Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ σήμερα έβαλα στο extreme Mobile τζάμι πιο μικρό τουλάχιστον να έχω προστασία μέχρι να βγει ένα σωστό που θα καλύπτονται οι άκρες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαγικές γρατζουνιες κατά την γνώμη μου δεν υπάρχουν, αυτά "το προσέχω σαν τα μάτια μου και χωρίς το παραμικρό χτύπημα εμφανίστηκε η γρατζουνια" δεν παίζει. Σε όλα τα κινητά μου που έχουν περάσει μπόλικα από τα χέρια μου και πάντα είναι χωρίς μεμβράνη, όταν σε ελάχιστες περιπτώσεις εμφανίστηκε γρατζουνια την "πατατα" την είχα κάνει εγώ. Προς το παρόν πάτατα με το edge δεν έχω κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πάλι εγώ δεν το δέχομαι.. όπως έγραψα και πιο πριν, στο g3 μου επειδή μου έκανε τη ρωγμη είχα σκοπό να το στείλω στο σέρβις πριν το πουλήσω που αλλάζουν εκτός από πλαίσιο και οθόνη μαζί. Για το λόγο αυτό δεν με ενδιέφερε αν θα κάνει κάποια γρατζουνια η οθόνη και έτσι το άφησα χωρίς την παραμικρή προστασία.. είναι σε 1.5 χρόνο που το είχα δεν έκανε ΤΊΠΟΤΑ. όπως επίσης και το oprimus g του πατέρα μου, μπορώ να ανεβάσω και φωτογραφίες.. το έχει 2.5 χρόνια τώρα χωρίς προστασία η κάτι σχετικό.. και εμένα στην 5η μέρα χωρίς να πέσει έκανε αμηχη... εξακολουθώ να πιστεύω πως κάτι διαφορετικό παίζει στις οθόνες δεν ξέρω..

 

Επίσης μην συγκρινεις τα ρολόγια γιατί το σεικο που έχω έκανε γρατζουνια στο τζάμι όταν περνούσαν δίπλα από έναν πάγκο και κοπανηθηκε πάνω στη λαμαρίνα που ήταν αιχμηρο σε γωνία.. εδώ δεν μιλάμε για τέτοια χρήση..

Φιλε μιλαμε για αντιχαρακτικο ζαφειρι εδω, αλλα δεν εχει νόημα να βγαινουμε οφφ.

 

Απο οσα εχω δει ολα χαρασσονται εύκολα ή δύσκολα τωρα αν στο g3 δεν εκανε ποτέ είναι μάλλον θέμα τύχης.

Δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση οτι η Samsung βαζει κατώτερης ποιότητας τζαμι στις συσκευές της. Κάτι τέτοιο όπως είπα θα ειχε ανακαλυφθει και γινει χαμος με τοσες υπεραναλυσεις, reviews και ξηλωματα στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μιλαμε για αντιχαρακτικο ζαφειρι εδω, αλλα δεν εχει νόημα να βγαινουμε οφφ.

 

Απο οσα εχω δει ολα χαρασσονται εύκολα ή δύσκολα τωρα αν στο g3 δεν εκανε ποτέ είναι μάλλον θέμα τύχης.

Δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση οτι η Samsung βαζει κατώτερης ποιότητας τζαμι στις συσκευές της. Κάτι τέτοιο όπως είπα θα ειχε ανακαλυφθει και γινει χαμος με τοσες υπεραναλυσεις, reviews και ξηλωματα στο διαδίκτυο.

 

παντως εγω με 3 samsung που εχω δοκιμασει χωρις προστασια (s6,s7 edge) ολα εκαναν μικρες αραχνες , που το Ν8 με gorilla glass 2 δεν ειχε ποτε..Τα σονυ που ειχα δεν τα ρισκαρα θεωρωντας οτι ειναι πιο πιθανο να παθουν κατι και εβαζα tempered.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω με 3 samsung που εχω δοκιμασει χωρις προστασια (s6,s7 edge) ολα εκαναν μικρες αραχνες , που το Ν8 με gorilla glass 2 δεν ειχε ποτε..Τα σονυ που ειχα δεν τα ρισκαρα θεωρωντας οτι ειναι πιο πιθανο να παθουν κατι και εβαζα tempered.

