Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους από χθες με Android 8, ποιο σβέλτο το κινητο, θα δούμε και την μπαταρία στην πορεία, το μόνο πρόβλημα είναι ότι μετά την εγκατάσταση δεν ανταποκρινονται η εφαρμογή το τηλέφωνο και επαφές, και αναγκαστικα να βάλω από play store δεν θέλω να κάνω επαναφορά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα. Μια ερώτηση. Αν περάσω με Odin την οφισιαλ 8 θα γράψει ο κνοξ?
Εννοείται πως Όχι

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες προσπαθειες και συνδιασμους τα καταφερα.

Ανεβασα τα αρχεια σε dropbox για οποιον τα χρειαζεται.

Ειναι η ρομ μαζι με το odin.

 

https://www.dropbox.com/s/5pof6r408njmcd5/S7EdgeG935F.BTU.zip?dl=0

 

Ευχαριστούμε πολύ φίλε μου που τα ανέβασες. Μόλις τα κατέβασα από το dropbox σου.

 

Πες μου μόνο.... ποιο CSC πρέπει να βάλουμε?

 

Και δεύτερη ερώτηση, στο options tab, τι πρέπει να είναι τσεκαρισμένο και τι οχι?

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες που πέρασα την 8 δεν μπορώ να βάλω διαφορετικό ήχο ανά επαφή για εισερχόμενα μηνύματα. Μπορεί κάποιος που έχει επίσης την 8 να το επιβεβαιώσει ότι όντως είναι έτσι, η δεν μου έκατσε καλά η αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ φίλε μου που τα ανέβασες. Μόλις τα κατέβασα από το dropbox σου.

 

Πες μου μόνο.... ποιο CSC πρέπει να βάλουμε?

 

Και δεύτερη ερώτηση, στο options tab, τι πρέπει να είναι τσεκαρισμένο και τι οχι?

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

 

Οχι το home csc το αλλο.

Στο options αστο οπως ειναι.

 

Παιδιά από χθες που πέρασα την 8 δεν μπορώ να βάλω διαφορετικό ήχο ανά επαφή για εισερχόμενα μηνύματα. Μπορεί κάποιος που έχει επίσης την 8 να το επιβεβαιώσει ότι όντως είναι έτσι, η δεν μου έκατσε καλά η αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν βρισκω κατι απο το μενου των επαφων.

Εγω εκανα και φορματ παντως γιατι ειναι και αλλαγη εκδοσης android.

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα και φορματ παντως γιατι ειναι και αλλαγη εκδοσης android.

 

Υπάρχει τρόπος να έχουμε back-up μετά από reset των apps μαζί με τα usernames/passwords ή θέλει στήσιμο από την αρχή για κάθε εφαρμογή?

Καλύτερο back-up είναι το samsung ή το google cloud?

Link to comment
Share on other sites

Οχι το home csc το αλλο.

Στο options αστο οπως ειναι.

 

 

 

Δεν βρισκω κατι απο το μενου των επαφων.

Εγω εκανα και φορματ παντως γιατι ειναι και αλλαγη εκδοσης android.

Προφανώς το έβγαλαν τότε. Βλακεια..

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχουμε back-up μετά από reset των apps μαζί με τα usernames/passwords ή θέλει στήσιμο από την αρχή για κάθε εφαρμογή?

Καλύτερο back-up είναι το samsung ή το google cloud?

 

Δεν ξέρω γιατί παλιά που ήμουν πάντα ροοτ είχα το titanium αλλά με το S7 είναι μόνο η δεύτερη φορά που έκανα καθαρή εγκατάσταση. Η πρώτη ήταν από την mm σε nougat.

 

Εβγαλαν και την επιλογή για πολλαπλά wallpaper στην οθόνη κλειδώματος.

Πάντως φαίνεται πιο σβέλτο αλλά είχα και ένα χρόνο που το είχα στημένο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σβελτο δςιχνει σαν πρωτη εντυπωση αλλα μου φαινεται πινει λιγο παραπανω.

Δεν λεω ακομα με σιγουρια γιατι χτες το εστησα.

Θα ενημερωσω τις επομενες μερες...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό φαινόμενο μέχρι να πατήσει θα το σκαλίζεις και λιγάκι παραπάνω ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια το backup στο Samsung cloud λειτουργεί;

Εμένα εδώ κι ένα χρόνο περίπου κάθε φορά που πάω να πάρω backup μου βγάζει αποτυχία!

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια το backup στο Samsung cloud λειτουργεί;

Εμένα εδώ κι ένα χρόνο περίπου κάθε φορά που πάω να πάρω backup μου βγάζει αποτυχία!

Λειτουργεί κανονικά. Κοίταξες αν έχει πάρει καμία ενημέρωση η εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά. Κοίταξες αν έχει πάρει καμία ενημέρωση η εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω την τελευταία έκδοση αλλά είτε απ'τις ρυθμίσεις μπω είτε απ'την εφαρμογή, ξεκινάει την δημιουργία αντιγράφων και μετά από λίγο μου λέει ότι "κάτι πήγε στραβά, δοκιμάστε αργότερα"!

