Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδον 2πλη τιμή..Από τη μαμά εταιρία, έρχονται σε 3 μέρες, χωρίς μεταφορικά..Ειχα και στο απλό s7 ..Δυστυχως,στο edge, τη δοκίμασα με 3 θήκες και δε μου έκατσε καλά..Γενικα,στην αίσθηση αφής χωλαίνει...Τωρα,έχω παραγγείλει τις original ..Να δούμε

ΟΙ original ποιές είναι; έχεις κανα link?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΙ original ποιές είναι; έχεις κανα link?

Αυτές original είναι.. Αν δεις ο seller είναι η screenknight.. Μάλιστα, εμένα η μια μου έκανε κάτι νερά και χωρίς πολλά πολλά μου έστειλαν καινούργια και ενώ είχα πάρει μόνο μπροστινή, στο πακέτο ήρθε σετ μπρος-πίσω..Σε 3 μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ? Αγόρασα αυτή εδώ την βάση για το αμάξι https://spaceboy.io/store/spigen-kuel-a200-sgp11583-magnetic-air-vent-car-mount/

 

Έχω μια χαζή απορία. Όταν έχουμε το κινητό πάνω στην βάζω και τον κλιματισμό ανοιχτό και βγαίνει όλο το ψύχος πάνω στο κινητό δεν πειράζει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ? Αγόρασα αυτή εδώ την βάση για το αμάξι https://spaceboy.io/store/spigen-kuel-a200-sgp11583-magnetic-air-vent-car-mount/

 

Έχω μια χαζή απορία. Όταν έχουμε το κινητό πάνω στην βάζω και τον κλιματισμό ανοιχτό και βγαίνει όλο το ψύχος πάνω στο κινητό δεν πειράζει ?

Όχι, αντιθέτως είναι καλύτερο από το να "βράζει" πάνω στο τζαμί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αντιθέτως είναι καλύτερο από το να "βράζει" πάνω στο τζαμί.

 

Παλι καλα γιατι ελεγα μην κανω καμια χαζομαρα! Εχει κανεις σας εμπειρία απο την βαση αυτη ?

Link to comment
Share on other sites

εγω 3 μηνες με αυτην περιπου και ολα καλα κανενα θεμα ως τωρα

 

Με θήκες είχες κάνα θέμα? Έχω 2-3 με τις οποίες η screenknight μεμβράνη δεν καθόταν με τη καμία..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Πρόσφατος κάτοχος του S7 Edge και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω την γνήσια δερμάτινη θήκη σε μαύρο χρώμα (EF-VG935LBEGWW - Samsung Leather Cover Black) για το S7 Edge. Εχω φάει όλο τον τόπο και δεν τη βρίσκω πουθενά εδώ Ελλάδα, την έχω βρει μόνο σε ebay και Amazon αλλα οι τιμές με τα μεταφορικά είναι απαγορευτικές. Αν γνωρίζει κάποιος θα το εκτιμούσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Πρόσφατος κάτοχος του S7 Edge και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω την γνήσια δερμάτινη θήκη σε μαύρο χρώμα (EF-VG935LBEGWW - Samsung Leather Cover Black) για το S7 Edge. Εχω φάει όλο τον τόπο και δεν τη βρίσκω πουθενά εδώ Ελλάδα, την έχω βρει μόνο σε ebay και Amazon αλλα οι τιμές με τα μεταφορικά είναι απαγορευτικές. Αν γνωρίζει κάποιος θα το εκτιμούσα. :)

 

Αυτη εδω λες ? http://www.tech-in.gr/samsung-leather-cover-for-galaxy-s7-edge-g935-black-ef-vg935lbegww.html

Link to comment
Share on other sites

Με θήκες είχες κάνα θέμα? Έχω 2-3 με τις οποίες η screenknight μεμβράνη δεν καθόταν με τη καμία..
κανενα θεμα πραγματικα την εχω με spigen neo hybrik Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτη. Πήρα τηλ. και δεν υπάρχει ούτε εδώ. Thanks πάντως!

Edited by gasgorth
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ? Αγόρασα αυτή εδώ την βάση για το αμάξι https://spaceboy.io/store/spigen-kuel-a200-sgp11583-magnetic-air-vent-car-mount/

 

Έχω μια χαζή απορία. Όταν έχουμε το κινητό πάνω στην βάζω και τον κλιματισμό ανοιχτό και βγαίνει όλο το ψύχος πάνω στο κινητό δεν πειράζει ?

 

Καλημέρα, είσαι ευχαριστημένος με την βάση... σε λακούβα υπάρχει περίπτωση να φύγει το κινητό απο τον μαγνητη? Επίσης ξέρεις αν ο μαγνητης επηρεάζει την μπαταρία του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν οι μεμβράνες που είχα πάρει για δοκιμή. Τελικά είναι υπεραψογες και έκατσε με την μια χωρίς ίχνος φουσκάλας.οποτε και τις προτείνω. Ψάξτε fosmon στο eBay. Γύρω στα 6€ οι 3
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν οι μεμβράνες που είχα πάρει για δοκιμή. Τελικά είναι υπεραψογες και έκατσε με την μια χωρίς ίχνος φουσκάλας.οποτε και τις προτείνω. Ψάξτε fosmon στο eBay. Γύρω στα 6€ οι 3

