Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσφατα αγορασα απο ενα μελος εναν wireless charger (ep-ng930) και ηρθε μονο η βαση.ετσι ειναι κανονικα?? η περιεχει και καλωδιο??

 

εγω και τα δυο wireless που ειχα παραγγειλει ειχαν καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει η φτηνη εκδοση που περιλαμβανει μονο τη Βαση...και η ακριβη με τον φορτιστη μαζι...

Εγω εχω εδω και καιρο την Βαση σκετη ...απο e-shop

 

Sent from my tab s2

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η φτηνη εκδοση που περιλαμβανει μονο τη Βαση...και η ακριβη με τον φορτιστη μαζι...

Εγω εχω εδω και καιρο την Βαση σκετη ...απο e-shop

 

Sent from my tab s2

ενταξει καταλαβα.εμενα ηρθε μια στρογγυλλη βαση.χωρις καλωδιο.

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω την spigen rugged armor και έβαλα μεμβράνη της spigen. Η πρώτη ξεκόλλησε από αριστερά και η δεύτερη κανει το ίδιο. Εννοείται τις έβαλα πολύ προσεκτικά αλλά η θήκη τις σηκώνει.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη μεμβράνη;

 

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο....

Έτριψα με λίγο γυαλόχαρτο το σημείο από μέσα που πετάει την ζελατίνα και μετά ήταν εντάξει.

Έστειλα και ένα μειλ στην spigen και μου απάντησαν να τους στείλω μια φωτογραφία η ένα βίντεο για το τι συμβαίνει να μου κάνουν αντικατάσταση αλλά το είχα φτιάξει

Τώρα απλά έχω άλλη θήκη.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε. Θα παρακαλέσω και εγώ στις παραθέσεις να μην συμπεριλαμβάνετε και τις φωτογραφίες μιας και καθιστά δυσανάγνωστη την περιήγηση στο forum.

 

sorry Moderator δεν θα ξαναγινει οντως ειναι λιγο δυσκολο.....:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κανα καλο tempered glass ξερει κανεις που να εφαρμοζει σωστα στο s7 edge?εχω φερει κανα δυο απο ebay αλλα πρεπει να ζουλας πολυ την οθονη για να πιασει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την spigen rugged armor και έβαλα μεμβράνη της spigen. Η πρώτη ξεκόλλησε από αριστερά και η δεύτερη κανει το ίδιο. Εννοείται τις έβαλα πολύ προσεκτικά αλλά η θήκη τις σηκώνει.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη μεμβράνη;

Γενικα με ολες τις θηκες ειτε απευθειας ειτε μετα απο λιγο καιρο ανασηκωνεται η ζελατίνα.Να ξερεις παντως πως η rugged armor συνεργαζεται καλυτερα απο ολες τις θηκες τις οποιες δοκιμασα με τη ζελατινα spigen..Παρηγγειλα την ultimate shield και θα ποσταρω εντυπώσεις σχετικα με τη συνεργασια της με θηκες κλπ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη θήκη που προστέθηκε στην "συλλογή" μου η spigen neo hybrid.

Αψογη συνεργασία με την iq shield case frienly που έχω στην οθόνη.

Είναι εμφανές τα δέκατα χιλιοστών ή το χιλιοστό που απέχει η μεμβράνη από την θήκη.

Δεν πρόκειται να ξεκολλήσει δηλαδή.

Μετά από ένα εκατομμύριο δοκιμές :lol:

Η καλύτερη συνεργασία που πέτυχα (μέχρι στιγμής) είναι iq shield case frienly με samsung leather case και spigen neo hybrid.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη θήκη που προστέθηκε στην "συλλογή" μου η spigen neo hybrid.

Αψογη συνεργασία με την iq shield case frienly που έχω στην οθόνη.

Είναι εμφανές τα δέκατα χιλιοστών ή το χιλιοστό που απέχει η μεμβράνη από την θήκη.

Δεν πρόκειται να ξεκολλήσει δηλαδή.

Μετά από ένα εκατομμύριο δοκιμές :lol:

Η καλύτερη συνεργασία που πέτυχα (μέχρι στιγμής) είναι iq shield case frienly με samsung leather case και spigen neo hybrid.

 

Η iq shield case frienly καλύπτει όλη την επιφάνεια της οθόνης? Και στο πλάι;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η iq shield case frienly καλύπτει όλη την επιφάνεια της οθόνης? Και στο πλάι;

 

Καλύπτει και την πλαϊνή επιφάνεια αλλά όχι μέχρι το σίδερο.

