Jump to content

Nova GO σε Android TV Box


christoforas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω τα φώτα σας σε κάτι για τα mxiii -m8-mx808b plus γιατί θέλω να πάρω δύο μηχανάκια (ένα για εντελώς απλή χρήση για την αδερφή μου και ένα για μένα)

 

1.παιζουν ταινίες από ον λάιν στριμ τύπου γαμάτο ή ποπ κορν; (γιατί είναι δύσκολο να καταλάβει την λογική του Xbmc )

2. Παίζει κανένα το Nova go ;

3. Με στριμ ματσάκια από τα γνωστά σαιτ τι γίνεται;

4. Από που να παραγγείλω; αν τα πάρω μαζί θα έχω θέμα στο τελωνείμήπως να βάλω ξεχωριστές παραγγελίες;

Για το mxiii ναι σε όλα εκτός του nova go γιατί εμένα ήρθε rooted..

Link to comment
Share on other sites

Για το mxiii ναι σε όλα εκτός του nova go γιατί εμένα ήρθε rooted..

Για nova κάνε εγκατάσταση αυτήν την έκδοση https://www.dropbox.com/s/i5py241wkajz71n/NovaGO%201.0.0.3.apk?dl=0 ...δουλεύει με root !!

Link to comment
Share on other sites

Για nova κάνε εγκατάσταση αυτήν την έκδοση https://www.dropbox.com/s/i5py241wkajz71n/NovaGO%201.0.0.3.apk?dl=0 ...δουλεύει με root !!

Το περασα σε ενα Tronsmart Draco AW80,δουλευει μια χαρα,αρκει να μην κανετε update!!!!

Edited by corelakias
Link to comment
Share on other sites

Σε Tronsmart Draco AW80 επιβεβαιωνω και εγω οτι δουλευει μια χαρα.:)

 

Χρονια πολλα και καλη ανασταση σε ολους.Το εβαλα στο tronsmart drago telos που εχω και η εφαρμογη ΔΕΝ δουλευει.

Στην αρχη εμπαινε στην εφαρμογη αλλα οταν διαλεγα ενα καναλι μου εβγαζε το μηνυμα service unavailable.

Εκλεισα το ethernet και ανοιξα το wi-fi και πλεον μου λεει πως επιασα το ανωτατο οριο συσκευων.

Πηγα να κανω ανανεωση στις συσκευες μεσω nova.gr,αλλα μου λεει πως πρεπει να περιμενω 30 ημερες.

Μπορω να κανω κατι???

 

Του εκανα μια επανεκινηση και ειναι ενταξει τωρα!!!Ευχαριστω για το app.

Edited by nscovria
νεες πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

Alex Γιατί μου κατεβάζει ένα αρχείο μόνο 100 kb το οποίο Όταν παω να το εγκαταστήσω μου βγάζει σφάλμα;

Edit , το βρήκα......

Η διαδικασία είναι, πάω μέσα από το novago.gr αφαιρώ την υπάρχουσα συσκευή και μετά μέσω της εφαρμογής βάζω τα υφιστάμενα pass και user ?

Μάλλον..Έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω...μετά από δοκιμή (για να δω ένα ντέρμπι)... δεν μπορουσα να δω τον αγώνα λόγο υπερφόρτωσης του server της nova , το παράτησα....(κρίμα τα 4.25 € που είχα δώσει..)

Σαν πρόγραμμα δουλεύει σίγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωστό και καλό tv box.

'Οτι πρέπει για σερφάρισμα, καμιά ταινία 720p, κανένα παιχνιδάκι.

 

Έχει τον παλαιότερο RK3188 επεξεργαστή και 1GB μνήμη που σημαίνει ότι ταινίες 1080p με μεγάλο bitrate ή απαιτητικά παιχνίδια

ίσως να τα παίζει με σπασίματα.