Τι να σου πω φιλε εμπειριες είναι αυτά εγώ δεν εχω προσεξει κατι πάντως με s4, S5, S6 και αυτο διαδοχικα.

 

Τα ειχα κανενα μηνα περίπου ολα χωρίς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε εμπειριες είναι αυτά εγώ δεν εχω προσεξει κατι πάντως με s4, S5, S6 και αυτο διαδοχικα.

 

Τα ειχα κανενα μηνα περίπου ολα χωρίς τίποτα.

 

εγω γραφω πολυ με swype, Που σημαινει οτι σερνεις το δαχτυλο στην οθονη, που σημαινει οτι ενας κοκκος σκονης αρκει..αν δεν εχει καλη προστασια!

Απο εκει και περα εγω το ιδιο προσεχω ολα τα κινητα μου, μπαινουν στην τσεπη χωρις τιποτα αλλο μεσα, δεν τα βαζω αναποδα σε τραπεζια και γενικα η χρηση ειναι αριστη, τωρα γιατι εδω βλεπω περισσοτερη αραχνη δεν ξερω, το θεμα ειναι οτι δυσκολα θα εχουμε προστασια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω γραφω πολυ με swype, Που σημαινει οτι σερνεις το δαχτυλο στην οθονη, που σημαινει οτι ενας κοκκος σκονης αρκει..αν δεν εχει καλη προστασια!

 

Απο εκει και περα εγω το ιδιο προσεχω ολα τα κινητα μου, μπαινουν στην τσεπη χωρις τιποτα αλλο μεσα, δεν τα βαζω αναποδα σε τραπεζια και γενικα η χρηση ειναι αριστη, τωρα γιατι εδω βλεπω περισσοτερη αραχνη δεν ξερω, το θεμα ειναι οτι δυσκολα θα εχουμε προστασια..

 

 

 

Αυτό είναι πιθανό σενάριο γιατί τα σωματίδια της σκόνης κάποιες φορές προέρχονται από πολύ σκληρά πετρώματα που μπορούν να χαράξουν σαν διαμάντι.

Βέβαια εγώ όταν βλέπω σκόνη την διώχνω μ ενα φύσημα πριν το χρησιμοποιήσω.

 

Όπως είπα δεν φοβάμαι τον εαυτό μου για γρατζουνιές αλλά τους άλλους. Πχ το έχω δίπλα μου στον καναπέ έρχεται η σύζυγος και αφήνει το δικό της απρόσεχτα πάνω στην edge. :)

Η το παίρνει η κόρη μου να μιλήσει στην γιαγιά και το αφήνει όπου να ναι.

Όποτε η μεμβράνη γίνεται απαραίτητη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλά και με μεμβράνη θα βλέπεις τις δικές της γρατζουνιές εκτός και αν την αλλάζεις δυο φορές τον μην

 

Εντός κι αν βάλεις μεμβράνη τύπου invisible shield που φέρει auto healing υλικό που δεν χαράσσεται. Προσωπικά πιστεύω ότι σε αυτές τις συσκευές αποτελεί την καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή με τον οποίο συμβιβασμό αυτό συνεπάγεται στην αίσθηση, κάτι που ειναι αναμενόμενο από τη στιγμή που μιλάμε για μεμβράνη και όχι για τζαμί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντός κι αν βάλεις μεμβράνη τύπου invisible shield που φέρει auto healing υλικό που δεν χαράσσεται. Προσωπικά πιστεύω ότι σε αυτές τις συσκευές αποτελεί την καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή με τον οποίο συμβιβασμό αυτό συνεπάγεται στην αίσθηση, κάτι που ειναι αναμενόμενο από τη στιγμή που μιλάμε για μεμβράνη και όχι για τζαμί.

 

ποια είναι αυτήν η μεμβράνη??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πιθανό σενάριο γιατί τα σωματίδια της σκόνης κάποιες φορές προέρχονται από πολύ σκληρά πετρώματα που μπορούν να χαράξουν σαν διαμάντι.

