Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις δε σχολιαζει κατι για το καινουριο update? Τι φαση? Παρατηρήσατε κατι καλο ή κακο οσοι το κάνατε? Χθες μου ηρθε η αναβάθμιση, για δωστε λιγο τα φωτα σας γιατι χωρις να ακουσω γνωμες δε παιζει να το κανω, android ειναι αυτο!

 

http://imgur.com/a/ElEpF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση αρχάριου χρήστη samsung... Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη, δεν ενεργοποιείται όταν έρχεται ένα νέο μήνυμα στο messenger, ένα νέο e-mail κτλ;

Η δικιά μου πάντως παραμένει ανενεργή και απλά ακούγεται ο ήχος της ειδοποίησης και ανάβει το led πάνω αριστερά.

Φαντάζομαι άτι κάτι δε ρύθμισα σωστά, έτσι; Αν και το έχω ξεψαχνίσει, δε μπόρεσα να βρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αρχάριου χρήστη samsung... Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη, δεν ενεργοποιείται όταν έρχεται ένα νέο μήνυμα στο messenger, ένα νέο e-mail κτλ;

Η δικιά μου πάντως παραμένει ανενεργή και απλά ακούγεται ο ήχος της ειδοποίησης και ανάβει το led πάνω αριστερά.

Φαντάζομαι άτι κάτι δε ρύθμισα σωστά, έτσι; Αν και το έχω ξεψαχνίσει, δε μπόρεσα να βρω κάτι.

βαλε το glimpse notifications

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εντάξει μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό! :) Καλύτερα μάλλον, να μην αποσπάται η προσοχή συνέχεια. Αλλά τουλάχιστον όταν έχω ένα νέο e-mail γίνεται να εμφανίζεται ο αριθμός (1,2 κτλ) πάνω δεξιά στο εικονίδιο; Στο facebook εμφανίζεται αλλά στο gmail όχι.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να ανοιγει το κινητο με το δακτυλικό σου αποτύπωμα απλα ακουμπωντας το κεντρικο κουμπι και οχι πατωντας?

Κατι που παρχει σε ολη τη σειρα samsung a3, a5, a7 κινητων.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να ανοιγει το κινητο με το δακτυλικό σου αποτύπωμα απλα ακουμπωντας το κεντρικο κουμπι και οχι πατωντας?

Κατι που παρχει σε ολη τη σειρα samsung a3, a5, a7 κινητων.

 

Πατάς πρώτα το power button από κλειδωμένη οθόνη και μετά απλά ακουμπας το κεντρικό κουμπί και ξεκλειδωνει χωρίς να το πιέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο ακριβως λεω οτι σε ολα τα samsung s3,a5,a7 κινητα που εινα κατωτερα του s7 δεν χρειαζεται να πατησεις καθολου το κουμπι για να ξεκλειδωσει το κινητο απλα το ακουμπας και ξεκλειδωνει αμεσως.

Κατι τετοιο δεν μπορει να γινει στο samsung galaxy s7?

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο ακριβως λεω οτι σε ολα τα samsung s3,a5,a7 κινητα που εινα κατωτερα του s7 δεν χρειαζεται να πατησεις καθολου το κουμπι για να ξεκλειδωσει το κινητο απλα το ακουμπας και ξεκλειδωνει αμεσως.

Κατι τετοιο δεν μπορει να γινει στο samsung galaxy s7?

 

Όχι, δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Προχτες μου ηρθε μια μικρη αναβαθμιση, 28ΜΒ, σε ITV (Ιταλια), την οποια και εγκατεστησα.

 

Σημερα, το βαζω σε λειτουργια πτησης το μεσημερι, με το wifi ανοιχτο και το αφηνω, πανω στη βαση του, οπου υπαρχει NFC.

Πεφτω για υπνο και για ασχετο λογο, ξυπναω σε 45 λεπτα. Ευτυχως !!!

Κοιταω το κινητο, να δειχνει το λογοτυπο "SAMSUNG" οπως οταν κανει εκκινηση. Το πιανω, βραζει :mad: και εχει σχεδον αδειασει η μπαταρια του, 6% απο 40+% που το ειχα αφησει. Το σβηνω, μετα απο 2-3 προσπαθειες και το βαζω κατω απο τη βρυση, με χαμηλη ροη, για να κρυωσει.

Του κανω επανεκκινηση και το βαζω να φορτισει με καλωδιο και οχι ασυρματα, οπως συνηθιζω. Τωρα ειναι ολα ΟΚ.

 

Πρωτη φορα μου κανει κατι τετοιο και ελπιζω απλα να ετυχε και να μην ειναι, καποια παρενεργεια της αναβαθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιούμε το volte? Νέος στην παρέα χθες παρέλαβα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε γίνεται.

Δηλαδη μου λες οτι κινητα που δεν εχουν την δυναμη του s7 μπορουν να το κανουν και το s7 δεν μπορει?

