Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
κανενας τιποτα ? Τοσο παρατημενο ειναι το G930F? :P

 

Δεν είναι παρατημένο, απλά θα χρειαστεί να διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω στο παρόν θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανενας τιποτα ? Τοσο παρατημενο ειναι το G930F? :P

διαβασε λιγο πιο πισω και θα δεις ποσοι εχουν κανει την ιδια ερωτηση με εσενα.;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλε κάνεις το screen protector της Samsung για το edge να μας πει εντυπώσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά έβαλε κάνεις το screen protector της Samsung για το edge να μας πει εντυπώσεις?

 

Ομοίως με τον από πάνω, στις πιο πίσω σελίδες υπάρχουν εντυπώσεις και με φωτογραφίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλε κάνεις το screen protector της Samsung για το edge να μας πει εντυπώσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έβαλα εγώ. Η μόνη που έκατσε σωστά από όσες δοκίμασα και δεν ξεκολλουσε στις άκρες με την θήκη που είχα. Όταν άλλαξα θήκη έκοψα πολύ λίγο τις γωνίες για να μην έχω θέμα με την θήκη και ξεκολλαει την ζελατίνα. Πολύ καλές εντυπώσεις. Είχα δώσει καμιά 20+€ για ζελατίνες αλλά τζίφος. Το ίδιο και με θήκες. Πήρα μια θήκη με 8€ που καλύπτει και την κάμερα και με 12€ την ζελατίνα και δεν ασχολούμαι άλλο με προστασία

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πεταμενα χρηματα η Samsung προστασια.

Καλη χρυση αγια αλλα δεν μπορεις να βαλεις αλλη θηκη.Μονο με την led μπορουσε να ειναι στην θεση της. Οτι αλλο βαζεις που να καλυπτει λιγο η θηκη παραπανω,την πετουσεΑν την ειχαν ελαφρως πιο κοντη ( στο πανω-κατω) θα ηταν ιδανικη.Αλλαααα......no.

Την εκοψα λιγο στο πανω κατω αλλα ρεν τα καταφερα να την κολλησω καλα αποχτα νευρα μου.Την πεταξα και εβαλα την spigen και επιτελους μπορω να βαλω αλλη θηκη.

Υ.Γ το προβλημα ηταν στο πανω κατω και οχι στο κυρτο σημειο.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα πεταμενα χρηματα η Samsung προστασια.

Καλη χρυση αγια αλλα δεν μπορεις να βαλεις αλλη θηκη.Μονο με την led μπορουσε να ειναι στην θεση της. Οτι αλλο βαζεις που να καλυπτει λιγο η θηκη παραπανω,την πετουσεΑν την ειχαν ελαφρως πιο κοντη ( στο πανω-κατω) θα ηταν ιδανικη.Αλλαααα......no.

Την εκοψα λιγο στο πανω κατω αλλα ρεν τα καταφερα να την κολλησω καλα αποχτα νευρα μου.Την πεταξα και εβαλα την spigen και επιτελους μπορω να βαλω αλλη θηκη.

Υ.Γ το προβλημα ηταν στο πανω κατω και οχι στο κυρτο σημειο.

Την χρησιμοποίησες και με την clear cover της Samsung;;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω αυτη.Εχω την Led της Samsung που μονο με αυτην δεν εχει προβλημα.Εχω και 2 της spigen της οποιες θελω να χρησιμοποιω αλλα δεν γινεται με την προστασια της Samsung.Αυτο ειναι το προβλημα μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το screen protector της Samsung (είχε 2 τεμάχια μέσα η συσκευασία). Εφαρμογή καλή, δεν ξεκόλλησε απ'τα πλάγια, υφή αρκετά καλά δεν έχω παράπονο. Το μόνο θέμα όταν πήγα να βάλω την Spigen Neo Hybrid που είχα τη σήκωνε τέρμα στις πάνω και κάτω πλευρές (όχι τις πλαϊνές) και την έβγαλα στο καπάκι τη θήκη. Έβαλα προσωρινά μια της πλάκας που είχα πάρει από ebay που παρέχει ελάχιστη προστασία και είναι οκ, απλά για να φοράει κάτι το κινητό. Περιμένω όταν λήξουν οι απεργίες την TPU της Nillking και ελπίζω να μη σηκώνεται με εκείνη.
Link to comment
Share on other sites

