Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ποιο μαγαζί να παραγγήλω???

 

Βλέπω το ibygou και έχει το Μι5 pro 484$....

 

Το έχετε βρεί φθηνότερα σε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί;

 

.....

 

Να το πάρω τώρα; ή να περιμένω να πέσει η τιμή σε κανάμήνα; ή πιστεύετε σε ένα μήνα δεν θα πέσει κάτω απο τα 484$?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απο ποιο μαγαζί να παραγγήλω???

 

Βλέπω το ibygou και έχει το Μι5 pro 484$....

 

Το έχετε βρεί φθηνότερα σε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί;

 

.....

 

Να το πάρω τώρα; ή να περιμένω να πέσει η τιμή σε κανάμήνα; ή πιστεύετε σε ένα μήνα δεν θα πέσει κάτω απο τα 484$?

 

σιγουρα θα πεσει να δεις και το geekbuying συνηθως τα ριχνει αρκετα σε τιμη τα xiaomi απλα ειναι preorder για 1-2 μηνες

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα πεσει να δεις και το geekbuying συνηθως τα ριχνει αρκετα σε τιμη τα xiaomi απλα ειναι preorder για 1-2 μηνες

 

Το θέμα είναι να περιμένουμε κανα δυο μήνες να πέσει κανά 50άρι, αν είναι να πέσει κανά 10ρικο δεν αξίζει να περιμένεις. Το ibuygou το έχει σε πολύ καλή τιμη ΤΩΡΑ.... μήπως να μην περιμένω;;;;;;;;;

 

 

 

.....ΔΕ ΜΠΟΡΩΩΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩΩΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ...

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι σε προπαραγγελια,εγω θα ελεγα να περιμενετε.

Μεχρι να τα εχουν και να στειλουν μπορει να τα εχουν αλλα μαγαζια πιο φθηνα.

Ετσι και αλλιως η αναμονη ιδια θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι σε προπαραγγελια,εγω θα ελεγα να περιμενετε.

Μεχρι να τα εχουν και να στειλουν μπορει να τα εχουν αλλα μαγαζια πιο φθηνα.

Ετσι και αλλιως η αναμονη ιδια θα ειναι.

 

Έχεις δίκιο , κανείς δεν έχασε περιμένοντας σε προιοντα τεχνολογίας και ιδιαίτερα πρωτοεμφανιζόμενα...

Εξάλλου δεν είμαι και με καμμιά μπακατέλα να μην αντέχω χωρίς το Μi5, LG G3 με 3GB RAM έχω...

 

Όσοι σκέφτονται το Mi5 για αγορά , ποια έκδοση θα πάρουν; -ΧΡΩΜΑ: ? , GB: ?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο , κανείς δεν έχασε περιμένοντας σε προιοντα τεχνολογίας και ιδιαίτερα πρωτοεμφανιζόμενα...

Εξάλλου δεν είμαι και με καμμιά μπακατέλα να μην αντέχω χωρίς το Μi5, LG G3 με 3GB RAM έχω...

 

Όσοι σκέφτονται το Mi5 για αγορά , ποια έκδοση θα πάρουν; -ΧΡΩΜΑ: ? , GB: ?

 

128 Gb/4 GB εγώ παράγγειλα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

128 Gb/4 GB εγώ παράγγειλα

 

Κι εγώ για το 128 λέω να πάω,

Απο που το πήρες?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο , κανείς δεν έχασε περιμένοντας σε προιοντα τεχνολογίας και ιδιαίτερα πρωτοεμφανιζόμενα...

Εξάλλου δεν είμαι και με καμμιά μπακατέλα να μην αντέχω χωρίς το Μi5, LG G3 με 3GB RAM έχω...

 

Όσοι σκέφτονται το Mi5 για αγορά , ποια έκδοση θα πάρουν; -ΧΡΩΜΑ: ? , GB: ?

 

Και εγω το σκεφτομαι αλλα μονο εαν πεσει η τιμη.

Δε δινω 400+Ε.

Εαν πεσει το 64αρι στο 350αρι θα το ψησω πολυ.

Σε μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για το 128 λέω να πάω,

Απο που το πήρες?

