Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς αν δεν έχει εξωτερικές ζημιές; Έχει κάτι μικρό ζημιές τύπου φαγωματα κλπ. Θα με γειωσουν για κάτι τέτοιο;

 

ναι μπορεί (κανονικά ναι αλλά εξαρτάτε από το άτομο που θα το πιάσει)

 

όταν λες φαγώματα ελπίζω δεν λες σαν να έφυγε μπογιά η κάτι σαν ραγίσματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι εννοείς αν δεν έχει εξωτερικές ζημιές; Έχει κάτι μικρό ζημιές τύπου φαγωματα κλπ. Θα με γειωσουν για κάτι τέτοιο;

 

Αν δεν εχςι ραγισει οθονη ή η πλατη οτι αλλο και να εχει απο αμυχες περιμετρικα δεν παιζουν ρολο. Καλυπτεται κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως bixby δεν εχω.Τωρα αν το βαλουν αργοτερα δεν ξερω.

Μετα απο μερες που το χρησιμοποιω,το κινητο παραμενει πολυ πιο smooth και γρηγορο απο την nugat,και μπορω να πω πως στο συνολο της ειναι μια ευχαριστη αναβαθμιση που δεν χαντακωσε το κινητο.

Μπαταρια στα ιδια ειμαι με πριν.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τέλος καλό όλα καλά μου αλλάξανε τσάμπα τη πλακέτα εντός 4 ωρών ήταν έτοιμο! Πλήρωσα μόνο 60 ευρώ για αλλαγή του πίσω τζαμιού καθώς το είχα ραγίσει και στο άνοιγμα θα έγινε κομμάτια οπότε χρειαζόταν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και όμως με ραγισμα στη πλάτη μου έκαναν την αλλαγή κανονικά και τσάμπα! Για Αθήνα να το έχετε υπόψιν αυτό το κέντρο επισκευών Samsung είναι στη πλατεία Αμερικής

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την oreo.Μια ρομ απο xda σε στοκ για την ωρα μορφη.Ειλικρινα δεν βλεπω καμία μα καμία αλλαγη.Στις επιλογες του always on display ειδα οτι το χουν κανει ποιο ωραίο στο να επιλέξεις το ρολόι και το φόντο που σου αρεσει.Ολη μέρα το ψάχνω.Οπως χρησιμοποιω το κινητό προσωπικά δεν εχουν βρει καμία διαφορα.Οτι παει σφαιρα οκ,αλλα αυτό ειναι εξαιτιας του factory reset και όχι επειδή έβαλα oreo
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς που έβαλαν Oreo, στο edge lighting όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση με κλειστή οθόνη συνεχίζει να ανάβει μέχρι να δεις την ειδοποίηση ή ανάβει μόνο για λίγα δευτερόλεπτα και μένει μόνο το led notification μετα;
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς που έβαλαν Oreo, στο edge lighting όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση με κλειστή οθόνη συνεχίζει να ανάβει μέχρι να δεις την ειδοποίηση ή ανάβει μόνο για λίγα δευτερόλεπτα και μένει μόνο το led notification μετα;

 

Ανάβει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά μένει το led.

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την oreo.Μια ρομ απο xda σε στοκ για την ωρα μορφη.Ειλικρινα δεν βλεπω καμία μα καμία αλλαγη.Στις επιλογες του always on display ειδα οτι το χουν κανει ποιο ωραίο στο να επιλέξεις το ρολόι και το φόντο που σου αρεσει.Ολη μέρα το ψάχνω.Οπως χρησιμοποιω το κινητό προσωπικά δεν εχουν βρει καμία διαφορα.Οτι παει σφαιρα οκ,αλλα αυτό ειναι εξαιτιας του factory reset και όχι επειδή έβαλα oreo
Η μεγάλη διαφορά στην ορεο είναι η διαχείριση των ειδοποιήσειων. Εγώ που έχω πολλές (πολλές όμως) κατά την διάρκεια της ημέρας μου έχει λύσει τα χέρια. Της ομαδοποιεί σωστά, και σου δίνει πολλές επιλογές στο τι να κάνεις. Επίσης πλέον διαχειρίζεσαι καλύτερα εντάσεις ήχων, πολυμέσων κτλ. Κατά τα άλλα μια πινελιά εδώ, ένας launcher από κει, μια διαφορετική οθόνη κλειδώματος παραπέρα, ένα κατιτις παρακειθε, έτοιμη η 8. Από την 7 πήγαμε στην 8, δεν ήρθαμε από την κιτ κατ για να πάθουμε και πολιτισμικό σοκ.

