Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς ίδια με την nougat, μην σου πω και ένα 5 % καλύτερη. Φυσικά με clean install.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά εχω σε κάθε ψιλό βαρυ παιχνίδι framedrops ,δεν είναι smooth γενικά κανένα παιχνίδι ,έχω κάνει wipe cache σε όλο το κινητό και έχω απενεργοποιήσει gametools ,game launcher. Τι μπορώ να κάνω ;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα!!! Έβαλα το android 8 BTU και τώρα που ήθελα να περάσω την 7 ελληνική μου βγάζει fail στο odin. Γνωρίζει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα!!! Έβαλα το android 8 BTU και τώρα που ήθελα να περάσω την 7 ελληνική μου βγάζει fail στο odin. Γνωρίζει κανείς τίποτα;
Σου βγάζει fail λόγω bootloander. Πηγές να περάσεις πιο παλιό γι αυτό.βαλε την ελληνική που θες χωρίς να βάλεις τον bl

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει fail λόγω bootloander. Πηγές να περάσεις πιο παλιό γι αυτό.βαλε την ελληνική που θες χωρίς να βάλεις τον bl

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το επηρεάζει σε κάτι αν το παραλείψω;

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει An error has occurred while updating the device software. Use the Emergency recovery function in the Smart Switch Pc software. Αναβω το SmartSwitch και μου λεει η συσκευη δεν αναγνωριζεται, παταω ανακτηση εκτακτ. αναγκης και δεν το μονο που μπορω να κανω ειναι επαναφορα χρησιμοποιωντας τον κωδικο ανακτησης. Απο οτι καταλαβα το κινητο ειναι Dead :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μπες download mode kai ξαναφλασαρε firmware. Χρησιμοποιησε το τελευταιο 0din. Το τηλεφωνο δεν μπρικαρε μην ανησυχεις. Ξαναπερασε εστω παλι και την 8.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το επηρεάζει σε κάτι αν το παραλείψω;
Όχι σε τίποτα .ξαναπροσπαθησε. Όπως σου λέει κ ο φιλος δεν έπαθε τίποτα το κινητό Μην ανησυχείς

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσπαθω να κανω ομως βιαζομαι και χρειαζομαι το κινητο αλλα κατεβαζει με 60 KB/sec και θελει 10 ωρες να κατεβει
Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσπαθω να κανω ομως βιαζομαι και χρειαζομαι το κινητο αλλα κατεβαζει με 60 KB/sec και θελει 10 ωρες να κατεβει
Ποια ρομ κατεβάζεις τώρα?Oreo η nougat?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Την Oreo απο updato
https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

https://androidfilehost.com/?fid=818222786056031174 το πρώτο είναι πρόγραμμα που κατεβάζει κ το άλλο λινκ ή ρομ. Για δες ποιο σε βολεύει ποιο κατεβάζει καλύτερα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο αν προχωράει η αναβάθμιση σε Oreo;:confused::worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο αν προχωράει η αναβάθμιση σε Oreo;:confused::worry:
Από όσο βλέπω στο Samsung firmware μονο σε uk προς το παρόν. Κατεβάζεις κ την περνάς με odin δεν είναι δύσκολο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεις κανείς πως και αν μπορώ να κάνω τις φωτογραφιες στις εισερχόμενες κ εξερχόμενες κλησεις να είναι πιο μεγάλες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεις κανείς πως και αν μπορώ να κάνω τις φωτογραφιες στις εισερχόμενες κ εξερχόμενες κλησεις να είναι πιο μεγάλες?
Με καμία εφαρμογή από το store ίσως...χωρίς ρουτ δε νομίζω να γίνεται

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Nα φανταστω η Oreo BTU δεν υποστηριζει WoLTE και WiFiCall για οσους εχουν cosmote ε? Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωσα τιποτα.Την εχω ξαναγραψει την ιστορια.Το πηρα μεταχειρισμενο απο φιλη που της επεσε .Εκανε μια μαυρη γραμμη παραλληλα με το τηλεφωνο και στην ακρη δεξια μια μαυρη μουτζουριτσα(μαλλον καμμενα πιξελ?). Επειδη την πειραζε για αισθητικους λογους και ειχε επιδοτηση για το s8 , το αγορασα με τα παρελκομενα του.