Πολύ μικρά κενά στα πλαϊνά, και λίγο μεγαλύτερα πάνω κάτω.

Τα κενά πάνω κάτω είναι περίπου ίδια με αυτά που αφήνει η spigen curved crystal.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει και την πλαϊνή επιφάνεια αλλά όχι μέχρι το σίδερο.

Πολύ μικρά κενά στα πλαϊνά, και λίγο μεγαλύτερα πάνω κάτω.

Τα κενά πάνω κάτω είναι περίπου ίδια με αυτά που αφήνει η spigen curved crystal.

 

Απο που την εχεις παρει ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη θήκη που προστέθηκε στην "συλλογή" μου η spigen neo hybrid.

Αψογη συνεργασία με την iq shield case frienly που έχω στην οθόνη.

Είναι εμφανές τα δέκατα χιλιοστών ή το χιλιοστό που απέχει η μεμβράνη από την θήκη.

Δεν πρόκειται να ξεκολλήσει δηλαδή.

Μετά από ένα εκατομμύριο δοκιμές :lol:

Η καλύτερη συνεργασία που πέτυχα (μέχρι στιγμής) είναι iq shield case frienly με samsung leather case και spigen neo hybrid.

 

Φίλε είναι όντως καλή η iq shield για το S7 Edge ? Θήκη έχω την Neo Hybrid της Spigen. Μόλις χθες παρέλαβα το Curved Protector της Spigen αλλά ενώ απ'την μια πλευρά κόλλησε καλά, στην άλλη όχι και ανασηκώνεται. Για πες γιατί μ'ενδιαφέρει.. :) Αν μπορείς ανέβασε καμιά φωτογραφία να δούμε πως είναι (σε συνδυασμό με την Neo Hybrid)! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι όντως καλή η iq shield για το S7 Edge ? Θήκη έχω την Neo Hybrid της Spigen. Μόλις χθες παρέλαβα το Curved Protector της Spigen αλλά ενώ απ'την μια πλευρά κόλλησε καλά, στην άλλη όχι και ανασηκώνεται. Για πες γιατί μ'ενδιαφέρει.. :) Αν μπορείς ανέβασε καμιά φωτογραφία να δούμε πως είναι (σε συνδυασμό με την Neo Hybrid)! ;)

 

Ποιον κωδικό screen protector curved crystal?

Αν έχεις αυτόν που λήγει σε 64 θα έπρεπε να είναι εντάξει.

Δεν μπορώ να ανεβάσω άμεσα φωτογραφίες αλλά θα το κάνω κάποια στιγμή.

Για μένα η καλύτερη προστασία είναι η iq shield case frienly με τις θήκες που ανέφερα παραπάνω, και η αμέσως επόμενη η spigen curved crystal.

Έχω βάλει πολλές μεμβρανες spigen και όλες ήταν μια χαρά με το μόνο ελάττωμα να κάνουν μικρές γρατζουνιες από το τίποτα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα κι εγω την neo hybrid απο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/282255694619

Τωρα δεν ξερω αν ειναι αυθεντικη αλλα λογικα αφου ειναι απο Γαλλια,σε καμια βδομαδα θα την εχω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γενικα με ολες τις θηκες ειτε απευθειας ειτε μετα απο λιγο καιρο ανασηκωνεται η ζελατίνα.Να ξερεις παντως πως η rugged armor συνεργαζεται καλυτερα απο ολες τις θηκες τις οποιες δοκιμασα με τη ζελατινα spigen..Παρηγγειλα την ultimate shield και θα ποσταρω εντυπώσεις σχετικα με τη συνεργασια της με θηκες κλπ..

 

Καποιο λινκ για την Ultimate Shield?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λινκ για την Ultimate Shield?

 

Samsung Galaxy S7 Edge Screen Protector - Ultimate Shield

https://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protector/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

 

από καρτς μνημης, ψαχνω μια 128αρα οτο δυνατον πιο γρήγορη αλλα και με εγγυηση οσο το δυνατον παραπανω χρονια.

παρηγγειλα μια με 49ευρω Kingston με εγγυηση εφορου ζωης, από το eshop. ομως ειδα στο skroutz καλυτερες τιμες.

εχει κανεις να προτεινει κατι συγκεκριμενο ?

