Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αυτό έλεγα, ότι θα την πάρει. Εδώ το 5s μου προχτές έκανε αναβάθμιση σε ios 12.4 beta. Θα ήταν κάπως άκυρο να σταματήσουν 5s και se μαζί.

 

Απλά είχαν βγει κάτι φήμες στο ίντερνετ τελευταία ότι θα σταματήσει η υποστήριξη στις μικρές οθόνες.

 

πάντως πολύ άκυρο που έβγαλε iPod τώρα η Apple. Αν έχει αγορά να απευθυνθεί αυτό, δεν θα έχει ένα νέο se;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και εγώ αυτό έλεγα, ότι θα την πάρει. Εδώ το 5s μου προχτές έκανε αναβάθμιση σε ios 12.4 beta. Θα ήταν κάπως άκυρο να σταματήσουν 5s και se μαζί.

 

Απλά είχαν βγει κάτι φήμες στο ίντερνετ τελευταία ότι θα σταματήσει η υποστήριξη στις μικρές οθόνες.

 

πάντως πολύ άκυρο που έβγαλε iPod τώρα η Apple. Αν έχει αγορά να απευθυνθεί αυτό, δεν θα έχει ένα νέο se;

 

Θα τους είχαν μείνει τίποτα ανταλλακτικά από τα προηγούμενα, επεξεργαστές από iPhone 7 και είπαν να τα σπρώξουν

Έτσι κι αλλιώς το iPod περπάτησε πολύ Αμερική οποτε ίσως για εκεί να το έψαξαν παραπάνω

 

Με 250€ πάντως παίρνω ένα καλό iPhone 7 και το έχω για iPod με όλα τα αλλά καλά που έχει

 

Το se θα πάρει αναβάθμιση σε iOS 13

Κάποιοι εδώ μέσα έλεγαν δεν θα πάρει αλλά χωρίς λόγο κιόλας έτσι από το μυαλό τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το se θα πάρει αναβάθμιση σε iOS 13

Κάποιοι εδώ μέσα έλεγαν δεν θα πάρει αλλά χωρίς λόγο κιόλας έτσι από το μυαλό τους

 

Η λογική αυτό λέει, αλλά έχεις κάτι τεκμηριωμένο;

 

Γιατί οι φήμες που έχουν κυκλοφορήσει ακόμα λένε ότι μάλλον δε θα αναβαθμιστεί το SE.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η λογική αυτό λέει, αλλά έχεις κάτι τεκμηριωμένο;

 

Γιατί οι φήμες που έχουν κυκλοφορήσει ακόμα λένε ότι μάλλον δε θα αναβαθμιστεί το SE.

 

Προφανέστατα καταρρίπτονται καθώς η Apple μόλις χθες κυκλοφόρησε ένα iPod με 4 ίντσες,άρα το iOS 13 θα έχει format και για οθόνη 4 ιντσών.Εκτός και αν η Apple δεν δώσει αναβάθμιση σε ένα προϊόν της που μόλις κυκλοφόρησε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα τους είχαν μείνει τίποτα ανταλλακτικά από τα προηγούμενα, επεξεργαστές από iPhone 7 και είπαν να τα σπρώξουν

Έτσι κι αλλιώς το iPod περπάτησε πολύ Αμερική οποτε ίσως για εκεί να το έψαξαν παραπάνω

 

Με 250€ πάντως παίρνω ένα καλό iPhone 7 και το έχω για iPod με όλα τα αλλά καλά που έχει

 

Το se θα πάρει αναβάθμιση σε iOS 13

Κάποιοι εδώ μέσα έλεγαν δεν θα πάρει αλλά χωρίς λόγο κιόλας έτσι από το μυαλό τους

Δεν είναι για το ενήλικο ηλικιακό κοινό,δεν είναι καν για εμένα που είμαι 18.Είναι για παιδιά ξεκάθαρα, μέχρι να τους πάρουν κινητό οι γονείς τους.Εγώ για παράδειγμα θα έπαιρνα πιο άνετα ένα iPod από ό,τι ένα iPad σε ένα παιδί 13 χρονών

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Η λογική αυτό λέει, αλλά έχεις κάτι τεκμηριωμένο;

 

Γιατί οι φήμες που έχουν κυκλοφορήσει ακόμα λένε ότι μάλλον δε θα αναβαθμιστεί το SE.

 

μην ξεχναμε ομως οτι το νεο ipod ενω εχει 4 αρα οθονη φοραει το a10 σαν cpu..ενω το se το Α9..μονο αν την ποαρει το 6s θα τη παρουμε και εμεις..