Τις δοκίμασες με θήκες? Ειναι υγρής εφαρμογής ή κανονικές? Από αίσθηση?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Από θήκη χρησιμοποιώ μια στυλ fusion και δεν σηκώνει τις άκρες καθόλου , αν και έχει αρκετή κόλλα στην ζελατίνα ώστε να την κάνει να κάθεται. Είναι σαν όλες τις κλασικές μεμβράνες άρα να υποθέσω στιγμής τοποθέτησης μιας και δεν καταλαβαίνω το υγρης. Από αίσθηση στο χέρι δεν έχω δει μεγάλη διαφορά σε σχέση με γυαλί από προηγούμενα κινητά μ (δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλη προστασία στο σ7 e)

 

Βέβαια μου ήρθαν και μερικά φουλ face tempered glass αλλά λυπάμαι να την βγάλω την ζελατίνα μου φαίνεται πολύ καλη

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Μετά από ένα σωρό δοκιμές στο s7 παλιότερα και πλέον στο edge , από εχθές-μαλλον- βρήκα τη λύση...Σε κατάστημα Ν.Π ,μου τοποθέτησαν μια σούπερ μεμβράνη..Την κόβει με μηχάνημα (φασματογραφο)και ανάλογα πως τη θες..Εγω προτίμησα την case friendly, που αφήνει ελάχιστο κενό περιμετρικά..Την έχει σε κανονική (15€) και ματ (18)..Εβαλα τη κανονική..Ειναι υγρής τοποθέτησης και θυμίζει screenknight, αλλά με πολύ καλύτερη εφαρμογή και αίσθηση κύλισης..2-3 φουσκάλες, εξαφανίστηκαν μετά από λίγες ώρες..Στα σημεία γύρω από home button ,κάμερα,ακουστικό,αισθητηρες κάνει εσοχές και καλύπτει μεγαλύτερη επιφάνεια απ'ότι άλλο έχω δει...Θα περιμένω, λίγες μέρες και θα επανέλθω μ'ένα review..Γι'αυτο και δε λέω το κατάστημα..Αντε να δούμε..

UPDATE

Μετά από τέσσερεις ημέρες χρήσης, όλα φαίνονται τέλεια..Ολες οι θήκες που δοκίμασα κάθονται γάντι..Γρατζουνιες δε βλέπω..Οπότε έλυσα το πρόβλημά μου..Επισης,ξέχασα ν'αναφερω οτι αν κάποια στιγμή μ'ενοχλεί κάτι, η επόμενες μεμβράνες θα κοστίζουν 5 ευρώ..Δηλαδή,δίνεις 15 τη πρώτη και 5 για κάθε αντικατάσταση..

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες μου λίγο πως λειτουργεί αυτή η βάση, θέλει και ειδική θήκη για το κινητό για να το κρατάει ο μαγνήτης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ? Αγόρασα αυτή εδώ την βάση για το αμάξι https://spaceboy.io/store/spigen-kuel-a200-sgp11583-magnetic-air-vent-car-mount/

 

Έχω μια χαζή απορία. Όταν έχουμε το κινητό πάνω στην βάζω και τον κλιματισμό ανοιχτό και βγαίνει όλο το ψύχος πάνω στο κινητό δεν πειράζει ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες μου λίγο πως λειτουργεί αυτή η βάση, θέλει και ειδική θήκη για το κινητό για να το κρατάει ο μαγνήτης;

 

 

Έχει μια μικρή μεταλλική επιφάνεια που την βάζεις στο πίσω μέρος του κινητού, είτε αυτοκόλλητα πάνω στο κινητό, είτε μεταξύ θήκης και κινητού.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος θήκη τέτοιου τύπου

κινδυνεύουμε με γρατζουνιές στην οθόνη όπως διαβάζω οτι συνέβαινε με την original samsung?

(αν έχετε και καμία εναλλακτική πρόταση κάντε την, καθώς το τοπικ είναι τεράστιο και δεν βρήκα πολλές προτάσεις σε flip cases)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιος μεμβράνη μαζί με την θήκη spigen rugged armor;

Σκεφτόμουν την screenknight αλλα διαβάζω πιο πίσω οτι εχει θεμα με θήκες.

Με ενδιαφέρουν οι γνώμες σας.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε τζαμακι που να κάθεται με την spigen rugged armor (για το edge)???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Θα ήθελα να μάθω τι προστασία οθόνης έχετε βάλει που να μην τσαλακωνεται από θήκη που βάζω για πίσω κάλυψη.

Έχω δοκιμάσει την puro glass από mediamarkt και cellular line μεμβράνη από πλαίσιο μαζί με την θήκη incipio από γερμανο αλλα τσαλακώνονται..

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος θήκη τέτοιου τύπου

κινδυνεύουμε με γρατζουνιές στην οθόνη όπως διαβάζω οτι συνέβαινε με την original samsung?

(αν έχετε και καμία εναλλακτική πρόταση κάντε την, καθώς το τοπικ είναι τεράστιο και δεν βρήκα πολλές προτάσεις σε flip cases)

'Εχω την original τέτοια θήκη πάνω από οκτώ μήνες, με βεβαιότητα δεν έχει τίποτα απολύτως ( και με πολύ ψειριάρικο ψάξιμο ) και ας λέγανε ότι θέλουν. Το πρόβλημα υπήρχε στο S6 όχι στο S7 διότι την έχουν βελτιώσει στις άκρες.

Το θέμα με αυτή τη θήκη είναι πως << μαζεύει >> δακτυλιές και πως επειδή είναι πλαστικό, μπορεί σχετικά εύκολα να γραντζουνισεί εξωτερικά, η οθόνη όμως της συσκευής μένει άψογη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...