Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανακαλύπτουμε τον τροχό εδώ πέρα. Ας κρατήσουμε το θεμα όσο γίνεται καθαρο, δεν αξιζει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Dhl = τελωνείο.... Φαίνεται φοβερό.θα περιμένω λίγο καιρό να κυκλοφορήσει να δω σχόλια και θα αποφασίσω..παμε για το 128αρι

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα και εγώ από ibuygou το 4gb/128.DHL είναι σίγουρο ότι έχει τελωνείο αν είναι να το αλλάξουμε ρε παιδιά η να τους πούμε να το στείλουν σαν δώρο.Δεν έχω ξαναπαραγγειλει από ibuygou μόνο από vickmall με sing post

 

Έχεις κάποια εμπειρία από αγορά; Αν είναι έτσι να ακυρώσω και να κάνω refund.

Πες τους να το στειλουν με απλο ταχυδρομιο.Ακομη δε γινεται να εχει φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια εμπειρία από αγορά; Αν είναι έτσι να ακυρώσω και να κάνω refund.

Είναι αρκετές οι πιθανότητες όπως έχει δείξει η εμπειρία να περάσει τελώνιο, μπορεί να προλάβεις να αλλάξεις τον τρόπο αποστολής. επικοινώνησε μαζί τους. sing post είναι αξιόπιστη λύση.

 

Ibuygou πάντως είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς και αξιόπιστο μαγαζί (τουλάχιστον με τα μέχρι τώρα δεδομένα).

Link to comment
Share on other sites

Μην ανακαλύπτουμε τον τροχό εδώ πέρα. Ας κρατήσουμε το θεμα όσο γίνεται καθαρο, δεν αξιζει

Θα μπορούσες να πεις κάτι πιο απλό. Κοιτάξτε σ' αυτό το θέμα. Ξέρεις είναι πολλοί που ενδιαφέρονται για συσκευές Xiaomi πρώτη φορά (ανάμεσα σ' αυτούς και εγώ).

Πες τους να το στειλουν με απλο ταχυδρομιο.Ακομη δε γινεται να εχει φυγει.

Ναι φίλε σ' ευχαριστώ.

Dhl = τελωνείο.... Φαίνεται φοβερό.θα περιμένω λίγο καιρό να κυκλοφορήσει να δω σχόλια και θα αποφασίσω..παμε για το 128αρι

Αν μπορείς να κάνεις υπομονή...:)

Είναι αρκετές οι πιθανότητες όπως έχει δείξει η εμπειρία να περάσει τελώνιο, μπορεί να προλάβεις να αλλάξεις τον τρόπο αποστολής. επικοινώνησε μαζί τους. sing post είναι αξιόπιστη λύση.

Ibuygou πάντως είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς και αξιόπιστο μαγαζί (τουλάχιστον με τα μέχρι τώρα δεδομένα).

Ευχαριστώ φίλε. Αυτό θα κάνω.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλά 550€ θα πέσουν οι τιμές. Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τα 338 γις το 32 είναι καλά όμως αν λάβουμε υποψην ότι θα πωλείται κοντά στα 300 Κίνα

που εχει 338?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ φίλε.

 

ok η συγκεκριμενη τιμη ειναι χωρις μεταφορικα οποτε ανεβαινει κι αλλο ...Συν του οτι στελνουν με dhl..

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ok η συγκεκριμενη τιμη ειναι χωρις μεταφορικα οποτε ανεβαινει κι αλλο ...Συν του οτι στελνουν με dhl..

Έχεις δίκιο σε αυτό, νόμιζα ότι είχαν και κάποια φθηνότερη λύση για αποστολές: :wacko:

 

•DHL From China $ 17.00 It takes around 3-6 days to get the parcel after the order is shipped out.

Insurance: $2.00 If parcel is lost then you are entitled to a full refund.(shipping charges is excluded)

•FedEx From China $ 43.00 It takes around 4-10 days to get parcel after the order is shipped out.

Insurance: $2.00 If parcel is lost then you are entitled to a full refund.(shipping charges is excluded)

•La Poste de Francaise $ 28.00 It takes 8-10 working days to get the parcel after order's confirmation.

Insurance: $2.00 none

Link to comment
Share on other sites

ok η συγκεκριμενη τιμη ειναι χωρις μεταφορικα οποτε ανεβαινει κι αλλο ...Συν του οτι στελνουν με dhl..