επιδη το δοκιμασα θα σου πω οτι ναι μεν δεν χανει σε αισθηση οθονης αλλα απο την πρωτη μερα κιολας στης ακρες γεμισε σκονες κτλ και αρχισε να σηκωνεται στην δευτερη μερα ειχε ηδη σκονη κατω απο το tempered

Αυτη την στιγμη φοραω Gpel temped μαζι με την supcase της unicorn bettle ειναι ο καλυτερος συνδιασμος για προστασια τουλαχιστον οσο ειμαι στην δουλεια

 

Ωραιο φαινεται κι αυτο που εβαλες απο που το αγορασες?Εγω να σου πω την αληθεια δεν εχω κανενα παραπανω απο την otterbox πιστευω ειναι τη χρυση κανει ο καθενας και ποσο προσεχει το κινητο του εγω ειμαι ψιρας και η θηκη που του εχω ειναι αυτη γιατι δε θελω το κινητο να ειναι χοντρο.

 

http://www.ebay.com/itm/152099448108?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451301846410&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/361513341251?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=630900592469&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται κι αυτο που εβαλες απο που το αγορασες?Εγω να σου πω την αληθεια δεν εχω κανενα παραπανω απο την otterbox πιστευω ειναι τη χρυση κανει ο καθενας και ποσο προσεχει το κινητο του εγω ειμαι ψιρας και η θηκη που του εχω ειναι αυτη γιατι δε θελω το κινητο να ειναι χοντρο.

 

http://www.ebay.com/itm/152099448108?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451301846410&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/361513341251?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=630900592469&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Αν εννοεις για το tempered της gpel το κερδισα σε διαγωνισμο

 

επειδη παιζει μονο αμερικη βγαινει ακριβο αν καποιος θελει να το αγορασει (~30 δολαρια το τζαμπακι , και γυρω στα 15 δολαρια τα μεταφορικα τους)

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα 2 θηκες S7 Tough Armor+ Τempered glass στα 15 ευρω.. Παρεχουν προστασια στο κινητο η ειναι παρα πολυ σκληρες και θα εχω προβλημα στο βαλε βγαλε? Τις εχει δοκιμασει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γι'αυτο το tempered glass ,τι λετε?Τοχει παρει κανεις απο δω?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/3D-White-Full-Curved-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-S7-Edge-/162277668521?hash=item25c880b6a9:g:TAAAAOSw5cNYJlpF

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γι'αυτο το tempered glass ,τι λετε?Τοχει παρει κανεις απο δω?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/3D-White-Full-Curved-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-S7-Edge-/162277668521?hash=item25c880b6a9:g:TAAAAOSw5cNYJlpF

 

Δεν εχω δει καποιο review και στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν θα εδινα 40 λιρες για κατι που δεν βρισκω αναφορα , στα ιδια λεφτα πανω κατω βγαινει και η gpel απο αμερικη (υπαρχει σε μαυρο , ασημενιο , και χρυσο)

Link to comment
Share on other sites

Το gpel με θηκες πως τα πάει?

Rugged armor, την nillkin nature?

 

Με την nilkin nature δεν ειχα θεμα

την rugged armor δεν την εχω

Η neo hydrib που εχω την σηκωνει

 

Γενικοτερα μονο temped glass σαν το otterbox alphaglass δεν θα εχεις θεμα με θηκες ΑΛΛΑ επειδη δεν εχει κολλα στις edge μεριες πολυ ευκολα περνουν σκουπιδακια μετα απο μερικες μερες κατω απο το temped

Link to comment
Share on other sites

Με την nilkin nature δεν ειχα θεμα

την rugged armor δεν την εχω

Η neo hydrib που εχω την σηκωνει

 

Γενικοτερα μονο temped glass σαν το otterbox alphaglass δεν θα εχεις θεμα με θηκες ΑΛΛΑ επειδη δεν εχει κολλα στις edge μεριες πολυ ευκολα περνουν σκουπιδακια μετα απο μερικες μερες κατω απο το temped

Λογικά και με την rugged armor θα το σηκώνει είναι σφικτη θήκη.

Το λεω γιατι αλλαζω συνεχώς θήκες εγω, εχω 4-5 και τις αλλαζω καθε 2-3 μέρες.