Επίσης η εφαρμογή δεν μπορεί να συγχρονιστεί με τα δεδομένα του cloud αν κι έχω τον συγχρονισμό ανοιχτό κι έτσι δεν μου δείχνει τον χώρο μου κι ότι έχω σ'αυτόν.

Αντίθετα αν μπω απ'τον Samsung file explorer ή από browser, μου δείχνει τα πάντα!

Παράξενο!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote VolTe δουλευει με την BTU;

 

Δεν το εμφανίζει καν σαν επιλογή. Από όσο είδα τουλάχιστον.

 

Κάτι άλλο να ρωτήσω. Έχω παρατηρήσει οτι όταν μου έρχεται μήνυμα Viber και πατάω πάνω στην ειδοποίηση που έρχεται για να ανοίξει η εφαρμογή (δηλαδή τραβάω από πάνω τα notifications και μετά πατάω πάνω στην ειδοποίηση)... κάνει μέχρι και 5 δευτερόλεπτα για να ανοίξει η εφαρμογή. Απίστευτο...!!! Δεν το έχω παρατηρήσει σε καμία άλλη εφαρμογή μέχρι τώρα... αλλά είναι πολύ σπαστικό. Όταν πατάω το κανονικό εικονίδιο για να ανοίξει η εφαρμογή, αυτό γίνεται αστραπιαία όπως πάντα.

 

Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο?

 

Κατά τα άλλα, δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. Και με την μπαταρία όλα κομπλέ, όπως και πριν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εμφανίζει καν σαν επιλογή. Από όσο είδα τουλάχιστον.

 

Κάτι άλλο να ρωτήσω. Έχω παρατηρήσει οτι όταν μου έρχεται μήνυμα Viber και πατάω πάνω στην ειδοποίηση που έρχεται για να ανοίξει η εφαρμογή (δηλαδή τραβάω από πάνω τα notifications και μετά πατάω πάνω στην ειδοποίηση)... κάνει μέχρι και 5 δευτερόλεπτα για να ανοίξει η εφαρμογή. Απίστευτο...!!! Δεν το έχω παρατηρήσει σε καμία άλλη εφαρμογή μέχρι τώρα... αλλά είναι πολύ σπαστικό. Όταν πατάω το κανονικό εικονίδιο για να ανοίξει η εφαρμογή, αυτό γίνεται αστραπιαία όπως πάντα.

 

Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο?

 

Κατά τα άλλα, δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. Και με την μπαταρία όλα κομπλέ, όπως και πριν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σε μενα και στο viber αλλα και στις υπολοιπες εφαρμογες δεν εχω καθολου καθυστερηση στο ανοιγμα ειδοποιησεων.

Γενικα το κινητο δειχνει σα να αναπνεει καλυτερα.

2η μερα σημερα και η μπαταρια μαλλον ειναι σαν την nugat.

Μεχρι στιγμης κανενα παραπονο απο την αναβαθμιση,ισα ισα ολα ειναι ή τα ιδια ή καλυτερα.

Για την μπαταρια μου να πω ,πως ισως θελω κι αλλαγη μπαταριας γιατι ειμαι με τη αρχικη απο Οκτωβρη του 2016.Παιζω και πολυ clash royale και μεσα στην μερα χρειαζομαι και 2η φορτιση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μετά την oreo πολλά προγράμματα διακόπτονται, δεν ξέρω αν το προσέξατε τουλάχιστον σε εμένα το κάνει. Επίσης τι φάση με τα αντίγραφα ασφαλείας; Έκανα μέσω Η/Υ (smart switch) και όταν έκανα επαναφορά τα δεδομένα για να ξαναμπουν 1) δεν μπήκαν οι κωδικοί wifi (προσπάθησα και επαναφορά μέσω Samsung cloud αλλά τίποτα), 2) οι φωτογραφίες ανακατευτηκαν και μου βγάζει τις παλιές στην αρχή. Λίγο help!!! *Στο iPhone όταν κάνω επαναφορά όλα μπαίνουν στην θέση τους όπως πριν Edited by Valodtkas
Link to comment
Share on other sites

Κ σε μένα το κάνει με nougat ακόμα . Κανείς έχει να προτείνει κάποιο tempered glass που να κάθεται σωστά?

Σε μενα και στο viber αλλα και στις υπολοιπες εφαρμογες δεν εχω καθολου καθυστερηση στο ανοιγμα ειδοποιησεων.

Γενικα το κινητο δειχνει σα να αναπνεει καλυτερα.

2η μερα σημερα και η μπαταρια μαλλον ειναι σαν την nugat.

Μεχρι στιγμης κανενα παραπονο απο την αναβαθμιση,ισα ισα ολα ειναι ή τα ιδια ή καλυτερα.

Για την μπαταρια μου να πω ,πως ισως θελω κι αλλαγη μπαταριας γιατι ειμαι με τη αρχικη απο Οκτωβρη του 2016.Παιζω και πολυ clash royale και μεσα στην μερα χρειαζομαι και 2η φορτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...