Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12.4.1

 

Μου έχει βγάλει μυνημα για τη 13.2 αλλά δεν έχω χώρο στη συσκευή για update . Είναι το 16άρι ...

 

Στην θέση σου εάν δεις και 1-2 κουλά ακόμα καλύτερα κάνε μια επαναφορά μέσα από την συσκευή

Ρυθμίσεων και περιεχομένου

Αναβαθμίσεις συνέχεια και λειτουργίας τόσα χρόνια ίσως κάτι συμβαίνει και έχεις τέτοια θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Στην θέση σου εάν δεις και 1-2 κουλά ακόμα καλύτερα κάνε μια επαναφορά μέσα από την συσκευή

Ρυθμίσεων και περιεχομένου

Αναβαθμίσεις συνέχεια και λειτουργίας τόσα χρόνια ίσως κάτι συμβαίνει και έχεις τέτοια θέματα

 

Κι εγώ πιστεύω ότι από εδώ και πέρα θα έχω προβλήματα . Νομίζω ότι έφθασε η ώρα της αντικατάστασης . Θέλει και λεφτά όμως ...:lol:

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι από εδώ και πέρα θα έχω προβλήματα . Νομίζω ότι έφθασε η ώρα της αντικατάστασης . Θέλει και λεφτά όμως ...:lol:

 

Με μια επαναφορά θα είσαι άψογα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12.4.1

 

Μου έχει βγάλει μυνημα για τη 13.2 αλλά δεν έχω χώρο στη συσκευή για update . Είναι το 16άρι ...

 

 

 

Είναι πολύ πιθανό το πρόβλημα να είναι αυτό. αν δεν έχεις χώρο μπορεί να μην είχε χώρο να γράψει τα προσωρινά αρχεία που χρειάζεται και να κρασάρει.

 

δοκίμασες να ελευθερώσεις χώρο με το κόλπο με την ταινία; Εμένα μου είχε σβήσει 6-7GB άχρηστα αρχεία, cache κτλ. Έχω το 32ρι, εσένα λογικά δεν θα μπορεί να σβήσει τόσα αλλά κάτι θα σώσεις.

 

Αλλιώς κάνε ένα blackup και μετά Set up as a new device ή κάπως έτσι στο itunes.

 

Επίσης όποτε ανοίγω την εφαρμογή mail , αμέσως την κλίνει . Έκανα επανεκκίνηση , hard reset αλλά τίποτα . Με διπλό κλικ στο home button την βλέπει ανοικτή αλλά μόλις πατήσω επάνω την κλίνει .

 

Μια που αναφέρθηκε, το διπλό κλικ στο home button δεν δείχνει τις ανοικτές εφαρμογές. Δείχνει το ιστορικό των εφαρμογών που έτρεξες, δεν σημαίνει ότι είναι και ανοικτές.

 

 

πχ 1 ακόμα και μετά από restart θα δεις πολλές εφαρμογές εκεί

πχ 2 αν πας πίσω πίσω, τέρμα αριστερά στην λίστα που σου βγάζει θα δεις εφαρμογές που έχεις να ανοίξεις μήνες

πχ 3 ακόμα και αν κάνεις clear RAM και κλήσουν οι ανοικτέ εφαρμογές, πάλι η λίστα θα είναι η ίδια

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

...δοκίμασες να ελευθερώσεις χώρο με το κόλπο με την ταινία;

Πώς γίνεται αυτό ;

Μια που αναφέρθηκε, το διπλό κλικ στο home button δεν δείχνει τις ανοικτές εφαρμογές. Δείχνει το ιστορικό των εφαρμογών που έτρεξες, δεν σημαίνει ότι είναι και ανοικτές...