εγω εχω μεινει στις class10 HC ως τις πιο γρήγορες, εχει αλλαξει κατι σε αυτό ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω εχω μεινει στις class10 HC ως τις πιο γρήγορες, εχει αλλαξει κατι σε αυτό ?

 

Ναι... οι κορυφαίες αυτή τη στιγμή κάρτες μνήμης είναι αυτές που εκτός από Class 10 είναι και UHS speed class 3 (U3). Δες για παράδειγμα τις κορυφαίες σε Samsung και Sandisk.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιον κωδικό screen protector curved crystal?

Αν έχεις αυτόν που λήγει σε 64 θα έπρεπε να είναι εντάξει.

Δεν μπορώ να ανεβάσω άμεσα φωτογραφίες αλλά θα το κάνω κάποια στιγμή.

Για μένα η καλύτερη προστασία είναι η iq shield case frienly με τις θήκες που ανέφερα παραπάνω, και η αμέσως επόμενη η spigen curved crystal.

Έχω βάλει πολλές μεμβρανες spigen και όλες ήταν μια χαρά με το μόνο ελάττωμα να κάνουν μικρές γρατζουνιες από το τίποτα.

 

Τον καινούριο κωδικό έχω, την παρείγγηλα απευθείας απ'το site της Spigen. Τι να πω, μπορεί να μην μπήκε απλά καλα. Έχω και το 2ο που είχε μέσα, μπορεί να το δοκιμάσω αργότερα. Και στο ενδιάμεσο μπορεί να παραγγείλω και το δικό σου το case friendly που απ'ότι είδα είναι φθηνό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τον καινούριο κωδικό έχω, την παρείγγηλα απευθείας απ'το site της Spigen. Τι να πω, μπορεί να μην μπήκε απλά καλα. Έχω και το 2ο που είχε μέσα, μπορεί να το δοκιμάσω αργότερα. Και στο ενδιάμεσο μπορεί να παραγγείλω και το δικό σου το case friendly που απ'ότι είδα είναι φθηνό. ;)

 

Προσπάθησε να το κεντραρεις πολύ προσεκτικά.

Άφησε το καμία ώρα χωρίς θήκη, μετά βάλε θήκη προσεκτικά και θα είσαι εντάξει λογικά.

Η iq case frienly είναι φθηνή ναι αλλά τα έξοδα αποστολής είναι περισσότερα από την αξία της.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μολις ηρθε και τοποθετησα την ultimate shield.Μετα την τοποθέτηση ειναι ολη η επιφάνεια ''ζαγρε''..δεν ειναι λεια. θα το αφησω 5 με 6 ωρες να κολλήσει καλα.Θα γινει λεια η επιφανεια ή δεν την εβαλα καλα και πρεπει να τη βγαλω και να την ξανακολλησω??

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιο λινκ για την Ultimate Shield?

Το επισημο φιλε μου.Googlare. ultimate sheild ;)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα την rugged armor της Spigen! Τι θήκη είναι αυτή!!! Φανταστική παιδιά..

 

Αλλά μου σήκωσε κατευθείαν τη ζελατίνα της forcell που είχα.

Εκτός από iq shield έχουμε κάποια άλλη πρόταση για αυτή τη θήκη?

 

Αν και με έψηνε να το αφήσω και γυμνό..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα την rugged armor της Spigen! Τι θήκη είναι αυτή!!! Φανταστική παιδιά..

 

Αλλά μου σήκωσε κατευθείαν τη ζελατίνα της forcell που είχα.

Εκτός από iq shield έχουμε κάποια άλλη πρόταση για αυτή τη θήκη?

 

Αν και με έψηνε να το αφήσω και γυμνό..

Με spigen crystal hd συνεργάζεται καλά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μολις ηρθε και τοποθετησα την ultimate shield.Μετα την τοποθέτηση ειναι ολη η επιφάνεια ''ζαγρε''..δεν ειναι λεια. θα το αφησω 5 με 6 ωρες να κολλήσει καλα.Θα γινει λεια η επιφανεια ή δεν την εβαλα καλα και πρεπει να τη βγαλω και να την ξανακολλησω??

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το επισημο φιλε μου.Googlare. ultimate sheild ;)

 

 

Φιλε δεν θα αλλαξη εγω με το που την εβαλα τη πεταξα τα χρωματα τα κανει χαλια πετα την

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...