone ίσως?

 

~ j

 

ναι έχει πιστοποιηθεί.

 

banditaras πρόσεξε την έκφραση σου λίγο!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

[Σχετικά με τα dvd, τα subregions και τους υπότιτλους]:

 

Σκεφτήκατε ποτέ το πολύ απλό ότι οι εταιρίες που εισάγουν τα DVD αυτά στην Ελλάδα

 

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να πληρώσουν τα (ελάχιστα) δικαιώματα για τις έξτρα γλώσσες υποτίτλων?

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να πληρώσουν τα (ελάχιστα ως επί το πλείστον) δικαιώματα για όλα τα extras?

 

Ποιος κλέβει ποιον λοιπόν? Οι κακοί χρήστες τις καλές εταιρίες ή οι κακές εταιρίες τους χρήστες? Όπως και να έχει ίσως χάρη στη DSL απολαύσουμε κάποτε και ελληνικά DVD με full extra.

 

Υ.Γ. Συμφωνώ και εγώ πως επειδή έχει κάποιος DSL και μπορεί να κατεβάζει όλη μέρα δεν στέκει λογικά να κατεβάζει τόνους μουσικής και ταινιών που δε ακούσει/δει ούτε μία φορά. Είπαμε στη γριά να χ.... και αυτή....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...