Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ εδω και 4 μήνες τη δερματινη που ειναι μαζι με τους φακους. Ουσιαστικά η ιδια είναι απλα παιρνει και φακο απο πισω.

Λοιπον.. Απο design είναι απιστευτη. Φοβερη αισθηση το δερμα. Τωρα απο προστασια μου εχει πεσει πολλες φορες κατω χωρις να παθει το παραμικρο. Στις γωνιες ερχεται ελαχιστα πιο εξω ωστε να μη χτυπαει η οθονη.

Τωρα ενταξει αν σου πεσει στο δρομο σε πετρα θα σπασει προφανώς. Γυρω γυρω, πισω, και σε φλατ επιφάνειες ειναι σουπερ.

 

Ευχαριστω για το feedback.

 

Την ψηνω καιρο τωρα, κυρίως την καφέ που είναι σε προσφορά σε καποια Amazon. Η μαυρη ειναι πιο ακριβη.

Εχω αποθαρρυνθεί από καποια reviews που γραφουν οτι

 

1) το κινητο δεν μπαινει καλα μεσα στη θηκη και η οθονη στις γωνιες της ειναι σα να εξεχει λιγο

2) η θηκη φαινεται να ειναι "ετοιμη" να βγει σε πιθανη πτωση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για το feedback.

1) το κινητο δεν μπαινει καλα μεσα στη θηκη και η οθονη στις γωνιες της ειναι σα να εξεχει λιγο

2) η θηκη φαινεται να ειναι "ετοιμη" να βγει σε πιθανη πτωση

 

Τι να σου πω.. Η οθόνη προστατεύεται οσο και με την clear cover που ειχα της samsung.. Επίσης όχι μόνο δεν βγαίνει σε πτωσεις αλλα κι εσυ να θες να τη βγάλεις ειναι ελαφρώς δύσκολο.

 

Αν σου αρεσει παρτην. Εγω δεν την ξανα εβγαλα ποτε απο τοτε που την αγόρασα.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Η οθόνη προστατεύεται οσο και με την clear cover που ειχα της samsung.. Επίσης όχι μόνο δεν βγαίνει σε πτωσεις αλλα κι εσυ να θες να τη βγάλεις ειναι ελαφρώς δύσκολο.

 

Αν σου αρεσει παρτην. Εγω δεν την ξανα εβγαλα ποτε απο τοτε που την αγόρασα.

 

Θα με βαλεις σε εξοδα :D

 

p.s. μαυρη η καφε εχεις εσυ; Να ρωτησω απο που και ποσο την αγορασες;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει όπως τα γράφει ο halo... πάντως σήμερα αποφασίζω αν θα κρατήσω το 7 edge οπότε αν κάποιο μέλος δεν βιάζεται για θήκες ας περιμένει σήμερα- αύριο, διότι θα δώσω αν είναι και το kit lens cover της Samsung σε κατάσταση σφραγισμένου ουσιαστικά 2 φορές χρησιμοποιήθηκε...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο τα κύματα που κάνει η screen knight. Με τον καιρό κάνει το κινητό να φαίνεται παλιό. Κιτρινίζει και κόβει πολύ φωτεινότητα.

 

Χθες το απογευμα παρέλαβα κι εγώ το Screen Protector της ScreenKnight και το τοποθέτησα στο S7 μου. Κάποιες παρατηρήσεις:

 

- Αν δεις στο φως την οθονη υπο γωνια, φαινονται ξεκαθαρα καποια -ας πουμε- μικρα bumps (δεν ξερω πως αλλιως να τα περιγραψω αλλα- φανταστειτε οτι απλα η ζελατινα δεν ειναι εντελως λεια στο 100% της επιφάνειάς της). Και δεν πιστευω οτι αυτα τα bumps θα φυγουν μετα απο 24-48 ωρες... Μαλλον θα μεινουν. Αν βρω τρόπο να βγαλω photo θα την ανεβασω.

- Με τη θήκη μου μάλλον ήμουν τυχερός και πρόσεξα και πολύ κατά την τοποθέτησή της, οπότε δεν μου την πεταει την ζελατινα (ακομα ...τουλαχιστον).

 

Εγώ στο s8 plus έβγαλα την screen knight και ευχαριστιέμαι πάλι οθόνη. Έκοβε πολύ φωτεινότητα, είχε χάλια υφή... Δεν μπορούσα να βλέπω το κινητό. Άποψη μου πολύ καλύτερη η γνήσια ζελατίνα.

