Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως αν επιλέξεις το αρχείο home CSC τότε διατηρεί τις ρυθμίσεις που έχεις ήδη αλλά επειδή δεν το έχω κάνει ποτέ περίμενε μήπως σου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει και ίσως περιμένοντας να έρθει και η ΟΤΑ ενημέρωση!
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δε θα φλασαρεις csc..άλλιως θα γίνει φορματ στο κινητό οπότε ξαναστηνεις

Η αυτός που λέει ο φίλος βάζεις το home.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά είμαι με custom πολύ καιρό και δε θυμάμαι τι παίζει με official .είτε βάλεις πάντως το home είτε το αφήσεις κενο θα γίνει η δουλειά σου..Δε θα ξαναστησεις που αυτό θες.

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Εστησα με BTU 7 το κινητο της δικιας μου αλλα οπως εγραψα και πιο πριν δεν κανει OTA update.

Τωρα που τελικα κατεβηκε η 8 μπορω να την φλασαρω μεσω odin χωρις να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

Τελειωσε το στησιμο πριν 10 λεπτα,μην την ξαναβαζω να ξαναστησει...

Νομίζω πως αν επιλέξεις το αρχείο home CSC τότε διατηρεί τις ρυθμίσεις που έχεις ήδη αλλά επειδή δεν το έχω κάνει ποτέ περίμενε μήπως σου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει και ίσως περιμένοντας να έρθει και η ΟΤΑ ενημέρωση!

 

 

Γι αυτό και εγώ απάντησα ότι κατά ένα μεγάλο ποσοστό γινεται.ας πούμε δε μπορείς να γυρίσεις από Oreo bl σε nougat. Και από nougat bl έκδοση DRAG δε μπορείς να πας σε πιο παλιό nougat. Αλλά στο odin ότι θες φλασαρεις. Κατεβάσεις αγγλική βάζεις μονο csc η το μοντεμ. Δεν είναι αναγκαστικό να βάλεις όλα τα αρχεία.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγγνώμη αλλά τώρα είδα την απάντησή σου φίλε μου και ευχαριστώ!

 

Και μια τελευταία ερώτηση σε όσους έχουν ήδη πάει σε Oreo, η εφαρμογή της Πειραιώς λειτουργεί;

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν επιλέξεις το αρχείο home CSC τότε διατηρεί τις ρυθμίσεις που έχεις ήδη αλλά επειδή δεν το έχω κάνει ποτέ περίμενε μήπως σου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει και ίσως περιμένοντας να έρθει και η ΟΤΑ ενημέρωση!

 

Aκριβως ετσι ειναι.

Απλα βαζωντας το αγγλικο csc το κινητο σου θα γινει αγγλικο

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζετε την αγγλικη ροομ 8.0 καθως και την τελευταια ελληνικη νουγκατ από την ελληνική επιλεγετε μόνο το csc και απο την αγγλικη τα υπολοιπα παντα με το τελευταιο οντιν και εχεις oreo με ελληνικο csc.

Ενοειτε παντα ότι κανουμε ειναι με δικη μας ευθυνη εγω δεν ειχα και ουτε εχω μεχρι σημερα κανενα προβλημα ολα λειτουργουν αριστα και ενα τελευταιο μετα απο 5 μερες μπορω να πω οτι και η μπαταρια ειναι ανελπιστα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζετε την αγγλικη ροομ 8.0 καθως και την τελευταια ελληνικη νουγκατ από την ελληνική επιλεγετε μόνο το csc και απο την αγγλικη τα υπολοιπα παντα με το τελευταιο οντιν και εχεις oreo με ελληνικο csc.

Ενοειτε παντα ότι κανουμε ειναι με δικη μας ευθυνη εγω δεν ειχα και ουτε εχω μεχρι σημερα κανενα προβλημα ολα λειτουργουν αριστα και ενα τελευταιο μετα απο 5 μερες μπορω να πω οτι και η μπαταρια ειναι ανελπιστα καλη.

Μονο που αν δεν κανω λαθος,με αυτον τον τροπο δεν εχουμε ΟΤΑ updates απο samsung.

Κατα τα αλλα ειναι μια πολυ καλη λυση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζετε την αγγλικη ροομ 8.0 καθως και την τελευταια ελληνικη νουγκατ από την ελληνική επιλεγετε μόνο το csc και απο την αγγλικη τα υπολοιπα παντα με το τελευταιο οντιν και εχεις oreo με ελληνικο csc.

Ενοειτε παντα ότι κανουμε ειναι με δικη μας ευθυνη εγω δεν ειχα και ουτε εχω μεχρι σημερα κανενα προβλημα ολα λειτουργουν αριστα και ενα τελευταιο μετα απο 5 μερες μπορω να πω οτι και η μπαταρια ειναι ανελπιστα καλη.

Για να έχω το wifi call πρέπει να κατεβάσω το csc της cosmote η υπάρχει και στην unbranded ελληνική rom

Link to comment
Share on other sites

Μονο που αν δεν κανω λαθος,με αυτον τον τροπο δεν εχουμε ΟΤΑ updates απο samsung.

Κατα τα αλλα ειναι μια πολυ καλη λυση.

ΔΕΝ υπαρχει κανενα θεμα με τα update γινονται κανονικα το εχω δοκιμασει και στο παρελθον με ροομ ειτε γερμανιας ειτε αγγλιας και csc παντα ελληνικο για τον λογο αυτο και δοκιμασα oreo με csc ελληνικο αλλιως δεν θα το ρισκαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υπήρχε πριν την ορεο στις επιλογές για προγραμματίσετε?84d7e3e57571632d121a8bc6f8b1fa97.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υπήρχε πριν την ορεο στις επιλογές για προγραμματίσετε?84d7e3e57571632d121a8bc6f8b1fa97.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι κανονικα!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα!!!

