Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το IOS 13 είναι διαθέσιμο για εγκατάσταση! Καλή αρχή μας εύχομαι με πιο ανανεωμένη εμπειρία χρήσης στο iPhone SE!

 

Ναι μόλις το έβαλα και το επεξεργάζομαι. Καμία διαφορά σε απόκριση για την ώρα

Link to comment
Share on other sites

και εγω την έβαλα μέσω itunes. όλα καλά. αυτό που ενεργοποιήθηκε χωρίς να κάνω κάτι,είναι η ειδοποίηση στο huawei watch get οταν κάνω κλήση και απαντάει ο καλούμενος,με δόνηση στο watch. παρά πολύ χρήσιμο.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτες εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Έχω θεματάκια με την εφαρμογή files που σε ορισμένες περιπτώσεις αργεί να φορτώσει τα αρχεία ή ακόμα και δεν αποκρίνεται με συνέπεια να κάνω κλείσιμο. Μετά επανέρχεται. Δεν το κάνει πάντα

 

Επίσης θέματα όταν κάνω κοινοποίηση κάποιου αρχείου numbers σε συνάδελφο μέσω αντιγραφής συνδέσμου. Κολλάει δλδ και δεν αποκρίνεται για ώρα.

 

Ακόμα πήγα να φτιάξω προφίλ στο iMessage αλλά δεν με αφήνει γιατί έχω 2 διαφορετικούς αριθμούς στο ίδιο iCloud (έχω 2 συσκευές).

 

Τέλος, παρατηρώ κάποια ανεπαίσθητα σπασίματα στην κίνηση όταν scrollάρω στην αρχική οθόνη από σελίδα σε σελίδα. Ίσα ίσα που το παίρνεις χαμπάρι και πρέπει να το ψάχνεις για να το αντιληφθείς αλλά είναι ένα κλικ πιο κάτω σε smoothness από το 12.

 

Στα θετικά το πιο γρήγορο άνοιγμα αρκετών εφαρμογών όπως και το άνοιγμα σελίδων με το Safari. Ίσως και λίγο καλύτερη διαχείριση ram. Παρατηρώ ότι μένουν ανοιχτές περισσότερες εφαρμογές και έχω λιγότερα reload από πριν.

 

Σίγουρα στην 13.1 θα υπάρξει βελτίωση όποτε και θα κάνω clean install

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βρηκα ενα σε SE σε παρα πολυ καλη κατασταση και σκεφτομαι να το παρω το ερωτημα μου ειναι τα 32 gb θα ειναι αρκετα ? εγω ειμαι απλος χρηστης facebook messenger youtube και παρακολουθηση νεα απο το safari και τιποτα αλλο θα με βολεψει ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη παιδιά?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν τραβάς βίντεο δεν γεμίζει

Εγώ είχα το iPhone X 64αρι και τα 40 ήταν άδεια

Μόνο με βασικές εφαρμογές και με φωτό δεν έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το μέγεθος της οθόνης μόνο να σε βολεψει

Σαν συσκευή είναι καλή. Έχει και πολύ καλή πίσω κάμερα για τα χρόνια του

Ίδια με του 6s

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που λες φτάνουν και περισσεύουν.

 

Έχω το 32ρι και έχει αρχίσει να γεμίζεις λίγο (χρήση 27,1/32) αλλά έχω 3,5GB μουσική, 2,9 φωτογραφίες και βίντεο και άλλο 1,4 με offline χάρτες στο Here WeGo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,Εβαλα και εγω την 13 στο κινητο.Παρατηρω και εγω τα σπασιματα κατα την διαρκεια του scroll.Επιπλέον για καποιο λογο εχω σταματησει να μπορω να δουλεψω δεδομένα,και τελευταιο και πιο σημαντικο,τελειωνει πολυ γρηορα η μπαταρία.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,Εβαλα και εγω την 13 στο κινητο.Παρατηρω και εγω τα σπασιματα κατα την διαρκεια του scroll.Επιπλέον για καποιο λογο εχω σταματησει να μπορω να δουλεψω δεδομένα,και τελευταιο και πιο σημαντικο,τελειωνει πολυ γρηορα η μπαταρία.

