Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

300 ευρώ το πήρα 9 μηνών με τιμολόγιο του προηγούμενου...τι προτείνεται για προστασία οθόνης ΑΝ κρατήσω την spigen?Υπάρχει κατι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπέρα στην παρέα, έχω πάρει ένα s7 στην γυναίκα μου και συγκρίνοντας τα χρώματα στις οθόνες μας με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις, διαπιστώνω ότι στο δικό μου είναι πιο θερμά τα χρώματα σε σχέση με το S7

είναι φυσιολογικό αυτό, δε θα πρεπε να έχουν το ίδιο αποτέλεσμα

επίσης μπορούμε να επέμβουμε στην θερμοκρασία χρωμάτων, μπορώ να κάνω τα χρώματα του s7 από ψυχρά σε πιο θερμά (στο άσπρο είναι πολύ έντονες οι διαφορές)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα, έχω πάρει ένα s7 στην γυναίκα μου και συγκρίνοντας τα χρώματα στις οθόνες μας με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις, διαπιστώνω ότι στο δικό μου είναι πιο θερμά τα χρώματα σε σχέση με το S7

είναι φυσιολογικό αυτό, δε θα πρεπε να έχουν το ίδιο αποτέλεσμα

επίσης μπορούμε να επέμβουμε στην θερμοκρασία χρωμάτων, μπορώ να κάνω τα χρώματα του s7 από ψυχρά σε πιο θερμά (στο άσπρο είναι πολύ έντονες οι διαφορές)

Ρυθμίσεις- Εμφάνιση - Λειτουργία οθόνης - Εξισορρόπηση χρωμάτων

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης παίζει ρόλο και το mode της οθόνης, δηλ. η λειτουργία της αν είναι σε προσαρμόσιμη, Κινηματογράφος, βασικός ή φωτογραφίας. Αν εξαιρέσεις την προσαρμόσιμη λειτουργία στις υπόλοιπες θέσεις έχει πιο ζεστά χρώματα και το λευκό γίνεται πιο ζεστό.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ματιά,το απλό 7αρι είχε ποιο δυνατό ηχείο.Επισης κατά την διάρκειας της κλήσης δεν μου βγάζει επιλογή για αυξανόμενη ένταση ενώ είναι σε ανοικτή ακρόαση.πως γίνεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Εμφάνιση - Λειτουργία οθόνης - Εξισορρόπηση χρωμάτων

 

Sent from my SM-G930F

 

Όπως επίσης παίζει ρόλο και το mode της οθόνης, δηλ. η λειτουργία της αν είναι σε προσαρμόσιμη, Κινηματογράφος, βασικός ή φωτογραφίας. Αν εξαιρέσεις την προσαρμόσιμη λειτουργία στις υπόλοιπες θέσεις έχει πιο ζεστά χρώματα και το λευκό γίνεται πιο ζεστό.

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, τα χω πειράξει αυτά αλλά και πάλι δεν μπορεί να φτάσει την απόχρωση του edge, το άσπρο του παραμένει πολλούς τόνους πιο ψυχρό, απλά νόμιζα ότι οι οθόνες χρωματικά θα έχουν τις ίδιες αποχρώσεις, στο edge φαίνονται πολύ πιο ρεαλιστικά΄

και είναι καθαρά θέμα οθόνης, όταν συγκρίνω φωτογραφίες από τα δυο κινητά στον υπολογιστή έχουν πολύ μικρές διαφορές

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα κατεβαινει και εμενα ΟΤΑ απο vodafone germany που ειναι η rom. Θελω να ρωτησω κανουμε κανα factory reset αφου γινει το update η wipe και μετα παιρναμε το backup η δεν εχει σημασια ?
Link to comment
Share on other sites

Το Facebook έχει πρόβλημα με τις ενημερώσεις ή μου φαίνεται? Μετα απο την αναβάθμιση σε oreo δεν με ειδοποιεί αν κάποιος κάνει like σε μια φωτογραφία. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Το Facebook έχει πρόβλημα με τις ενημερώσεις ή μου φαίνεται? Μετα απο την αναβάθμιση σε oreo δεν με ειδοποιεί αν κάποιος κάνει like σε μια φωτογραφία. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό?

 

Να βαζεις καλυτερες φωτο ..μαλλον δεν εχουν και πολυ πέραση :lol::lol::p:p

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ το πήρα 9 μηνών με τιμολόγιο του προηγούμενου...τι προτείνεται για προστασία οθόνης ΑΝ κρατήσω την spigen?Υπάρχει κατι;

 

Έχω την Spigen Ultra Hybrid με την προστασια της Screenknight. Μπορώ να πω οτι με ταλαιπώρησε μέχρι να μπει σωστά και θέλει αρκετή προσοχή. Αλλά ένα 6μηνο τώρα που την έχω δεν την έχει πετάξει η Edge οθόνη. Ορισμένες φορές οπως το βάζω/βγάζω από την τσέπη την σηκώνει λίγο αλλά επανέρχεται και κολλάει κανονικά(γιατί δεν την αναποδογυρίζει ώστε να φύγει η κόλλα). Όταν λέω την σηκώνει εννοώ στο πάνω και κάτω μέρος, στα πλάγια δεν κουνιέται καθόλου.