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχναμε ομως οτι το νεο ipod ενω εχει 4 αρα οθονη φοραει το a10 σαν cpu..ενω το se το Α9..μονο αν την ποαρει το 6s θα τη παρουμε και εμεις..

Το iPod έγινε updated μετά από 4 χρόνια,ο επεξεργαστής που είχε το iPod 6η γενιάς ήταν ο Α8,δεν θα ήταν περίεργο μετά από 4 χρόνια το ουσιαστικό update της συσκευής να είναι μόνο η αλλαγή του επεξεργαστή από την 8η στην 9η γενιά ;

Επιπλέον η Apple χρησιμοποίησε το ίδιο marketing τρικ που είχε χρησιμοποιήσει και με το se,δυο γενιές πυρήνα παρακάτω από το τελευταίο μοντέλο και η φράση «Twice as powerful».

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Το 6s και το se θα πάρουν κανονικά αναβάθμιση

Κοίταξε μην πάρουν και το 5s μαζί με το 6

Δεν παρατάει η apple έτσι τις συσκευές 2-2 κάθε χρόνο

 

Εδώ θα είμαστε σε λίγες μέρες να το δείτε

 

Όσο για τον από πάνω που είπε ότι το se δεν είναι για αυτόν ή δεν κάνει για ηλικιωμένους να του πούμε ότι το se εάν και πολλοί το κατηγόρησαν παρόλα αυτά είναι και πολύ βολικό και πούλησε παρά πολύ σε πολλές χώρες

Δεν ψάχνουν ολοι 6'' τηλέφωνα

Μην θεωρούμε τον εαυτό μας ως το παράδειγμα για όλους τους πελάτες του πλανήτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 6s και το se θα πάρουν κανονικά αναβάθμιση

Κοίταξε μην πάρουν και το 5s μαζί με το 6

Δεν παρατάει η apple έτσι τις συσκευές 2-2 κάθε χρόνο

 

Εδώ θα είμαστε σε λίγες μέρες να το δείτε

 

Όσο για τον από πάνω που είπε ότι το se δεν είναι για αυτόν ή δεν κάνει για ηλικιωμένους να του πούμε ότι το se εάν και πολλοί το κατηγόρησαν παρόλα αυτά είναι και πολύ βολικό και πούλησε παρά πολύ σε πολλές χώρες

Δεν ψάχνουν ολοι 6'' τηλέφωνα

Μην θεωρούμε τον εαυτό μας ως το παράδειγμα για όλους τους πελάτες του πλανήτη

 

Αν προσωπικά μιλάς για εμένα,εγώ μίλησα για το iPod και όχι για το SE (θα ήταν περίεργο να κράζω την συσκευή που έχω) απλώς απάντησα στον άνθρωπο πιο πάνω γιατί κάποιος να πάρει το iPod και είπα ότι απευθύνεται ξεκάθαρα σε ένα εφηβικό με προεφηβικό κοινό (κατά την άποψη μου πάντα)

Edited by kremmydass

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν προσωπικά μιλάς για εμένα,εγώ μίλησα για το iPod και όχι για το SE (θα ήταν περίεργο να κράζω την συσκευή που έχω) απλώς απάντησα στον άνθρωπο πιο πάνω γιατί κάποιος να πάρει το iPod και είπα ότι απευθύνεται ξεκάθαρα σε ένα εφηβικό με προεφηβικό κοινό (κατά την άποψη μου πάντα)

 

Επειδή έγραφα και για τα δύο δεν κατάλαβα που απευθυνόταν η απάντηση σου

Εντάξει άλλο το iPod και ειδικά Ελλάδα δεν νομίζω ότι είχε και πότε ιδιαίτερη ζήτηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έγραφα και για τα δύο δεν κατάλαβα που απευθυνόταν η απάντηση σου

Εντάξει άλλο το iPod και ειδικά Ελλάδα δεν νομίζω ότι είχε και πότε ιδιαίτερη ζήτηση

 

κοιτάξτε για την 11 κόρη μου που δεν θέλω να έχει κινητό ακόμα αλλά θέλει να ακούει μουσική και να ευχαριστιέται την εμπειρία χρήσης του ios(αυτονομία,smoothness κλπ)

είναι τέλειο. αλλά έχει 3 μειονεκτήματα.

 

1)είναι πολύ ακριβό για παιδί

2)για το κόστος του έχει χαμηλή χωρητικότητα,χωρίς να να υπάρχει υποδοχή sd

3) η δυσκολία και η δέσμευση του itunes.