 

παιδια η screen knight εχει χαλια υφη και σαν προστασια ειναι μια ελαστικη ζελατινα .ποσο παραπανω μπορει να αντεξει σε γρατζουνια (γιατι σε κρουση δεν αντιστεκεται προφανως) απο το gorilla glass 4 που εχουμε ?

 

Σήμερα έβγαλα την ScreenKnight και έβαλα το Original S7 Screen Protector. Επιτέλους ξανανιώθω ότι το κινητό ειναι ..καινουριο και απολαμβανω την οθόνη. Καμία σύγκριση ! H original ειναι σαφως πιο καθαρή, δεν εχει τα bumps της ScreenKnight και εχει πολυ καλύτερη αίσθηση στο touch. Επίσης ειναι ελαφρώς πιο σκληρή / χοντρή και θεωρώ ότι προσφέρει μεγαλύτερη προστασία απο την ScreenKnight.

 

p.s. με παιδεψε η Original. Την 1η απο τις δυο που εχει η συσκευασια δεν την εβαλα σωστά, παρόλο που γενικά με τα Screen protectors 9/10 πάντα τα έβαζα χωρίς προβλήματα. Θέλει προσοχή στο πως θα την βάλετε και μετά υπομονή για να σπρώξετε προς τα άκρα και να εξαφανίσετε τις όποιες φουσκίτσες έχουν δημιουργηθεί. Τώρα μένει να δω πόσο και πως θα κρατήσει με το χρόνο...

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τη ScreenKnight σημερα :) Πολύ εύκολη τοποθέτηση ακόμη και για μένα που δε πιάνουν τα χέρια μου με τα protectors. Όντως καταλαβαίνω μια "θυσία" στο touch, σα να τρίζει το δαχτυλο, βέβαια την έχω 2 ώρες μόνο. Αν δε με βολεψει, θα το χρησιμοποιώ χωρίς προστασία, δε θα σκάσω κιόλας

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τη ScreenKnight σημερα :) Πολύ εύκολη τοποθέτηση ακόμη και για μένα που δε πιάνουν τα χέρια μου με τα protectors. Όντως καταλαβαίνω μια "θυσία" στο touch, σα να τρίζει το δαχτυλο, βέβαια την έχω 2 ώρες μόνο. Αν δε με βολεψει, θα το χρησιμοποιώ χωρίς προστασία, δε θα σκάσω κιόλας

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ριξε και μια ματιά στην οθόνη υπο γωνία και θα δεις γιατί εμένα με ξενέρωσε.

Ελπιζω σε σένα να έκατσε καλύτερα πάντως και να σε βολέψει :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα την ScreenKnight και έβαλα το Original S7 Screen Protector. Επιτέλους ξανανιώθω ότι το κινητό ειναι ..καινουριο και απολαμβανω την οθόνη. Καμία σύγκριση ! H original ειναι σαφως πιο καθαρή, δεν εχει τα bumps της ScreenKnight και εχει πολυ καλύτερη αίσθηση στο touch. Επίσης ειναι ελαφρώς πιο σκληρή / χοντρή και θεωρώ ότι προσφέρει μεγαλύτερη προστασία απο την ScreenKnight.

 

p.s. με παιδεψε η Original. Την 1η απο τις δυο που εχει η συσκευασια δεν την εβαλα σωστά, παρόλο που γενικά με τα Screen protectors 9/10 πάντα τα έβαζα χωρίς προβλήματα. Θέλει προσοχή στο πως θα την βάλετε και μετά υπομονή για να σπρώξετε προς τα άκρα και να εξαφανίσετε τις όποιες φουσκίτσες έχουν δημιουργηθεί. Τώρα μένει να δω πόσο και πως θα κρατήσει με το χρόνο...

Tip: Η γνήσια μεμβράνη μπορεί να περαστεί με σαπούνι και νερό για ευκολία :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tip: Η γνήσια μεμβράνη μπορεί να περαστεί με σαπούνι και νερό για ευκολία :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει δοκιμαστει αυτο;

Μια χαρά ιδέα μου ακούγεται !

