Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες post 2713

Το είχα δει, απλά έχει διάφορες x-one και ήθελα να ρωτήσω για τη συγκεκριμένη που αναφέρω.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανείς άποψη γι' αυτή τη ζελατίνα για το edge?

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-s7-edge-sm-g935-anti-scratch-x-one-ultra-crystal-clear-5h

Το μαγαζί είναι αξιόπιστο και έλεγα να πήγαινα από εκεί να μου την βάλουν και αν δεν κάνει να την βγάλω επί τόπου.

Ευχαριστώ

Από εκεί την είχα πάρει και εγώ και μου ζήτησαν 5 ευρώ για να την τοποθετησουν,την πήρα και έφυγα τελικά δεν μπόρεσα να την βάλω και την πεταξα (κι αν έχω βάλει ζελατινες...)

:alien:
Link to comment
Share on other sites

εχω στο μυαλο μου μια θηκη αλλα δεν μπορω να την βρω καπου, ξερει καποιος αν υπαρχει κατι τετοιο?

τυπου flip book, αλλα στην ακρη να εχει κυρτο τζαμι για να βλεπω το night clock με κλειστη θηκη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ο συνδυασμός θήκης και screen protector που χρησιμοποιώ είναι ο εξής:

 

1) Ultimate Shield http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-white-tempered-glass-screen-protector/ και

2) I-Jelly by Goospery http://gr.mobilefun.com/58460-mercury-goospery-ijelly-samsung-galaxy-s7-gel-case-metallic-blue.htm

 

20160909_173332.jpg"]20160909_173332.jpg[/url]

 

+Δεν υπάρχει καμία διαφορά στη χρωματική απόδοση.

+ Αρκετά καλή προστασία

+ H θήκη δεν "σπρώχνει" το screen protector ώστε να ξεκολάει

 

- Η θήκη γλιστράει ελαφρώς, αλλά όχι σε σημείο που να είσαι αβέβαιος για το grip

- To full screen protector αν και πιάνει όλη την πρόσοψη καμία φορά δεν ακούει καλά στο touch κάτω αριστερά και δεξιά (ίσως δεν το έβαλα σωστά). Με πίεση επανέρχεται το σωστό touch response.

 

Κατά τα άλλα αρκετά ευχαριστημένος, σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες.

 

Μια spigen tough (ή rugged) armor θα είναι το επόμενο case..

Edited by smyrosnik
Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ο συνδυασμός θήκης και screen protector που χρησιμοποιώ είναι ο εξής:

 

1) Ultimate Shield http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-white-tempered-glass-screen-protector/ και

2) I-Jelly by Goospery http://gr.mobilefun.com/58460-mercury-goospery-ijelly-samsung-galaxy-s7-gel-case-metallic-blue.htm

 

+Δεν υπάρχει καμία διαφορετική στη χρωματική απόδοση.

+ Αρκετά καλή προστασία

+ H θήκη δεν "σπρώχνει" το screen protector ώστε να ξεκολάει

 

- Η θήκη γλιστράει ελαφρώς, αλλά όχι σε σημείο που να είσαι αβέβαιος για το grip

- To full screen protector αν και πιάνει όλη την πρόσοψη καμία φορά δεν ακούει καλά στο touch κάτω αριστερά και δεξιά (ίσως δεν το έβαλα σωστά). Με πίεση επανέρχεται το σωστό touch response.

 

Κατά τα άλλα αρκετά ευχαριστημένος, σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες.

 

Μια spigen tough (ή rugged) armor θα είναι το επόμενο case..

τα πλαϊνά της θήκης κουνιουντε οπως στην nillkin. Η κραταει σφιχτά?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι αρκετά σφικτά. Επειδή το χρησιμοποιώ και στη δουλειά και το βάζω και το βγάζω αρκετά συχνά από την τσέπη δεν έχω καταλάβει να ανοίγουν καθόλου. Βέβαια η χρήση θα δείξει αν αντέξει έτσι.
Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/7618f844ae4c7960eaa26198e7e3149f.jpg

 

Το έχει δοκίμασει κανείς; Μου είπε αυτός που το έχει ότι είναι απροβληματιστο.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/7618f844ae4c7960eaa26198e7e3149f.jpg

 

Το έχει δοκίμασει κανείς; Μου είπε αυτός που το έχει ότι είναι απροβληματιστο.

