Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κάποιο από τα online που σου προτείναμε. Από το να μην έχεις καθολου....

 

Το αρνητικο είναι ότι τραβάνε mb (ανάλογα τον σταθμό. Δεν είναι στάνταρ)

 

Και το θετικό είναι ότι θα έχεις τέλειο ήχο. Σε αντίθεση με κάποιο offline αν υποστήριζε η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέρεις άμα τρώει πολύ internet;
Κατέβασε το και κανε μια δοκιμή με το WiFi του σπιτιού σου πριν το βάλεις με data ;)

 

Ανάλογα τον σταθμό που ακούς πάνε και τα mb. Δεν είναι στάνταρ για να σου πω. Ανάλογα την ποιότητα του ήχου του σταθμού που θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερωτηση για την κάμερα του κινητου μας.Γιατι το 90% των φωτο που τραβάω δεν είναι σε φουλ οθονη. Εννοείται ότι η λήψη γίνεται σε πλάγια θέση του κινητου και οχι ορθια.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερωτηση για την κάμερα του κινητου μας.Γιατι το 90% των φωτο που τραβάω δεν είναι σε φουλ οθονη. Εννοείται ότι η λήψη γίνεται σε πλάγια θέση του κινητου και οχι ορθια.
Γιατί η πλειονότητα των κινητών είναι σχεδιασμένα να δείχνουν σε μορφή 16:9 και η ανάλυση της φωτογραφικής είναι προκαθορισμενη να τραβάει σε 4:3

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η πλειονότητα των κινητών είναι σχεδιασμένα να δείχνουν σε μορφή 16:9 και η ανάλυση της φωτογραφικής είναι προκαθορισμενη να τραβάει σε 4:3

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκτός αν πας στις ρυθμίσεις της κάμερας και το βάλεις να τραβάει φωτογραφίες σε μορφή 16:9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερωτηση για την κάμερα του κινητου μας.Γιατι το 90% των φωτο που τραβάω δεν είναι σε φουλ οθονη. Εννοείται ότι η λήψη γίνεται σε πλάγια θέση του κινητου και οχι ορθια.

Άλλαξε, απ' τις ρυθμίσεις της καμερας, την αναλογία σε 16:9 αντι για 4:3 που είναι τώρα! Απλά θα τραβάς φωτογραφίες σε 9.1mp και όχι σε 12mp. Δε νομίζω να καταλάβεις διαφορά σε ανάλυση....... στην ουσία "κόβει" λίγα mp απ' το ύψος.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε, απ' τις ρυθμίσεις της καμερας, την αναλογία σε 16:9 αντι για 4:3 που είναι τώρα! Απλά θα τραβάς φωτογραφίες σε 9.1mp και όχι σε 12mp. Δε νομίζω να καταλάβεις διαφορά σε ανάλυση....... στην ουσία "κόβει" λίγα mp απ' το ύψος.

Θα το δοκιμάσω.Σας ευχαριστώ όλους για την βοηθεια

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κ εγω παιδια απο χθες ενος χρυσου..Εχω "μεινει" γενικα απο την δουλεια της samsung..Ποτε δεν ημουν φαν της καμερας,καθαρα για αυτονομια και σχεδιαση το πηρα αλλα πλεον εγινα φαν της καμερας..Εχω γυρω στα 45% μπαταρια με sot 3.50..Λετε η αυτονομια να στρωσει με το καιρο??Ειναι παρα πολλες οι σελιδες να ψαχνω αν μπορει καποιος να με διευκολυνει και να μου απαντηση..Εκανε ολα τα update σε nougat(branded cosmote) και εννοειται μετα factory reset.
Link to comment
Share on other sites

