Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ομάδα! Έχετε να μου προτείνετε κάποια ρύθμιση για το soundlive για καλύτερη απόδοση του ηχείου;

 

Δυστυχώς δεν θα δεις σχεδόν καθόλου διαφορές με όποια ρύθμιση και να κάνεις στο soundalive. Ο μόνος τρόπος να έχεις πολύ υψηλή ένταση είναι να κάνεις root το κινητό και να βάλεις το κατάλληλο stereo mod από το XDA.

Προσωπικά δεν το βρίσκω καθόλου χαμηλό το ηχείο. Τώρα αν το προηγούμενο κινητό σου ήταν κάποιο HTC ή ΖΤΕ AXON7 τότε το βρίσκω λογικό να σου φαίνεται χαμηλό το S7.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν θα δεις σχεδόν καθόλου διαφορές με όποια ρύθμιση και να κάνεις στο soundalive. Ο μόνος τρόπος να έχεις πολύ υψηλή ένταση είναι να κάνεις root το κινητό και να βάλεις το κατάλληλο stereo mod από το XDA.

Προσωπικά δεν το βρίσκω καθόλου χαμηλό το ηχείο. Τώρα αν το προηγούμενο κινητό σου ήταν κάποιο HTC ή ΖΤΕ AXON7 τότε το βρίσκω λογικό να σου φαίνεται χαμηλό το S7.

 

Χαχαχα έχεις δίκιο απλά έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι αν κάνεις κάποιες ρυθμίσεις αυξάνεται η απόδοση και είπα να ρωτήσω..ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω την συσκευή περίπου 5 μήνες και παράλληλα δουλεύω και ένα s4 gt-i9506 root.

Πέραν της ποιότητας κατασκευής του s7 και της πολύ καλύτερης κάμερας η εμπειρία χρήσης σε όλα τα άλλα είναι σχεδόν ίδια.

Μην πέσετε να με φάτε, εννοώ σαν browsing και στο θέμα σβελτάδας.

Μήπως, μήπως λέω τους έχει τελειώσει η τεχνολογία και μας πουλάνε φούμαρα για μεταξοτες κορδέλες?

Λίγο παραπάνω ram, λίγη παραπάνω rom, 2 πυρήνες παραπανω στη cpu κλπ. Με το σταγονόμετρο κάθε φορά και το αποτελεσμα ειναι το ίδιο με πέρισυ......

Αυτό το ερώτημα με απασχολεί από την πρώτη στιγμή που άρχισα να δουλεύω το καινούριο μου s7 και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που αλλαξα απο S7 σε S6 Edge Plus δεν βλεπω καμια διαφορα στην εμπειρια χρησης... Και υποτιθεται σε antutu και λοιπες μπουρδες βγαζει σχεδον τα 2πλασια νουμερα το S7.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ένα όριο και μετά η μεγάλες διαφορές δεν είναι στην ταχύτητα που αλλάζουμε μια σελίδα στο net η πόσο γρήγορα θα ανοίξει τον καιρό και τέτοια. Διάφορες υπάρχουν στην οθόνη στις φωτογραφίες και gaming όποιος ασχολείται και τώρα πλέον σε συνδυασμό με vr
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ξυπνησα και είχα χάσει το Viber. Ήταν δλδ εκεί αλλά Σαν να το άνοιγα πρώτη φορα.και το ίντερνετ σέρνεται.wtf?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως το αλλαζουμε σε αργη φορτηση? εχει επιλογη εμενα ειναι συνεχεια στην γρηγορη φορτηση

 

Ρυθμίσεις--->Διαχείριση Συσκευής--->Μπαταρία--->3 τέλειες πάνω δεξιά--->Συνθέτες Ρυθμίσεις---->

Γρήγορη ενσύρματη Φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

mediadrmserver τι είναι αυτό που μου τρώει τόση πολλή μπαταρία και το κινητό ζεστάνετε όσο δεν πάει άλλο??? 600mah τουλάχιστον!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αυτές τις μέρες περιμένω το S7 που από τι είδα στο site που το παρήγγειλα θα έρθει με android marshmallow. Επειδή δεν είχα ποτέ android και διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες είδα ότι η νεότερη έκδοση δημιουργεί κάποια μικροπροβλήματα (εώς μεγάλα), ήθελα να ρωτήσω, αν παραμείνω στη marshmallow τι μειονεκτήματα μπορεί να έχω;

Ίσως να μη μπορώ να ανανεώσω κάποιες εφαρμογές και θα έχω κενά ασφαλείας;

Δεν έχω ιδέα, όποιος μπορεί να μου αναφέρει μερικά μειονεκτήματα, θα είμαι ευγνώμων.

Επίσης, υπάρχει τρόπος να μη εμφανίζεται συνέχεια ειδοποίηση για νέα έκδοση λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η Mars. Απλα σε καθρ update καποιοι θα γκρινιαζουν. Γινεται σε ολα τα κινητα..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω παρατηρήσει τώρα τελευταία πώς πέφτει γρήγορα η μπαταρία.