 

Επίσης πολύ μεγάλο+ στο ότι η μπαταρία είναι ακριβώς ίδια με την νουγκατ. Προσοχή στο επόμενο Security update και ο θεός βοηθός. Πάντως με την νουγκατ το κινητό απογειώθηκε και με την ορεο μπήκε το κερασάκι στην τούρτα. Δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nα ξερετε ομως οτι με την Oreo το κινητο σε λιγο καιρό θα πατώσει,και θα σερνεται.Μολις μεσα στο καλοκαίρι το διαπιστώσουμε και πάμε στο s8 και στο s9,θα πεταξει η samsung ο ενα Update που θα ξαναβελτιωσει το κινητό και θα μεινει στην ιστορία ως ενα αξιπρεπεστατο smartphone.Η μπαταρια σε κάνα μηνα ουτε 4 ωρο δε θα βγάζει κατά την γνώμη μου.Μακαρι να μην ισχυουν αυτά που λέω
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει τρελές πωλήσεις το κινητό και πουλιέται ακόμη! Μακάρι να μην του φερθεί έτσι η σαμμυ
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Nα ξερετε ομως οτι με την Oreo το κινητο σε λιγο καιρό θα πατώσει,και θα σερνεται.Μολις μεσα στο καλοκαίρι το διαπιστώσουμε και πάμε στο s8 και στο s9,θα πεταξει η samsung ο ενα Update που θα ξαναβελτιωσει το κινητό και θα μεινει στην ιστορία ως ενα αξιπρεπεστατο smartphone.Η μπαταρια σε κάνα μηνα ουτε 4 ωρο δε θα βγάζει κατά την γνώμη μου.Μακαρι να μην ισχυουν αυτά που λέω
Το τι θα γίνει μελλοντικά είναι άλλο πράγμα, αυτή η έκδοση που έδωσε τώρα είναι σούπερ. Άλλωστε το έγραψα παραπάνω, ΠΡΟΣΟΧΗ στα μελλοντικά security updates
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

 

Έχει η γυναίκα μου ένα S7 Edge και της αρέσουν πάρα πολύ οι φωτογραφίες. Διάβασα κάπου πως με την GCam μπορεί να αποκτήσει portrait mode. Επειδή 1000+ σελίδες είναι πάρα πολλές και μπήκα και στο XDA μπας και το κάνω μόνος μου και με μπέρδεψαν με τις εκδόσεις της GCam (v6 vs v8.2 που είναι η τελευταία) παίζει να με παραπέμψει κάποιος σε κάποιο post και θα το πιάσω από εκεί…

 

Το κινητό είναι μάλλον Ιταλικό και δεν έχει έρθει η ειδοποίηση για Oreo ακόμα. Προτείνεται να την κάνουμε ΟΤΑ ή κάπως αλλιώς? Επίσης αν υπάρχει κάποιο post που λέει πως κάνεις clean install για να βάλουμε την Oreo θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

 

Έχει η γυναίκα μου ένα S7 Edge και της αρέσουν πάρα πολύ οι φωτογραφίες. Διάβασα κάπου πως με την GCam μπορεί να αποκτήσει portrait mode. Επειδή 1000+ σελίδες είναι πάρα πολλές και μπήκα και στο XDA μπας και το κάνω μόνος μου και με μπέρδεψαν με τις εκδόσεις της GCam (v6 vs v8.2 που είναι η τελευταία) παίζει να με παραπέμψει κάποιος σε κάποιο post και θα το πιάσω από εκεί…

 

Το κινητό είναι μάλλον Ιταλικό και δεν έχει έρθει η ειδοποίηση για Oreo ακόμα. Προτείνεται να την κάνουμε ΟΤΑ ή κάπως αλλιώς? Επίσης αν υπάρχει κάποιο post που λέει πως κάνεις clean install για να βάλουμε την Oreo θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Νομίζω εδώ είσαι.

 

Εγώ αυτό έχω και λειτουργεί

 

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/themes/apk-google-camera-port-portrait-mode-t3734183

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Ίδιες παρατηρήσεις κ εγώ.

Ελαφρώς πιο σπιρτόζικο το τηλ με oreo. Είναι εμφανές από την πρώτη στιγμή αυτό κ χωρίς σκαλίσματα.

 

Το πέρασα από πάνω όπως κάνω πάντα, χωρίς εργοστασιακές. Μπαταρία στα ίδια με πριν. Μικρά tweaks και appearance improvements στα εικονίδια. Το bixby είναι imitation αφού δεν έχει τις φουλ ρυθμίσεις που βρίσκεις σε s8 πχ με camera integration κλπ

 

Ευχάριστη αναβάθμιση θα έλεγα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Αν στο φάκελο της Oreo BTU αντικαταστήσουμε το αρχείο CSC με το CSC από την ελληνική EUR Nougat και φλασάρουμε, θα πάρουμε ένα ελληνικό S7 με Oreo ή ένα μπρικαρισμένο S7;

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Οι πιθανοτητες ειναι να γινει μπρικι.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα το oreo και ειναι πραγματικα ''ωραιο'' .

