Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάμαι που το είχες ξανακάνει αναφορά και είχε πεις ότι επειδή κάνεις πολλές κλήσεις την ημέρα αυτό το σύστημα δεν σε βολεύει καθόλου.Εγώ θα σου πω ότι συμφωνώ απόλυτα.Έχω χάσει πολλά τηλέφωνα συμφοιτητών μου μόνο και μόνο επειδή έχω ξεχάσει να τα αποθηκεύσω.Δεν είναι καθόλου βολικό όπως επίσης δεν είναι βολική και η έλλειψη του autocomplete όταν γράφεις ένα τηλέφωνο θα πρέπει να το θυμάσαι ολόκληρο γενικά είναι κρίμα που αυτή η εφαρμογή έχει μείνει στάσιμη χωρίς καμία αλλαγή !!!

 

ακριβώς έτσι. κρίμα είναι να βελτιώνεται το hardware και το συγκεκριμένο app να είναι ξεχασμένο....

καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ακριβώς έτσι. κρίμα είναι να βελτιώνεται το hardware και το συγκεκριμένο app να είναι ξεχασμένο....

καλημερα.

 

Σε άλλους πάλι βολεύει περισσότερο έτσι όπως εμένα όποτε ευτυχώς που δεν το αναβάθμισαν σύμφωνα με τις δικές σας ανάγκες

Εγώ χάνω τηλέφωνα στο Android γιατί από τις πολλές επιλογές χάνεις την μπάλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και πως ρε παιδιά

Να έχει απεριόριστο ιστορικό κλήσεων ? Θα χάσουμε τη μπαλα

 

Ανάλογα τι βολεύει τον καθένα

Εγώ έτσι κι αλλιώς δεν αφήνω πολλές κλήσεις γιατί χάνω την μπάλα μετά

 

Η λογική ότι έχασαν κάποιοι τηλέφωνα φίλων που δεν τα αποθήκευσαν δεν φταίει ο dialer

αλλά οι ίδιοι που απλά έπρεπε να τα είχαν αποθηκεύσει

Και 10 τελευταίες να είχες χωρίς αριθμό μετά από 1-2 μέρες δεν βρίσκεις ποιος ήταν για να τα αποθηκεύσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τον filipdent τον ενοχλεί γιατί κάνει πάρα πολλές κλήσεις την ημέρα και λογικά σαν επαγγελματίας χάνει πολλούς αριθμούς (ανάλογα και τη δουλειά) εμένα με ενοχλεί επειδή κάνω αρκετές κλήσεις μέσα στην εβδομάδα πολλές φορές καταλήγω να χάνω τηλέφωνα που ήθελα να αποθηκεύσω κάτι το οποίο θα μπορούσε να αποφευχθεί με ένα μεγαλύτερο όριο στο ιστορικό.Αλλά από την άλλη και απεριόριστο να είναι δεν κατάλαβα που θα υπάρξει το πρόβλημα ? Πόση μνήμη να κρατάει πια μια καταχώρηση σε ένα ιστορικό κλήσης το πολύ 100kb ?

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Τον filipdent τον ενοχλεί γιατί κάνει πάρα πολλές κλήσεις την ημέρα και λογικά σαν επαγγελματίας χάνει πολλούς αριθμούς (ανάλογα και τη δουλειά) εμένα με ενοχλεί επειδή κάνω αρκετές κλήσεις μέσα στην εβδομάδα πολλές φορές καταλήγω να χάνω τηλέφωνα που ήθελα να αποθηκεύσω κάτι το οποίο θα μπορούσε να αποφευχθεί με ένα μεγαλύτερο όριο στο ιστορικό.Αλλά από την άλλη και απεριόριστο να είναι δεν κατάλαβα που θα υπάρξει το πρόβλημα ? Πόση μνήμη να κρατάει πια μια καταχώρηση σε ένα ιστορικό κλήσης το πολύ 100kb ?

 

Ναι αλλά γιατί να είναι απεριόριστα; Εμάς δεν μας βολεύει

Θελουμε μετά από ένα μικρό χρονικό όριο να τα σβήνει μόνο του

Σκέφτεται αυτό για εμάς όχι εμείς συνέχεια γι αυτό

Καταλήγω ότι αυτό που βολεύει εσένα δεν είναι κατά κύριο λόγο το ίδιο λογικό και βολικό για εμένα και το αντίστροφο

Γενικότερα αναφέρομαι σαν χρήστες σε εμένα και εσένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι χανετε τη μπαλα ρε παιδια? Οι κλησεις ταξινομουνται ανα ημερομηνια. Σας πειραζει δηλαδη να εχετε κλησεις απο τον προηγουμενο μηνα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ας έχει και ιστορικό 10000000 κλήσεις ....και θα μπορείς μετά να θυμηθείς από τους σκέτους αριθμούς ποιος ειναι που ?
Link to comment
Share on other sites

Τι χανετε τη μπαλα ρε παιδια? Οι κλησεις ταξινομουνται ανα ημερομηνια. Σας πειραζει δηλαδη να εχετε κλησεις απο τον προηγουμενο μηνα?

