Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποτίθεται το Samsung Cloud. Τo Smart Switch επαναφέρει μόνο apk. Δοκίμασε και ενημέρωσέ μας αν πετύχει.

Αν θυμάμαι καλά όταν είχα πρωτοπερασει την 7αρα btu είχα κάνει επαναφορά από το cloud και είχε επαναφέρει μόνο τα apk γι αυτό ρώτησα μήπως από smart switch επαναφέρει και δεδομένα κωδικούς κλπ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Σε S2,S5 και τώρα S7 οπότε έκανα και τα δύο ήταν το ίδιο.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Και τα δύο εννοείς είτε στήσιμο από την αρχή είτε να περάσεις το back up σου πάλι Έτσι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο εννοείς είτε στήσιμο από την αρχή είτε να περάσεις το back up σου πάλι Έτσι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αλλά σε καμία περίπτωση μην το αφήσεις χωρίς έστω επαναφορά μετά η στήσιμο από την αρχή.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε καμία περίπτωση μην το αφήσεις χωρίς έστω επαναφορά μετά η στήσιμο από την αρχή.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Παίζει να ανατιναχτεί σα το Note 7;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η μεγάλη διαφορά που έχω δει μέχρι τώρα... Δεν είναι το δακτυλικο αποτύπωμα... Είναι ο οθόνη στην αυτόματη φωτεινότητα... Προσαρμόζει άμεσα σε κάθε αλλαγή φωτισμού περιβάλλοντος... Καμιά σχέση με πριν
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα στη sammobile εχουν ανεβασει την ελληνικη nougat αλλα με παροχο cosmote: https://www.sammobile.com/firmwares/download/124048/G930FXXU1DQBQ_G930FCOS1DQB4_COS/

Αυτη τη στιγμη το κινητο μου εχει την αγγλικη BTU και ελεγα να περασω την ελληνικη να περιμενω οταν ανεβασουν ελληνικη (EUR) θα εχει πολυ blotware αυτη της cosmote?? Θελω πιο πολυ να το κανω γιατι εχω αρκετες χαμενες κλησεις πραγμα που δεν ειχα με την 6αρα!! :(

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση και μετά το reboot το κινητό δεν περνούσε την οθόνη με την κλειδαριά/λουκέτο. Αναγκάστηκα να κάνω factory reset και τώρα είμαι κολλημένος στην "Επαλήθευση λογαριασμού"

 

Το τρελό είναι, πως δεν έχω λογαριασμό στην google/gmail και ποτέ δεν είχα.

 

Καμία ηδέα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ανατιναχτεί σα το Note 7;

Ναι έχε και μια στολή πυροτεχνουργου. Για το καλό σου οχι τίποτα άλλο.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχε και μια στολή πυροτεχνουργου. Για το καλό σου οχι τίποτα άλλο.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

:lol: προσωπικά σε καμία συσκευή δεν έχω κάνει επαναφορά 20+ συσκευές..όπως και τώρα δεν έκανα και πηγαίνουν όλα ακόμα γρηγορότερα και ομαλά....αν δω φυσικά καμία περίεργη συμπεριφορά μπαταρίας θα το κάνω. Αλλά μέχρι τώρα δεν βρίσκω λόγο....

Καλημέρες παιδιά... :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα..απο τότε που έκανα αναβάθμιση σε nougat έχω θέμα...ενω έχω σήμα λέει πως το κινητό είναι κλειστό ...

Η ρύθμιση VoLTE calls (βρισκεται στα δικτυα) πρέπει να είναι ενεργοποιημένη ή όχι?

Η ρύθμιση Wi-Fi calling (είναι στις ρυθμίσεις τηλέφωνο κάτω κάτω) πρέπει να ενεργοποιημένη ή όχι?

