Jump to content

Nova GO σε Android TV Box


christoforas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σπέρες,

 

σήμερα έμαθα για το nova go... Το έχει δοκιμάσει κανείς στο cs968?

 

http://www.forthnet.gr/NovaGoElGr.aspx?a_id=7147

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Σπέρες,

 

σήμερα έμαθα για το nova go... Το έχει δοκιμάσει κανείς στο cs968?

 

http://www.forthnet.gr/NovaGoElGr.aspx?a_id=7147

Μια υπηρεσία streaming είναι.

Όπως παίζουν τα πάντα, θα παίζει και αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια υπηρεσία streaming είναι.

Όπως παίζουν τα πάντα, θα παίζει και αυτό.

 

Μη το λες γιατί έχει περιορισμούς. Πχ σε υπολογιστές δε παίζει ουτε αν συνδέσεις το laptop σε monitor παίζει.

Για προφανείς λόγους η Nova έχει φτιάξει αυτή την υπηρεσία έτσι ώστε να παίζει μόνο σε laptop, smartphone, tablets.

Αμφιβάλω λοιπόν οτι θα παίζει σε tv boxes...Μακάρι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα σε ολους.να πω οτι το box cs968 δεχεται κανονικα την εφαρμογη nova go και μπορουμε και βλεπουμε αγωνες nova στην τηλεοραση μας
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.να πω οτι το box cs968 δεχεται κανονικα την εφαρμογη nova go και μπορουμε και βλεπουμε αγωνες nova στην τηλεοραση μας

 

το nova go tablet εβαλες? οταν πατας να δεις live σου ανοιγει κανονικα να δεις? γιατι το ειχα δοκιμασει σε minix και δεν επαιζε.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

το nova go tablet εβαλες? οταν πατας να δεις live σου ανοιγει κανονικα να δεις? γιατι το ειχα δοκιμασει σε minix και δεν επαιζε.

 

ναι εχω βαλει την εφαρμογη της nova μεσα απο το μαρκετ και παιζη κανονικα. το δοκιμασα και στην 22αρα που εχω στο δωματιο και στην 32αρα samsung που εχω στο σαλονι και παιζη κανονικα. απλως πρεπει να πιανης πανω απο 2-3mbps γιατι αλλιως αργη να φορτωση λιγακι. αλλα απο εικονα και ηχο ειναι τελειο.επισης να πω οτι η συσκευη μου ειναι ρουταρισμενη και δεν αντιμετωπησε κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω βαλει την εφαρμογη της nova μεσα απο το μαρκετ και παιζη κανονικα. το δοκιμασα και στην 22αρα που εχω στο δωματιο και στην 32αρα samsung που εχω στο σαλονι και παιζη κανονικα. απλως πρεπει να πιανης πανω απο 2-3mbps γιατι αλλιως αργη να φορτωση λιγακι. αλλα απο εικονα και ηχο ειναι τελειο.επισης να πω οτι η συσκευη μου ειναι ρουταρισμενη και δεν αντιμετωπησε κανενα προβλημα.

 

κατι τελευταιο το εχεις με hdmi?

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.να πω οτι το box cs968 δεχεται κανονικα την εφαρμογη nova go και μπορουμε και βλεπουμε αγωνες nova στην τηλεοραση μας

 

Εγώ την είχα κατεβάσει αλλά δεν έπαιξε.Ποια rom έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. αλλα απο οτι φανταζομαι και με AV να το συνδεσης δεν θα εχεις προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δεν την εχω πειραξη καθολου. εχω αυτην που βαζη το merimobiles απο οπου και το πηρα.

 

 

Δεν έχω ακούσει να έχει καταφέρει άλλος να παίξει οτιδήποτε από nova go σε συσκευή που είναι συνδεδεμένη σε τηλεόραση . Πραγματικά απορώ πως το κανες! Υπάρχει άλλος που το έχει καταφέρει ;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημερα σε ολους.να πω οτι το box cs968 δεχεται κανονικα την εφαρμογη nova go και μπορουμε και βλεπουμε αγωνες nova στην τηλεοραση μας

 

ναι εχω βαλει την εφαρμογη της nova μεσα απο το μαρκετ και παιζη κανονικα. το δοκιμασα και στην 22αρα που εχω στο δωματιο και στην 32αρα samsung που εχω στο σαλονι και παιζη κανονικα. απλως πρεπει να πιανης πανω απο 2-3mbps γιατι αλλιως αργη να φορτωση λιγακι. αλλα απο εικονα και ηχο ειναι τελειο.επισης να πω οτι η συσκευη μου ειναι ρουταρισμενη και δεν αντιμετωπησε κανενα προβλημα.