Βέβαια εγώ όταν βλέπω σκόνη την διώχνω μ ενα φύσημα πριν το χρησιμοποιήσω.

 

Όπως είπα δεν φοβάμαι τον εαυτό μου για γρατζουνιές αλλά τους άλλους. Πχ το έχω δίπλα μου στον καναπέ έρχεται η σύζυγος και αφήνει το δικό της απρόσεχτα πάνω στην edge. :)

Η το παίρνει η κόρη μου να μιλήσει στην γιαγιά και το αφήνει όπου να ναι.

Όποτε η μεμβράνη γίνεται απαραίτητη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μωρέ και εγώ αλλά όταν είσαι έξω η σκόνη υπάρχει παντού..και καθαρό να το έχεις περνάει από τον αέρα και την τραβάει το δαχτυλο.. Τέλος πάντων απλά με το Ν8 που το πρόσεχα ελάχιστα δεν είδα το παραμικρό οπότε πιστεύω ότι κάτι παίζει εδώ αλλά δε με νοιάζει. Όσο για τους άλλους έτσι ακριβώς είναι...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων απλά με το Ν8 που το πρόσεχα ελάχιστα δεν είδα το παραμικρό οπότε πιστεύω ότι κάτι παίζει εδώ αλλά δε με νοιάζει. Όσο για τους άλλους έτσι ακριβώς είναι...

Πάλι καλά που δεν είμαι ο μόνος που το λέω...

Πάντως γενικά πολλά μπορεί να ισχύουν μέχρι αποδείξεις του εναντιου.. μην ξεχνάτε ότι το σκάνδαλο με τα tiguan ξέσπασε πόσα χρόνια μετά..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δεν είμαι ο μόνος που το λέω...

Πάντως γενικά πολλά μπορεί να ισχύουν μέχρι αποδείξεις του εναντιου.. μην ξεχνάτε ότι το σκάνδαλο με τα tiguan ξέσπασε πόσα χρόνια μετά..

 

καλα, μερικα πραγματα ειναι αυτονοητα. Πχ στις μπαταριες οκ, αντε να αποδειξεις οτι η γρηγορη φορτιστη τη φθειρει πιο ευκολα, ολα σχετικα ειναι. Εδω ομως, οταν στον 1 μηνα δεν εχεις απολυτως τελεια οθονη αλλα κατι βλεπεις πανω, και οταν το κινητο το προσεχεις πολυ, χειροτερα απο παιδι..ε οκ..ή μεχρι εκει φτανει η αντοχη του γυαλιου ή δεν ειναι αυτο που λενε. Εγω αν ειχα δοκιμασει αλλα 10 θα ειχα καλυτερη αποψη, αλλα μονο με το Ν8 μπορω να συγκρινω..Και το Ζ3c το ειχα κανα 2-3 μηνες χωρις προστασια και δεν ειχα θεμα βεβαια αλλα δεν το εψαχνα οπως τωρα εδω κατω απο τον ηλιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τη θήκη τη Led view και δείχνει κανονικά την ώρα αλλά δεν δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας. Ξέρει κανείς αν θέλει κάποια ρύθμιση επιπλέον?

 

Edit. Τελικά δείχνει την ώρα που φορτίζει μόνο. Όχι συνέχεια.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ψωνησω αυτή την θήκη.

Την έχει κανείς?

http://vrsdesign.com/device/samsung-galaxy-cases/samsung-galaxy-s7-edge-cases/galaxy-s7-edge-case-shine-guard-series.html

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, νεος κατοχος του s7 (flat) απο αυριο πρωτα ο Θεος. Αρχισα να χαζευω τις πρωτες σελιδες του θεματος αλλα ειναι υπερβολικα πολλες και ετσι θελω να μου πειτε σχετικα με την Οθονη κυριως , τι αξιζει απο tempered glass, κατι που να μην αλλοιωνει την αφη (προφανως), και ευκολη σε παραγγελία. Αλλιώς κατι σε μεμβρανη-προστασια οθονης. Για θηκη λεω να παρω την ταπεινη sbs απο Public. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τι mhl καλώδιο κάνει για τη συσκευή?