Το κάνω συχνά το διπλό κλικ για να μην φαίνονται ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό ;

 

 

Πας να νοικιάσεις μια μεγάλη ταινία από το store και επειδή δεν έχεις χώρο ξεγελάς το τηλέφωνο και το αναγκάζεις να σβήσει αρχεία που δεν χρειάζονται. Είναι από παλιές εφαρμογές, αρχεία καταγραφής από χρόνια πίσω που δεν χρειάζονται κτλ

εδώ με βίντεο

 

https://www.makeuseof.com/tag/this-clever-iphone-trick-can-free-up-a-lot-of-wasted-data/

 

δεν χρεώνεσαι, θα σου ζητήσει επιβεβαίωση με δακτυλικό αποτύπωμα/κωδικό όταν έρθει η ώρα για πληρωμή. Πατάς άκυρο και τέλος

Την πρώτη φορά έσωσα 6-7GB, τώρα το κάνω κάθε μήνα περίπου και σβήνει 1-1,5

 

Το κάνω συχνά το διπλό κλικ για να μην φαίνονται ...

 

 

ναι βολεύει για να μην έχεις τα πάντα εκεί και δεν μπορείς να βρεις ότι ψάχνεις, απλά λέω δεν είναι η λίστα με τις ανοικτές εφαρμογές. Είναι απλά ιστορικό.

Link to comment
Share on other sites

Πας να νοικιάσεις μια μεγάλη ταινία από το store και επειδή δεν έχεις χώρο ξεγελάς το τηλέφωνο και το αναγκάζεις να σβήσει αρχεία που δεν χρειάζονται...

 

Ωραίο κόλπο ! Το έκανα , αλλά μου έσβησε μόνο 200Mb . Απο 15,3 πήγε στο 15,1 . Τί να πρωτοσβήσει κι αυτό ... Κάποια στιγμή θα πρέπει να μεταφέρω βιντεο και φωτο στο PC για να έχω κάποιο "σοβαρό" χώρο στη συσκευή .

Ευχαριστώ !

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όσο περισσότερο χώρο έχεις τόσο Παραπάνω σαβούρα κρατάει. Και εσένα είναι ήδη γεμάτο με εφαρμογές και φωτογραφίες/βίντεο και δεν έχει και τίποτα να σβήσει.

 

Ναι προσπάθησε να σβήσεις τίποτα γιατί όταν δεν έχεις χώρο αρχίζουν τα προβλήματα. Πχ δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει όπως πρέπει την cache κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχωτο ios 13.2 και από τη προηγούμενη ενημέρωση που κάνει το εξής. Σε λειτουργία πτήσεις ενώ είμαι με WiFi ξαφνικά εξαφανίζετε η ένδειξη ενώ κανονικά έχω σύνδεση στο WiFi. Το βγάζω από λειτουργία πτήσεις εμφανίζει κανονικά το δίκτυο του παροχου κ μετά πάλι το αεροπλανάκι ενώ είναι κανονικά με σήμα. Και το καλύτερο... Χθες ενώ έκλεισα μια κλήση viber που είχα πάλι με λειτουργία πτήσεις κ αφού έχει χαθεί το σύμβολο του WiFi βλεπω το αεροπλανάκι να πετάει... Σιγά σιγά να μετακινείτε στην οθόνη :cry::cry::cry: Έχει κανείς τέτοιο πρόβλημα;;;; Τι σκάλωμα είναι αυτό ξέρει κάποιος;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχωτο ios 13.2 και από τη προηγούμενη ενημέρωση που κάνει το εξής. Σε λειτουργία πτήσεις ενώ είμαι με WiFi ξαφνικά εξαφανίζετε η ένδειξη ενώ κανονικά έχω σύνδεση στο WiFi. Το βγάζω από λειτουργία πτήσεις εμφανίζει κανονικά το δίκτυο του παροχου κ μετά πάλι το αεροπλανάκι ενώ είναι κανονικά με σήμα. Και το καλύτερο... Χθες ενώ έκλεισα μια κλήση viber που είχα πάλι με λειτουργία πτήσεις κ αφού έχει χαθεί το σύμβολο του WiFi βλεπω το αεροπλανάκι να πετάει... Σιγά σιγά να μετακινείτε στην οθόνη :cry::cry::cry: Έχει κανείς τέτοιο πρόβλημα;;;; Τι σκάλωμα είναι αυτό ξέρει κάποιος;;;