 

Ναι. αλλα απο οτι φανταζομαι και με AV να το συνδεσης δεν θα εχεις προβλημα.

 

Δεν την εχω πειραξη καθολου. εχω αυτην που βαζη το merimobiles απο οπου και το πηρα.

Παιδια τελικα με το nova go εχουμε καποιο αλλο <<δειγμα>> ? παιζει σε οσους αγορασαν απο merimobile? ποια rom εχουν βαλει οι του merimobile ?

Σε τηλεφωνο rootαρισμενο ειχα το nova go και επαιζε κανονικα.

Λεω να παρω το cs968 και θα ηταν θετικο να βαλω και το nova go

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στη παρέα,

πρίν περίπου 1 χρόνο αγόρασα ένα Ricomagic MK802IIIS με το οποίο αντιμετώπισα πρόβλημα,

στο wifi και το εγκατέλειψα :mad: (κάπου βρίσκεται μέσα στο σπίτι :confused:)

Φρέσκα κουλούρια τώρα:

 

θέλω να αγοράσω ένα TV BOX με σκοπό να βλέπω ταινίες online καθώς και να μπορώ να ενεργοποιήσω το nova go

Θα προτιμούσα να είναι τύπου stick (μια και η TV είναι τοποθετημένη στο τοίχο) με καλό wifi για να μην έχω τα ίδια προβλήματα

Εάν παίζει ρόλο να ενημερώσω ότι η TV είναι Full HD 24''

Τα φώτα σας παρακαλώ :)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Με την αναβαθμιση που εκανε η nova για το novago δεν παιζει σε πολλες συσκευες ροοτ οπως και η δικια μου, γι'αυτο θελω βοηθεια αν γινεται να κανω unroot την συσκευη
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση που εκανε η nova για το novago δεν παιζει σε πολλες συσκευες ροοτ οπως και η δικια μου, γι'αυτο θελω βοηθεια αν γινεται να κανω unroot την συσκευη

 

 

Έχει αναφερθεί οτι με την εφαρμογή hide my root τρέχει κανονικά . Ίσως χρειαστεί απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά το Novago .

Μια απορία βέβαια που έχω ειναι πως στο καλό τρέχετε Novago σε TV box αφού συσκευές που ειναι συνδεμένες σε tv δεν παίζουν ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καταρχάς συγχαρητήρια στον IronWolf για το review του S89! Πολύ καλή δουλειά, μπράβο!

 

Εγώ να σας πω λίγα λόγια για το μηχάνημα σαν χρήση.

 

Πλην:

- Ο launcher που έχει είναι χάλια για εμένα, πολύ άβολος, καθόλου παραμετροποιήσιμος. Έβαλα τον Nova και καθάρισα.

- Δεν μπορείς να αλλάξεις το location, έχει μόνο κινέζικες πόλεις και αν το κάνεις δεν λειτουργεί το Play μετά (και αυτό το ξεπέρασα με τον Nova).

- Ενώ έχω βάλει τον λογαριασμό μου, δεν συγχρονίζει τις φωτό στο Gallery (τις έβαλα στο XBMC και είμαι εντάξει).

 

Υπέρ:

- Απίστευτα γρήγορο σε ότι και να κάνεις

- Παίζει τα πάντα, ακόμα και 4Κ

- Προσωπικά το βρίσκω πολύ όμορφο

 

Διάβασα ότι βγήκε και καινούργιο firmware που διορθώνει κάποια θέματα (πχ αυτό με το location) αλλά πριν το περάσω είδα ότι έχει bugs (απενεργοποιεί το 5gh wifi) οπότε δεν το προσπάθησα. Αν το διορθώσουν θα το ξαναδώ.

 

Αυτά από εμένα, αν θέλετε κάποια άλλη πληροφορία ρωτήστε ελεύθερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γεια σας!! Θέλω να ρωτήσω αν υπαρχει κάποιο TV box 'η USB stick που παίζει το nova go ;αν ειναι δοκιμασμένο απο κάποιον;ευχαρηστω!