Έχω ένα samsung mhl 3 το οποίο δούλευε με την παλιά συσκευή αλλά δεν το βλέπω να χωράει στην υποδοχή του s7. Καμία πρόταση τι να πάρω?

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα το s7 flat είχα πάρει την sbs η οποία για τα λεφτά της ήταν καλή αλλά στα 10 ευρώ θα προτιμούσα nillkin nature από Ελλάδα (από έξω μισά χρήματα!). Για tempered δεν θυμάμαι κάποιο να είχε κάτσει καλά. Τώρα όμως ίσως να έχει αλλάξει το πράγμα και να έχει βγει κανένα αξιοπρεπές, ας βοηθήσει κάποιος κάτοχος.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα το s7 flat είχα πάρει την sbs η οποία για τα λεφτά της ήταν καλή αλλά στα 10 ευρώ θα προτιμούσα nillkin nature από Ελλάδα (από έξω μισά χρήματα!). Για tempered δεν θυμάμαι κάποιο να είχε κάτσει καλά. Τώρα όμως ίσως να έχει αλλάξει το πράγμα και να έχει βγει κανένα αξιοπρεπές, ας βοηθήσει κάποιος κάτοχος.

Για tempered έχω της zagg 20£ και είμαι πάρα πολύ ικανοποίημενος και για θήκη spiegen neo hybrid gold 17£ ( ΜΗΝ αρχίσετε και σχολιάζετε τιμές. Ζω Λονδίνο και είναι φθηνά. )

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/5b1b96bf9c0cb373cd8dd43c78d84e3b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/60a50697e9730f666c390b24be32b6a2.jpg

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

Τι mhl καλώδιο κάνει για τη συσκευή?

Έχω ένα samsung mhl 3 το οποίο δούλευε με την παλιά συσκευή αλλά δεν το βλέπω να χωράει στην υποδοχή του s7. Καμία πρόταση τι να πάρω?

 

Sent from SM-G935F

 

Νομίζω πως καταργήθηκε στο s7 αυτή η δυνατότητα

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Δηλαδή αν θέλουμε να στείλουμε εικόνα στην τηλεόραση ενσύρματα (π.χ. με HDMI) δεν μπορούμε πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ναι. Από το περσινό s6 απότι διαβάζω το κατάργησε η Sammy, πιθανώς για να προωθήσει τις νέες tv. Miracast μόνο, Chrome cast η τις native επιλογές. Μεγάλη μούφα, είχα πάρει το αυθεντικό καλώδιο samsung..

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα το s7 flat είχα πάρει την sbs η οποία για τα λεφτά της ήταν καλή αλλά στα 10 ευρώ θα προτιμούσα nillkin nature από Ελλάδα (από έξω μισά χρήματα!). Για tempered δεν θυμάμαι κάποιο να είχε κάτσει καλά. Τώρα όμως ίσως να έχει αλλάξει το πράγμα και να έχει βγει κανένα αξιοπρεπές, ας βοηθήσει κάποιος κάτοχος.

Φιλε, μπορεις να γραψεις κανα link που μπορω να το βρω? (απο Ελλάδα)

Edit: http://www.gadget-shop.gr/thiki-tpu-nillkin-nature-0-6-mm-gia-samsung-sm-g930f-galaxy-s7-diafani#prettyPhoto

Αυτή λες; έχω απορία, πιάνει τα άκρα της οθόνης έστω κ λίγο; ώστε αν κάθεται το κινητό μπρουμυτα να μην ακουμπάει η οθόνη αλλά η θήκη στο πάτωμα. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός

Για tempered έχω της zagg 20£ και είμαι πάρα πολύ ικανοποίημενος

Αυτο που λεει ο φίλος υπάρχει Ελλάδα;

Edited by drRodiL
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι. Μόνο ασύρματα με screen mirroring.

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

 

Υποστηρίζει και dlna. Ειναι σαν το screens mirroring αλλα μονο για βίντεο για τις πιο παλιες smart tv

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...