Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε το πρώτο tampered glass που κολλάει σε όλη την οθόνη και όχι μόνο στις άκρες.Βίντεο εδώ https://m.youtube.com/watch?v=Cip1rKqWp58

Λίγο ακριβό βέβαια https://www.amazon.com/Whitestone-glass-screen-protector-clear/dp/B06VVNXM4H/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1492611748&sr=8-1&keywords=whitestone+dome+glass

 

From

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας.Λεω να παρω και κανα 2 απο αυτες, που φαινονται καλες και πανεμορφες κατα τα δικα μου γουστα.... https://www.aliexpress.com/item/Galaxy-S7-Edge-Cases-For-Samsung-Galaxy-S7-Edge-Case-Gradient-Color-PC-Back-Phone-Cover/32783473455.html

 

Παρελαβα πριν λιγες μερες αυτην,

https://www.aliexpress.com/item/FLOVEME-Luxury-Aurora-Gradient-Color-Hard-PC-Case-For-Apple-iPhone-7-For-iPhone-7-Plus/32775791094.html?spm=2114.13010608.0.0.3MfC0j

 

Στο μωβ χρωμα και εχω να σου πω οτι ειναι πανεμορφη!! κουμπωνει τελεια και κανει το κινητο ακομα ομορφοτερο.

πηγαινε στα reviews του link που εδωσα και θα βρεις 3 photos απο το δικο μου.

Βεβαια ειναι slim hard case και σε περιπτωση πτωσης δεν νομιζω να κανει και πολλα πραματα...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καθώς θα προχωρήσω σύντομα στην αγορά του s7 του απλού, όχι του edge, σε μαύρο χρώμα, βρίσκομαι στην διαδικασία αναζήτησης θήκης και tempered glass.

 

Μιας και δεν θα αγοράσω το κινητό αλλά θα μου το κάνουν δώρο (Thanks love :love:), θα δώσω κάτι περισσότερο από ότι συνήθως για αγορά θήκης

Σε πρώτη φάση σκέφτομαι για την LED Cover.

Την έχει κανείς να μοιραστεί εντυπώσεις?

 

Τέλος, έχετε να προτείνετε κάποιο ποιοτικό tempered glass?

Link to comment
Share on other sites

Καθώς θα προχωρήσω σύντομα στην αγορά του s7 του απλού, όχι του edge, σε μαύρο χρώμα, βρίσκομαι στην διαδικασία αναζήτησης θήκης και tempered glass.

 

Μιας και δεν θα αγοράσω το κινητό αλλά θα μου το κάνουν δώρο (Thanks love :love:), θα δώσω κάτι περισσότερο από ότι συνήθως για αγορά θήκης

Σε πρώτη φάση σκέφτομαι για την LED Cover.

Την έχει κανείς να μοιραστεί εντυπώσεις?

 

Τέλος, έχετε να προτείνετε κάποιο ποιοτικό tempered glass?

Eγω φιλε θα σου προτεινα την Forcell Full Cover, μεμβρανη. Αρκετα καλη,ντυνει την συσκευη εμπρος πισω (τοποθέτιση με σαπουνόνερο χεριων) και με μια nilkin nature θηκη θα εισαι οκ.Προσοχη μονο σε πεσιμο της συσκευης...Η θηκη δεν παρεχει και την καλυτερη προστασια. Αλλα δεν ειναι γκουμουτσα η συσκευη με αυτη την θηκη.Τα βρισκεις Ελλαδα εαν τα google αρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρελαβα πριν λιγες μερες αυτην,

https://www.aliexpress.com/item/FLOVEME-Luxury-Aurora-Gradient-Color-Hard-PC-Case-For-Apple-iPhone-7-For-iPhone-7-Plus/32775791094.html?spm=2114.13010608.0.0.3MfC0j

 

Στο μωβ χρωμα και εχω να σου πω οτι ειναι πανεμορφη!! κουμπωνει τελεια και κανει το κινητο ακομα ομορφοτερο.