 

Μέσα στην μέρα κάνω εξερχόμενες αλλά έχω εισερχόμενες αλλά και αναπάντητες πάνω από 50 κλήσεις. Το iOS μου έχει κόψει τα χέρια σε αυτό. Ας είχε 200 η 300 κλησεις αρχείο και θα ήταν μια χαρά. Υπάρχουν μέρες που σε 3 μέρες δεν έχω καμία παλιά κλήση. Και φυσικά μπορείς να θυμάσαι κλήσεις πάνω από μήνα ιδίως αν την έχεις αποθηκευμένη με όνομα στο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας έχει και ιστορικό 10000000 κλήσεις ....και θα μπορείς μετά να θυμηθείς από τους σκέτους αριθμούς ποιος ειναι που ?

 

Μπορείς αν τους έχεις αποθηκευμένους στην συσκευή.

 

Αν υπάρχει κάποια σοβαρή συσκευή android μεγέθους μέχρι 4,7’’ και θα το σκεφτόμουν....

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην μέρα κάνω εξερχόμενες αλλά έχω εισερχόμενες αλλά και αναπάντητες πάνω από 50 κλήσεις. Το iOS μου έχει κόψει τα χέρια σε αυτό. Ας είχε 200 η 300 κλησεις αρχείο και θα ήταν μια χαρά. Υπάρχουν μέρες που σε 3 μέρες δεν έχω καμία παλιά κλήση. Και φυσικά μπορείς να θυμάσαι κλήσεις πάνω από μήνα ιδίως αν την έχεις αποθηκευμένη με όνομα στο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς αν τους έχεις αποθηκευμένους στην συσκευή.

 

Αν υπάρχει κάποια σοβαρή συσκευή android μεγέθους μέχρι 4,7’’ και θα το σκεφτόμουν....

 

Τι να τις κανείς τις παλιές κλήσεις;

Αυτό δεν κατανοούμε

Άντε τις σημερινές ναι

Άντε καμία χθεσινή πάλι εντάξει

Παραπάνω ποια είναι η χρησιμότητα;

Ειδικά αν κανείς 200 κλήσεις όπως λες την ημέρα εσυ δεν θα θυμάσαι το όνομα σου θέλεις να θυμάσαι κλήσεις 3-4 ημερών;

 

Αυτό είναι το iOS παρόλα αυτά. Εμάς μας κάνει την ζωή ευκολότερη επειδή ναι σβήνει μόνο του τις κλήσεις. Και όλα τα αλλά

Εσείς που δεν βολευεστε υπάρχουν λύσεις στο απέναντι στρατόπεδο με dialer οι οποίοι ομαδοποιούν κλήσεις ανα επαφή και λοιπά και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι να τις κανείς τις παλιές κλήσεις;

Αυτό δεν κατανοούμε

Άντε τις σημερινές ναι

Άντε καμία χθεσινή πάλι εντάξει

Παραπάνω ποια είναι η χρησιμότητα;

Ειδικά αν κανείς 200 κλήσεις όπως λες την ημέρα εσυ δεν θα θυμάσαι το όνομα σου θέλεις να θυμάσαι κλήσεις 3-4 ημερών;

 

Αυτό είναι το iOS παρόλα αυτά. Εμάς μας κάνει την ζωή ευκολότερη επειδή ναι σβήνει μόνο του τις κλήσεις. Και όλα τα αλλά

Εσείς που δεν βολευεστε υπάρχουν λύσεις στο απέναντι στρατόπεδο με dialer οι οποίοι ομαδοποιούν κλήσεις ανα επαφή και λοιπά και λοιπά

 

Λόγω της ιατρικής ιδιότητας χρειάζομαι να έχω ολεσ τις κλήσεις τις σημερινές,χθεσινές,της προηγούμενης βδομάδας,μήνα κλπ για να ξέρω ακριβώς ποτέ ένας ασθενης μου,μου τηλεφώνησε και τι ώρα ακριβώς.

Δεν βλέπω που είναι το παράλογο!!!!