Link to comment
Share on other sites

Tip: Η γνήσια μεμβράνη μπορεί να περαστεί με σαπούνι και νερό για ευκολία :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι ακριβώς εννοείς ρε μάστορα?? :lol::lol:

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμαστει αυτο;

Μια χαρά ιδέα μου ακούγεται !

Τι ακριβώς εννοείς ρε μάστορα?? :lol::lol:
Εννοώ ότι μπορείς να την περάσεις όπως και την skreen knight. Το είχε αναφέρει κάποιος παλιότερα και φυσικά δεν θα το έλεγα ετσι αν δεν το είχα δοκιμάσει και ο ίδιος...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πετάχτηκε η screenKnight. Ούτε 6 ώρες... Δε ξαναβάζω τίποτα. Μη βγάλω και τη θήκη...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πετάχτηκε η screenKnight. Ούτε 6 ώρες... Δε ξαναβάζω τίποτα. Μη βγάλω και τη θήκη...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Πεταχτηκε με θηκη εννοεις;

Την αφησες 24-48 ωρες να στρωσει καλα, χωρις θηκη;

Εχει πολυ συγκεκριμενη διαδικασια, κυριως για τα ακρα.

Link to comment
Share on other sites

Να μην έχει ούτε θήκη το κινητό, να είναι τελείως γυμνό

Μια χαρά μπήκε, ούτε φουσκάλα, δε μου άρεσε ούτε η κύλιση, ούτε το touch. Γενικά ποτέ δεν βάζω protectors στα κινητά μου, πώς μου έκατσε ντε και καλά να βάλω στο s7, πλέον μου έφυγε ο ενδοιασμός :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα με βαλεις σε εξοδα :D

 

p.s. μαυρη η καφε εχεις εσυ; Να ρωτησω απο που και ποσο την αγορασες;

 

Μαυρη.. απο skroutz.. δε θυμάμαι ακριβως κατάστημα..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετησα tempered glass στο edge ,εφαρμοσε πολυ καλα ,μου αρεσε απλα εχω μια απορια ,οταν γραφω μηνυμα μερικα γραμματα πρεπει να τα πατησω δευτερη φορα ή λιγο πιο δυνατα, ετσι θα επρεπε;
Link to comment
Share on other sites

Παντού ή στα άκρα της οθόνης edge?

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όλα τα πλήκτρα του πληκτρολογίου εννοώ ή μονο5σε αυτά που είναι στα άκρα της οθόνης edge?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παντού ή στα άκρα της οθόνης edge?

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όλα τα πλήκτρα του πληκτρολογίου εννοώ ή μονο5σε αυτά που είναι στα άκρα της οθόνης edge?

 

Μαλλον στα ακρα, πχ στο α και στο βελακι x ,εκει βλεπω συνηθως να εχω θεμα

Link to comment
Share on other sites

Για δούλεψε το μερικές μέρες να συνηθίσεις την αίσθηση του τζαμιού στα άκρα ιδιαίτερα το πως θα πατάς με το χέρι, λογικά θα στρώσει αν αφορά "την δύναμη " της επαφής του δακτύλου με τα πλήκτρα, διαφορετικά εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετησα tempered glass στο edge ,εφαρμοσε πολυ καλα ,μου αρεσε απλα εχω μια απορια ,οταν γραφω μηνυμα μερικα γραμματα πρεπει να τα πατησω δευτερη φορα ή λιγο πιο δυνατα, ετσι θα επρεπε;
Ποιο έβαλες;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δούλεψε το μερικές μέρες να συνηθίσεις την αίσθηση του τζαμιού στα άκρα ιδιαίτερα το πως θα πατάς με το χέρι, λογικά θα στρώσει αν αφορά "την δύναμη " της επαφής του δακτύλου με τα πλήκτρα, διαφορετικά εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις ;)

Μαλιστα ,ενταξει ,δεν ενοχλει και πολυ ,απλα καθισε καλα και δεν βλεπω να την βγαζω ,ουτε με την θηκη εχω θεμα :)

Ποιο έβαλες;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ebay φιλε, https://www.ebay.com/itm/Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S6-S7-Edge-Curved/162389575361?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 ,ειδα οτι το συγκεκριμενο προιον πουληθηκε πολυ και ετσι εκανα την αγορα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλε κανείς tempered glass στο οποίο να πατιούνται όλες οι επιλογές σωστά και να εφαρμόζει τέλεια; για το edge αναφέρομαι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...