 

Βάλε 13.2.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει ότι βγήκε 13.2.2 αλλά απ ότι βλέπω έχει αρκετά θέματα

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2019/11/08/apple-ios-1322-release-should-you-upgrade-iphone-update/

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει ότι βγήκε 13.2.2 αλλά απ ότι βλέπω έχει αρκετά θέματα

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2019/11/08/apple-ios-1322-release-should-you-upgrade-iphone-update/

 

Εγώ την έχω

Δεν έχει κάτι σημαντικό σαν πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα... Εύχομαι να στρώσει. Ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν είναι τέλεια

Αναμμένου με κι άλλες διορθώσεις με τον καιρό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα τις τελευταιες μέρε το τηλέφωνο εχει αρχίσει και λαγκάρει.Εχετε και εσεις παρομοια δειγματα γραφης ή ειναι μόνο το δικο μου;Φοράω την 13.2.3
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τις τελευταιες μέρε το τηλέφωνο εχει αρχίσει και λαγκάρει.Εχετε και εσεις παρομοια δειγματα γραφης ή ειναι μόνο το δικο μου;Φοράω την 13.2.3

 

Υγεία μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τις τελευταιες μέρε το τηλέφωνο εχει αρχίσει και λαγκάρει.Εχετε και εσεις παρομοια δειγματα γραφης ή ειναι μόνο το δικο μου;Φοράω την 13.2.3

 

Κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί θέμα

Κάνε αρχικά μια επανεκκίνηση την συσκευή και σίγουρα θα δεις βελτίωση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί θέμα

 

Κάνε αρχικά μια επανεκκίνηση την συσκευή και σίγουρα θα δεις βελτίωση

 

 

 

Μονίμως κάνω αυτο το πραγμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Μονίμως κάνω αυτο το πραγμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κατέβασε την εφαρμογή status lite

Δες ποσό πέφτει ο επεξεργαστής χωρίς να κανείς τίποτα

Πρέπει να πέφτει 1-2-3% το πολύ

Εάν δουλεύει παραπάνω κολλημένα πάει να πει ότι έχεις θέμα

Εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με το Viber

Κάθε μερικές μέρες κάνω επανεκκίνηση και στρώνει

Ρίξε μια μάτια κι εσυ μήπως κάτι δεν αφήνει τον επεξεργαστή να πέσει εντελώς και τον απασχολεί με αποτέλεσμα και να μην τρέχει σωστά το κινητό αλλά και μπαταρία να τρώει άσκοπα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υγεία μπαταρίας;

 

Αυτη την στιγμη ειμαι στο 85%

Απο ποιο ποσοστο και μετά κρίνεται η μπαταρία κακή ωστε να αλλαχθει με καινούρια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε την εφαρμογή status lite

Δες ποσό πέφτει ο επεξεργαστής χωρίς να κανείς τίποτα

Πρέπει να πέφτει 1-2-3% το πολύ

Εάν δουλεύει παραπάνω κολλημένα πάει να πει ότι έχεις θέμα

Εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με το Viber

Κάθε μερικές μέρες κάνω επανεκκίνηση και στρώνει

Ρίξε μια μάτια κι εσυ μήπως κάτι δεν αφήνει τον επεξεργαστή να πέσει εντελώς και τον απασχολεί με αποτέλεσμα και να μην τρέχει σωστά το κινητό αλλά και μπαταρία να τρώει άσκοπα

 

Εχω βγάλει το Viber εδω και καιρο γιατι δεν μου δουλευει αλλα για αλλο λογο βεβαια

η εφαρμογη λεγεται system Status lite;;