 

έχω ipod touch και ξέρω. κατά τα αλλά ναι πρέπει να υπάρχει στην αγορά.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε για την 11 κόρη μου που δεν θέλω να έχει κινητό ακόμα αλλά θέλει να ακούει μουσική και να ευχαριστιέται την εμπειρία χρήσης του ios(αυτονομία,smoothness κλπ)

είναι τέλειο. αλλά έχει 3 μειονεκτήματα.

 

1)είναι πολύ ακριβό για παιδί

2)για το κόστος του έχει χαμηλή χωρητικότητα,χωρίς να να υπάρχει υποδοχή sd

3) η δυσκολία και η δέσμευση του itunes.

 

έχω ipod touch και ξέρω. κατά τα αλλά ναι πρέπει να υπάρχει στην αγορά.

 

Για 11 χρόνων με πρόσβαση κανονική στο Ίντερνετ με ότι αυτό συνεπάγεται δεν νομίζω ότι είναι και ότι καλύτερο

Δεύτερον εάν μάθει με αυτό τότε στα 16 χρόνων ετοιμάσου για το iPhone 13 και θα δώσεις και 1200€ χαχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για 11 χρόνων με πρόσβαση κανονική στο Ίντερνετ με ότι αυτό συνεπάγεται δεν νομίζω ότι είναι και ότι καλύτερο

Δεύτερον εάν μάθει με αυτό τότε στα 16 χρόνων ετοιμάσου για το iPhone 13 και θα δώσεις και 1200€ χαχα

 

η κόρη μου από μικρή έχει μάθει ότι το ipad που ήδη έχει πρέπει να μην το ακουμπάει πάνω της(λόγω wifi),ότι βλέπει συγκεκριμένα πράγματα και αν δει κάποιο μυνημα έρχεται και μου το δείχνει,ξέρει ότι η κάμερα μπορεί και καταγράφει όποτε το βάζει στην θήκη του ώστε να κρηφτει η κάμερα και το μικρόφωνο και γενικώς είναι πολύ συνειδητοποιημενη για το τι πρέπει να κάνει με προϊόν τεχνολογίας.

ένας λόγος που έχει ipad και όχι ένα οικονομικό android είναι για το ότι το ios έχει αρκετούς περιορισμούς και κλείδωμα τα,όποτε δεν μπορεί να κανεί πολλα πολλα.

οι συμμαθήτριες της έχουν ήδη κινητό και η κόρη μου πριν λίγο καιρό πήρε το πρώτο της mp3 player και εννοείται ότι το κινητό πάει για μετά από 2 τουλάχιστον χρόνια.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το 6s και το se θα πάρουν κανονικά αναβάθμιση

Κοίταξε μην πάρουν και το 5s μαζί με το 6

Δεν παρατάει η apple έτσι τις συσκευές 2-2 κάθε χρόνο

 

Εδώ θα είμαστε σε λίγες μέρες να το δείτε

 

Όσο για τον από πάνω που είπε ότι το se δεν είναι για αυτόν ή δεν κάνει για ηλικιωμένους να του πούμε ότι το se εάν και πολλοί το κατηγόρησαν παρόλα αυτά είναι και πολύ βολικό και πούλησε παρά πολύ σε πολλές χώρες

Δεν ψάχνουν ολοι 6'' τηλέφωνα

Μην θεωρούμε τον εαυτό μας ως το παράδειγμα για όλους τους πελάτες του πλανήτη

 

Το 5S δε θα παρει αλλα το 6 θα παρει. Και το SE εννοειται. Λογικα θα ειναι η τελευταια για το 6 και η προτελευταια για το SE, συνηθως 5 χρονια ειναι η υποστηριξη. Προφανως το SE δε θα εχει ολα τα features του νεου λογισμικου αλλα τις αναβαθμισεις του θα τις παρει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το 5S δε θα παρει αλλα το 6 θα παρει. Και το SE εννοειται. Λογικα θα ειναι η τελευταια για το 6 και η προτελευταια για το SE, συνηθως 5 χρονια ειναι η υποστηριξη. Προφανως το SE δε θα εχει ολα τα features του νεου λογισμικου αλλα τις αναβαθμισεις του θα τις παρει :cool:

 

Υπομονή μια εβδομάδα και θα μαθουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε σήμερα.

