Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελαβα πριν 1 ωρα.

Unbranded αλλα οχι σφραγισμενο.

Φορτισμενο στο 47% με τις ζελατινες και ολα αθικτα.

Οποτε ελπιζω να ειναι ολα οκ.

 

Εκανα κλήση, δεδομενα 3/4G δουλεψαν. Φαινονται ολα καλα. το εβαλα για φορτιση και μετα θα δοκιμασω το WIFI.

Nougat να βαλω ή οχι?

 

 

Tι εννοείς, "όχι σφραγισμένο" ?

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

H ταινια ηταν κομμενη. Νομιζω συνηθισμενο σε παραεισαγωγες αφου ουτε το καταστημα δεν εμπιστευεται τον προμηθευτη αλλα ουτε και ξερει τι εχει μεσα το κουτι.

Σε αλλο καταστημα skroutz που ρωτησα γνωστο και μεγαλο μου ειπε, θα ειναι σφραγισμενο αλλα δεν ξερει και δεν μπορει να ξερει αν θα ειναι branded αν δεν το ανοιξει.

 

To imei παντως στην συσκευη, στο αυτοκολητο, στο κουτι και στην αποδειξη ειναι οκ και το serial που ετρεξα στο ιντερνετ μου το εβγαλε ημερ. παραγωγης Απριλιος 17.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

H ταινια ηταν κομμενη. Νομιζω συνηθισμενο σε παραεισαγωγες αφου ουτε το καταστημα δεν εμπιστευεται τον προμηθευτη αλλα ουτε και ξερει τι εχει μεσα το κουτι.

Σε αλλο καταστημα skroutz που ρωτησα γνωστο και μεγαλο μου ειπε, θα ειναι σφραγισμενο αλλα δεν ξερει και δεν μπορει να ξερει αν θα ειναι branded αν δεν το ανοιξει.

 

To imei παντως στην συσκευη, στο αυτοκολητο, στο κουτι και στην αποδειξη ειναι οκ και το serial που ετρεξα στο ιντερνετ μου το εβγαλε ημερ. παραγωγης Απριλιος 17.

Υπάρχει και η περίπτωση που τα αυτοκόλλητα τα τυπώνει και τα βάζει το ίδιο το μαγαζί. Γι'αυτό να μη κοιτάς αυτοκόλλητα. Λίγα brands (Apple, htc, Sony) βάζουν ζελατίνα στο κουτί και έτσι μόνο διασφαλίζεται ότι δεν έχει ανοιχθεί.

Μη σε απασχολεί λοιπόν και απόλαυσε το.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι προστασία οθόνης βάλατε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ας με διορθώσουν οι γνωρίζοντες αλλά νομίζω πως δεν είναι αδιάβροχο στο θαλασσινό νερό. Σωστά?

 

Είναι αδιάβροχο στο νερό, δε θα χαλάσει λοιπόν, αλλά το αλάτι κάνει ζημιά και αν πάθει κάτι και το δουν δε θα σε καλύψουν. Μπορούν και τα διαπιστώνουν αυτά. Εξάλλου όλοι ξέρουμε πόσα άλατα έχει το θαλασσινό νερό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο βουτιά σε νερο γλυκό, εμενα χρειάστηκε καμια 4ωρες για να επανέλθει η συσκευή, και σε κλήσεις και σε ηχείο! Οταν το ειχα ανεφερει εδω μεσα, μου ειχαν απαντησει καποιοι φίλοι οτι ειναι λογικο! Τωρα κατα ποσο ειναι λογικο, δεν ξερω, μιας και διαβαζω οτι μερικοι μπορουν καπάκι μετα το νερο να την δουλέψουν κανονικα την συσκευή!

 

Ανάλογα πόση ώρα το βάζεις στο νερό και πως το βάζεις μπορεί να επανέλθει άμεσα ή μετά από ώρες. Πάντως αν το φυσηξεις λίγο από απόσταση να φύγει το νερό από τις θύρες επανέρχεται άμεσα σχετικά.