Θα στρώσει είναι αρχή Ακόμα. Με τέσσερις πεντε φορτίσεις θα αρχίσει να δείχνει. Είναι βέβαια και ανάλογα τη χρήση που θα κάνεις. Τι θα έχεις ανοιχτά τι όχι. Αλλά τη μέρα θα σε βγάζει σίγουρα
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κ εγω παιδια απο χθες ενος χρυσου..Εχω "μεινει" γενικα απο την δουλεια της samsung..Ποτε δεν ημουν φαν της καμερας,καθαρα για αυτονομια και σχεδιαση το πηρα αλλα πλεον εγινα φαν της καμερας..Εχω γυρω στα 45% μπαταρια με sot 3.50..Λετε η αυτονομια να στρωσει με το καιρο??Ειναι παρα πολλες οι σελιδες να ψαχνω αν μπορει καποιος να με διευκολυνει και να μου απαντηση..Εκανε ολα τα update σε nougat(branded cosmote) και εννοειται μετα factory reset.
Μια χαρά είναι η αυτονομία σου, πόσο παραπάνω να στρώσει;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί δεν θυμάμαι αν πάτησα κάτι μου βγάζει αυτό το σύμβολο φύλλα σε αυτό το wifi που δείχνει 2 βελάκια δεξιά-αριστερα και το σύμβολο το wifi στην μέση. Ξέρει κανείς τι είναι και πώς φεύγει?a2b6d13f5f17faf07b8788d213c23782.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από σήμερα το πρωί δεν θυμάμαι αν πάτησα κάτι μου βγάζει αυτό το σύμβολο φύλλα σε αυτό το wifi που δείχνει 2 βελάκια δεξιά-αριστερα και το σύμβολο το wifi στην μέση. Ξέρει κανείς τι είναι και πώς φεύγει?a2b6d13f5f17faf07b8788d213c23782.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ παιδιά το βρήκα.. είχα κάνει σύνδεση με τον εκτυπωτή και είχε μείνει στο δίκτυο wifi direct

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα με το email μου στέλνω κανονικά στο iPhone του αδερφού μ φωτογραφιες κτλ κ αυτός μου έστελνε μέχρι πριν λίγο καιρό τώρα στέλνει κ δεν λαμβάνω τίποτα. Γενικά email από μαγαζιά έρχονται για προσφορές τι να συμβαίνει;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα με το email μου στέλνω κανονικά στο iPhone του αδερφού μ φωτογραφιες κτλ κ αυτός μου έστελνε μέχρι πριν λίγο καιρό τώρα στέλνει κ δεν λαμβάνω τίποτα. Γενικά email από μαγαζιά έρχονται για προσφορές τι να συμβαίνει;

Στα spam έψαξες; Μπορεί ο server ή ο email client να τα θεωρεί spam

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν δύο μέρες έφαγε ένα κόλλημα το κινητό μου και έχω αγχωθεί λίγο. Μπήκα στο ίντερνετ να ψάξω κάτι και όταν το κλείδωσα δεν ξανάνοιξε ποτέ.. Η μπαταρία θυμάμαι ήταν στο 60% περίπου. Δοκίμασα hard reset τίποτα, δοκίμασα να το βάλω στην φόρτιση τίποτα.. Να αναφέρω ότι όταν το έβαλα στην φόρτιση το κινητό άρχισε να θερμαίνεται και ήταν έτσι για πολύ ώρα. Επίσης όσο διάστημα ήταν νεκρό, όσοι με καλούσαν χτυπούσε κανονικά χωρίς όμως να ανταποκρίνεται το κινητό. Κατά το βραδάκι λοιπόν το κινητό έπαψε να είναι ζεστό και δοκίμασα πάλι να το βάλω στην φόρτιση. Ξαφνικά άνοιξε και φόρτιζε και η μπαταρία του, για έναν περίεργο λόγο, ήταν στο 0%!! Μετά από δύο μέρες χρήσης δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο κόλλημα.. Να αρχίσω να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως ρυθμίζουμε τα χρώματα του Led τι σημαίνουν κάθε φορά..; βλέπω διαφορα χρώματα ανάλογα την ειδοποίηση αλλά πουθενά δεν βλέπω ρύθμιση..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω μια προταση τι λετε αξιζει η μεταβαση σε lgg6 καινουργιο ηστο s8 το απλο η θα το μετανοιωσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί καποιος να δώσει link για να μπει η επιλογή στην διαχείρηση συσκευής-μπαταρίας για "εφαρμογές που μένουν πάντα σε αδράνεια"? ψάχνω εδώ και ώρα και δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα. Το είχα βάλει αλλά μετά από hard reset χάθηκε.

p.s. μόλις το βρήκα, είναι στο post #12855 .