πηγαινε στα reviews του link που εδωσα και θα βρεις 3 photos απο το δικο μου.

Βεβαια ειναι slim hard case και σε περιπτωση πτωσης δεν νομιζω να κανει και πολλα πραματα...

Ωραια ειναι και αυτη φιλε μου.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eγω φιλε θα σου προτεινα την Forcell Full Cover, μεμβρανη. Αρκετα καλη,ντυνει την συσκευη εμπρος πισω (τοποθέτιση με σαπουνόνερο χεριων) και με μια nilkin nature θηκη θα εισαι οκ.Προσοχη μονο σε πεσιμο της συσκευης...Η θηκη δεν παρεχει και την καλυτερη προστασια. Αλλα δεν ειναι γκουμουτσα η συσκευη με αυτη την θηκη.Τα βρισκεις Ελλαδα εαν τα google αρεις.

 

Σε ευχαριστώ για την πρόταση αλλά θέλω οπωσδήποτε θήκη με πορτάκι γιατί το βάζω στην μπροστινή τσέπη του τζιν με κλειδιά κτλ και λόγο δουλειάς ταλαιπωρώ πολύ τα κινητά (μέσα έξω από την τσέπη, συχνές πτώσεις κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το πρώτο tampered glass που κολλάει σε όλη την οθόνη και όχι μόνο στις άκρες.Βίντεο εδώ https://m.youtube.com/watch?v=Cip1rKqWp58

Λίγο ακριβό βέβαια https://www.amazon.com/Whitestone-glass-screen-protector-clear/dp/B06VVNXM4H/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1492611748&sr=8-1&keywords=whitestone+dome+glass

 

From

Σε ευχάριστουμε πολυ, αλλά λιιιγο ακριβό? Με ~50 ευρώ το χαίρομαι χωρίς τπτ και το πουλαω 50 ευρώ λιγότερα αν έχει και 2 γρατσουνιές. Θα μου πεις σε σχέση με κάτι 20αρικα που έχουμε δώσει σε κάτι ΠΑΝΑΘΛΙΕΣ spigen ζελατινες ίσως και να αξίζει για κάποιους. Για μένα όχι. Προτιμώ να του έχω κανει μια ασφάλεια ατυχήματος, να το έχω χωρίς τίποτα και πριν λήξει η ασφάλεια να του τραβηξω μια απο χάμω και να πάω να αλλάξω οθόνη ,κύριος. Μην παρεξηγηθω, εναλλακτικές δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχάριστουμε πολυ, αλλά λιιιγο ακριβό? Με ~50 ευρώ το χαίρομαι χωρίς τπτ και το πουλαω 50 ευρώ λιγότερα αν έχει και 2 γρατσουνιές. Θα μου πεις σε σχέση με κάτι 20αρικα που έχουμε δώσει σε κάτι ΠΑΝΑΘΛΙΕΣ spigen ζελατινες ίσως και να αξίζει για κάποιους. Για μένα όχι. Προτιμώ να του έχω κανει μια ασφάλεια ατυχήματος, να το έχω χωρίς τίποτα και πριν λήξει η ασφάλεια να του τραβηξω μια απο χάμω και να πάω να αλλάξω οθόνη ,κύριος. Μην παρεξηγηθω, εναλλακτικές δίνω.

Αν σκεφτείς πόσοι από εδώ έχουν βάλει 2 και 3 ζελατίνες και για δοκιμή ένα τζαμακι νομίζω ένα 30 το έχουν δώσει (και εγώ μέσα σε αυτούς).Αυτό είναι το μόνο tampered που αξίζει μια και είναι το μόνο που η εφαρμογή του θα είναι όπως στα tampered που γνωρίζουμε από τα υπόλοιπα κινητά.Στο κόστος αυτό σου δίνει και το uv για την κόλλα.Αν λοιπόν τα μούφα tampered τα πουλάνε από 15-35 το κόστος αυτου αρχίζει και φαντάζει λογικό.