Το τηλεφωνο εγινε ακομα πιο γρηγορο και σμουθ (βουτυρο θα ελεγα) εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα και ο launcher για οσους σας αρεσει ο στοκ ειναι πραγματικα καλος αυτη την φορα Bixby δεν υπαρχει για οσους ανησυχουν η μπαταρια μαλλον προς το καλυτερο αλλα θα δειξει ειναι νωρις ακομα οντως δεν μπορεις να βαλεις ηχο σε καθε επαφη για μηνυματα στην εφαρμογη μπορεις να βαλεις για εισερχομενα αλλα και για εξερχομενα τι χρειαζεται δεν το εχω καταλαβει....μαλλον υπερβολη ο καιρος αριστος θα ελεγα εχει πολυ καλη παραμετροποιηση οπως και το always αλλα και το κλειδωμα οθονης.

Αυτα για την ωρα εκεινο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι εχω αγγλικη ρομ με ελληνικο CSC ενοειτε οτι δεν ειμαι ροοτ και οτι φλασαρα με οντιν οσο για το call wifi δουλευει κανονικα το csc ειναι απο την προηγουμενη ροομ την ελληνικη .

Προσοχή χρειαζεται το τελευταιο οντιν Odin v3.13.1 τα προηγουμενα δεν δουλευουν με oreo.

 

καλησπέρα ,

θα ήθελα να σε ρωτήσω όταν έβαλες την ρομ μέσω Odin στη θέση CSC το άφησες κενό?

Link to comment
Share on other sites

Εχει σταματησει η BTU τα ΟΤΑ updates;

Στο δικο μου s7 edge φλασαρα την τελευταια nugat BTU κι αμεσως εκανα αναβαθμιση ΟΤΑ σε αντροιντ 8.

Κανω το ιδιο ακριβως σημερα στο S7 edge της κοπελας μου και λεει οτι εχουν εγκατασταθει οι προσφατες ενημερωσεις και φυσικα δεν αναβαθμιζεται σε 8.

Εν το μεταξυ στο updato κατεβαζει με ουτε 100kb/s και τα νευρα μου τσανταλια.

Τι σκατα **** την γκαντεμια μου...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

θα ήθελα να σε ρωτήσω όταν έβαλες την ρομ μέσω Odin στη θέση CSC το άφησες κενό?

Το άφησε κενο λογικά και του κράτησε το ελληνικό csc που είχε.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση:

Αν στο φάκελο της Oreo BTU αντικαταστήσουμε το αρχείο CSC με το CSC από την ελληνική EUR Nougat και φλασάρουμε, θα πάρουμε ένα ελληνικό S7 με Oreo ή ένα μπρικαρισμένο S7;

Κατά 99.99% δε θα γίνει τίποτα. Αν δεις και στο θέμα του flat ένα παιδί πέρασε αγγλική με ελληνικό csc για να έχει wifi call κτλπ. Τώρα πέρασε το ελληνικό csc η το είχε από πρίν δε ξέρω. Πάντως από ότι έγραψε έχει ορεο αγγλική με ελληνικό csc

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

[...]Αυτα για την ωρα εκεινο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι εχω αγγλικη ρομ με ελληνικο CSC ενοειτε οτι δεν ειμαι ροοτ και οτι φλασαρα με οντιν οσο για το call wifi δουλευει κανονικα το csc ειναι απο την προηγουμενη ροομ την ελληνικη .

Προσοχή χρειαζεται το τελευταιο οντιν Odin v3.13.1 τα προηγουμενα δεν δουλευουν με oreo.

 

Άρα λοιπόν, αυτό που ρώτησα προηγουμένως:

Ερώτηση:

Αν στο φάκελο της Oreo BTU αντικαταστήσουμε το αρχείο CSC με το CSC από την ελληνική EUR Nougat και φλασάρουμε, θα πάρουμε ένα ελληνικό S7 με Oreo ή ένα μπρικαρισμένο S7;

ίσως και να γίνεται αφού όπως φαίνεται, η ρομ μπορεί να δουλέψει με το CSC άλλης ρομ!

Θα ήταν μια βολική λύση για όποιον βιάζεται να πάει στην επόμενη έκδοση αλλά θέλει να έχει το VoLTE της ευρωπαϊκής!

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Εστησα με BTU 7 το κινητο της δικιας μου αλλα οπως εγραψα και πιο πριν δεν κανει OTA update.

Τωρα που τελικα κατεβηκε η 8 μπορω να την φλασαρω μεσω odin χωρις να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

Τελειωσε το στησιμο πριν 10 λεπτα,μην την ξαναβαζω να ξαναστησει...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό και εγώ απάντησα ότι κατά ένα μεγάλο ποσοστό γινεται.ας πούμε δε μπορείς να γυρίσεις από Oreo bl σε nougat. Και από nougat bl έκδοση DRAG δε μπορείς να πας σε πιο παλιό nougat. Αλλά στο odin ότι θες φλασαρεις. Κατεβάσεις αγγλική βάζεις μονο csc η το μοντεμ. Δεν είναι αναγκαστικό να βάλεις όλα τα αρχεία.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...