 

Οχι δεν εχω βρει ακομα καποιο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.

Αφου Διάβασα καμιά 50αριά σελίδες κατεληξα οτι μονο το Cs968 τρεχει το nova go?Σωστα?

Ενδιαφερομαι για android tv box με μονη χρηση για το nova go καθως εχω το wd live tv για ταινιες κλπ.

θα ηθελα να ρωτησω:Tο cs968 παιζει κανονικα το nova go?κατα ποσο ευκολο ειναι ως προς την εγκατασταση του?το αγοραζω μονο απο το geekbuying.com?και αν ναι ποσες μερες κανει να ερθει?

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Αφου Διάβασα καμιά 50αριά σελίδες κατεληξα οτι μονο το Cs968 τρεχει το nova go?Σωστα?

Ενδιαφερομαι για android tv box με μονη χρηση για το nova go καθως εχω το wd live tv για ταινιες κλπ.

θα ηθελα να ρωτησω:Tο cs968 παιζει κανονικα το nova go?κατα ποσο ευκολο ειναι ως προς την εγκατασταση του?το αγοραζω μονο απο το geekbuying.com?και αν ναι ποσες μερες κανει να ερθει?

Σας ευχαριστω.

 

Επειδη εχω το cs968 με nova go σου λεω με το χερι στην καρδια οτι παιζη νερακι λογικα και τα αλλα box θα παιζουν δεν ξερω σιγουρα να σου πω. Εγω το ειχα παρη εδω και 2 περιπου χρονια απο το merimobiles δεν του πηραξα ρομ μονο το ρουταρα και του περασα xbmc και διαφορες εφαρμογες. Επισης να ξερης οτι πρεπει η γραμμη σου πρεπει να πιανη 3-5mbps ωστε να μην σου κανει νερα και κολληματα το nova go.παντως τωρα δεν θα το επερνα απο το merimobiles γιατι δεν ακουγονται και τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ενδιαφέρομαι για το MK808B PLUS.Ήθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν αν έχουν δοκιμάσει το nova go και λειτουργει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι αν και το εψαξα τελικα ακρη δεν εβγαλα. Υπαρχει μηχανημα που να δουλευει με το nova go?

 

Δεν έχω κωδικό για να δοκιμάσω το δικό μου. Θα πάρω από το Θέμα αν είναι την Κυριακή. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα συμφορουμιτες

Θέλω να πάρω ένα tv box και χρειάζομαι τα φώτα σας.

Από ότι διάβασα στο νήμα σας παίζουν πολύ τα 808 b και ένα tronsmart από τα οικονομικά (αν και με φοβίζει το 1γιγα ράμ και η διαχείριση θερμοκρασίας αν και έχω πιασει ένα Mini x 5 και δεν κολλαγε), και τα m8 και mx iii για ποιο δυνατά.

Η βασική μου ανάγκη είναι να βλέπω στριμ ταινίες που έχω κατεβάσει από το πίσι αλλά δεν με χαλάνε και οι πειραματισμοι με xbmc που γενικά δεν έχω δοκιμάσει!

Άρα 1.παιζει κάποιο από αυτά το nova go;

2. Γενικά ποιο αξίζει για πείραγμα πχ με custom rom;

3. Γενικά ποιο προτείνετε;

4.παιζουν όλα με Web TV; flash player ;

5.καταλαβα ότι οι περισσότεροι έχετε ένα airmouse με γυροσκοπιο. Βολεύει ή να προτιμήσω ένα με πληκτρολόγιο από πίσω;

Κάθε βοήθεια και πρόταση δεκτή!!

Link to comment
Share on other sites

θελω τα φώτα σας σε κάτι για τα mxiii -m8-mx808b plus γιατί θέλω να πάρω δύο μηχανάκια (ένα για εντελώς απλή χρήση για την αδερφή μου και ένα για μένα)

 

1.παιζουν ταινίες από ον λάιν στριμ τύπου γαμάτο ή ποπ κορν; (γιατί είναι δύσκολο να καταλάβει την λογική του Xbmc )

2. Παίζει κανένα το Nova go ;

3. Με στριμ ματσάκια από τα γνωστά σαιτ τι γίνεται;

4. Από που να παραγγείλω; αν τα πάρω μαζί θα έχω θέμα στο τελωνείμήπως να βάλω ξεχωριστές παραγγελίες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...