Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο θέμα με τις κλήσεις δεν φταίει το σήμα .σαν να κολλάει η κεραία και ενώ εναλλάσσει το σήμα κανονικά ,δεν έχεις ούτε δεδομένα ούτε σήμα όπου και να είσαι μέχρι να κλείσεις και να ξανά ανοίξεις την κεραία (reboot, airplane mode)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο θέμα με τις κλήσεις δεν φταίει το σήμα .σαν να κολλάει η κεραία και ενώ εναλλάσσει το σήμα κανονικά ,δεν έχεις ούτε δεδομένα ούτε σήμα όπου και να είσαι μέχρι να κλείσεις και να ξανά ανοίξεις την κεραία (reboot, airplane mode)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Αυτό συμβαίνει, αλλά είναι θέμα κυψέλης της κινητής.

Δεν φταίει το "σήμα". Ίσως να αποτυγχάνει το handshake.

Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει σε τόση μεγάλη γκάμα συσκευών.

Από Apple , Samsung μέχρι την τελευταία κινέζικη.

Στη δουλειά μου το έχουμε όλοι καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει ένα ασύρματο φορτιστή της samsung και ενώ είναι όλα καλά Όπως πρέπει δηλαδή δείχνει ότι κάνει γρήγορη φόρτιση από το μενού της μπαταρίας το έχω στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση αυτο κσνει 3-3.5 ώρες ξέρει κάποιος να μου πει τι φταίει;

 

Από που αγόρασες τον φορτιστή και πόσο, γιατί κυκλοφορούν αρκετοί fake πχ ebay

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο το τριξιμο στο ακουστικο παιδια ; ενοχλητικο;

 

Δεν ξέρω και τα δικά μου το κάνουν τελευταία (Xiaomi-Mi-Quantie-Hybrid.)

Όχι συνέχεια αλλά είναι ενοχλητικό. Επίσης παρατήρησα ότι το κάνουν κυρίως όταν τα συνδέω με υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να επιλέξουμε τον δικό μας ήχο ειδοποίησης σε εφαρμογές όπως το messenger η το facebook;

 

 

Φυσικά αλλά μέσα απτην εφαρμογή του messenger

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με την αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων. Το είχα σετάρει στις αρχές κ έπαιζε πολύ ωραία, αλλά όσο πέρναγε ο καιρός η επιτυχία αναγνώρισης μειωνόταν μέχρι που εφτασε ποσοστό επιτυχίας 1 στις 15 ή και στις 20. Τα έσβησα όλα κ τα ξαναπέρασα με όλους τους πιθανούς τρόπους. Τους πρώτους 1-2 μήνες άνοιγε κ που το κοίταζα (που λέει ο λόγος) λίγο πριν το δίμηνο έπεσε κατακόρυφα η επιτυχία αναγνώρισης κ τώρα, 2,5 μήνες μετά, δεν το αναγνωρίζει σχεδόν με τίποτα.

Το έχει πάθει κανείς άλλος; Δεν θέλω να κάνω επαναφορά, δεν μπορώ να το ξαναστηνω από την αρχή κ δε νομίζω ότι παίζει κ ρόλο δηλαδή. Λέτε να πρέπει να επισκεφτώ το service;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με την αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων. Το είχα σετάρει στις αρχές κ έπαιζε πολύ ωραία, αλλά όσο πέρναγε ο καιρός η επιτυχία αναγνώρισης μειωνόταν μέχρι που εφτασε ποσοστό επιτυχίας 1 στις 15 ή και στις 20. Τα έσβησα όλα κ τα ξαναπέρασα με όλους τους πιθανούς τρόπους. Τους πρώτους 1-2 μήνες άνοιγε κ που το κοίταζα (που λέει ο λόγος) λίγο πριν το δίμηνο έπεσε κατακόρυφα η επιτυχία αναγνώρισης κ τώρα, 2,5 μήνες μετά, δεν το αναγνωρίζει σχεδόν με τίποτα.

