Jump to content

Nova GO σε Android TV Box


christoforas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα, θα ηθελα μια βοηθεια. Συνδεσα το tv box, ενεργοποιησα το nova go και για 2 ημερες επαιζε κανονικα. Την τριτη ημερα κλειδωσαν τα καναλια και επαιζαν μονο οι ταινιες αλλα την επομενη κλειδωσαν και αυτα. Το μηνυμα που βγαζει ειναι "το υλικο αυτο δεν ειναι διαθεσιμο για την συσκευη σας". Τι εγινε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, θα ηθελα μια βοηθεια. Συνδεσα το tv box, ενεργοποιησα το nova go και για 2 ημερες επαιζε κανονικα. Την τριτη ημερα κλειδωσαν τα καναλια και επαιζαν μονο οι ταινιες αλλα την επομενη κλειδωσαν και αυτα. Το μηνυμα που βγαζει ειναι "το υλικο αυτο δεν ειναι διαθεσιμο για την συσκευη σας". Τι εγινε;

 

Δοκιμασε την εκδοση NovaGO 1.0.0.3

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις μηδενισμο συσκευής από τον λογαριασμό σου my account στη nova. Edited by georgestil
Link to comment
Share on other sites

Nova go η συγκεκριμένη έκδοση που λέτε παιζει γενικά σε ολα τα κουτιά ;οσο για το ote go δεν υπαρχει λύση σωστα ;σορυ για το off topic αλλα θά παίξει ρόλο και αυτο για να αγοράσω ένα κουτί και εγω.σας ευχαρηστω εκ των προταιρων .
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις μηδενισμο συσκευής από τον λογαριασμό σου my account στη nova.

 

Αν εννοεις ανανεωση συσκευης την εκανα πριν μια εβδομαδα για να δηλωσω το tv box,οποτε πρεπει να περιμενω 25 ημερες για να εχω το δικαιωμα αλλαγης.Αν εννοεις κατι αλλο δεν μπορω να βρω κατι οποτε σε παρακαλω αν μπορεις να μου δειξεις τα βηματα.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε το εξής:

 

Εχω username-password για το NOVA GO και android box στο οποίο εγκαθιστώ την εφαρμογή...

Δυστυχώς όμως παρατηρώ ότι δεν μπορώ να δω τα κανάλια γιατί κάθε φορά που πάω να μπω σε ένα μου λέει ότι το "playback δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή"...

Μήπως ξέρετε τη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε το εξής:

 

Εχω username-password για το NOVA GO και android box στο οποίο εγκαθιστώ την εφαρμογή...

Δυστυχώς όμως παρατηρώ ότι δεν μπορώ να δω τα κανάλια γιατί κάθε φορά που πάω να μπω σε ένα μου λέει ότι το "playback δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή"...

Μήπως ξέρετε τη λύση?

Εαν το αφηνεις να κανει update αυτο γινεται μετα.......υπαρχει καποια εκδοση,δεν θυμαμαι πια,την περνας,βγαζεις εκτος το update,ετοιμος.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε το εξής:

 

Εχω username-password για το NOVA GO και android box στο οποίο εγκαθιστώ την εφαρμογή...

Δυστυχώς όμως παρατηρώ ότι δεν μπορώ να δω τα κανάλια γιατί κάθε φορά που πάω να μπω σε ένα μου λέει ότι το "playback δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή"...

Μήπως ξέρετε τη λύση?

 

απλα ειναι ρουταρισμενη η συσκευη σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αν δεν είναι ρουτ δεν θα έχεις πρόβλημα;

Απ'οτι έχω ακούσει η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν τρέχει σε tv box.

Στα δικά μου tv box φαίνεται

Να παίζει. Τουλάχιστον ανοίγει κανονικά την λίστα με τα κανάλια αλλά δεν μπορώ να δω γιατί δεν έχω κωδικούς.

 

Το nova go παίζει κανονικά κ το έχω δοκιμάσει και με κωδικους γιατι έχω nova.

 

Και δεν είναι stick αλλα κανονικό tv box.

Edited by giannhs07gg
Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου tv box φαίνεται

Να παίζει. Τουλάχιστον ανοίγει κανονικά την λίστα με τα κανάλια αλλά δεν μπορώ να δω γιατί δεν έχω κωδικούς.

 

Το nova go παίζει κανονικά κ το έχω δοκιμάσει και με κωδικους γιατι έχω nova.

 

Και δεν είναι stick αλλα κανονικό tv box.

Έχεις την τελευταία έκδοση του novago και παίζει σε tv box;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Ρώτησα απλά για, να το έχω στα υπόψιν. Της nova μου δουλεύει καλά εμένα.

 

Για backup κοιτά κανένα πρόγραμμα από το play store αλλιώς κοιτα για custom recovery τύπου twrp για την συσκευή σου όλο και κάτι θα υπάρχει εγώ έχω αλλά δεν ξέρω αν κάνει για σένα γιατί το δικό μου είναι με s805 επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Ρώτησα απλά για, να το έχω στα υπόψιν. Της nova μου δουλεύει καλά εμένα.