 

από ibuygou μαζί με θήκη κ tempered glass τους έχω στείλει κ μήνυμα να βγάλω άκρη με αποστολή γιατί επέλεξα DHL

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά θα περιμένω λιγάκι... κανα διμηνο ξέρω γω για 1) να προσγειωθεί το κινεζοχαρατσι σε λογικα επιπεδα, 2) μπας και βγει καμιά international εκδοση με υποστήριξη FDD B20.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Με τα Xiaomi τι γίνεται άμα χρειαστεί service? Απ' ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία, σωστά;

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έστω ότι προπαραγγελνω τώρα, βάση εμπειρίας ρωτάω, θα παραλάβω σε 1 περίπου μήνα;;; η μπορεί να φτάσει στο 2μηνο;;
Dj Doublek - Kostas From Nafplio:D
Link to comment
Share on other sites

Με τα Xiaomi τι γίνεται άμα χρειαστεί service? Απ' ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία, σωστά;

Όχι, δεν υπάρχει στην Ελλάδα.

Καλησπέρα! Έστω ότι προπαραγγελνω τώρα, βάση εμπειρίας ρωτάω, θα παραλάβω σε 1 περίπου μήνα;;; η μπορεί να φτάσει στο 2μηνο;;

 

1,5 μήνα πες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έστω ότι προπαραγγελνω τώρα, βάση εμπειρίας ρωτάω, θα παραλάβω σε 1 περίπου μήνα;;; η μπορεί να φτάσει στο 2μηνο;;

Εξαρτάται πότε θα υπάρχει στοκ εκεί που το πήρες, αν φέρουν στοκ σε κανα μήνα ναι μπορεί να περιμένεις και 2μηνο για να παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λεω να περιμενω καμποσο καιρο ακομα και μετα να προχωρησω σε αγορες.

 

Αυτο ειναι κατι που θα προτεινα και στους περισσοτερους "ανυπομονους" εδω μεσα γιατι ειναι πολυ πιθανον οι πρωτες παρτιδες να ειναι σκαρτες και προβληματικες! Αυτα συμβαινουν σε μεγαλυτερες εταιρειες γιατι οχι και στην Xiaomi.

 

Επισης πολυ σημαντικο ειναι να περιμενει κανεις να δει στα πρωτα reviews πως τα παει η συσκευη και γενικοτερα τι συμπεριφορα εχει σε αυτονομια και σε αλλους τομεις. Μην προτρεχετε να αγορασετε κατι για να ειστε οι πρωτοι και μετα απογοητευτειτε, αν και δε θελω να πιστευω πως θα ειναι απογοητευση σε καμια των περιπτωσεων.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές αυτή είναι η σωστή τακτική. Αλλά δεν έχει συμβεί σε Xiaomi κινητό να έχει τις πρώτες παρτίδες σκαρτες. Εκτός ίσως από το redmi 1s με λίγο χειρότερη μπαταρία από το hongmi, αλλά δεν το λες και σκάρτο, είναι το κινητό με τις περισσότερες πωλήσεις. Πόσο μάλλον στη ναυαρχίδα της εταιρείας.. Διορθωσεις στη ρομ θα υπάρχουν συνεχως, είτε το πάρεις τώρα είτε σε τρεις μήνες.. Για μενα κανένα κινητό δεν αξιζει πάνω από 400€,είτε είναι αυτό ειτε iPhone, με το κόστος κατασκευης αν μου έλεγαν ότι είναι 50€ δε θα ξαφνιαζομουν.. Πιστεύω θα πέσει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο ειναι κατι που θα προτεινα και στους περισσοτερους "ανυπομονους" εδω μεσα γιατι ειναι πολυ πιθανον οι πρωτες παρτιδες να ειναι σκαρτες και προβληματικες! Αυτα συμβαινουν σε μεγαλυτερες εταιρειες γιατι οχι και στην Xiaomi.

 

 

Μωρέ απ'την μία δίκιο έχεις αλλά μερικοί όπως κι εγώ έχουμε μείνει χωρίς συσκευή επειδή το περιμέναμε τόσο καιρό.

Εγώ έδωσα το iphone που μου χαν δώσει στην γυναίκα και τώρα έχω μείνει με ένα galaxy s3 mini που με το ζόρι την παλεύει :O

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ απ'την μία δίκιο έχεις αλλά μερικοί όπως κι εγώ έχουμε μείνει χωρίς συσκευή επειδή το περιμέναμε τόσο καιρό.