το θεμα ειναι οτι κολλώντας το τηλεφωνο κολλάει και το touch.Σκεφτομαι μηπως φταιει και η mophie η θηκη που έχω.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη ειμαι στο 85%

Απο ποιο ποσοστο και μετά κρίνεται η μπαταρία κακή ωστε να αλλαχθει με καινούρια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχω βγάλει το Viber εδω και καιρο γιατι δεν μου δουλευει αλλα για αλλο λογο βεβαια

η εφαρμογη λεγεται system Status lite;;

το θεμα ειναι οτι κολλώντας το τηλεφωνο κολλάει και το touch.Σκεφτομαι μηπως φταιει και η mophie η θηκη που έχω.

 

ναι βαλε αυτήν την εφαρμογή και ρίξε μια ματια μήπως κάτι κρατάει τον επεξεργαστή σε χρήση..

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι βαλε αυτήν την εφαρμογή και ρίξε μια ματια μήπως κάτι κρατάει τον επεξεργαστή σε χρήση..

 

 

 

5fb720cb7666b2bdfad2622a917485db.jpg

 

Σε πρώτη φαση.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

5fb720cb7666b2bdfad2622a917485db.jpg

 

Σε πρώτη φαση.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

όχι δεν είναι αυτή η εφαρμογή

https://techet.net/sysstat/

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε ότι διαφορετικές εφαρμογές δείχνυον άλλες τιμές. Ίσως γιατί μετράνε διαφορετικά το load και το idle.

πχ με την εφαρμογή του emmanuelle η cpu μου παίζει γύρω στο 17-23%, με αυτή του Tasos19s πέφτει στο 4-6%.

 

 

Για την μπαταρία θα περίμενα να βγάλει ειδοποίηση το τηλέφωνο μόνο του ότι έχει θέμα η υγεία της και δεν μπορεί πλέον να λειτουργήσει στο 100%. Μου το είχε βγάλει στα 2 χρόνια παρά 3 μήνες και την άλλαξα με την προσφορά της apple πέρσι.

 

 

Επίσης, ios 13.3 και επίσημα.

Το εγκατέστησα ήδη

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε ότι διαφορετικές εφαρμογές δείχνυον άλλες τιμές. Ίσως γιατί μετράνε διαφορετικά το load και το idle.

πχ με την εφαρμογή του emmanuelle η cpu μου παίζει γύρω στο 17-23%, με αυτή του Tasos19s πέφτει στο 4-6%.

 

 

Για την μπαταρία θα περίμενα να βγάλει ειδοποίηση το τηλέφωνο μόνο του ότι έχει θέμα η υγεία της και δεν μπορεί πλέον να λειτουργήσει στο 100%. Μου το είχε βγάλει στα 2 χρόνια παρά 3 μήνες και την άλλαξα με την προσφορά της apple πέρσι.

 

 

Επίσης, ios 13.3 και επίσημα.

Το εγκατέστησα ήδη

 

επειδή καιρο χρησιμοποιώ αυτήν την εφαρμογή μόνο με αυτήν μπορώ να βγάλω συγκριτικά συμπεράσματα.

μπορεί και η άλλη εφαρμογή να είναι εντάξει αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω τον φιλο με δεδομένα από άλλη εφαρμογή για τον λογο που ανέφερες, ίσως δείχνουν διαφορετικά πράγματα.

 

όπως και να έχει όμως όταν ανοίγεις την εφαρμογή κάποια στιγμή πρέπει να βλέπεις ότι πέφτει ο επεξεργαστής πολύ χαμηλά αφού δεν κανεις τίποτα.

εάν όχι τότε σημαίνει ότι υπάρχει προβλημα

αρχικά επανεκκίνηση την συσκευή και ξανά παρατήρηση αποτελεσμάτων.

μετά σβήσιμο 1-2-3 εφαρμογές υποπτες που ίσως να φταινει,

τέλος επαναφορά εργοστασιακών και ξανά από την αρχή...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...