Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Ποια είναι η γνώμη σας για τα skins, covers κτλ? Εχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια είναι η γνώμη σας για τα skins, covers κτλ? Εχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

Ο alextrela ειχε ασχοληθει με αυτα κι ειχε βαλει στο δικο του.Αν ψαξεις προηγουμενα ποστς με μια αναζητηση κατι θα βρεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια είναι η γνώμη σας για τα skins, covers κτλ? Εχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

 

Έχω βάλει εγώ της Dbrand πίσω το μαύρο carbon. Εύκολα μπήκε και προσφέρει και λίγο καλύτερο grip από ότι γυμνό. Μάλιστα όταν το είχα στείλει για αλλαγή οθόνης το αφαίρεσαν και το κόλλησαν σε ένα διάφανο σακουλάκι. Το πήρα μετά από 2 βδομάδες και πήγα να το ξαναβάλω πιο πολύ δοκιμαστικά και κόλλησε πάλι όπως την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

από πού?λινκ...

 

απο αγγλια την ιστοσελιδα τους κανονικα http://www.screenknight.com/galaxy-s7-invisible-shield/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις πηρα την nillkin παρα πολυ καλη ******* και λεπτη αλλαξα την clear case την samsung που ηταν πιο τουμπανο αλλα και πιο σκληρη σε γωνιες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ευτυχής κάτοχος και εγώ. Γενικά είχα διαβάσει αρκετά ότι δεν κάθονται καλά τα γυαλάκια και οι μεμβράνες λόγω κυρτότητας και αποφάσισα μέχρι να βρω μία λύση (ίσως αυτές οι σταγόνες νανοτεχνολογίας που βάζουν;;; ) να κυκλοφορώ με πουγκί όταν είναι να το βάζω στην τσέπη. Του αγόρασα και αυτή τη θήκη που μου άρεσε πολύ γιατί έχει μεταλλική όψη περιμετρικά και θυμίζει το χρώμα της συσκευής χωρίς θήκη και είναι και φθηνή γιατί αλλάζω γενικά εύκολα καθώς τις βαριέμαι. Πίσω είναι διάφανη, είναι λεπτή και προστατεύει και την κάμερα. Δεν μου αρέσουν οι θήκες καθόλου αλλά είμαι άμπαλος γενικά και σίγουρα θα μου φύγει από το χέρι. Ειδικά εγώ που προέρχομαι από το Mate 8 και έχω συνηθίσει σε μεγαλύτερες συσκευές. Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο αγγλια την ιστοσελιδα τους κανονικα http://www.screenknight.com/galaxy-s7-invisible-shield/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις πηρα την nillkin παρα πολυ καλη ******* και λεπτη αλλαξα την clear case την samsung που ηταν πιο τουμπανο αλλα και πιο σκληρη σε γωνιες!!

 

με nillkin nature έχουμε θέμα ή κάθεται κομπλέ?Μεταφορικά κ πόσο καιρό έκανε να έρθει?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει βάλει κάποιος με nillkin nature την γνήσια ζελατίνα της samsung να με ενημερώσει αν κάθετε καλά και δεν την πετάει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει βάλει κάποιος με nillkin nature την γνήσια ζελατίνα της samsung να με ενημερώσει αν κάθετε καλά και δεν την πετάει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν είχα στο μικρό s7 τη γνήσια ζελατίνα ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Στο edge, αν και ξέρω πολύ καλά να τοποθετώ ζελατίνες, καμία γωνία από τις 4 δε μου κόλλησε σωστά εξ αρχής. Το ίδιο ακριβώς και στο edge φίλου.

Έστω κι έτσι, δοκιμάζοντας με τη nillkin, προσπάθησα αρκετά για να μη μου σηκώσει τα πλαϊνά μέρη, και εν τέλη κάθισε χωρίς να τη πετάξει.

Αν λοιπόν με κάποιο τρόπο κατάφερες να βάλεις άψογα τη συγκεκριμένη ζελατίνα, θα σου ελεγα ναι, κάθεται, αλλά θέλει λίγο υπομονή στην αρχή γιατί κάθεται οριακά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε ευχαριστώ,από άποψη υφής και καθαρότητας χρωμάτων τι λέει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε ευχαριστώ,από άποψη υφής και καθαρότητας χρωμάτων τι λέει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πολή καλή, πραγματικά, όπως και στο s7. Αν καταφέρεις να τη τοποθετήσεις καλά ενημέρωσε γιατί δε θέλω να δυσφημίσω το προϊόν έχοντας μόνο τα δικά μου δείγματα. Μπορεί να έκανα κάτι λάθος.

Πάντως αν με ρωτούσε κάποιος προσωπικά κάποιος, θα έλεγα χωρίς 2η σκέψη να πάει σε υγρής τοποθέτησης ζελατίνα, screen night όπως λένε κάποιοι ή iq shield case friendly όπως έχω καταλήξει εγώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και τις 2 που είχε το πακέτο με την γνήσια της Samsung τις κόλλησα άψογα και τις πέταξε και τις 2 μετά από κάποιες μέρες η Nillkin Nature. Τώρα θα περάσω την Screen knight που ήρθε. Υπάρχει έστω και μια δοκιμασμένη όμως θήκη που να μη την πετάει?