Edited by alkontogia
Διευκρίνιση
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά όποιος έχει full body τζαμι δεν μπορεί να βάλει ΘΉΚΗ...οπότε πάμε στο βιβλίο που είναι σπαστικό,οπότε βράδυ οριζα...
Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ το πήρα 9 μηνών με τιμολόγιο του προηγούμενου...τι προτείνεται για προστασία οθόνης ΑΝ κρατήσω την spigen?Υπάρχει κατι;

 

Εγω έχω SPIGEN ULTRA HYBRID Crystal clear με screen protector Spigen Curved Crystal. Πολυ καλή εφαρμογή και η θήκη αν μπει σωστά η μεμβράνη προστασίας δεν την πετάει καθόλου

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απο αυτά τα τζάμια ΠΟΙΆ προτείνεται να παραγγείλω να συνεργάζεται καλά με την spigen ΘΉΚΗ που εχω;https://plusmobi.net/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/thiki-theke-case-Θήκες-Samsung-Galaxy-S7-Edge?page=1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απο αυτά τα τζάμια ΠΟΙΆ προτείνεται να παραγγείλω να συνεργάζεται καλά με την spigen ΘΉΚΗ που εχω;https://plusmobi.net/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/thiki-theke-case-Θήκες-Samsung-Galaxy-S7-Edge?page=1

 

Εγω εχω βάλει αυτη

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απο αυτά τα τζάμια ΠΟΙΆ προτείνεται να παραγγείλω να συνεργάζεται καλά με την spigen ΘΉΚΗ που εχω;https://plusmobi.net/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/thiki-theke-case-Θήκες-Samsung-Galaxy-S7-Edge?page=1

 

Εγώ έχω βάλει την ScreenKnight που την προτείνουν αρκετοί. Από Amazon στα 8 Ευρώ για μπροστά και πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ένα 10αρικακι Πειραιώς ομόνοια ΟΚ το τζαμί.χωρις να το πετάει Η σπιγκεν ....

Αυτό που με προβληματίζει είναι αυτό που ανέφερα παραπάνω. Δεν μου βγάζει επιλογή ενίσχυσης του ήχου ΌΤΑΝ μιλάω.εχει την επιλογή αλλά απενεργοποιημένη.περιεργο.Στο απλό 7αρι και στο J7 μου υπάρχει.. ..μηπως πρέπει να κάνω κάτι εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την βγάζει στο δικό μου 7edge ,την έβγαζε και στο s8 που είχα, όμως στο S8 plus που έχω τους τελευταίους μήνες δεν μου την έχει ούτε καν σαν επιλογή μου βγάζει όμως HD ένδειξη κλήσης με πραγματικά εξαιρετική ποιότητα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την βγάζει στο δικό μου 7edge ,την έβγαζε και στο s8 που είχα, όμως στο S8 plus που έχω τους τελευταίους μήνες δεν μου την έχει ούτε καν σαν επιλογή μου βγάζει όμως HD ένδειξη κλήσης με πραγματικά εξαιρετική ποιότητα.

 

Εχω να δω σημα hd τουλαχιστον χρονο. Δεν ξερω καν που ειναι στο s7 edge

Link to comment
Share on other sites

Να βαζεις καλυτερες φωτο ..μαλλον δεν εχουν και πολυ πέραση :lol::lol::p:p

 

Δεν εννοούσα αυτό. Παλιά μόλις κάποιος σχολίαζε κάτι σου ερχόταν ειδοποίηση κανονικά.

Μετά το oreo πρέπει να ανοίξεις το facebook για να δείς αν έχεις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα αυτό. Παλιά μόλις κάποιος σχολίαζε κάτι σου ερχόταν ειδοποίηση κανονικά.

Μετά το oreo πρέπει να ανοίξεις το facebook για να δείς αν έχεις ενημερώσεις.

Έχεις ελέγξει ειδοποιήσεις facebook κι αν είναι στις ρυθμίσεις της μπαταρίας στις εξαιρέσεις βελτιστοποιησης;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μετα απο 1 χρονο με την κινηταρα μας...χθες επεσε απο αποσταση 15 ποντων κ εσπασε η οθονη....δεν αξιζει φυσικα να το φτιαξω....πηγα σε s8+ καλη συνεχεια με την καλυτερη συσκευη απο εμενα τα τελευταια χρονια!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... όμως και το 8 plus πολύ δυνατή επιλογή με πιο φρέσκο design. Καλοδουλευτο ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μετα απο 1 χρονο με την κινηταρα μας...χθες επεσε απο αποσταση 15 ποντων κ εσπασε η οθονη....δεν αξιζει φυσικα να το φτιαξω....πηγα σε s8+ καλη συνεχεια με την καλυτερη συσκευη απο εμενα τα τελευταια χρονια!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Του ΕΊΧΕΣ προστασία οθόνης Η ήταν γυμνό ΌΤΑΝ εσπασε;

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου πρέπει να εχει πέσει πάνω απο 5-6 φορές και απο ύψη το μικρότερο 0.50μ. μέχρι τώρα την έχει γλυτώσει και πιστεύω οτι αυτό οφείλεται σε μια θήκη πλάτης που έχω βάλει η οποία στις τέσσερις άκρες της οθόνης προεξέχει ένα κλικ πάνω απο αυτην με αποτέλεσμα ακομα και αν πέσει το κινητό με την οθόνη να μην την αφήνει να έρθει σε επαφή με το έδαφος.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...