Εγώ έδωσα το iphone που μου χαν δώσει στην γυναίκα και τώρα έχω μείνει με ένα galaxy s3 mini που με το ζόρι την παλεύει :O

 

Κανε υπομονη λιγο ακομα και πηγαινε προς Απριλη-Μαη μερια για αγορα του. Γιατι φαντασου πως αν εχει καποιο προβλημα ουτε να το πουλησεις δε θα μπορεις μετα, εκτος αν εχεις την διαθεση να το στελνεις πισω και να εχεις αυτο το πηγαινε ελα.

 

Οχι πως θα συμβουν ετσι τα πραγματα βεβαια, αλλα μια στο εκατομμυριο δεν ειναι και απιθανο!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το να χαθεί στο δρομο είναι πιο πιθανό από το μία στο εκατομμύριο, άρα μην το παραγγειλεις καθόλου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το να χαθεί στο δρομο είναι πιο πιθανό από το μία στο εκατομμύριο, άρα μην το παραγγειλεις καθόλου

 

Μωρε οτι θα το παραγγειλω καποια στιγμη ειναι σιγουρο:p τι θα κανει καποιος ομως αν τον απογοητευσει η αυτονομια του για παραδειγμα?

Αν τα hands on και τα πρωτα reviews μιλανε για κακη αυτονομια θα το μαθουμε ολοι μας εδω μεσα, ετσι δεν ειναι? Ποιος θα το αγορασει μετα λοιπον απο καποιον "απογοητευμενο" εδω?

 

Και προς το παρον μιλαω μονο για την αυτονομια γιατι η μπαταρια του ειναι σχετικα μικρης χωρητικοτητας και δεν ξερουμε καν τι συμπεριφορα εχει ο 820. Ασχετα εαν ολοι μιλανε για καλυτερη διαχειριση ενεργειας πραγμα που εγω δεν πιστευω μεχρι να αποδειχθει αν οντως ετσι ειναι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα hands on και τα πρωτα reviews μιλανε για κακη αυτονομια θα το μαθουμε ολοι μας εδω μεσα, ετσι δεν ειναι? Ποιος θα το αγορασει μετα λοιπον απο καποιον "απογοητευμενο" εδω?

 

Και προς το παρον μιλαω μονο για την αυτονομια γιατι η μπαταρια του ειναι σχετικα μικρης χωρητικοτητας και δεν ξερουμε καν τι συμπεριφορα εχει ο 820. Ασχετα εαν ολοι μιλανε για καλυτερη διαχειριση ενεργειας πραγμα που εγω δεν πιστευω μεχρι να αποδειχθει αν οντως ετσι ειναι.

Εδώ κατάφερε το s6 να έχει τόσους κατόχους, οπότε χειρότερα δεν θα είμαστε με τίποτα :lol::D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κατάφερε το s6 να έχει τόσους κατόχους, οπότε χειρότερα δεν θα είμαστε με τίποτα :lol::D

 

Σωστο και αυτο!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω γνωστό στην Κίνα, ξέρει κάποιος αν εκεί έχει καταστήματα δικά της η Xiaomi που να μπορώ να πάρω το κιν στην τιμή που το ανακοίνωσε ο Barra;;;
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι από την αρχή... Δεν έχεις πάρει μυρωδιά τί γίνεται έτσι?

Η πληρωμή γίνεται μέσω PayPal. Φτιάχνεις έναν 2ο λογαριασμό χωρίς πιστωτική κάρτα, και στέλνεις χρήματα ως "friends and family" από τον 1ο στον 2ο. Τα χρήματα αυτά μπαίνουν στο balance, και πληρώνεις ο,τι θες με τον δεύτερο λογαριασμό σου που έχει χρήματα. Understood ?

 

Ξέρω ότι είναι noob ερώτηση. Δεν έχω πάρει μυρωδιά γιατί δεν έχω παραγγείλει ξανά από κινεζομάγαζο και δεν γνωρίζω ποιες μέθοδοι πληρωμής υποστηρίζονται από το καθένα. Εφόσον γίνεται η δουλειά μέσω Paypal (ειδικά στο vickmall), μου αρκεί. Θα δοκιμάσω αρχικά κάρτες από Alpha/Πειραιώς (αφού αυτές των Eurobank-Εθνικής σίγουρα δεν περνάνε) μαζί με τη μέθοδο Request/Send money που είπες. Ευχαριστώ.

Edited by zeppos
Link to comment
Share on other sites

Για ότι αφορά τους τρόπους πληρωμής μέσω paypal αλλά και τα καταστήματα, υπάρχουν τα παρακάτω θέματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424345

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...