Ποίος το έχει;

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άποψη γι' αυτή τη ζελατίνα για το edge?

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-s7-edge-sm-g935-anti-scratch-x-one-ultra-crystal-clear-5h

Το μαγαζί είναι αξιόπιστο και έλεγα να πήγαινα από εκεί να μου την βάλουν και αν δεν κάνει να την βγάλω επί τόπου.

Ευχαριστώ

 

Την έχω περάση την ζελατίνα αυτή στο S7 edge μου.Είναι αρκετά δύσκολη στην τοποθετηση,στην αφή δινει μια πολυ μικρη αισθηση ότι κολλάει στο χέρι και στις γωνιες δεν κολλάει άψογα με αποτελεσμα να σηκώνεται περισσοτρρο με θηκη.Απο χρώματα δεν ειχα καταλαβει κατι ως προς την αλλιωση αλλα δεν δινω και ιδιαιτερη σημασια αφου πρωτα απο ολα με ενδιαφερει η προστασία της οθονης. ΔΕΝ θα την συνηστούσα και εγω την συγκεκριμενη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία

Πιστεύετε πως μια θήκη μπορεί να επηρεάσει τη ποιότητα του σήματος? Εφόσον καλύπτει τις γραμμές πάνω κάτω

Ναι επηρεάζει, ελάχιστα αλλά επηρεάζει.

Εδώ δύο διαφορετικές θήκες από την spigen. Την λεπτή διάφανη και την σκούρα με το carbon.

Έχω ένα συγκεκριμένο σημείο στο γραφείο που όταν τοποθετώ το κινητό το σήμα από το wifi είναι στο ελάχιστο και όταν λέμε ελάχιστο εννοώ ότι αν το μετακινήσω για 5 εκατοστά τότε δεν πιάνει WiFi. Οταν λοιπόν το έχω γυμνό μπορεί και παίζει το ραδιόφωνο, αν τοποθετήσω την διάφανη θήκη κάνει συνέχεια σύνδεση-αποσύνδεση και προσπαθεί να συνδεθεί με τον ραδιοφωνικό σταθμό χωρίς να το καταφέρνει και αν τοποθετήσω αυτή με το carbon (αν και είναι η πιο χοντρή ως θήκη) το wifi συνδέεται και παίζει κανονικά ο ραδιοφωνικός σταθμός.

Επομένως για κάποιο λόγο η θήκη από σιλικόνη αν και λεπτή εμποδίζει (ελάχιστα αλλά το κάνει) το σήμα στο wifi.

Αυτά από προσωπική εμπειρία.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάση την ζελατίνα αυτή στο S7 edge μου.Είναι αρκετά δύσκολη στην τοποθετηση,στην αφή δινει μια πολυ μικρη αισθηση ότι κολλάει στο χέρι και στις γωνιες δεν κολλάει άψογα με αποτελεσμα να σηκώνεται περισσοτρρο με θηκη.Απο χρώματα δεν ειχα καταλαβει κατι ως προς την αλλιωση αλλα δεν δινω και ιδιαιτερη σημασια αφου πρωτα απο ολα με ενδιαφερει η προστασία της οθονης. ΔΕΝ θα την συνηστούσα και εγω την συγκεκριμενη.

Τελικά και ύστερα από όλες τις αρνητικές απαντήσεις που μου δώσατε δεν πήρα την ζελατίνα της x-one:)

25 ευρώ για τις 2 ζελατίνες της spigen δεν δίνω, ούτε φυσικά 25 ευρώ για tempered που θα ξεκολήσει μετά από 2-3 μέρες!