Χαρτι εγγυησης δεν μου εδωσε καθοτι ανοργανωτη και δεν ηξερε καν που ηταν...Μου ειπε ομως τι ειναι στα 2 χρονια παρα 3-4 μηνες.Δεν θυμοταν ουτε καν τον μηνα που το αγορασε...Το ηξερα ομως οτι ελεγε αληθεια.

Περασα απο σερβις της samsung με μηδενικες ελπιδες βεβαιως ,να ρωτησω τι κανω σε αυτη την περιπτωση.

Δεν ειπα οτι δεν εχω χαρτι εγγυησης και δεν ειπα οτι εχει πεσει.Εστιασα στην γραμμη και στην μουτζουρα.

Εγραψε ο υπευθυνος τον αριθμο ΙΜΕΙ στον υπολογιστη (δεν ξερω τι ακριβως ειδε) και μου λεει αστο τωρα να αλλαξουμε οθονη.

Εγω φυσικα ουτε backup ειχα κανει ουτε τιποτα, γιατι πηγα χωρις ελπιδες...

Εκανα μπακαπ και την αλλη μερα πρωι πρωι πηγαινω.

Σε 2 ωρες το πηρα και με καινουργια μπαταρια γιατι λεει αλλαζει και αυτη υποχρεωτικα.Πηρα και χαρτι διαγνωστικου ελεγχου (οτι τον περασε με επιτυχια) για ολες τις λειτουργιες του τηλεφωνου.

Εγκατεστησα απο περιεργεια το samsung health και η ''υγεια''της νεας μου μπαταριας ηταν στο 99% και κατι .

Παρολο παντως που αλλαξα οθονη και μπαταρια δεν εχω αλλα 2 χρονια εγγυησης(δεν ανανεωνεται).

Το χαρτι της εγγυησης απο την φιλη μου ακομα το περιμενω,αλλα τωρα μου ειναι αχρηστο καθοτι εκανα την δουλεια μου και μαλλον τωρα (μαιο??) ληγει και η εγγυηση.

Υ.Γ. Δεν πηγα στην smartec γιατι μου ηταν λιγο μακρια.

Που το πηγές δηλαδή αν όχι smartec;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήγα στην omnitech την προηγούμενη εβδομάδα, το έχω εδώ και 1.5 χρόνο το κινητό. Είχα ενα κυκλικό dead pixel στη δεξιά πλευρά της edge οθόνης. Τους είπα ότι αφού θα ανοιχτεί που θα ανοιχτεί να αλλάξουν και μπαταρία με κόστος 20€ αν δεν έχει πρόβλημα αφού έχω σκοπό να το κρατήσω καιρό ακόμη. Πολύ τίμιοι. Το πήρα πίσω μετά από 2 μέρες με αντικατάσταση οθόνης και μπαταρίας δωρεάν εντός εγγύησης.

Που το πηγές δηλαδή αν όχι smartec;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήγα στην omnitech την προηγούμενη εβδομάδα, το έχω εδώ και 1.5 χρόνο το κινητό. Είχα ενα κυκλικό dead pixel στη δεξιά πλευρά της edge οθόνης. Τους είπα ότι αφού θα ανοιχτεί που θα ανοιχτεί να αλλάξουν και μπαταρία με κόστος 20€ αν δεν έχει πρόβλημα αφού έχω σκοπό να το κρατήσω καιρό ακόμη. Πολύ τίμιοι. Το πήρα πίσω μετά από 2 μέρες με αντικατάσταση οθόνης και μπαταρίας δωρεάν εντός εγγύησης.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Με συγχωρείς, αλλά γιατί μετά από 2 μέρες και όχι αμέσως;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...