Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο σε μαύρο.

 

Και εχω την εντυπωση πως σε κανα χρονο θα ειναι και η πιο περιζητητη αλλα και η πιο σπανια εκδοση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί το λες..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες..;

 

Οπως με το μαυρο παντα xiaomi mi4 3gb 64αρα εκδοση που ειναι η σπανια εκδοση τωρα αλλα και λιγο καιρο πριν καπως ετσι το κοβω και αυτο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μπορέσω να το πάρω κάποια στιγμή, γιατί δεν έχω βρει άλλο να μου αρέσει τόσο πολύ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Διαχρονικά κάτοχος Nexus και σκέφτομαι του αγορά του Mi5. Μια ερώτηση για τους γνωστες της Xiaomi. Παίρνει Google now launcher?

Ναι γιατί να μην παίρνει?

Μόλις τον έβαλα στο MI Note Pro.

Link to comment
Share on other sites

Διαχρονικά κάτοχος Nexus και σκέφτομαι του αγορά του Mi5. Μια ερώτηση για τους γνωστες της Xiaomi. Παίρνει Google now launcher?

 

ο Launcher ειναι διαθέσιμος στο market, και ναι κατ επεκταση μπορείς να τον βάλεις. Αν και χάλια launcher μπροστά στον Nova :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι original ROM της ΧΙΑΟΜΙ δεν το κάνουν... αν πήρες κανένα ΧΙΑΟΜΙ στα χέρια σου απο κανένα κατάστημα που εγκαθιστούν ότι να ναι ROMs, τότε δεν έχεις καλή εντύπωση , και λογικό. Για αυτό και η ΧΙΑΟΜΙ κλείδωσε τους bootloaders για να προστατευτεί απο γνώμες σαν την δική σου.

 

H γνώμη ειναι πάνω σε μαμά ROM REDMI NOTE 2 και αυτά ειναι γνωστά και στο μιαου μιαου φορουμ οπου υπάρχουν και οι "λύσεις" στο πρόβλημα. Αμα θελει λοιπον να προστατευτει απο τα γεγονοτα και οχι την γνωμη μου, ας βγάζει καλυτερες ρομ που δεν θα κάνει το android πατσαβούρα με τα μιαου μιαου πάνω.

 

Η λύση δεν ειναι τα κατάπτυστα κλειδώματα, αλλά να μην βάζει χέρι και προκαλει παρενέργειες.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το κινητο εδω https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi5-M5.html πολυ καλη τιμη αλλα λεει οτι το εχει και in stock και pre-sale ειναι αξιοπιστο μπορουν να μου στειλουν ψευτικο?
Link to comment
Share on other sites

H γνώμη ειναι πάνω σε μαμά ROM REDMI NOTE 2 και αυτά ειναι γνωστά και στο μιαου μιαου φορουμ οπου υπάρχουν και οι "λύσεις" στο πρόβλημα. Αμα θελει λοιπον να προστατευτει απο τα γεγονοτα και οχι την γνωμη μου, ας βγάζει καλυτερες ρομ που δεν θα κάνει το android πατσαβούρα με τα μιαου μιαου πάνω.

 

Η λύση δεν ειναι τα κατάπτυστα κλειδώματα, αλλά να μην βάζει χέρι και προκαλει παρενέργειες.

Ρε hater δε σε αναγκάζει κανείς να το πάρεις. Δλδ το πρόβλημα σου είναι να μπεις να αλλάξεις 3 ρυθμίσεις εφάπαξ; Αν έχεις αυτή τη γνώμη, τότε δεν έχεις το κινητό στην κατοχή σου, απλά κάπου το διάβασες. Η miui ενσωματώνει πράγματα που άλλοι θέλουν ειδικές εφαρμογές για να τα κανουν. Και μη γίνεσαι αποκρουστικός, τα παιδια κάνουν προσπάθεια χωρίς καμία κάλυψη από την εταιρεία και δίνουν λύσεις χωρίς εισαγωγικά.

 

Παιδια βρηκα το κινητο εδω https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi5-M5.html πολυ καλη τιμη αλλα λεει οτι το εχει και in stock και pre-sale ειναι αξιοπιστο μπορουν να μου στειλουν ψευτικο?