Με το Samsung s5 τα είχα όλα αυτά εύκολα και γρήγορα με τον μαμά dialer και με autocomplete στην πληκτρολόγηση των αριθμών των τηλεφώνων.

Αλλά δεν ήταν IOS!!!!

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Βρε ηρέμησε λίγο.

Δεν είπαμε και τίποτα προσβλητικό,keep calm.Εννοείται πως ξέρουμε τι προσφέρει και τι δεν προφέρει το κάθε λογισμικό.Απλώς υπάρχουν πολλές φορές που σε παίρνει κάποιος και λες «Αχ να τον αποθηκεύσω» και μετά κάτι συμβαίνει και ξεχνιέσαι και μετά από λίγο καιρό εκεί που κάθεσαι να λες «Ξέχασα να τον αποθηκεύσω» και ο αριθμός να έχει χαθεί.Δεν βγάλαμε άχρηστο το iOS μια βελτίωση προτείναμε.

Και αν το απεριόριστο είναι το πρόβλημα ας πούμε ότι θελουμε κάτι στις 300 (10 κλήσεις ανα ημέρα)

Tech it easy (που έλεγαν και κάποτε τα Multirama)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε ηρέμησε λίγο.

Δεν είπαμε και τίποτα προσβλητικό,keep calm.Εννοείται πως ξέρουμε τι προσφέρει και τι δεν προφέρει το κάθε λογισμικό.Απλώς υπάρχουν πολλές φορές που σε παίρνει κάποιος και λες «Αχ να τον αποθηκεύσω» και μετά κάτι συμβαίνει και ξεχνιέσαι και μετά από λίγο καιρό εκεί που κάθεσαι να λες «Ξέχασα να τον αποθηκεύσω» και ο αριθμός να έχει χαθεί.Δεν βγάλαμε άχρηστο το iOS μια βελτίωση προτείναμε.

Και αν το απεριόριστο είναι το πρόβλημα ας πούμε ότι θελουμε κάτι στις 300 (10 κλήσεις ανα ημέρα)

Tech it easy (που έλεγαν και κάποτε τα Multirama)

 

Συμφωνώ μαζί σου ακριβώς αυτό λέω,και ας μην ήταν απεριόριστα. Εσυ λες για μη αποθηκευμένα,εγώ λέω για αποθηκευμένα ονόματα στο μεγαλύτερο ποσοστό.

Ποσό θα με βοηθούσε να ξέρω ότι με πήρα ο ταδε(αποθηκευμένο νούμερο)

Τάδε μέρα και τάδε ώρα πριν από ένα μήνα!!!

Αυτό ζητάω,και το έχει το android εδώ και χρόνια.

Δεν είναι δα και καμία καινοτομία!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της COSMOTE

Συνήθως κλειδώνει από αυτούς δεν ξέρω τον λόγο

 

μου ειπαν οτι δεν εχουν σχεση αυτοι...

Υπαρχει καποιο νημα αποκλειστικα για imessages?

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι δεν εχουν σχεση αυτοι...

Υπαρχει καποιο νημα αποκλειστικα για imessages?

 

 

 

https://support.apple.com/el-gr/HT201422

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι δεν εχουν σχεση αυτοι...

Υπαρχει καποιο νημα αποκλειστικα για imessages?

 

Άσχετοι είναι

Ξανά δοκίμασε να μιλήσεις με cosmote

Και δοκίμασε και να πάρεις και στην Apple. Έχουν ελληνικό τηλέφωνο να σου πει μήπως μια μικρή πιθανότητα φταίνε και αυτοί που δεν το νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

3 μέρες πριν όπως κάθομαι και βλέπω τηλεόραση πιάνω το τηλέφωνο και παρατηρώ ότι από το πλάι στην αριστερή μεριά, εκεί που κουμπώνει η οθόνη με το πλαϊνό, υπάρχει μια μικρή αλλά ανεπαίσθητη χαραμάδα και όποτε ανάβει η οθόνη φαίνεται φως και από εκεί. Μου είχε πέσει και 1-2 φορές κάτω τις προηγούμενες μέρες (η μία γερή) και λέω πάει τα 'παιξε. Το έχω σε θήκη spiger βέβαια και δεν έχει ούτε γρατζουνιά ούτε σημάδι πτώσης, ομοίως και η οθόνη με το screen protector.