 

Βοηθάει να το ξανά τικάρω στο on ;;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους!!Παιδιά έχουμε καμία ενημέρωση για συσκευές cosmote πότε θα έρθει το update??Αν γνωρίζει κανείς το οτιδήποτε να ενημερώσει.Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά το καινούργιο update του viber δεν μου έχει ξανά εμφανίσει το πρόβλημα με την καθυστέρηση.

Όσοι είχαν πρόβλημα ας τσεκάρουν το τελευταίο update.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το καινούργιο update του viber δεν μου έχει ξανά εμφανίσει το πρόβλημα με την καθυστέρηση.

Όσοι είχαν πρόβλημα ας τσεκάρουν το τελευταίο update.

 

Δηλαδή φίλε μου σου έκανε το γνωστό, που πατούσες πάνω στην ειδοποίηση και έκανε 5 δευτερόλεπτα να ανοίξει η εφαρμογή?

Σε ρωτάω απλά να το διευκρινίσω. Σου το είχε κάνει και σε άλλες εφαρμογές? (εμένα μου το είχε κάνει και στην εφαρμογή του καιρού)

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου σου έκανε το γνωστό, που πατούσες πάνω στην ειδοποίηση και έκανε 5 δευτερόλεπτα να ανοίξει η εφαρμογή?

Σε ρωτάω απλά να το διευκρινίσω. Σου το είχε κάνει και σε άλλες εφαρμογές? (εμένα μου το είχε κάνει και στην εφαρμογή του καιρού)

 

Ευχαριστώ.

 

Ναι αυτο ακριβως αλλα μονο στο viber.

Oσες φορες εχω πατησει στην ειδοποιηση του καιρου η καποιας αλλης εφαρμογης δεν ειχα καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα τα αρχεία μέσω οντιν Αλλά δεν έγινε ποτέ update στο κινητό. Τι φαση?

 

Ποιά αρχεία πέρασες;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες προσπαθειες και συνδιασμους τα καταφερα.

Ανεβασα τα αρχεια σε dropbox για οποιον τα χρειαζεται.

Ειναι η ρομ μαζι με το odin.

 

https://www.dropbox.com/s/5pof6r408njmcd5/S7EdgeG935F.BTU.zip?dl=0

 

Τα αρχεία που είχε ανεβάσει ο φίλος στο dropbox

 

Αν λες για αυτο το αρχειο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η OREO 8.0

Αυτη που ανεβασε ο φιλος ειναι η τελευταια 7.0 NOUGAT BTU αγγλικη. Ισως να εκανε λαθος, η να ανεβασε την τελευταια btu για να παπουμε OTA την 8.0

Galaxy S7 Edge SM-G935F BTU G935FXXS2DRC3 Android 7.0 05.03.2018 12365438

Αυτη ανεβασε ο φιλος

 

Η 8.0 ειναι αυτη

Galaxy S7 Edge SM-G935F BTU G935FXXU2ERD5 Android 8.0.0 16.04.2018 13438344

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για αυτο το αρχειο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η OREO 8.0

Αυτη που ανεβασε ο φιλος ειναι η τελευταια 7.0 NOUGAT BTU αγγλικη. Ισως να εκανε λαθος, η να ανεβασε την τελευταια btu για να παπουμε OTA την 8.0

Galaxy S7 Edge SM-G935F BTU G935FXXS2DRC3 Android 7.0 05.03.2018 12365438

Αυτη ανεβασε ο φιλος

 

Η 8.0 ειναι αυτη

Galaxy S7 Edge SM-G935F BTU G935FXXU2ERD5 Android 8.0.0 16.04.2018 13438344

 

Αααα λαθος κατάλαβα! Ε δεν πειράζει το καλό είναι που πλέον πιάνω και4g+

Link to comment
Share on other sites

Αααα λαθος κατάλαβα! Ε δεν πειράζει το καλό είναι που πλέον πιάνω και4g+

 

Και εγω καταλαβα οτι ηταν η 8.0.

Το κατεβασα το περασα και παλι ειχα την 7.0.

Μετα ειδα οτι ο φιλος μαλλον απο λαθος ανεβασε την 7 αντι την 8.

Το κακο ειναι οτι η samsung δεν την δινει πια OTA και δεν ξερω γιατι.

Εγω προλαβα και την κατεβασα πριν την αποσυρουν

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Και εγω καταλαβα οτι ηταν η 8.0.

Το κατεβασα το περασα και παλι ειχα την 7.0.

Μετα ειδα οτι ο φιλος μαλλον απο λαθος ανεβασε την 7 αντι την 8.

Το κακο ειναι οτι η samsung δεν την δινει πια OTA και δεν ξερω γιατι.

Εγω προλαβα και την κατεβασα πριν την αποσυρουν

 

Κι εγω την πατησα με τον φιλο στην προσπαθεια μου να βαλω την 8 στο s7 edge της κοπελας μου.Και μετα δεν εδινε και το ΟΤΑ και μπλεξαμε...

Ευτυχως κατεβηκε η 8 απο updato πριν χωριστουμε και εσωσα την βραδια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την πατησα με τον φιλο στην προσπαθεια μου να βαλω την 8 στο s7 edge της κοπελας μου.Και μετα δεν εδινε και το ΟΤΑ και μπλεξαμε...

Ευτυχως κατεβηκε η 8 απο updato πριν χωριστουμε και εσωσα την βραδια...

 

εγω κατεβαζω απο sammobile τωρα. δεν κανει??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...