 

Για backup κοιτά κανένα πρόγραμμα από το play store αλλιώς κοιτα για custom recovery τύπου twrp για την συσκευή σου όλο και κάτι θα υπάρχει εγώ έχω αλλά δεν ξέρω αν κάνει για σένα γιατί το δικό μου είναι με s805 επεξεργαστή.

Θα δοκιμασω με αλλαγη ρομ αρουταριστη και αν δουλεψη το οτε θα το αναφερω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Ρώτησα απλά για, να το έχω στα υπόψιν. Της nova μου δουλεύει καλά εμένα.

 

Για backup κοιτά κανένα πρόγραμμα από το play store αλλιώς κοιτα για custom recovery τύπου twrp για την συσκευή σου όλο και κάτι θα υπάρχει εγώ έχω αλλά δεν ξέρω αν κάνει για σένα γιατί το δικό μου είναι με s805 επεξεργαστή.

 

επειδη εχω nova go αν επιτρεπεται ποιο android box εχεις φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω nova go αν επιτρεπεται ποιο android box εχεις φιλε μου?

 

παίζει σε οποιοδήποτε box, αρκεί να έχεις εγκαταστήσει την σωστή version του app, κάνε ένα search για να την βρεις ( νομίζω 1.0.3 )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω nova go αν επιτρεπεται ποιο android box εχεις φιλε μου?

Το δοκιμασμένο είναι στο mxq s805 αλλά επειδή πήρα ένα tronsmart τώρα θα το δοκίμασω κ σε εκείνο αύριο με τους κωδικους για να δω κ σε εκείνο. Αν παίξει κ στο νέο το άλλο θα το δώσω.:D

Edited by giannhs07gg
Link to comment
Share on other sites

 

και εγω για κανα τετοιο με κοβω να παιρνω.μονο για kodi το θελω.ε αν παιζει και nova go θα κανω παρτυ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω λιγο μια βοηθεια.Πηρα ενα tv box και θελω να βαλω nova go να βλεπω στην τηλεοραση.Πρεπει να βαλω την εκδοση που γραφετε πιο πανω για να παιζει;Δεν εχω αθλητικα καναλια αλλα μονο τα cinema,τα εχει αυτα το nova go;Θα μου τα παιζει;Επισης νομιζω οτι γραφετε οτι θα πρεπει να ειναι root για να λειτουργησει,νομιζω εμενα ειναι αλλα πως μπορω να το δω με σιγουρια;Αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του παρακαλω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω λιγο μια βοηθεια.Πηρα ενα tv box και θελω να βαλω nova go να βλεπω στην τηλεοραση.Πρεπει να βαλω την εκδοση που γραφετε πιο πανω για να παιζει;Δεν εχω αθλητικα καναλια αλλα μονο τα cinema,τα εχει αυτα το nova go;Θα μου τα παιζει;Επισης νομιζω οτι γραφετε οτι θα πρεπει να ειναι root για να λειτουργησει,νομιζω εμενα ειναι αλλα πως μπορω να το δω με σιγουρια;Αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του παρακαλω...

Η ποιο πάνω έκδοση παίζει και με root ....εάν δεν είσαι root κάνε εγκατάσταση την τελευταία έκδοση από playstore

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα καιι εχω και οτε tv go και nova go και xbmc 1080p στο cs968.Τελικα αποδειχτηκε σκυλι το μηχανημα μου αν και 2+ χρονων απο το merimobiles ητανε και ειναι η καλυτερη μου αγορα απο κινα.
Link to comment
Share on other sites

Η ποιο πάνω έκδοση παίζει και με root ....εάν δεν είσαι root κάνε εγκατάσταση την τελευταία έκδοση από playstore

Δηλαδη οποια εκδοση nova go και αν βαλω θα παιζει στην τηλεοραση;Νομιζω ειδα καπου μεσα στο μενου super user αρα πρπει να ειναι ρουτ,σωστα;Πρεπει να ειναι με καλωδιο στο ιντερνετ η ασυρματα;Εχει και τα καναλια nova cinema;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα τα καταφερα καιι εχω και οτε tv go και nova go και xbmc 1080p στο cs968.Τελικα αποδειχτηκε σκυλι το μηχανημα μου αν και 2+ χρονων απο το merimobiles ητανε και ειναι η καλυτερη μου αγορα απο κινα.

Το οτε tv go απλα το κατεβασες και παιζει κανονικα;;Με wifi ειναι το tv box η με ethernet;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οποια εκδοση nova go και αν βαλω θα παιζει στην τηλεοραση;Νομιζω ειδα καπου μεσα στο μενου super user αρα πρπει να ειναι ρουτ,σωστα;Πρεπει να ειναι με καλωδιο στο ιντερνετ η ασυρματα;Εχει και τα καναλια nova cinema;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οτε tv go απλα το κατεβασες και παιζει κανονικα;;Με wifi ειναι το tv box η με ethernet;

 

Περασα αρουταριστη ρομ 4.4 kitkat και ναι παιζη κανονικα απο το wifi του cs968.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό εδώ https://www.minya.gr/Android-TV/Minix-Neo-X6-Android-TV-Box γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω την δουλειά μου και γενικότερα αν το έχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις.