 

Νομίζω το απόγευμα θα βγει η 13.1 οπότε περιμένεις για να αναβαθμίσεις

Ίσως κάτι διορθωθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το απόγευμα θα βγει η 13.1 οπότε περιμένεις για να αναβαθμίσεις

Ίσως κάτι διορθωθεί

 

 

Ναι οντως την κατεβάζω για να δω!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καμία σημασία δεν έχει

 

Αρκεί να είναι καλή η μπαταρία και να μην γίνει καμία ζημιά όταν την αλλάξεις

 

Οι βίδες από οποία τρύπα βγαίνουν να μπουν ακριβώς στην ίδια αλλιώς μέχρι που μπορεί να βραχυκυκλώσει και η μητρική

 

 

 

Μπαταρία μετά απο δική μου κακή εμπειρία με δήθεν γνήσια είναι αλλαγή μόνο σε επίσημο σέρβις.Ειχα αγοράσει μια υποτίθεται γνήσια η οποια φούσκωσε μετα απο 5 μήνες.Δυστηχώς ebay amazon δύσκολα να εντοπίσεις τι ειναι καλό και τι οχι.Οταν την αλλάζεις και μόνος οτι στραβό συμβει δυστηχως την τρώς.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μετά απο δική μου κακή εμπειρία με δήθεν γνήσια είναι αλλαγή μόνο σε επίσημο σέρβις.Ειχα αγοράσει μια υποτίθεται γνήσια η οποια φούσκωσε μετα απο 5 μήνες.Δυστηχώς ebay amazon δύσκολα να εντοπίσεις τι ειναι καλό και τι οχι.Οταν την αλλάζεις και μόνος οτι στραβό συμβει δυστηχως την τρώς.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

 

Είναι μην σου τύχει. Εγώ έπαθα το ίδιο με επίσημη μπαταριά, τοποθετημένη από την ίδια την apple. Και αυτά ούτε 2 μήνες από την αλλαγή, όχι 5 όπως εσύ.

Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7785950#post7785950

 

Και όπως είπα, πήρε σασί το κινητό και μου έδωσαν άλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου εμφανίζει πλέον τα μηνύματα από Viber email και messenger στο ρολόι μου ,είναι ένα Garmin 935.

 

Τις κλήσεις τις εμφανίζει κανονικά .

Έχουμε κάποια λύση πανω σ αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και μετά από clean install σε 13.1 το stuttering όταν αλλάζω σελίδες στην αρχική οθόνη παραμένει. Το ίδιο παρατηρώ σε iPhone 6s και iPad Air 2

 

Με μια σύντομη αναζήτησή είδα ότι παρατηρείται μέχρι και τα iphone 11 pro από πολλούς χρήστες όποτε είναι μάλλον γενικό το φαινομενο. Κυρίως το παρατηρώ όταν αλλάζω στην τελευταία σελίδα που έχω φτιάξει διάφορους φακέλους με εφαρμογές. Επίσης είναι εμφανές αν δοκιμάσω να σύρω πολύ αργά από τη μια σελίδα στην άλλη. Σαν να σκαλώνει σε κάποια σημεία.

 

Όσον αφορά την μπαταρια έχω την αίσθηση χωρίς να έχω κάνει μετρήσεις ότι είναι πιο κάτω σαν αυτονομία. Θα περιμένω να δω πως θα πάει και τις επόμενες μέρες που θα στρώσει.

 

Προσπαθώ να δοκιμάσω το νέο hotspot χαρακτηριστικό που σου επιτρέπει να έχεις μια συσκευή μόνιμα συνδεδεμένη σε αυτό ακόμα και σε sleep mode αλλά δεν τα έχω καταφέρει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συμβαίνει με αυτήν την 13.

Με τόσα παράπονα που βλέπω έχω αρχίσει να πιστεύω πως οι betas ήταν καλύτερες από τα official

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συμβαίνει με αυτήν την 13.