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

σου εστειλα pm :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

σου εστειλα pm :)

Ε πές το και σε εμάς ντε να ξέρουμε;

Γιατί το κρατάς μυστικό; :p

 

Υ.Γ Εμείς οι Ελβετοί...ακόμα στην αναμονή για 7άρι...:down:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με μπαταρία/ανάλυση οθόνης, έχει υπολογίσει κάποιος τις διαφορές στη διάρκεια χρήσης? Στην 6αρα ήταν στανταρντ στην ανώτερη ανάλυση?
Link to comment
Share on other sites

Ε πές το και σε εμάς ντε να ξέρουμε;

Γιατί το κρατάς μυστικό; :p

 

Υ.Γ Εμείς οι Ελβετοί...ακόμα στην αναμονή για 7άρι...:down:

 

το pm αφορα ποια ρομ εχει ο φιλος και του εμφανιζει τις ρυθμισεις wifi calling & Volte. :)

οι 2 αυτες υπηρεσιες θα παιξουν αμεσα απο cosmote, απλα ρωταω μηπως εχει καποια διαφορετικη ρομ.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χρειάζεται να κάνω όσο πιο "καθαρή" εγκατάσταση firmware (nougat) στο S7 μου - ελληνικό unbranded, γίνεται. Η ερώτησή μου αφορά στις δύο (?) μεθόδους από τις οποίες μπορώ να επιλέξω - ODIN ή SMART Switch (initialization & recovery). Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο? (Προφανώς προτιμώ το Smart Switch που κατεβάζει αυτόματα το firmware, αντί του ODIN όπου πρέπει να κατεβάσω το nougat από το sammobile...).Ευχαριστώ
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

:lol: προσωπικά σε καμία συσκευή δεν έχω κάνει επαναφορά 20+ συσκευές..όπως και τώρα δεν έκανα και πηγαίνουν όλα ακόμα γρηγορότερα και ομαλά....αν δω φυσικά καμία περίεργη συμπεριφορά μπαταρίας θα το κάνω. Αλλά μέχρι τώρα δεν βρίσκω λόγο....

Καλημέρες παιδιά... :p

To ίδιο και εγώ.Εβαλα την 7(vodafone) και όλα καλά.Δεν βλέπω λόγο για επαναφορά όπως δεν έχω κάνει και ποτέ στα ουκ ολίγα κινητά που είχα!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πορτογαλικό S7 τσεκάρετε την αναβάθμιση...έκανα χειροκίνητη μόλις τώρα και μου την έβγαλε...επιτέλους!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χρειάζεται να κάνω όσο πιο "καθαρή" εγκατάσταση firmware (nougat) στο S7 μου - ελληνικό unbranded, γίνεται. Η ερώτησή μου αφορά στις δύο (?) μεθόδους από τις οποίες μπορώ να επιλέξω - ODIN ή SMART Switch (initialization & recovery). Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο? (Προφανώς προτιμώ το Smart Switch που κατεβάζει αυτόματα το firmware, αντί του ODIN όπου πρέπει να κατεβάσω το nougat από το sammobile...).Ευχαριστώ

 

καθαρή εγκατάσταση με την έννοια δε γίνεται! (μάλιστα καλό είναι να αποφευχθεί κάτι τέτοιο)

 

Υπάρχει επιλογή όμως για σχεδόν καθαρή εγκατάσταση (και με smart switch)

1 διαγραφή του google account από τη συσκευή (πρέπει να είσαι συνδεμένος στο ίντερνετ, δώσε 5 λεπτά από τη διαγραφή πριν προχωρήσεις στα υπόλοιπα) το account της samsung δε χρειάζεται

2 άνοιξε το OEM unlock μέσα από το development menu

3 wipe cache/wipe data factory reset μέσα από recovery menu

4 κάνεις την αναβάθμιση (από το smartswitch) και ξανά wipe cache/data

 

Ουσιαστικά θα έχεις ένα σχεδόν εργοστασιακό τηλέφωνο (με μόνα "σκουπίδια" την καταχώρηση του account που διέγραψες)

 

 

* αν αποφύγεις το 1 (διαγραφή account) θα γίνει ακριβώς η ίδια εγκατάσταση απλά χρειάζεται να γίνει επιβεβαίωση του account στην έναρξη της συσκευής άρα εγώ προτείνω να ξεκινήσεις από το 2

**μη ξεχάσεις μετά να μπεις ξανά στο development menu και θα κλείσεις το oem unlock.

Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα και εγω nougat, όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι

κάποιος ανέφερε προηγουμένως ότι οι διαφορές είναι μικρές

ρε παίδες με κοροιδεύετε?