 

Κοιτάω λίγο στο google και βλέπω ότι σε άλλους 2-3 που είχαν παρόμοιο θέμα είχε ξεκολλήσει ένα πλαίσιο-κολλητική ταινία διπλής όψης που κρατάει την οθόνη στο πλαίσιο. Ακριβώς δύο μήνες πριν (13/12-14/2)είχα αλλάξει και μπαταρία με την προσφορά της apple και θυμάμαι μου είχαν πει έχει εγγύηση η μπαταρία και κάποιος μήνες. Λέω να τους το πάω πίσω, να πω ότι ξεκόλλησε η οθόνη και μπας και φταίνε αυτοί με την αλλαγή μπαταρίας, δεν άλλαξαν την ταινία ή κάτι τέτοιο.

 

Τους το πάω χτες πίσω, λέω ήρθα εδώ πριν δύο μήνες για αλλαγή μπαταρίας και πρόσεξα προχτές αυτό το άνοιγμα, χωρίς να αναφέρω κάτι για την πτώση. Με του που το βλέπει μου λέει ότι εκεί (αριστερά όπως κοιτάμε την οθόνη δηλαδή) είναι η μπαταρία και αυτό μπορεί να σημαίνει ότι για κάποιο λόγο έχει φουσκώσει η μπαταρία (όπως μου το δείχνει παρατηρώ ότι η εγκοπή είναι λίγο μεγαλύτερη πλέον). Μισό να το ανοίξω λέει να δω ότι πράγματι είναι αυτό. Το παίρνει και μετά από πέντε λεπτά το φέρνει πίσω, πράγματι είναι η μπαταρία λέει. Τι κάνουμε ρωτάω; Το στέλνουμε για εκτίμηση και επιδιόρθωση λέει, με δικά μας έξοδα. Αλλάζουν μπαταρία, μπορεί και οθόνη αν έχει πειραχτεί από το φούσκωμα ή στην χειρότερη θα σας φέρουν καινούργιο αν δεν αξίζει η επιδιόρθωση.

 

Βγάζουμε φωτογραφίες, backup είχα κάνει πριν το πάω, σβήνουμε τα πάντα από μέσα, βγάζει την sim, μπήκε στο ειδικό πακέτο και περιμένουμε 7-10 μέρες λέει.

Παράλληλα μου έδωσε ένα Iphone 6 να κάνω την δουλειά μου μέχρι να έρθει η απάντηση και για όσο χρειαστεί

 

Αυτά

 

 

Και μόλις πέρασα από εκεί και μου έδωσαν "καινούργιο" τηλέφωνο. Δεν πλήρωσα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις πέρασα από εκεί και μου έδωσαν "καινούργιο" τηλέφωνο. Δεν πλήρωσα τίποτα

 

Σε ποιό κατάστημα έγιναν όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ιδεα γιατι κλειδωνει η Sim μου μονη της; Ειμαι σε ios 12.2 beta 3, αν και μου το εκανε κ στην 12.1.4 (σημερα ξεκινησε ολο αυτο)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχει κανεις ιδεα γιατι κλειδωνει η Sim μου μονη της; Ειμαι σε ios 12.2 beta 3, αν και μου το εκανε κ στην 12.1.4 (σημερα ξεκινησε ολο αυτο)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Αν έχεις απενεργοποιήσει το pin της κάρτας δέν υπάρχει λόγος να κλειδώσει εκτός αν μπήκε η ρυθμιση ξανά απο μόνη της πράγμα που δέν εχω δει σε update γιατί και γώ χωρίς PIN το έχω.

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισα στην 12.1.3, κλειδώνει και ξεκλειδώνει η κάρτα σιμ μόνη της, το κλείδωμα το έχω ενεργοποιημένο, δεν ξέρω τι παίζει αλλά σπάει νεύρα αυτή η κατάσταση. Είχα στο ίδιο κινητό μια σιμ wind παλαιότερη και δεν μου έκανε τέτοια πράγματα ( η κάρτα που έχω το πρόβλημα είναι f2g wind από τις καινουριες)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισα στην 12.1.3, κλειδώνει και ξεκλειδώνει η κάρτα σιμ μόνη της, το κλείδωμα το έχω ενεργοποιημένο, δεν ξέρω τι παίζει αλλά σπάει νεύρα αυτή η κατάσταση. Είχα στο ίδιο κινητό μια σιμ wind παλαιότερη και δεν μου έκανε τέτοια πράγματα ( η κάρτα που έχω το πρόβλημα είναι f2g wind από τις καινουριες)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Δοκίμασε αλλη σιμ κάρτα χωρις πιν ωστε να δείς αν φταίει η σιμ η το τηλέφωνο.

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα είχα θα δοκίμαζα! Αλλά αφού είχα άλλη σιμ wind (πιο παλια) στο ίδιο τηλέφωνο και δεν έκανε κιχ πάει να πει ότι η sim έχει το πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...