Δεν είναι για μας δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι σφτιχτες θηκες ολες θα εχουν θεμα γενικοτερα αλλα τα full cover tempered glass θα το εχουν , (εδω αυτες οι θηκες σηκωνουν της ζελατινες που ειναι αρκετα πιο λεπτες το tempered δεν θα σηκωσουν)

αν θελεις tempered κοιτας την λυση του otterbox αρκει να μπορεις να συμβιμαστεις με την ιδεα οτι ειναι θεμα χρονου να σηκωθει η οτι θα περασουν σκουπιδακια σε καποιο σημειο απο κατω (στην 2η μερα ηδη ειχα σκουπιδακι κατω απο το τζαμακι )

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα και εγω με την σειρα απο τα public ενα screen protector glass protector, απο το τιποτα που δεν ειχα . Δεν καλυπτει βεβαια ολη την οθονη σε καμια των περιπτωσεων αλλα θελω να πιστευω και οπως το ειδα οτι προφυλασσει απο γρατζουνιες κλπ. Επισης πηρα μια θηκη Sbs Slim , προσφερει πιο ανεση στο χερι σε σχεση με την ''γλυστερη'' πλατη του s7 αλλα ανοιγει πολυ ευκολα στο πλαι.:X
Link to comment
Share on other sites

Ναι οι σφτιχτες θηκες ολες θα εχουν θεμα γενικοτερα αλλα τα full cover tempered glass θα το εχουν , (εδω αυτες οι θηκες σηκωνουν της ζελατινες που ειναι αρκετα πιο λεπτες το tempered δεν θα σηκωσουν)

αν θελεις tempered κοιτας την λυση του otterbox αρκει να μπορεις να συμβιμαστεις με την ιδεα οτι ειναι θεμα χρονου να σηκωθει η οτι θα περασουν σκουπιδακια σε καποιο σημειο απο κατω (στην 2η μερα ηδη ειχα σκουπιδακι κατω απο το τζαμακι )

Φιλε εχω θεμα με αυτα, αν δεν είναι 100% καθαρο προτιμαω να μην βαλω τίποτα. Στο σ6 περυσι ειχα πεταξει καμια 6 7 μεμβρανες μέχρι να πετύχω το απολυτο.

Ασε δεν υπάρχει λόγος να πεταξω ενα 30ευρω. Θενκς για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη δουλειά, μου έφυγε το edge όπως το έβγαζα από την τσέπη μου και έπεσε κάτω με την οθόνη!!! Ακούγεται το μπαμ και γυρνάνε όλοι έντρομοι να δουν αν έσπασε..

 

Ήρεμος εγώ το σήκωσα και τους εξήγησα ότι έχω καλή θήκη.

 

Δεν έπαθε το παραμικρό.

 

Spigen Rugged Armor

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη δουλειά, μου έφυγε το edge όπως το έβγαζα από την τσέπη μου και έπεσε κάτω με την οθόνη!!! Ακούγεται το μπαμ και γυρνάνε όλοι έντρομοι να δουν αν έσπασε..

 

Ήρεμος εγώ το σήκωσα και τους εξήγησα ότι έχω καλή θήκη.

 

Δεν έπαθε το παραμικρό.

 

Spigen Rugged Armor

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο που το ακουω μου σηκωνεται η τριχα.

Παλι καλα που ετυχε με την rugged armor.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας... ΝΑ μου πηγε μέχρι να σιγουρευτώ ότι είναι οκ!! Χαχαχαχα :p :p :p :p :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας... ΝΑ μου πηγε μέχρι να σιγουρευτώ ότι είναι οκ!! Χαχαχαχα :p :p :p :p :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως έτσι είναι φιλε, δυστυχώς οι οθόνες είναι πανακριβες.

Εμένα μια φορά πηγε να μου γλιστρησει και προς στιγμήν ασπρισα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη δουλειά, μου έφυγε το edge όπως το έβγαζα από την τσέπη μου και έπεσε κάτω με την οθόνη!!! Ακούγεται το μπαμ και γυρνάνε όλοι έντρομοι να δουν αν έσπασε..

 

Ήρεμος εγώ το σήκωσα και τους εξήγησα ότι έχω καλή θήκη.

 

Δεν έπαθε το παραμικρό.

 

Spigen Rugged Armor

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την συγκεκριμενη θηκη, υπαρχει καποιο tempered glass που να συνεργαζεται και να μην το πετα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...