 

Γενικά γνωρίζει κάποιος πώς μπορούμε να βάλουμε NOVA GO σε ANDROID BOX καθώς δοκίμασα σε συσκευή CS918 ανεπιτυχώς! Φίλε εάν είναι να αγοράσεις android box για αυτό το σκοπό σου συστήνω να μην το κάνεις μέχρι να βρεις άτομο που να σου επιβεβαίωσε ότι με το κατάλληλο λογισμικό μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά γνωρίζει κάποιος πώς μπορούμε να βάλουμε NOVA GO σε ANDROID BOX καθώς δοκίμασα σε συσκευή CS918 ανεπιτυχώς! Φίλε εάν είναι να αγοράσεις android box για αυτό το σκοπό σου συστήνω να μην το κάνεις μέχρι να βρεις άτομο που να σου επιβεβαίωσε ότι με το κατάλληλο λογισμικό μπορείς!

δοκίμασες την έκδοση NovaGO 1.0.0.3 ;

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το αρχείο φίλε μου, το εγκατέστησα, είδα κανονικά το εικονίδιο της nova αλλά όταν ξεκίνησα να το τρέχω είδα για 1 δευτερόλεπτο μία μαύρη οθόνη και έτσι ξαφνικά έκλεισε!!!

Μήπως έχεις κανένα άλλο link?

σύνδεση με wifi και όχι με ethernet

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα,

 

το παρακάτω κείμενό μου απευθύνεται τόσο στον Karthan (που έβαλα και το quote) αλλά και σε όποιον άλλον μπορεί να με διαφωτίσει στα ερωτήματά μου.

 

 

 

Επειδή είμαι τελείως άσχετος με το αντικείμενο, μερικές ερωτήσεις θα ήθελα να σας κάνω ρε παιδιά:

 

1) Αυτό το Q7 TV Box RK3188 Quad Core Android 4.4 - US (2GB+ 8GB) BLACK που βλέπω στο Gearbest (μόνο με PayPal μπορώ να αγοράσω) - όπως και τα περισσότερα Android TV Boxes- συνδέεται με WiFi με το δίκτυο στο σπίτι μου κανονικά με το Inetrnet, ή θέλει να το συνδέσω με καλώδιο ethernet?

 

2) Στο link που έβαλα στο Gearbest, γράφει ένα US στην περιγραφή, μήπως δεν θα δουλεύει σωστά Ελλάδα ή θέλει άλλο τύπο φορτιστή? Υπάρχει και EU έκδοση?

 

3) Θα μπορώ να κουμπώσω με USB έναν εξωτερικό δίσκο 2,5" που έχω παιδικές ταινίες μέσα και να τις βλέπω?

 

4) Τι είναι αυτό το "KODI" που διαβάζω μέσα στην ενότητα για τα Android TV Box και τι κάνει?

 

5) Τι άλλο μπορώ να κάνω με αυτά τα Android TV Box γενικά?

 

Συγνλωμη για τις πολλές ερωτήσεις ρε παιδιά, αλλά δεν το κατέχω ο γέρος το ρημάδι αυτό με τα Android TV Boxes....:lol:

Γενικά φαντάσου το tv box ως ένα mini pc όπου για οθόνη χρησιμοποιείς την οθόνη της τηλεόρασης. Κατά τα άλλα δουλεύει όπως ένα pc. Έχει αποθηκευτικό χωρο, μνήμη, κατεβάζεις και εγκαθιστάς εφαρμογές, σερφάρεις κλπ. Έχει υποδοχές usb για να συνδέσεις εξωτερικό δίσκο ή στικάκι ή ασύρματο ποντίκι/πληκτρολόγιο. Ό,τι θα μπορούσες να συνδέσεις και σε έναν υπολογιστή δηλαδή. Και φυσικά συνδέεται ίντερνετ με wifi αλλά και με καλώδιο ethernet.

Όσο για το kodi είναι πρόγραμμα με το οποίο ό,τι θες από κανάλια τηλεόρασης, ταινίες, σειρές, αθλητικά, παιδικά, οτιδήποτε μπορείς απλώς να κάνεις αναζήτηση τον τίτλο και να το δεις επιτόπου. Δηλαδή χωρίς να κατεβάσεις μια ταινία. Κάνεις αναζήτηση, την βρίσκεις, πατάς και τη βλέπεις κατευθείαν. Με υπότιτλους με τα πάντα. Σαν ένα πακέτο ote tv ή nova cinema αλλά με 1000 φορές περισσότερο περιεχόμενο και φυσικά εντελώς δωρεάν. Καταλαβαίνεις λοιπόν για τι πράγμα μιλάμε αν εγκαταστήσεις το kodi σε ένα tv box και το συνδέσεις στην τηλεόρασή σου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...