 

για παιχνίδια δεν το θέλω δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, μου μόνο σερφαρίσμα άντε καμιά ταινία .Περισσότερο για internet tv κανάλια που παίζουν στο internet που η τηλεόραση εδώ στην περιοχή μου δεν τα έχει .Aν γίνετε να έχωτην πλατφόρμα του nova που είμαι συνδρομητής σε άλλο δωμάτιο με το tv box ;:(:(:(:(Τώρα αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο σεβαστό από έμενα από τιμή να μην ξεφεύγει υπερβολικά

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωριζει καποιος φιλος αν παιζει nova go σε android tv box;

Ναι, με μια συγκεκριμένη βερσιον του apk και σύνδεση μέσω wifi, κανε ένα search στο topic και θα το βρεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει δοκιμάσει κάποιος Που εχει nova το nova go σε κάποια απο τα android ;αν του έπαιξε στη tv ;σας ευχαρηστω εκ των προτάιρων !

 

Είχα κάνει κάτι δοκιμές παλαιότερα αλλά δεν έπαιζε με τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όλα τα tv boxes που ξέρω συνδέονται και με παλιότερης τεχνολογίας τηλεοράσεις. (στις τελευταίες σελίδες του νήματος θα βρεις ένα σωρό προτάσεις).

Επίσης με όλα θα βλέπεις ζωντανούς αγώνες με ομάδες του εξωτερικού.

 

Αν όμως σε ενδιαφέρει να βλέπεις ελληνικούς αγώνες καλύτερα πάρε nova ή OTE TV ή και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα tv boxes που ξέρω συνδέονται και με παλιότερης τεχνολογίας τηλεοράσεις. (στις τελευταίες σελίδες του νήματος θα βρεις ένα σωρό προτάσεις).

Επίσης με όλα θα βλέπεις ζωντανούς αγώνες με ομάδες του εξωτερικού.

 

Αν όμως σε ενδιαφέρει να βλέπεις ελληνικούς αγώνες καλύτερα πάρε nova ή OTE TV ή και τα δυο.

Και ελληνικούς αγώνες μπορεί να βλέπει, απλά σε όχι και τόσο καλή ποιότητα και μπορεί να μην έχει περιγραφή.

Εξαρτάται πόσο παλιά είναι η tv, αν δεν έχει πχ hdmi θα πρέπει να πάρει επιπλέον εξοπλισμό για να μπορέσει να το συνδέσει ή να πάρει tv box που συνδέεται και χωρίς hdmi.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Παιδια θελω να ρωτησω,αν υπαρχει καποιο android tv η στικακι να μπορω να βαλω την εφαρμογη nova go και να λειτουργει κανονικα και να βλεπω στην τηλεοραση τη nova.Διαβασα λιγο καποια ποστ αλλα δε βρηκα ακρη...Αν υπαρχει καποιο μοντελο που να λειτουργει η εφαρμογη και ξερει καποιος με βεβαιοτητα να μου πει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Παιδια θελω να ρωτησω,αν υπαρχει καποιο android tv η στικακι να μπορω να βαλω την εφαρμογη nova go και να λειτουργει κανονικα και να βλεπω στην τηλεοραση τη nova.Διαβασα λιγο καποια ποστ αλλα δε βρηκα ακρη...Αν υπαρχει καποιο μοντελο που να λειτουργει η εφαρμογη και ξερει καποιος με βεβαιοτητα να μου πει

 

Όλοι αυτό θέλουμε φίλε μου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη αυτη σε ταμπλετ και συνδεση με ανταπτορα σε τηλεοραση παλι παιζει η ειναι αποκλειστικα για tv box? Μπορω δηλαδη να παρω και το πιο φθηνο tv box με android και να παιζει?η ακομη και στικακια με android ειναι το ιδιο?

Sorry για τις ερωτησεις αλλα ειμαι τελειως ασχετος με αυτο και ψαχνω τροπο να εκμεταλλευτω το nova go να μπορω να βλεπω σε τηλεοραση....

Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ενα οικονομικό tv box να το έχεις μόνιμα στην τηλεόραση και να βλέπεις nova go επίσης μέσω kodi(xbmc) θα μπορείς να δεις, με χαμηλότερη ποιότητα βέβαια, και τα υπόλοιπα παιχνίδια.. Ch L., Europa, κλπ..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αυτο ηταν το πρωτο που διαβασα και εκανα αλλα δεν το εκανε. Τωρα διαβαζα ενα τροπο χρησιμοποιοντας browser και εγραφε καποιον τροπο θα το δοκιμασω αργοτερα.

Βασικα το android stick ηταν root απο την αρχη , τωρα το χρησιμοποιω μονο για το novaqo και θελω να το χρησιμοποιησω και για το otego αλλα μου βγαζει οτι ειναι root.

Γι αυτο ψαχνω τροπους

δες αυτά

,https://youtu.be/ttlS9MlG30I

για nova go υπάρχει λύση για το root

για οτε...

από ένα άλλο site για root και otego

 

 

 

η συζήτηση.....

 

Επισης βρηκα ενα κολπακι για να παιξει σε rooted συσκευες. Οταν πατας για να δεις ενα καναλι live, ανοιγει τον player αλλα μολις παει να ξεκινησει να παιξει σου βγαζει το μηνυμα οτι η συσκευη σου ειναι rooted. Μην βγεις απο τον player, πατα εκει που λεει watch in replay tv. Θα δεις οτι θα ξεκινησει να παιζει. Τραβα την μπαρα τερμα δεξια και οταν σε ρωτησει αν θελεις να συντονιστεις στο ζωντανο προγραμμα πατα οχι. Ετσι ουσιαστικα βλεπεις το ζωντανο προγραμμα με καθυστερηση 20 δευτερολεπτων.

 

Ταλαιπωρια, αλλα απο το τιποτα....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ποιος stick έχεις ;

 

smart tv dongle HD240

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δες αυτά
,https://youtu.be/ttlS9MlG30I

για nova go υπάρχει λύση για το root

για οτε...

από ένα άλλο site για root και otego

 

 

 

η συζήτηση.....

 

Επισης βρηκα ενα κολπακι για να παιξει σε rooted συσκευες. Οταν πατας για να δεις ενα καναλι live, ανοιγει τον player αλλα μολις παει να ξεκινησει να παιξει σου βγαζει το μηνυμα οτι η συσκευη σου ειναι rooted. Μην βγεις απο τον player, πατα εκει που λεει watch in replay tv. Θα δεις οτι θα ξεκινησει να παιζει. Τραβα την μπαρα τερμα δεξια και οταν σε ρωτησει αν θελεις να συντονιστεις στο ζωντανο προγραμμα πατα οχι. Ετσι ουσιαστικα βλεπεις το ζωντανο προγραμμα με καθυστερηση 20 δευτερολεπτων.

 

Ταλαιπωρια, αλλα απο το τιποτα....

 

Δυστυχως δεν εγινε τιποτα με κανεναν τροπο δεν μπορεσα να σβησω το su και το superuser απο τα αρχεια, μου γραφει οτι δεν μπορουν να διαγραφουν . Το περιεργο ειναι οτι το root checker δεν γραφει οτι ειναι root.

Απο τις ρυθμισεις μπορω να δω αν ειναι root?

Απο εδω δηλαδη: εκδοση kernel 3.0.36+ root@robin #58

ή αλλος τροπος που να δω οτι οντως ειναι root?

Υπαρχει και το replay tv ενταξει , αλλα ετσι απο περιεργεια το ψαχνω γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη

theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια.Υπαρχει καποιο αξιοπιστο tv box να μου προτεινετε σε λογικη τιμη.Με νοιαζει το kodi να παιζει απροβληματιστα σε 1080ρ και μαλλον θα βαλω και την εκδοση nova go που παιζει στην τηλεοραση.Θα προτιμουσα απο Ελλαδα η αγορα.
Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα διαθέτεις

 

Με νοιαζει οπως ειπα να παιζει ανετα stream ταινιες απο kodi στα 1080p.Ισως βαλω και nova go.Δεν ξερω αν ειναι ολλα αυτα που ζηταω και ανεβαζουν κοστος.50-60 ευρω καλα ειναι η πρεπει να δωσω παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια.Παρηγγειλα πριν 3 μερες το MXIII G απο Gearbest.Ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια

1(Επειδη πρωτη φορα πηρα απο Κινα ποσο καιρο θα κανει περιπου να μου ερθει;

2)Μαζι πηρα και ενα ukd 500 πληκτρολογιο με ποντικι αφης.Αυτο πως γινεται να γραφει Ελληνικα.Θα μπορει κατευθειαν αν βαλω Ελληνικη γλωσσα η θα πρεπει να κατεβασω αλλη εφαρμογη;

3)Θα εχει μεσα το kodi και θ πρεπει να βαλω εγω τις ρυθμισεις η θα πρεπει να το κατεβασω εγω και να το σεταρω

4)Υπαρχει τροπος να βαλω nova go και να παοζει στην τηλεοραση;

Ειμαι ψιλοασχετος και παρακαλω τη βοηθεια σας

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Παρηγγειλα πριν 3 μερες το MXIII G απο Gearbest.Ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια

1(Επειδη πρωτη φορα πηρα απο Κινα ποσο καιρο θα κανει περιπου να μου ερθει;

2)Μαζι πηρα και ενα ukd 500 πληκτρολογιο με ποντικι αφης.Αυτο πως γινεται να γραφει Ελληνικα.Θα μπορει κατευθειαν αν βαλω Ελληνικη γλωσσα η θα πρεπει να κατεβασω αλλη εφαρμογη;

3)Θα εχει μεσα το kodi και θ πρεπει να βαλω εγω τις ρυθμισεις η θα πρεπει να το κατεβασω εγω και να το σεταρω

4)Υπαρχει τροπος να βαλω nova go και να παοζει στην τηλεοραση;

Ειμαι ψιλοασχετος και παρακαλω τη βοηθεια σας

Ευχαριστω προκαταβολικα

Για να εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο θα πρεπει να αγορασεις το external keyboard helper pro απο το google play και να το ρυθμισεις αναλογα. Εγω αυτο χρησιμοποιω, δεν ξερω αν υπαρχει free εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Παρηγγειλα πριν 3 μερες το MXIII G απο Gearbest.Ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια

1(Επειδη πρωτη φορα πηρα απο Κινα ποσο καιρο θα κανει περιπου να μου ερθει;

2)Μαζι πηρα και ενα ukd 500 πληκτρολογιο με ποντικι αφης.Αυτο πως γινεται να γραφει Ελληνικα.Θα μπορει κατευθειαν αν βαλω Ελληνικη γλωσσα η θα πρεπει να κατεβασω αλλη εφαρμογη;

3)Θα εχει μεσα το kodi και θ πρεπει να βαλω εγω τις ρυθμισεις η θα πρεπει να το κατεβασω εγω και να το σεταρω

4)Υπαρχει τροπος να βαλω nova go και να παοζει στην τηλεοραση;

Ειμαι ψιλοασχετος και παρακαλω τη βοηθεια σας

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

1-15 με 20 μερες

3-αν τους το ζητουσες ισως αλλιως εσυ

4-nova go δεν νομιζω θα σταματησει και μετα θα πρεπει να κανεις ανανεωση συσκευης

Link to comment
Share on other sites

1-15 με 20 μερες

3-αν τους το ζητουσες ισως αλλιως εσυ

4-nova go δεν νομιζω θα σταματησει και μετα θα πρεπει να κανεις ανανεωση συσκευης

Για το 3ο,το εχει.

Για το 4ο,παιζει μια χαρα καποια εκδοση(δεν θυμαμαι πια ακριβως)αρκει να μην κανεις update σε αυτη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με οτε tv go εχει καταφερη κανεις να παιξη σε κανενα μηχανημα;

Λοιπον περασα οτε tv go στο cs968 και συνδεομαι κανονικα αλλα μολης παω να δω μπαλα μου μαυριζη η οθονη ενω με nova go την γνωστη εφαρμογη κανενα προβλημα. Υπαρχη λυση η ειναι νωρις ακομα;

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...