Με τόσα παράπονα που βλέπω έχω αρχίσει να πιστεύω πως οι betas ήταν καλύτερες από τα official

 

Τις beta τις βάζουν οι developers κυρίως για να κάνουν δοκιμές στις εφαρμογές τους

Η βασική έκδοση όταν βγει στην φόρα την περνάει χιλιάδες κόσμος και εκεί οι παράμετροι είναι τόσοι πολλοί που εμφανίζονται παρά πολλά bugs

Όσο και καλή δουλειά να γίνει εάν δεν βγουν κάποιες βασικές εκδόσεις για να πάρει η apple από τις συσκευές μας τα δεδομένα να τα αναλύσει και να κάνει τις απαραίτητες διορθώσεις, δεν πρόκειται να δουλέψουν οι συσκευές απροβληματιστα

 

Γι αυτό λέμε περιμένετε

Τα λέμε οι περισσότεροι που από το 2007 καθόμασταν με το update στο χέρι συνέχεια μέχρι να εμφανιστεί

Την άλλη μέρα ήδη ψάχναμε τι φταίει

Την επόμενη λέγαμε δεν ξανά αναβαθμιζω

Σε μια εβδομάδα λέγαμε δεν ξανά παίρνω iPhone

Μετά από 6-7 μήνες βάζαμε την beta 1 και δεν μπορούσαμε να κάνουμε ούτε κλήσεις.

 

Ένας που τα έχει περάσει αυτά και σου λέει μην αναβαθμιζεις, Να Τον Ακούς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τις beta τις βάζουν οι developers κυρίως για να κάνουν δοκιμές στις εφαρμογές τους

Η βασική έκδοση όταν βγει στην φόρα την περνάει χιλιάδες κόσμος και εκεί οι παράμετροι είναι τόσοι πολλοί που εμφανίζονται παρά πολλά bugs

Όσο και καλή δουλειά να γίνει εάν δεν βγουν κάποιες βασικές εκδόσεις για να πάρει η apple από τις συσκευές μας τα δεδομένα να τα αναλύσει και να κάνει τις απαραίτητες διορθώσεις, δεν πρόκειται να δουλέψουν οι συσκευές απροβληματιστα

 

Γι αυτό λέμε περιμένετε

Τα λέμε οι περισσότεροι που από το 2007 καθόμασταν με το update στο χέρι συνέχεια μέχρι να εμφανιστεί

Την άλλη μέρα ήδη ψάχναμε τι φταίει

Την επόμενη λέγαμε δεν ξανά αναβαθμιζω

Σε μια εβδομάδα λέγαμε δεν ξανά παίρνω iPhone

Μετά από 6-7 μήνες βάζαμε την beta 1 και δεν μπορούσαμε να κάνουμε ούτε κλήσεις.

 

Ένας που τα έχει περάσει αυτά και σου λέει μην αναβαθμιζεις, Να Τον Ακούς

Προσωπικά εγώ έχω το 13 από την πρώτη του beta επομένως δεν έχω επαφή με τα προβλήματα αυτών που έχουν κάνει update στο stable λειτουργικό

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μετά απο δική μου κακή εμπειρία με δήθεν γνήσια είναι αλλαγή μόνο σε επίσημο σέρβις.Ειχα αγοράσει μια υποτίθεται γνήσια η οποια φούσκωσε μετα απο 5 μήνες.Δυστηχώς ebay amazon δύσκολα να εντοπίσεις τι ειναι καλό και τι οχι.Οταν την αλλάζεις και μόνος οτι στραβό συμβει δυστηχως την τρώς.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Μετά από 2 σχεδόν μήνες, η μπαταρία μου είναι εξαιρετική. Την αγόρασα από το iFixit και μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, εμφανίζοντας κανονικά την μέγιστη χωρητικότητα της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 σχεδόν μήνες, η μπαταρία μου είναι εξαιρετική. Την αγόρασα από το iFixit και μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, εμφανίζοντας κανονικά την μέγιστη χωρητικότητα της μπαταρίας.

 

Πάλι καλά έπεσες σε καλή μπαταρία

Μακάρι να έδινε η apple ανταλλακτικά έξω να βρίσκουμε αυθεντικά ότι θέλουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...