Γύρω στις 6 ξεκινάει ;

Edit -Μόλις βρήκα ότι η ανακοίνωση ξεκινάει στις 8-

Edited by kremmydass

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Have amazing beta testings everyone !!!

https://www.apple.com/ios/ios-13-preview/

(Ναι είμαστε μέσα)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ειναι κι η τελευταια του SE γιατι ειναι το παλαιοτερο τηλεφωνο στη λιστα (μαζι με το αδερφακι του 6S). Περιμενα οτι θα δωσουν και στο 6 να πω την αληθεια...
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ειναι κι η τελευταια του SE γιατι ειναι το παλαιοτερο τηλεφωνο στη λιστα (μαζι με το αδερφακι του 6S). Περιμενα οτι θα δωσουν και στο 6 να πω την αληθεια...

 

Δεν θα το έδιναν σίγουρα στο 6,δεν έχει καν AR capabilities.Εμένα να σου πω δεν με πειράζει να είναι και τελευταία του (ούτως ή άλλως του χρόνου αλλάζω και πάω σε 8) μου αρεσει που η τελευταία του αναβάθμιση (αν είναι όντως) θα έχει κάποια πολύ καλά features που όλοι τα περιμέναμε καιρό στo iOS

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα κάτι το τρομερό στα features. Εκτός αν μου έφυγε κάτι.

Night mode,εφαρμογές που έχουν μικρότερη χωρητικότητα,keyboard με swipe,νέα editing choices και μάλιστα σε video.

Δεν ακούγονται κάτι σπουδαίο in general αλλά πιστεύω θα φανεί καλύτερο μόλις το χρησιμοποιήσουμε πιο συχνά (επίσης θα έχει μια νέα λειτουργία low data mode)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Night mode,εφαρμογές που έχουν μικρότερη χωρητικότητα,keyboard με swipe,νέα editing choices και μάλιστα σε video.

Δεν ακούγονται κάτι σπουδαίο in general αλλά πιστεύω θα φανεί καλύτερο μόλις το χρησιμοποιήσουμε πιο συχνά (επίσης θα έχει μια νέα λειτουργία low data mode)

 

To Night mode το είδα και φάνηκε πολύ ενδιαφέρον, για τις εφαρμογές δεν το άκουσα αλλά πολύ καλό.

Τα άλλα δεν ξέρω αν θα τα πάρουμε στο se

Link to comment
Share on other sites

To Night mode το είδα και φάνηκε πολύ ενδιαφέρον, για τις εφαρμογές δεν το άκουσα αλλά πολύ καλό.

Τα άλλα δεν ξέρω αν θα τα πάρουμε στο se

Ξέχασα να αναφέρω το πιο σημαντικό ότι οι εφαρμογές θα ανοίγουν 2 φορές πιο γρήγορα και τα updates θα είναι 60% πιο μικρά σε κατάληψη χώρου (αν το θέτω σωστά)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

καλά νέα,γλύτωσαμε νέα έξοδα. μέχρι του χρόνου θα είναι βασική συσκευή και δούμε τι μικρό θα υπάρχει τότε. ας δούμε μέχρι τότε.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω το πιο σημαντικό ότι οι εφαρμογές θα ανοίγουν 2 φορές πιο γρήγορα και τα updates θα είναι 60% πιο μικρά σε κατάληψη χώρου (αν το θέτω σωστά)

 

Κάθε χρόνο τα ίδια λένε αλλά εγώ τόσα χρόνια διαφορά δεν βλέπω ούτε σε ταχύτητα ανοίγματος ούτε σε download ούτε σε τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Night mode,εφαρμογές που έχουν μικρότερη χωρητικότητα,keyboard με swipe,νέα editing choices και μάλιστα σε video.

Δεν ακούγονται κάτι σπουδαίο in general αλλά πιστεύω θα φανεί καλύτερο μόλις το χρησιμοποιήσουμε πιο συχνά (επίσης θα έχει μια νέα λειτουργία low data mode)

 

Το εφαρμογές με μικρότερη χωρητικότητα δε μου αρέσει καθόλου.. Δεν πιστεύω να εννοούν ότι θα έχουμε μόνο ένα βασικό κομμάτι του app εγκατεστημένο και κάθε φορά που θα πάμε να το χρησιμοποιήσουμε να κατεβαίνει και το υπόλοιπο....

 

Να δούμε και τι θα δώσουν από όλα αυτά στο se. Τι λιγότερη ram από όλα έχει, μην το ξεχνάμε.

 

Κάθε χρόνο τα ίδια λένε αλλά εγώ τόσα χρόνια διαφορά δεν βλέπω ούτε σε ταχύτητα ανοίγματος ούτε σε download ούτε σε τίποτα

 

+1. Αυτό ακριβώς.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...