 

From

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό που λες λεγοντας οτι έχουμε δώσει μέχρι κ 20 ευρώ για τς ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ spigen με διαρκεια ζωής το πολύ 2 εβδομαδες. Απλα θεωρώ οτι έχουμε ξεφυγει στα ποσά που στοιχίζει η κάθε ζελατίνα ή το κάθε τζαμακι όταν με τοσα κ λιγότερα το ασφαλίσεις πχ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχάριστουμε πολυ, αλλά λιιιγο ακριβό? Με ~50 ευρώ το χαίρομαι χωρίς τπτ και το πουλαω 50 ευρώ λιγότερα αν έχει και 2 γρατσουνιές. Θα μου πεις σε σχέση με κάτι 20αρικα που έχουμε δώσει σε κάτι ΠΑΝΑΘΛΙΕΣ spigen ζελατινες ίσως και να αξίζει για κάποιους. Για μένα όχι. Προτιμώ να του έχω κανει μια ασφάλεια ατυχήματος, να το έχω χωρίς τίποτα και πριν λήξει η ασφάλεια να του τραβηξω μια απο χάμω και να πάω να αλλάξω οθόνη ,κύριος. Μην παρεξηγηθω, εναλλακτικές δίνω.

 

τι εχουν οι spigen ζελατινες; πριν λιγο αγορασα! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Cellphones καλλιθεας,πλατεια δαβακη εχουν μεμβρανες samsung.προχθες εβαλα!και εχει κ το extreme mobile στο αιγαλαιω!

 

ευχαριστω αλλα ειχα ηδη παει στα media και την εβαλα..νταξει καλη ειναι..εστρωσε καλα στην οθονη..αλλα ειναι ζελατινα και οχι μεμβρανη....τουλαχιστον απο γρατζουνιες ας προστατευτει...ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, ξέρετε αν υπάρχει σε κάποιο media markt στην Θεσσαλονίκη το εν λόγω μηχάνημα για ζελατίνες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, ξέρετε αν υπάρχει σε κάποιο media markt στην Θεσσαλονίκη το εν λόγω μηχάνημα για ζελατίνες;

Στο κατάστημα της Σταυρούπολης υπάρχει, αλλά ο τύπος που έχουν δεν ξέρει να τις περνάει.. Έφαγε τρεις μεμβράνες στο δικό μου και στο τέλος μου έδωσαν τα λεφτά πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα εχτες την samsung led θηκη....την έδωσα πισω.Θα σου πω τον λόγο. Εχει την οθόνη led μπροστα η οποια εκτος απο call και sms δεν εμφανίζει με κλειστο πορτάκι οποιαδήποτε ειδοποίηση. Στο χερι οταν ξαπλώνω στο καναπέ να διαβάσω δεν με βόλεψε καθόλου το οτι παει το πορτακι απο πίσω και περνει κι αλλο ογκο το κινητό.Σαν ποιότητα άριστη. Σαν προστασια γύρω γύρω στο bezel δεν έχει πλήρη κάλυψη....

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, ξέρετε αν υπάρχει σε κάποιο media markt στην Θεσσαλονίκη το εν λόγω μηχάνημα για ζελατίνες;
πανε λιμανι
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το πρώτο tampered glass που κολλάει σε όλη την οθόνη και όχι μόνο στις άκρες.Βίντεο εδώ https://m.youtube.com/watch?v=Cip1rKqWp58

Λίγο ακριβό βέβαια https://www.amazon.com/Whitestone-glass-screen-protector-clear/dp/B06VVNXM4H/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1492611748&sr=8-1&keywords=whitestone+dome+glass

 

From

Ενδιαφέρον φαίνεται θα το δοκίμαζα ΑΛΛΆ δεν βρίσκω πουθενά βίντεο για αφαίρεση, οι κόλλες που κάνουν cure με uv συνήθως αφήνουν κατάλοιπα

Αν είναι αν ραγισει να πρέπει να γεμίσω γρατζουνιες την οθονη ξύνοντας την κόλλα δεν έχει νόημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγώ πήρα αυτές που τις είχε προτείνει και ενα άλλο παιδι εδώ, http://m.ebay.com/itm/351709378231