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε σχολιαζει κατι για το καινουριο update? Τι φαση? Παρατηρήσατε κατι καλο ή κακο οσοι το κάνατε? Χθες μου ηρθε η αναβάθμιση, για δωστε λιγο τα φωτα σας γιατι χωρις να ακουσω γνωμες δε παιζει να το κανω, android ειναι αυτο!

 

http://imgur.com/a/ElEpF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν δύο μέρες έφαγε ένα κόλλημα το κινητό μου και έχω αγχωθεί λίγο. Μπήκα στο ίντερνετ να ψάξω κάτι και όταν το κλείδωσα δεν ξανάνοιξε ποτέ.. Η μπαταρία θυμάμαι ήταν στο 60% περίπου. Δοκίμασα hard reset τίποτα, δοκίμασα να το βάλω στην φόρτιση τίποτα.. Να αναφέρω ότι όταν το έβαλα στην φόρτιση το κινητό άρχισε να θερμαίνεται και ήταν έτσι για πολύ ώρα. Επίσης όσο διάστημα ήταν νεκρό, όσοι με καλούσαν χτυπούσε κανονικά χωρίς όμως να ανταποκρίνεται το κινητό. Κατά το βραδάκι λοιπόν το κινητό έπαψε να είναι ζεστό και δοκίμασα πάλι να το βάλω στην φόρτιση. Ξαφνικά άνοιξε και φόρτιζε και η μπαταρία του, για έναν περίεργο λόγο, ήταν στο 0%!! Μετά από δύο μέρες χρήσης δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο κόλλημα.. Να αρχίσω να ανησυχώ;
Προφανώς έφαγε κόλλημα ο επεξεργαστής.

Νομίζω δεν μπορείς να κάνεις κάτι από το να περιμένεις.

Σε κάθε περίπτωση άμα σου κολλήσει και δεν ξανά ανάψει θα σου αλλάξουν πλακέτα εντός εγγύησης.

Βάλε το μία φορά την ημέρα να παίρνει backup της συσκευής σου για να είσαι σίγουρος πως δεν θα χάσεις τίποτα και συνέχισε σαν να μη συνέβη τίποτε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε σχολιαζει κατι για το καινουριο update? Τι φαση? Παρατηρήσατε κατι καλο ή κακο οσοι το κάνατε? Χθες μου ηρθε η αναβάθμιση, για δωστε λιγο τα φωτα σας γιατι χωρις να ακουσω γνωμες δε παιζει να το κανω, android ειναι αυτο!

 

http://imgur.com/a/ElEpF

 

ίσως γιατί δεν το πήραμε;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως ρυθμίζουμε τα χρώματα του Led τι σημαίνουν κάθε φορά..; βλέπω διαφορα χρώματα ανάλογα την ειδοποίηση αλλά πουθενά δεν βλέπω ρύθμιση..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ψάξε στο store για σχετικές εφαρμογές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ! Αν έχει κάποιος εικόνα από το mate 9 θα εκτιμούσα ένα συγκριτικό με το S7 edge. Στριφογυρίζει στο μυαλό η αλλαγή αλλά δυσκολεύομαι να αφήσω το σ7 λόγω κάμερας και χρωμάτων. Στα 2 αυτά θέματα ξέρει κάποιος πως τα πάει το mate?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα πάει εξαιρετικά όμως αμφιβάλλω αν μπορεί να ανταγωνιστεί σε οθόνη το s7 edge ,όπως φυσικά και στις νυχτερινές λήψεις,απλά η άποψή μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η αλήθεια είναι ότι διάβασα κάποια reviews χθες που με φρεναραν αρκετά. Ειδικά στο θέμα της ανάλυσης οθόνης. Οπότε μάλλον θα μείνω εδώ που είμαι ακόμα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...