Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω, γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα το μαυρο Mi5 και σε λογικη τιμη? Και εκτος αυτου κανενα φτηνο καταστημα να το παρω χωρις τον φοβο του τελωνιου? Γιατι σκεφτομαι να παρω αν παει ετσι το Redmi 4 Prime:)

 

eglobalcentral.eu

Τριγωνική αποστολή

Χονγκ Κονγκ-> Αγγλία > Βέλγιο > Ελλάδα

Δεν έχει τελωνείο

Έρχεται με κούριερ acs ή επτά κούριερ

Global stable rom

10 - μέρες κάνει να έρθει

220 3/64 με κωδικό BUY599

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

eglobalcentral.eu

Τριγωνική αποστολή

Χονγκ Κονγκ-> Αγγλία > Βέλγιο > Ελλάδα

Δεν έχει τελωνείο

Έρχεται με κούριερ acs ή επτά κούριερ

Global stable rom

10 - μέρες κάνει να έρθει

220 3/64 με κωδικό BUY599

 

 

Ευχαριστω αγορινα για την απαντηση. Ειναι τσεκαρισμενο ετσι? Δεν θα εχουμε κανενα θεμα? Υπαρχει επισης το eglobalcentral.de σε αυτο γινεται η μπα?

 

Ευχαριστω και παλι!!:)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να μεταβώ στο συγκεκριμένο μοντέλο αλλά δε θέλω να το παραγγείλω απ το εξωτερικό... το έχω βρει και στο eshop σε λογική τιμή θέλω να πιστεύω.... απλώς να ρωτήσω, μήπως ξέρετε από το κατάστημα αυτό, το κινητό έχει ευρωπαϊκή ρομ ή κινέζικη???? δε θέλω να το πάρω και να ψάχνω οδηγούς εγκατάστασης άλλης ρομ.... με το που μου έρθει να κάνει ότι update είναι να κάνει και να αρχίσω τη χρήση του....

ΥΓ. πρώτη μου φορά που πρόκειται να κάνω αγορά κινέζικου κινητού... κάτοχος z3 compact...ελπίζω να αξίζει η μετάβαση....

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αγγλικά, μην υπολογίζεις σε υποστήριξη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά θα είναι μόνο οι ρυθμίσεις(settings) του κινητού ή οτιδήποτε μέσα στο κινητό(πχ. στο playstore μέσα θα είναι ελληνικά??? και παρόμοια οι εφαρμογές που κατεβάζω εφόσον θα είναι ελληνικό playstore???? Άλλο παράδειγμα είναι στη γραφή μνμ.... θα έχει εκμάθηση λέξεων ελληνικού αλφαβήτου???? Αν όλα αυτά τα υποστηρίζει στα ελληνικά τότε είναι μια χαρά....

 

Όταν λες δεν υπάρχει υποστήριξη τι εννοείς??? ότι δε θα έχω αναβάθμιση στο android????

 

ΥΓ. Κάτι άλλο που παρατήρησα γι αυτή τη συσκευή.... λένε αρκετοί πως έχει θέμα με το wifi..... ισχύει κάτι τέτοιο???

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έρθει με fake ROM ξεχνάς τα updates και ψάχνεις οδηγούς για φλασάρισμα της Global από το en.miui.com. Είτε αυτή που σου λέω βάλεις, είτε αυτή από την ελληνική κοινότητα, ελληνικά θα έχεις παντού.

 

Απλά στην επίσημη έχεις OTA και στην XTRV της ελληνικής κοινότητας κάνεις reflash στη νεότερη. Και με τις 2 δουλεύει ολόσωστα, δεν υπάρχουν προβλήματα. Δοκιμασμένο από την πρώτη μέρα που το πήρα. :)

 

λένε αρκετοί πως έχει θέμα με το wifi..... ισχύει κάτι τέτοιο???

 

Κανένα θέμα και εδώ...

Uncommon Shooters Blogspot - Smartphone Photography on its best!

 

>>> https://uncommonshooters.blogspot.com <<<

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αγορινα για την απαντηση. Ειναι τσεκαρισμενο ετσι? Δεν θα εχουμε κανενα θεμα? Υπαρχει επισης το eglobalcentral.de σε αυτο γινεται η μπα?

 

Ευχαριστω και παλι!!:)

 

Από το .eu έχω αγοράσει το δικό μου εγώ, με elta kourier ήρθε. Χωρίς τελωνείο

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα και εγώ παραγγελία το απόγευμα από το eglobalcentral με το κουπόνι πήγε στα 220 ευρώ και τώρα αναμονή μέχρι να έρθει.