Πήρα 5 κομμάτια με 3,5 ευρώ και ήρθαν σε ενα μήνα. Λοιπον ,οι 2 πρώτες πήγανε σκουπίδια καθώς προσπάθησα να τις περάσω στεγνές. Την τρίτη την πέρασα με σαπουνόπερο που πρότειναν τα παιδιά εδω(χεριών δλδ). Οτι καλύτερο εχώ βάλει και έχω δοκιμάσει τα παντα εκτός απο forcell και της media markt. Κάθησε άψογα ,δεν έχει αυτή την άθλια οψη/υφή πορτοκαλιου που εχει η screeknight και γενικά όλες αυτές η tpu, δεν κοβει φωτεινότητα ούτε κόβει ανάλυση. Την φοραω με μια nikliin nature και ουτε υποψία να σηκωθεί. Και δεν νομιζω οτι θα ξεκολλήσει εύκολα καθώς όταν προσπάθησα να την περάσω στεγνή παρατήρησα οτι σαν να έχει παρα πολύ ισχυρη κόλλα απο κάτω. Όσο για αντοχή σε γρατσουνιές κτλ θα ενημερωσω. Πάντως εγώ θα παραγγειλω μια 5αδα ακόμα να έρχεται. :p :p

Καλησπέρα. Πολύ χαίρομαι που σου άρεσαν γιατί εγώ την είχα προτείνει. Και επειδή και εμένα μόλις μου ήρθε η δεύτερη παρτίδα που είχα παραγγείλει θέλω να σε ρωτήσω πως την έβαλες με σαπούνονερο για να την αλλάξω αν είναι και να την βάλω με αυτόν τον τρόπο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εχουν οι spigen ζελατινες; πριν λιγο αγορασα! :cry:

 

Εγώ δύο που είχα πάρει και τις συνδύασα με θήκη spigen rager armor, ξεκόλλησαν και οι δύο μετά από μία βδομάδα η μία και δύο η δεύτερη. Τώρα έχω βάλει καμιά βδομάδα και στα δύο την iq sh.., μέχρι στιγμής όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πολύ χαίρομαι που σου άρεσαν γιατί εγώ την είχα προτείνει. Και επειδή και εμένα μόλις μου ήρθε η δεύτερη παρτίδα που είχα παραγγείλει θέλω να σε ρωτήσω πως την έβαλες με σαπούνονερο για να την αλλάξω αν είναι και να την βάλω με αυτόν τον τρόπο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα γράψει ενα σεντόνι και για κάποιο λογο δεν ανεβηκε. Εκανα την κλασσική τοποθέτηση που κάνουμε σε ζελατινες υγρής τοποθέτησης.

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον το dome glass αλλα δεν βλέπω να στέλνει Ελλάδα απο Amazon

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον φαίνεται θα το δοκίμαζα ΑΛΛΆ δεν βρίσκω πουθενά βίντεο για αφαίρεση, οι κόλλες που κάνουν cure με uv συνήθως αφήνουν κατάλοιπα

Αν είναι αν ραγισει να πρέπει να γεμίσω γρατζουνιες την οθονη ξύνοντας την κόλλα δεν έχει νόημα

https://youtu.be/2YhsTKFZsRM εδώ στο drop test δείχνει να ξεκόλλα χωρίς πρόβλημα.

 

From

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα την spigen χτες και εχει φοβερη αισθηση κύλισης. Εχει κολλησει παρα πολυ καλα.Τωρα θα δουμε. Επισης παιδια πουλαω Την spigen neo hybrid clear.1 φορα την φόρεσα.Κρατησα την μαυρη τελικα...αν θελει κάποιος μου το λεει

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει ενα σεντόνι και για κάποιο λογο δεν ανεβηκε. Εκανα την κλασσική τοποθέτηση που κάνουμε σε ζελατινες υγρής τοποθέτησης.

Μπορείς να μου υποδείξεις ένα Link με κάποιο βίντεο με την διαδικασία?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...