Επίσης το ότι άργησε να επανέλθει δε σημαίνει κάτι, μια σταγόνα να κάτσει ώρες μέσα αρκεί για να μην δουλεύει ο ήχος, αφού δεν αφήνει να παλλεται το ηχείο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι εμένα δούλευε κανονικά ...δοκιμασα αμέσως και το ηχείο και το ακουστικό με κλήση και τραγούδι αντιστοιχα. Όχι δεν είναι λογικό.

 

Εμενα νεκρωσε και το ηχείο και δεν μακουγανε και απο το μικροφωνο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι αδιάβροχο στο νερό, δε θα χαλάσει λοιπόν, αλλά το αλάτι κάνει ζημιά και αν πάθει κάτι και το δουν δε θα σε καλύψουν. Μπορούν και τα διαπιστώνουν αυτά. Εξάλλου όλοι ξέρουμε πόσα άλατα έχει το θαλασσινό νερό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ανάλογα πόση ώρα το βάζεις στο νερό και πως το βάζεις μπορεί να επανέλθει άμεσα ή μετά από ώρες. Πάντως αν το φυσηξεις λίγο από απόσταση να φύγει το νερό από τις θύρες επανέρχεται άμεσα σχετικά.

Επίσης το ότι άργησε να επανέλθει δε σημαίνει κάτι, μια σταγόνα να κάτσει ώρες μέσα αρκεί για να μην δουλεύει ο ήχος, αφού δεν αφήνει να παλλεται το ηχείο.

 

10δευτέρα μονο, το ακουπισα κανονικά φυσηξα ολα τα προαπαιτούμενα παρολαυτα ήθελα το χρονικό που ανέφερα!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα νεκρωσε και το ηχείο και δεν μακουγανε και απο το μικροφωνο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

10δευτέρα μονο, το ακουπισα κανονικά φυσηξα ολα τα προαπαιτούμενα παρολαυτα ήθελα το χρονικό που ανέφερα!

 

Εντάξει λογικό είναι, μην κολλατε, τόσα χρόνια όλα τα αδιάβροχα έτσι μου ήταν. Απλά τυχαίνει άλλες φορές να φτιάχνουν αμέσως άλλες όχι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή έχασα το γνήσιο καλώδιο φόρτισης και περοεργως απο εκει που ειχα 10 δεν βρίσκω κανένα, χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο καλώδιο ο ταχυφορτιστης?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή έχασα το γνήσιο καλώδιο φόρτισης και περοεργως απο εκει που ειχα 10 δεν βρίσκω κανένα, χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο καλώδιο ο ταχυφορτιστης?

Ναι χρειάζεται αν θέλεις ταχεία φόρτιση.. Το γνήσιο

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλοι φορτιστές υπάρχουν συμβατοί;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας καμία καλή εφαρμογή για ραδιόφωνο επειδή το s7edge δεν έχει (offline ραδιόφωνο)
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πιάνει στα πλάγια με λίγη πίεση κι αφού ακουστεί το "κλιτσ" του πατηματος..Στο s7,δεν χρειαζόταν τόση πίεση..Το fingertouch,μπλοκάρει κάποιες εφαρμογές που θέλουν δακτυλικό αποτύπωμα..Μαλλον,πρέπει να πάρω πληρωμένη έκδοση..Οσοι είχαν θέμα πώς λύθηκε?