Το έχει πάθει κανείς άλλος; Δεν θέλω να κάνω επαναφορά, δεν μπορώ να το ξαναστηνω από την αρχή κ δε νομίζω ότι παίζει κ ρόλο δηλαδή. Λέτε να πρέπει να επισκεφτώ το service;

 

Γιατί δεν προχωράς απλά σε διαγραφή των δακτυλικών σου αποτυπωμάτωντα και να τα περάσεις απ'την αρχή; θα σου πάρει μάξιμουμ δύο λεπτά.

Δε βρίσκω λόγο για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Sofos_5 αυτό γράφω πιο πάνω, τα διέγραψα, τα ξαναπέρασα κ για λίγο πάνω από μήνα άνοιγε με τη μία, κοντά στο 2μηνο παρά πολύ δύσκολα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κλείνει το wifi όταν είναι κλειστή η οθόνη;

Δες αν σε βολεύει η ρύθμιση που γίνεται απ' τις Σύνθετες ρυθμίσεις του wifi.

"Διατηρήστε ενεργοποιημένο το wifi κατα την κατάσταση αδράνειας".

Link to comment
Share on other sites

αυτό που περιγράφεις όμως δεν αποκλείει στην ουσία πρόβλημα hw?

άρα γιατί να το πας στο σερβις?

 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, απλά μου κάνει για πολύ παράξενο. Πιο πολύ ήθελα να μάθω αν έχει παρουσιαστεί κ σε κανέναν άλλον το ιδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει μείωση στα ποσοστά επιτυχίας αναγνώρισης αποτυπώματος.

το έχω 6+ μήνες.

δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει στη περίπτωση σου.

 

παρεπιπτόντως είμαστε Δεκέμβριο 17' και όσοι έχουμε Cosmote ROM έχουμε μείνει σε security patch Αυγούστου.

αδικαιολόγητη καθυστέρηση ΙΜΗΟ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο sammobile δείχνει ότι έχει έρθει το update 7/12 για cosmote αλλά όταν κάνω έλεγχο για OTA τίποτα αλλά στο smart switch κατεβαίνει κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και από την ενημέρωση λογισμικού. 4eebd7eedaf9ebed22fb0d340a3c3f4b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ήρθε η αναβάθμιση λογισμικού σε cosmote 49 mb με έκδοση ασφαλείας 1 Νοεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ βάζω τα εικονίδια να είναι χωρίς πλαίσιο στην τυπική λειτουργία αυτά παραμένουν με πλαίσιο πως γίνεται να το αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ! Εχω δυο ερωτησεις να κανω.

Αν εχω στο κινητο μου android 6 , μπορω κατευθειαν να βαλω την εκδοση 8 ή πρεπει πρωτα να βαλω την 7 και μετα ;

Επισης γιατι οταν στελνεις αρχεια με bluetooth , ανοιγει στιγμιαια μονο του το wifi ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ! Εχω δυο ερωτησεις να κανω.

Αν εχω στο κινητο μου android 6 , μπορω κατευθειαν να βαλω την εκδοση 8 ή πρεπει πρωτα να βαλω την 7 και μετα ;

Επισης γιατι οταν στελνεις αρχεια με bluetooth , ανοιγει στιγμιαια μονο του το wifi ;

 

Oταν με το καλο βγει η αναβαθμιση, αμα την κανεις απο τις ρυθμισεις αναγκαστικα θα μπει η 7 και μετα θα μπορεσει να κατεβασει την 8. Διαφορετικα την κατεβαζεις και την περνας χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,όταν ξεκινάει η εγγραφή βίντεο φέρνει την εικόνα ποιο κοντά σαν ζουμ!έτσι είναι η υπάρχει κάποια ρύθμιση!απορία του αδερφού μου!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό μου κολλάει συνέχεια οταν είμαι με κεραία 4G. Δεν δουλεύουν τα δεδομένα. Πρέπει να να το βάλω λειτουργία πτήσης για να ξεκολλήσει. Ξέρετε κάτι γι'αυτό σας το κάνει εσάς? Cosmote έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ,πόσες ώρες σας βγάζει sot όταν έχετε ανοιγμένα τα δεδομένα και wifi και η εναλλαγή αυτών γίνεται πενήντα-πενήντα (χωρίς να παίξετε κανένα παιχνίδι λίγο τηλέφωνο λίγο ινσταγραμ λίγο από όλα )

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...