 

Μου ακουγετε πραγματικα απιστευτο να μην υπαρχει η δυνατοτητα να διαβασει το δακτυλικο σου αποτυπωμα χωρις να πατησεις το κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μου λες οτι κινητα που δεν εχουν την δυναμη του s7 μπορουν να το κανουν και το s7 δεν μπορει?

 

Μου ακουγετε πραγματικα απιστευτο να μην υπαρχει η δυνατοτητα να διαβασει το δακτυλικο σου αποτυπωμα χωρις να πατησεις το κουμπι.

Και όμως...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εχει κανεις προχειρο link για το τελευταιο update της ελληνικης rom της Cosmote για το S7 το απλο?

Θελω αν υπαρχει αυτο απο το site που εχει γρηγορο download, για να φλασαρω να εχω wifi calling

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση, το τηλεφωνο εχει χασει το predictive text input !!!

δλδ ενω ειναι τσεκαρισμενο θυμαται μονο λεξεις που εχω προσθεσει εγω ...

για παραδειγμα, ενα απλο καλημερα δεν το βγαζει με τπτ !!!

μιλαω για swipe mode continuous input.

 

G

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν πήρα απάντηση για το Volte και το voWiFi, να ενημερώσω όσους ενδιαφέρονται ότι πρέπει να περαστεί η ρομ της cosmote για να δουλέψει. Κλασικά μέσω Odin πολύ απλή διαδικασία. Και μήνυμα στο 1333 για ενεργοποίηση volte.

Φανταστική λειτουργία απίστευτη ποιότητα κλήσεων. Επίσης νομίζω για όσους μιλάνε αρκετά ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο με κλήσεις volte. Γενικά εξαιρετική εμπειρία

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο χθες εχω στην κατοχη μου και εγω ενα s7 αφου το xperia z2 μετα απο 3 χρονια αρχισε να κανει νερα ,για 3 χρονια ομως δουλευε ρολοι.τελικα πηρα το s7 μετα απο αρκετα βιντεο που ειδα με τεστ κινητον και στο τελος ημουν μεταξυ s7 lg g6 xperia xz ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος λαγκαρισμα στο fb? Μου το κάνει πάρα πολύ καιρό, μήνες σίγουρα μπορεί και από πέρυσι που αγορασα το S7

Όταν scrolαρω άλμπουμ με πολλές φωτογραφίες κολλαει για 2-3 δευτερόλεπτα ανα συχνά διαστηματα

Για δείτε το λίγο γιατί μου έρχεται να το πετάξω από το παράθυρο συσκευή τέτοιου επιπέδου

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος λαγκαρισμα στο fb? Μου το κάνει πάρα πολύ καιρό, μήνες σίγουρα μπορεί και από πέρυσι που αγορασα το S7

Όταν scrolαρω άλμπουμ με πολλές φωτογραφίες κολλαει για 2-3 δευτερόλεπτα ανα συχνά διαστηματα

Για δείτε το λίγο γιατί μου έρχεται να το πετάξω από το παράθυρο συσκευή τέτοιου επιπέδου

Το κάνει σε όλες τις συσκευές μου. Λιγότερο στο Galaxy λόγω δύναμης. Είναι θέμα γραφικής εφαρμογής Facebook που δε λέει να τη διορθώσει η ίδια η Facebook και όχι συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος λαγκαρισμα στο fb? Μου το κάνει πάρα πολύ καιρό, μήνες σίγουρα μπορεί και από πέρυσι που αγορασα το S7

Όταν scrolαρω άλμπουμ με πολλές φωτογραφίες κολλαει για 2-3 δευτερόλεπτα ανα συχνά διαστηματα

Για δείτε το λίγο γιατί μου έρχεται να το πετάξω από το παράθυρο συσκευή τέτοιου επιπέδου

 

Και εμένα το έκανε σε όλο το Facebook όχι μόνο στα άλμπουμ αλλά μετά από αρκετές αναβαθμίσεις του Facebook έφτιαξε. Εγώ έχω το s7edge.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μου λες οτι κινητα που δεν εχουν την δυναμη του s7 μπορουν να το κανουν και το s7 δεν μπορει?

 

Μου ακουγετε πραγματικα απιστευτο να μην υπαρχει η δυνατοτητα να διαβασει το δακτυλικο σου αποτυπωμα χωρις να πατησεις το κουμπι.

Υπάρχει η εφαρμογή που λέγεται fingertouch στο playstore (με ένα μπλε δακτυλικό αποτύπωμα) που κάνει ακριβώς αυτό που θες φίλε. Απλά δεν ξέρω τι κατανάλωση σε μπαταρία μπορεί να εχει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκαιο

το κάνει και στο p9 lite της κοπέλας μου, πολύ πιο αραιά βέβαια αλλά όταν το κάνει είναι πιο έντονο το πρόβλημα

είναι πολύ σπαστικό όμως, έλεος

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...