Πήγα και αγόρασα όμως αυτό, 10 ευρώ οι 2.

https://www.regroup.gr/default/388/city/10/deals/3938/regroup-goods/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=moS110816_goods

Πέρασα σήμερα την μια νανοτεχνολογία και θα το αφήσω έτσι και ο Θεός βοηθός, δεν θα πεθάνω κιόλας!!! Τα κινητά μου τα προσέχω.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται review από τον Νίκο (kountoura) τις επόμενες μέρες για ένα εξερετικο τζάμι προστασίας που αγοράσαμε από Ελληνικό κατάστημα που είναι στο skroutz,αν περάσει όλα τα test θα ανεβασουμε λινκ για την αγορά του,είμαι σε συνεννόηση και για εκπτωτικο κουπόνι για το myphone μακάρι να συνεχίσει να από κρίνεται όπως και τώρα που γράφω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέα ειδικά κι εμείς οι νέοι κάτοχοι...μπας και βρεθεί τελικά κάτι αξιόλογο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανενας φτηνο και adaptive fast charge capable car charger απο ebay amazon ή κινα γενικα??

Οτι βρισκω ειναι με qualcomm τεχνολογια... Εμας με exynos δεν διευκρινιζει κανενας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανενας φτηνο και adaptive fast charge capable car charger απο ebay amazon ή κινα γενικα??

Οτι βρισκω ειναι με qualcomm τεχνολογια... Εμας με exynos δεν διευκρινιζει κανενας...

Φιλε μου καλο είναι να αποφευγουμε φτηνα και αμφιβολου ποιότητας αξεσουάρ φορτισης.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται review από τον Νίκο (kountoura) τις επόμενες μέρες για ένα εξερετικο τζάμι προστασίας που αγοράσαμε από Ελληνικό κατάστημα που είναι στο skroutz,αν περάσει όλα τα test θα ανεβασουμε λινκ για την αγορά του,είμαι σε συνεννόηση και για εκπτωτικο κουπόνι για το myphone μακάρι να συνεχίσει να από κρίνεται όπως και τώρα που γράφω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το edge ?

Φουλ διαφανο η εχρωμο ? κολλαει περιμετρικα η σε ολη την οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

Για το edge ?

Φουλ διαφανο η εχρωμο ? κολλαει περιμετρικα η σε ολη την οθονη ?

Έγχρωμο είναι και κολλάει περιμετρικά όπως όλα,είναι clear δεν χαλάει τα χρώματα περισσότερα τις επόμενες μέρες αν περάσει τα τεστ μας;και είναι για το edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα μηνα εχω το tempered της sentio κ δεν εχω απολυτως κανενα παραπονο!στην αρχη σηκωνοτανε ελαχιστα αλλα τωρα απολυτως τιποτα!δεν υπαρχει αλοιωση των χρωματων κ κανενα προβλημα με την αφη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο tempered glass ? Πήγα εδώ στη Ρόδο σε ένα κατάστημα και μου είπαν ότι το μοναδικό tempered glass που έχουν είναι λίγο πιο μικρό απ'την βασική οθόνη του κινητού γιατί λέει είναι κάπως καμπυλωτό το κινητό στις άκρες του και δεν εφάρμοζαν καλά τα άλλα (το S7 το απλό λέω όχι το Edge), ισχύει κάτι τέτοιο ? Αν όχι, προτείνετε μου κάποιο κατά προτίμηση από Ελλάδα για να έρθει γρήγορα. Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλο είναι να αποφευγουμε φτηνα και αμφιβολου ποιότητας αξεσουάρ φορτισης.

Εσυ ποιό χρησιμοποιεις??

Νταξ οχι και τα τελειως φτηνιαρικα κινεζικα, αλλα οχι και original Sammy υπαρχουν και ενδιαμεσες κατηγορίες. Αυτες εννοω

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ποιό χρησιμοποιεις??

Νταξ οχι και τα τελειως φτηνιαρικα κινεζικα, αλλα οχι και original Sammy υπαρχουν και ενδιαμεσες κατηγορίες. Αυτες εννοω

Δεν χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο καποιο αλλα οταν παίρνω αξεσουάρ φορτισης παντα προσεχω να είναι απο γνωστές μαρκες και με πολυ καλα Review.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια κάρτα microsd 128gb? Ευχαριστώ πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Samsung evo + την έχω σε 64 και δουλεύει τέλεια

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...