 

Θυμαμαι οταν είχα ρωτήσει αρχικά στο forum για το συγκεκριμένο πρόβλημα ,μου είχε απαντήσει ένα παιδι οτι η αντιπροσωπεία δε το θεωρεί πρόβλημα και με παρα πολλα ζόρια του το αλλάξανε και είχε πάλι το ίδιο πρόβλημα

Και εμένα έτσι δουλεύει και θεωρώ οτι είναι προβληματική συμπεριφορά του home button , σε s7 edge φιλου λειτουργεί μια χαρά όπως και σε ενα άλλο s7 που το έχω δεί , οπως επίσης και στο S6 που είχα

Τι προτείνετε; Αν λέγαμε πχ οτι δουλευε καλά και ξεκίνησε να το κάνει το πρόβλημα θα το αλλάξουν ;

Εχει πάει κανεις πρόσφατα για αυτό το πρόβλημα στο service;

Το δικό μου πάντως απο τη πρώτη μέρα έτσι είναι και δεν είναι δικαιολογία να σου λένε απλα πάτα το στο κέντρο...

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι οταν είχα ρωτήσει αρχικά στο forum για το συγκεκριμένο πρόβλημα ,μου είχε απαντήσει ένα παιδι οτι η αντιπροσωπεία δε το θεωρεί πρόβλημα και με παρα πολλα ζόρια του το αλλάξανε και είχε πάλι το ίδιο πρόβλημα

Και εμένα έτσι δουλεύει και θεωρώ οτι είναι προβληματική συμπεριφορά του home button , σε s7 edge φιλου λειτουργεί μια χαρά όπως και σε ενα άλλο s7 που το έχω δεί , οπως επίσης και στο S6 που είχα

Τι προτείνετε; Αν λέγαμε πχ οτι δουλευε καλά και ξεκίνησε να το κάνει το πρόβλημα θα το αλλάξουν ;

Εχει πάει κανεις πρόσφατα για αυτό το πρόβλημα στο service;

Το δικό μου πάντως απο τη πρώτη μέρα έτσι είναι και δεν είναι δικαιολογία να σου λένε απλα πάτα το στο κέντρο...

 

Στο δικο μου παντως που το αγορασα πριν 3 μερες δουλευει οκ. Δοκιμασα μεχρι και με το νυχι να το πατησω οσο πιο ακρη μπορω. Και στις 2 πλευρες δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για offline όχι online..όπως τα κλασικά ραδιόφωνα
Ρε αγόρι μας τρολάρεις?

Αφού δεν έχεις το hardware για ράδιο, τί να το κάνεις το software ?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για offline όχι online..όπως τα κλασικά ραδιόφωνα
Πως θα σου δουλέψει το offline από τη στιγμή που δεν υποστηρίζει ράδιο το κινητό ;;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει λάβει κάνεις το patch Ιουνίου γιατί εγώ με το ελληνικό λογισμικό είμαι ακόμα στου μαίου
Link to comment
Share on other sites

Απορώ αυτό το search option που έχει το φόρουμ πάνω δεξιά αν το έχετε δει μερικοί....

 

Το παραπάνω θέμα έχει σχολιαστεί εκτενώς στο παρελθόν. Κάντε ένα κόπο και ψάξτε το λίγο γιατί είναι σαν να σπαταλάμε τα λόγια μας τσάμπα εδώ.

 

Το θέμα αυτό λοιπόν υφίσταται σε κάποιες συσκευές και η επίσημη θέση της εταιρείας είναι πως δε το αποδέχεται σαν κατασκευαστικό λάθος μιας και το home button έχει σχεδιαστεί να το πατάμε στο κέντρο.

 

Όσοι λοιπόν δε το έχετε καλώς, όσοι το έχετε αποδεχτείτε το και ζήστε με αυτό. Και με αλλαγή οθόνης - home button (αυτά αλλάζουν μαζί, μετά από τσακωμο στο service σε προηγούμενη δική μου συσκευή), το πρόβλημα δε διορθώθηκε.

 

Ας προχωρήσουμε παρακάτω λοιπόν...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει λάβει κάνεις το patch Ιουνίου γιατί εγώ με το ελληνικό λογισμικό είμαι ακόμα στου μαίου

Ναι εδώ και κάνα 2 εβδομάδες με cosmote όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...