 

Ναι μπορούν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το κινητο εδω https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi5-M5.html πολυ καλη τιμη αλλα λεει οτι το εχει και in stock και pre-sale ειναι αξιοπιστο μπορουν να μου στειλουν ψευτικο?

 

Πολλοί πήραν mi4 από αυτό το site χωρίς πρόβλημα και σε καλύτερες τιμές (δες θέμα mi4). Προσωπικά και λαμβάνοντας υπόψη ότι δεν το έχουν ακόμα οι υπόλοιπο μεγάλοι (1. vickmall, 2. honorbuy, 3. minideal κλπ) θα τους απέφευγα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το κινητο εδω https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Mi5-M5.html πολυ καλη τιμη αλλα λεει οτι το εχει και in stock και pre-sale ειναι αξιοπιστο μπορουν να μου στειλουν ψευτικο?

 

Ψεύτικο όχι, απλά είναι ψέμα το in stock τους.

Μέχρι να το στείλουν θα το χουν και το vickmall κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ψεύτικο όχι, απλά είναι ψέμα το in stock τους.

Μέχρι να το στείλουν θα το χουν και το vickmall κτλπ.

 

Μακριά από αυτό το fastcardtech

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν θέλει την διεθνή έκδοση, πιστεύω ότι θα αργήσει πολύ να το έχουμε στα χέρια μας και ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά για μένα ειναι αποτρεπτικος παράγοντας

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 4/128 θα είναι διαθέσιμη στην αγορά της Κίνας, από 08/03/16 (το έμαθα σήμερα από συνεργάτη στην Κίνα).

 

Λόγο του ότι έχω ενα γνωστό στην Κίνα.. Ξέρουμε σε τι τιμή θα πουλιέται εντός Κίνας??

Θα έχει διαφορά από τα κινεζομαγαζα?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να περνάνε αρκετές μέρες μέχρι να ηρεμήσει λίγο ο ντόρος που γίνεται κ να πέσει η τιμη στα φυσιολογικά επίπεδα τιμών που αρχικά ανακοινώθηκαν!
Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Λόγο του ότι έχω ενα γνωστό στην Κίνα.. Ξέρουμε σε τι τιμή θα πουλιέται εντός Κίνας??

Θα έχει διαφορά από τα κινεζομαγαζα?

Η τιμή από τα official xiaomi distribution centers για την εγχώρια αγορά μόνο είναι εκείνη που ανακοίνωσε η εταιρία, δλδ 2700 γουαν.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή από τα official xiaomi distribution centers για την εγχώρια αγορά μόνο είναι εκείνη που ανακοίνωσε η εταιρία, δλδ 2700 γουαν.

 

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα αυτό καθώς υπάρχει πιθανότητα για ταξίδι στην Κίνα, υπάρχουν εκεί επίγεια καταστήματα έτσι; Να φανταστώ ότι μπορούν να σου περάσουν και ρομ με playstore γιατί στην Κίνα δεν υπάρχει; Τέλος η τιμή είναι τελική ή προστίθεται και ΦΠΑ;

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή αυτή είναι τελική και περιλαμβάνει τα πάντα όλα:

http://www.mi.com/mi5/

Ωραία, αλλά στην πράξη που να το βρεις σε αυτή την τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αλλά στην πράξη που να το βρεις σε αυτή την τιμή;

Εχθες που κοιτουσα, το βρηκα μονο στο China Mi store. Περιμενω να παει στο Tw και μολις πεσει λιγο η τιμη θα πω σε φιλο μου να μου το φερει. Αλλα ακομα δεν εχω κατασταλαξει αν "πρεπει" να παω στο 128αρη η στο 64αρη.

Link to comment
Share on other sites

Χθες που μιλησα με vicmall με ειπανε αυτην την εβδομαδα μαλλον θα το εχουν στοκ και λογικα θα αλλαξει και τιμη.Το θεμα ειναι θα παρει τα πανω η τιμη η τα κατω?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα γινει και εγω το περιμενω πως και πως ... ειδη εχω πουλησει το g2 μου .... :cry: Μακαρι να μην αργησει πολυ !!! ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...