 

Έχεις δίκιο σε αυτό, νόμιζα ότι είχαν και κάποια φθηνότερη λύση για αποστολές: :wacko:

 

•DHL From China $ 17.00 It takes around 3-6 days to get the parcel after the order is shipped out.

Insurance: $2.00 If parcel is lost then you are entitled to a full refund.(shipping charges is excluded)

•FedEx From China $ 43.00 It takes around 4-10 days to get parcel after the order is shipped out.

Insurance: $2.00 If parcel is lost then you are entitled to a full refund.(shipping charges is excluded)

•La Poste de Francaise $ 28.00 It takes 8-10 working days to get the parcel after order's confirmation.

Insurance: $2.00 none

 

Παιδιά αναφέρθηκε και πιο πάνω. Αποφεύγουμε Dhl και την κάθε Dhl Έχω δώσει σύνδεσμο πιο πάνω γι αυτό το θέμα συζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλά 550€ θα πέσουν οι τιμές.

 

Καλά που είδες αυτές τις τιμές? στον ΓΕΡΜΑΝΟ της Κίνας?

 

 

 

iBuyGou $483 το Mi5 PRO

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-4gb-ram-128gb-rom-7315.html

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλά που είδες αυτές τις τιμές? στον ΓΕΡΜΑΝΟ της Κίνας?

 

 

 

iBuyGou $483 το Mi5 PRO

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-4gb-ram-128gb-rom-7315.html

 

Δεν είπα εγώ για 550. Το παιδί πιο πάνω. Αν διαβάσεις μερικά ποστ πιο πάνω θα δεις από που παράγγειλα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Για την DHL προσέξτε ότι έχει ένα Info (εμφανίζεται με mouse over) όταν πας να διαλέξεις μεταφορικά στο ibuygou: http://thumbnails113.imagebam.com/46801/4cfe01468004930.jpg όπου λέει ότι δεν στέλνει DHL Ελλάδα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

H ibuygou ξέρει ποιοι ειναι οι κατάλληλοι τρόποι αποστόλης για Ελλάδα συνήθως στέλνει με postnl.

Το ζήτημα ειναι πως μετά τα cc δεν μπορείς παραγγείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα ειναι πως μετά τα cc δεν μπορείς παραγγείλεις.

 

στο δικό μου παραλληλο σύμπαν(και πολλών αλλων δλδ) ψωνίζω μια χαρά... :happy: Ποτέ δεν υπηρξε πρόβλημα.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, η πληρωμή πως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; Περνάνε πιστωτικές/χρεωστικές, Paypal κλπ;

Άντε πάλι από την αρχή... Δεν έχεις πάρει μυρωδιά τί γίνεται έτσι?

Η πληρωμή γίνεται μέσω PayPal. Φτιάχνεις έναν 2ο λογαριασμό χωρίς πιστωτική κάρτα, και στέλνεις χρήματα ως "friends and family" από τον 1ο στον 2ο. Τα χρήματα αυτά μπαίνουν στο balance, και πληρώνεις ο,τι θες με τον δεύτερο λογαριασμό σου που έχει χρήματα. Understood ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγέλνω κανονικά μεσω paypal με χρεωστική της alpha bank, εχω πάρει 3 κινητά από το Δεκέμβριο μέχρι και χθές, όπως και θήκη απο ebay σήμερα, σε αντίθεση με χρεωστική της Πειραιώς που μου ρίχνει άκυρο, οπότε alpha bank δαγκωτό....φίλος πήρε κινητό την Παρασκευή μέσω paypaλ με χρεωστική eurobank.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγέλνω κανονικά μεσω paypal με χρεωστική της alpha bank, εχω πάρει 3 κινητά από το Δεκέμβριο μέχρι και χθές, όπως και θήκη απο ebay σήμερα, σε αντίθεση με χρεωστική της Πειραιώς που μου ρίχνει άκυρο, οπότε alpha bank δαγκωτό....φίλος πήρε κινητό την Παρασκευή μέσω paypaλ με χρεωστική eurobank.

Εγω με prepaid της Πειραιώς κάνω κανονικά αγορές από ebay με τον τρόπο που περιγράφεται παραπάνω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

14.000.000 κρατήσεις χχαχαχαχ χαμος... και 1999 γιουαν δηλ 280 ευρω για το standar μαλλον ... ποσο καπελο εχουν βαλει;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...