 

Υ.Γ. Από την Otterbox defender είμαι πολύ ευχαριστημένος για τον λόγο για τον οποίο την πήρα φυσικά. Έφαγε μια καλή τούμπα προχθές από ύψος 3 μέτρων και δεν έπαθε τίποτα απολύτως. Η ζελατίνα που έχει είναι της πλάκας βέβαια από άποψη ποιότητας και αίσθησης στο χέρι αλλά την δουλειά της την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες που βγήκα στη γύρα για μεμβράνη, μου πρότειναν μια περίεργη αθραυστη νανοτεχνολογιας ,9H με 100 περγαμινες και χαρακτηριστικά στα 20€.. Η κοπέλα στο υπόγειο μαγαζί της Γλυφάδας, μου έκανε επίδειξη ότι δεν σπάει όπως τα απλά tempered αλλά έχει όλα τα φόντα..Μάρκα δε μπορούσα να διακρίνω στη συσκευασία..Με παζάρι μου το έριξε στα 17..Καλύπτει όλη την οθόνη..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(ίσως αυτές οι σταγόνες νανοτεχνολογίας που βάζουν;;; )

 

Δεν κάνουν τίποτα αυτά.... (δοκιμασμένα)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν τίποτα αυτά.... (δοκιμασμένα)

Ευχαριστώ Γιάννη. Οπότε μένω με το πουγκί και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη. Οπότε μένω με το πουγκί και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Το είχα βάλει για ένα φεγγάρι, έπιανε σκόνες στο αυτοκόλλητο στις edge άκρες και σε ένα σημείο κάτω αριστερά δεν έπιανε καλά η αφή. Με λίγα λόγια, καλουτσικο, αλλά ακριβό για τα λεφτά που θέλει. Το έβγαλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα στο μικρό s7 τη γνήσια ζελατίνα ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Στο edge, αν και ξέρω πολύ καλά να τοποθετώ ζελατίνες, καμία γωνία από τις 4 δε μου κόλλησε σωστά εξ αρχής. Το ίδιο ακριβώς και στο edge φίλου.

Έστω κι έτσι, δοκιμάζοντας με τη nillkin, προσπάθησα αρκετά για να μη μου σηκώσει τα πλαϊνά μέρη, και εν τέλη κάθισε χωρίς να τη πετάξει.

Αν λοιπόν με κάποιο τρόπο κατάφερες να βάλεις άψογα τη συγκεκριμένη ζελατίνα, θα σου ελεγα ναι, κάθεται, αλλά θέλει λίγο υπομονή στην αρχή γιατί κάθεται οριακά.

 

Την εχω εγω,με τον καιρο θα στην σηκωσει στην ακρη λιγο!επειδη την βγαζω που και που για να την καθαριζω μου την εχει σηκωσει λιγο!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

http://www.gadgetshieldz.com/samsung-galaxy-s7-screen-protectors-covers-cases.html

Αυτή την έχει βάλει κάποιοςμε nillkin nature σε s7 απλό ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μπορούμε να φορτίσουμε με ασύρματο φορτιστή το S7 edge ενώ φοράει θήκη; Υπερθερμένεται πολύ το τηλέφωνο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μπορούμε να φορτίσουμε με ασύρματο φορτιστή το S7 edge ενώ φοράει θήκη; Υπερθερμένεται πολύ το τηλέφωνο;

Με θήκη σιλικόνης δεν έχω θέμα. Μλυ φαίνεται πιο πολύ ρόλο παίζει το pad. Ένα Samsung που έχω από το note 3 είναι άψογο. Το ασύρματο pad (samsung) με τη βάση, μου δίνει την εντύπωση ότι το ζεσταίνει πιο πολύ, χωρίς να χρησιμοποιώ την γρήγορη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη σιλικόνης δεν έχω θέμα. Μλυ φαίνεται πιο πολύ ρόλο παίζει το pad. Ένα Samsung που έχω από το note 3 είναι άψογο. Το ασύρματο pad (samsung) με τη βάση, μου δίνει την εντύπωση ότι το ζεσταίνει πιο πολύ, χωρίς να χρησιμοποιώ την γρήγορη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και εγώ με σιλικόνης είμαι. Έλεγα για το αυθεντικό της Samsung που αναφέρεις και εσύ αν και βρίσκεις ΟΕΜ σε πολύ καλύτερη τιμή αλλά φοβάμαι μην του κάνει καμιά ζημιά. Πάντα φορτίζω με αργή φόρτιση και με "μικρότερο" φορτιστή για πιο ομαλή φόρτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ με σιλικόνης είμαι. Έλεγα για το αυθεντικό της Samsung που αναφέρεις και εσύ αν και βρίσκεις ΟΕΜ σε πολύ καλύτερη τιμή αλλά φοβάμαι μην του κάνει καμιά ζημιά. Πάντα φορτίζω με αργή φόρτιση και με "μικρότερο" φορτιστή για πιο ομαλή φόρτιση.

 

Με αυτόν τον φορτιστή κανένα πρόβλημα και με ογκώδες θήκες.

Πχ Rugged Armor και neo hybrid spigen.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μπορούμε να φορτίσουμε με ασύρματο φορτιστή το S7 edge ενώ φοράει θήκη; Υπερθερμένεται πολύ το τηλέφωνο;

 

Εγώ φοράω Spigen Neo Hybrid Crystal και φορτίζει κανονικά με έναν ΝΟΚΙΑ που έχω από το 930.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...