 

1: Στην δουλειά δεν έχω καλό σήμα και έχω τα δεδομένα ανοιχτά. Παίζει ρόλο;

 

2: Μέσα από την θήκη έχω έναν μαγνήτη που είναι σετ μαζί με την βάση μαγνήτη που μπαίνει στο αμάξι. Λέτε να παίζει ρόλο και αυτό; Επίσης αυτό μπορεί να ανεβάζει την θερμοκρασία στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Το κακο σημα εχει μεγαλη επιδραση στην μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες ειχα μια χαμενη κληση...:mad: η ειδοποιηση ομως ηρθε ακαριαια.

 

Εκεινη τη στιγμη, αλλαζα ρυθμιση στο δυκτιο, απο 2G se 4G. Οποτε μαλλον η κληση ετυχε τη στιγμη που γινονταν η εναλλαγη. Αυτο με εκανε να σκεφτω, ΜΗΠΩΣ οι χαμενες κλησεις γενικοτερα, συμβαινουν λογω καποιου bug στο λογισμικο, οταν εχουμε ρυθμιση αυτοματα 4G/3G κτλ. Μηπως καλο θα ηταν να το εχουμε στη ρυθμιση μονο 2G ή 3G;

 

Απλα μια σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν εχεις ενεργοποιησει το VoLTE και εισαι σε 4G, αναγκαστικα περναει σε 3G οταν εχεις κληση.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται Samsung galaxy s7 black 32 gb αγορασμένο από kaizer store (Skroutzoμαγαζο) αρχές Μαρτίου. Μαζί με παρελκόμενα, 2 φορτιστές, θήκη Spigen thin fit black συν θήκη Nillkin nature tpu και Ακουστικά. Άριστη κατάσταση και πωλείται λόγω αγοράς s8. Όποιος ενδιαφέρεται pm.

Ευχαριστώ(300€-)

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Χτες ειχα μια χαμενη κληση...:mad: η ειδοποιηση ομως ηρθε ακαριαια.

 

Εκεινη τη στιγμη, αλλαζα ρυθμιση στο δυκτιο, απο 2G se 4G. Οποτε μαλλον η κληση ετυχε τη στιγμη που γινονταν η εναλλαγη. Αυτο με εκανε να σκεφτω, ΜΗΠΩΣ οι χαμενες κλησεις γενικοτερα, συμβαινουν λογω καποιου bug στο λογισμικο, οταν εχουμε ρυθμιση αυτοματα 4G/3G κτλ. Μηπως καλο θα ηταν να το εχουμε στη ρυθμιση μονο 2G ή 3G;

 

Απλα μια σκεψη.

 

Το έχω μόνιμα σε 2G και όταν βάζω δεδομένα το γυρίζω σε αυτόματα 4G/3G.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόνιμα σε 2G και όταν βάζω δεδομένα το γυρίζω σε αυτόματα 4G/3G.

Επίσης....

Εξοικονομείς και μπαταρία έτσι....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

Πριν από μια εβδομάδα σχεδόν αγόρασα το Galaxy S7 απο γνωστό μαγαζί στο Skroutz. Όλα καλά και ωραία εκτός από την οθόνη. Με το που το άνοιξα πρόσεξα ότι το κάτω μέρος της οθόνης δείχνει πιο θερμά τα χρώματα ενώ το πάνω πιο ψυχρά, ας πούμε σε λευκό φόντο (σε όλα τα μενού της συσκευής δηλαδη) πάνω είναι πιο καθαρό λευκό ενώ κάτω κιτρινίζει. Γενικά αυτή η ανομοιομορφία δεν είναι ΠΟΛΥ χτυπητή αλλά ήταν το πρώτο πράγμα που έψαξα μολις το ανοιξα διοτι ειχα ηδη κακη εμπειρια με το ιδιο θεμα σε ταμπλετ Samsung. Γνωρίζει κανείς τίποτα; Ετσι είναι ολα; Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το doa τελείωσε την Παρασκευή που πέρασε. Εγώ όμως το είχα πάει στο μαγαζί την Τρίτη όπου ένας υπάλληλος που το κοίταξε δεν μπορούσε να παρατηρήσει κάτι και μου είπε να το στείλουμε στη Smartec (αφου το μαγαζι δεν ειχε τεχνικο) και αν υπάρχει όντως βλάβη να μου δώσουν καινούριο. Δεν το άφησα διότι θα έπαιρνε ξανα την ίδια απάντηση που είχα πάρει όταν είχα στείλει για service ενα τάμπλετ παλιότερα, πώς δηλαδή η οθόνη είναι εντάξει και η ανομοιομορφια βρίσκεται στις προδιαγραφές της συσκευής ( ;;; ) .

Εγώ επικοινώνησα με την Smartec η οποία επίσης μου είπε πως όντως υπάρχουν οι ανομοιομορφιες στις superamoled αλλά πρέπει να είσαι πολύ ψιρας για να τις προσέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος αντι να ακολουθω ολη τη διαδρομή, ρυθμισεις-συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-λειτουργια δικτυου, προκειμενου να αλλαζω το 4G σε 2G, να κανω καμια συντομευση στην αρχικη οθονη, η καποιος άλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος αντι να ακολουθω ολη τη διαδρομή, ρυθμισεις-συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-λειτουργια δικτυου, προκειμενου να αλλαζω το 4G σε 2G, να κανω καμια συντομευση στην αρχικη οθονη, η καποιος άλλος τροπος?

Switch network type από Playstore

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...