από την Eclair 2.1 επί εποχής Galaxy S δεν έχω δει μεγαλύτερες αλλαγές σε κινητό μετά από αναβάθμιση firmware

τα πάντα έχουν αλλάξει, μενού, υπομενού, interface, ρυθμίσεις, εφαρμογές, τα πάντα!

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα και εγω nougat, όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι

κάποιος ανέφερε προηγουμένως ότι οι διαφορές είναι μικρές

ρε παίδες με κοροιδεύετε?

από την Eclair 2.1 επί εποχής Galaxy S δεν έχω δει μεγαλύτερες αλλαγές σε κινητό μετά από αναβάθμιση firmware

τα πάντα έχουν αλλάξει, μενού, υπομενού, interface, ρυθμίσεις, εφαρμογές, τα πάντα!

 

Ακριβώς. Άλλαξαν τα πάντα....

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με μπαταρία/ανάλυση οθόνης, έχει υπολογίσει κάποιος τις διαφορές στη διάρκεια χρήσης? Στην 6αρα ήταν στανταρντ στην ανώτερη ανάλυση?

Ναι στην μεγάλη ανάλυση ήταν από προεπιλογή στην 6αρα

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

καθαρή εγκατάσταση με την έννοια δε γίνεται! (μάλιστα καλό είναι να αποφευχθεί κάτι τέτοιο)

 

Υπάρχει επιλογή όμως για σχεδόν καθαρή εγκατάσταση (και με smart switch)

1 διαγραφή του google account από τη συσκευή (πρέπει να είσαι συνδεμένος στο ίντερνετ, δώσε 5 λεπτά από τη διαγραφή πριν προχωρήσεις στα υπόλοιπα) το account της samsung δε χρειάζεται

2 άνοιξε το OEM unlock μέσα από το development menu

3 wipe cache/wipe data factory reset μέσα από recovery menu

4 κάνεις την αναβάθμιση (από το smartswitch) και ξανά wipe cache/data

 

Ουσιαστικά θα έχεις ένα σχεδόν εργοστασιακό τηλέφωνο (με μόνα "σκουπίδια" την καταχώρηση του account που διέγραψες)

 

 

* αν αποφύγεις το 1 (διαγραφή account) θα γίνει ακριβώς η ίδια εγκατάσταση απλά χρειάζεται να γίνει επιβεβαίωση του account στην έναρξη της συσκευής άρα εγώ προτείνω να ξεκινήσεις από το 2

**μη ξεχάσεις μετά να μπεις ξανά στο development menu και θα κλείσεις το oem unlock.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες. Μία διευκρίνιση: το recovery menu Που αναφέρεις στο βήμα 3 "βγαίνει" από το πάτημα των τριών πλήκτρων (start, volume up & home)?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες. Μία διευκρίνιση: το recovery menu Που αναφέρεις στο βήμα 3 "βγαίνει" από το πάτημα των τριών πλήκτρων (start, volume up & home)?

 

Ναι

 

*μη ξεχάσεις μετά (στο στήσιμο της 7)να κλείσεις το oem unlock

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πορτογαλικό S7 τσεκάρετε την αναβάθμιση...έκανα χειροκίνητη μόλις τώρα και μου την έβγαλε...επιτέλους!

 

Έχω portugal TPH αλλά ακόμα. Εσύ ποια έχεις;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...