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

eglobalcentral.eu

Τριγωνική αποστολή

Χονγκ Κονγκ-> Αγγλία > Βέλγιο > Ελλάδα

Δεν έχει τελωνείο

Έρχεται με κούριερ acs ή επτά κούριερ

Global stable rom

10 - μέρες κάνει να έρθει

220 3/64 με κωδικό BUY599

 

Ετοιμαζόμουν και γω να το πάρω από eglobalcentral.eu (220.44€ με το promo code) και είδα αυτό και κώλωσα:

 

"REMINDER: Please be reminded that this Chinese version mobile phone does not comes with Google Play initially, which can be downloaded manually and comes with pre-installed Chinese apps and you might choose to disable those apps and any update of the ROM will viod the warranty that provided by us."

 

... όχι για το warranty void αλλά δεν έχω όρεξη ν' ασχοληθώ με rooting και φλασαρίσματα. Κοιτάζω λάθος version? πρέπει μήπως να τους πω ότι θέλω global stable? απ' την άλλη όμως δε θα θελα ν ανοίξουν και να το σκαλίσουν...

 

any thoughts?

Edited by Johnny_Red
Link to comment
Share on other sites

Το παίρνεις και του περνάς εσύ την global stable και καθάρισες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχτές το βράδυ το παρήγγειλα και σήμερα το μεσημέρι μου έδωσαν tracking number πολυ γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει το mi5 είναι πιο αργό απο το redmi note 4? Γιατί έτσι?

 

Πολύ πρόχειρη δοκιμή θα έλεγα... Δεν ξέρουμε τι έτρεχε στο backround πριν αρχίσει να ανοίγει apps ο τύπος, το RN4 μοιάζει «φρέσκο-στημένο» (μετράει αρκετά) και το Mi5 στάνταρ έχει πολύ junk file φορτωμένο από τη χρήση. Ναι, οι Nougat-based ROMs της Xiaomi έχουν θέματα, αλλά ως εκεί...

Uncommon Shooters Blogspot - Smartphone Photography on its best!

 

>>> https://uncommonshooters.blogspot.com <<<

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πρόχειρη δοκιμή θα έλεγα... Δεν ξέρουμε τι έτρεχε στο backround πριν αρχίσει να ανοίγει apps ο τύπος, το RN4 μοιάζει «φρέσκο-στημένο» (μετράει αρκετά) και το Mi5 στάνταρ έχει πολύ junk file φορτωμένο από τη χρήση. Ναι, οι Nougat-based ROMs της Xiaomi έχουν θέματα, αλλά ως εκεί...

 

Ρε συ αφού λεει οτι το δοκιμασε σε 2 διαφορετικα mi5 με τις τελευταιες global developer και stable nougat. Με ενδιεφεραι η συσκευη αλλα ψιλοαπογοητευτικα. Μπορει κάποιος που έχει nougat να δοκιμάσει να τρέξει τις ίδιες εφαρμογές και κάποιος με marshmallow? Για να δούμε αν ισχύει αυτό που λέει οτι με την nougat έπεσαν οι επιδόσεις τις συσκευης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αφού λεει οτι το δοκιμασε σε 2 διαφορετικα mi5 με τις τελευταιες global developer και stable nougat. Με ενδιεφεραι η συσκευη αλλα ψιλοαπογοητευτικα. Μπορει κάποιος που έχει nougat να δοκιμάσει να τρέξει τις ίδιες εφαρμογές και κάποιος με marshmallow? Για να δούμε αν ισχύει αυτό που λέει οτι με την nougat έπεσαν οι επιδόσεις τις συσκευης?

 

Εχω το mi5 4/128 με την nougat πάει καλύτερα η μπαταρία ηταν λιγο καλύτερη με την τελευταία global beta marshmallow η κάμερα καλύτερη με nougat οσο για επιδόσεις nougat απλα επειδή στο cpuz δεν φαίνονται ότι δουλεύουν όλοι οι πυρήνες νομίζουν οτι έγινε 2πυρηνο εξάλλου ειναι και απο την διαχείριση οταν δουλεύει φουλ δινει όλους τους πυρήνες φουλ οταν δεν χρειάζεται κατεβαζει ρους χρονισμούς.

Επίσης ειναι και αυτός ο οδηγός που μπορούμε να ρυθμίσουμε να δουλεύει performance:

http://en.miui.com/thread-319154-1-1.html

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν και γω να το πάρω από eglobalcentral.eu (220.44€ με το promo code) και είδα αυτό και κώλωσα:

 

"REMINDER: Please be reminded that this Chinese version mobile phone does not comes with Google Play initially, which can be downloaded manually and comes with pre-installed Chinese apps and you might choose to disable those apps and any update of the ROM will viod the warranty that provided by us."

 

... όχι για το warranty void αλλά δεν έχω όρεξη ν' ασχοληθώ με rooting και φλασαρίσματα. Κοιτάζω λάθος version? πρέπει μήπως να τους πω ότι θέλω global stable? απ' την άλλη όμως δε θα θελα ν ανοίξουν και να το σκαλίσουν...

 

any thoughts?

 

Με global έρχεται.

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Απο eglobalcentral.eu αγορασα το mi6 και περιμένω να το στείλουν θα έχει τελωνείο;

 

Λογικά όχι

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει 800αρα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...