Jump to content

Mου έκοψαν την DSL επειδή κατέβαζα παράνομο υλικό!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

emena prosopika me eixe stamparei i eidos mia fora... kai i wb mia alli...

Πως το κατάλαβες? Σου λένε τπτ? Πώς σε βρήκανε? Για να ξέρουμε κι εμείς δηλαδή να προσέχουμε...:worry:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eδώ είμαι κι εγώ!

Το διάβασα το RAM Μαρτίου αλλά διστάζω να τηλεφωνήσω στην ΑΔΑΕ..Εσείς τι προτείνετε?

 

Εγω θα σου ελεγα να παρεις!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς εννοείς shell account?

θελω να πω οτι κανοντας ενα shell account σε εναν server ουσιαστικα εχεις δικο σου εναν εικονικο υπολογιστη και τον κανεις οτι θες χωρις να ξερουν την πραγματικη ip σου καθως οτι και να κανεις φιλτραρεται πρωτα απο κει(αναλογα το τι εχεις πει να κανει) και μετα φτανει σε σενα :)

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω οτι κανοντας ενα shell account σε εναν server ουσιαστικα εχεις δικο σου εναν εικονικο υπολογιστη και τον κανεις οτι θες χωρις να ξερουν την πραγματικη ip σου καθως οτι και να κανεις φιλτραρεται πρωτα απο κει(αναλογα το τι εχεις πει να κανει) και μετα φτανει σε σενα :)

 

nai, alla den prokeitai na sou anoi3ei shell account sxedon kanenas ISP... 8a einai san na tous fwnazeis "HEY, EIMAI HACKER KAI 8ELW NA KRYFTW PISW APO TO SHELL, ME BLEPETEEEEEEEEEE....????" :p

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Eλάχιστοι έχουν πρόσβαση σε ένα τέτοιο μηχάνημα (εγώ ευτυχ΄ς είμαι από τους τυχερούς). Και σε κάθε περίπτωαη είναι δύσκολο να δουλέψεις P2pP μέσω shell..
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι το πιο ασφαλες διοτι εχω την τυχη ενας φιλος μου να εχει μια γραμμη της ταξεως των 14mbps και την χρεωνει σαν server εχει τρια shell accounts και μπορω να πω οτι ειναι οτι καλυτερο για την <απολυτη> προστασια απο μερικους ενοχλητικους τυπους (RIAA)
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το shell account λειτουργεί σαν ένας proxy server... και πάλι όμως αν δεν ξέρουν άμεσα την IP σου, δεν μπορούν να την βρούν έμμεσα (εφόσον χρησιμοποιείς μια σαν διαμεσολαβητή);
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το shell account λειτουργεί σαν ένας proxy server... και πάλι όμως αν δεν ξέρουν άμεσα την IP σου, δεν μπορούν να την βρούν έμμεσα (εφόσον χρησιμοποιείς μια σαν διαμεσολαβητή);

Φαίνεται μόνο η IP του μηχανήματος που τρέχει το shellάκι.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις κάτι παράνομο μέσω κάποιου άλλου υπολογιστή με οποιοδήποτε τρόπο (shell, proxy, bouncer etc) και θελήσουν να το ψάξουν να είστε σίγουροι ότι θα σας βρουν. Απλά ίσως καθυστερήσουν λίγο (ανάλογα και με το πόσοι υπολογιστές μεσολαβούν).
Link to comment
Share on other sites

μα κανεις δεν ειπε πως τα παιρνεις μεσω p2p απλα κανεις ενα connection στο μηχανημα και αμα ειναι <κοντα> σου τοτε τα κατεβαζεις απο τον υπολογιστη μου εχει το shell φυσικα εχουμε και τα λεγομενα zombies που εχουν πλακα αλλα...

elektrik αμα εχεις συνδεση με 5 pcs για το upload και συνδεση με 5 zombies μεσω sat λες να μπορεσουν να σε βρουν? :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται, εκτός από του σπανού τα γένια :p

 

hydro προσπάθησε να γράφεις με σημεία στίξης διότι δυσκολεύομαι να σε διαβάσω.

Link to comment
Share on other sites

pantws, akoma kai mesw SSH na mpeis (p.x. me to PuTTy) den eisai asfalhs 100%!

p.x. egw syndeomai mesw SSH me linux server sto panepisthmio kai katebazw mono apo http. meta phgainw me disko kai ta pairnw. alla ama se (me) piasoun, 8a sou (mou) kopsoun ton k**lo!! :D

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται, εκτός από του σπανού τα γένια :p

 

hydro προσπάθησε να γράφεις με σημεία στίξης διότι δυσκολεύομαι να σε διαβάσω.

τοτε ειναι που δεν θα με καταλαβεις :p

Link to comment
Share on other sites

To RAM martiou exei ena arthro me plirofories gia ti nomothesia,ta aporrita,erotiseis se isp gia tetoia themata klp.

 

An thelete na scannaro tis kales selides.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

και να ξερετε οτι δεν σας φιλτραρουν οι isp αλλα το echelon...παγκοσμιως γνωστο αλλα και αγνωστο

 

Λες καμία μέρα να με αρπάξει ο Sam Fisher ενώ κάθομαι στο PC και να με αρχίσει στην ανάκριση;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

που κολλαει ο μπαρμπα sam εδω??????οτι υπαρχει αυτη η υπηρεσια υπηρχει και κυριως για αυτα τα θεματα αλλα και για οικονομικα(βιομηχανικη κατασκοπια προσφορες κτλ)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στην ομάδα ασφαλείας της ACN καθώς και σε όλους τους υπαλλήλους της γενικότερα.

Εσείς λοιπόν που κόψατε τη σύνδεση στον συγκεκριμένο χρήστη...να υποθέσω οτι P2P προγράμματα δεν χρησιμοποιείτε καθόλου έτσι;

όλοι όσοι εργάζεστε στην ACN οτιδήποτε ταινίες, mp3, software, games τα αγοράζετε και δεν χρησιμοποιείτε το network σας για downloading.

 

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!

ΕΛΕΟΣ!!

:angry:

 

Σε κανα μήνα τελειώνει η συνδρομή μου με ACN. Εννοείται οτι αλλάζω εταιρία.

 

Ε ρε τι άλλο έχουμε να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στην ομάδα ασφαλείας της ACN καθώς και σε όλους τους υπαλλήλους της γενικότερα.

Εσείς λοιπόν που κόψατε τη σύνδεση στον συγκεκριμένο χρήστη...να υποθέσω οτι P2P προγράμματα δεν χρησιμοποιείτε καθόλου έτσι;

όλοι όσοι εργάζεστε στην ACN οτιδήποτε ταινίες, mp3, software, games τα αγοράζετε και δεν χρησιμοποιείτε το network σας για downloading.

 

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!

ΕΛΕΟΣ!!

:angry:

 

Σε κανα μήνα τελειώνει η συνδρομή μου με ACN. Εννοείται οτι αλλάζω εταιρία.

 

Ε ρε τι άλλο έχουμε να δούμε....

 

 

Χαχα! Σωστη απορια, η ααντηση βεβαια ειναι γνωστη....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...