Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανως και οχι απο οτι συμπεραινω. Σε καποιους μετα απο restart ειναι πρασινη η γραμμη και εχει το νουμερο 2 αρα ειναι βαθμονομημενη. Σε μενα που ειναι μονιμως στο 0 και ΔΕΝ κλειδωνει δορυφορους εχει προβλημα. Σε καποιους που ειναι στο 0 αλλα κλειδωνει δορυφορους τοτε δεν εχει θεμα για αντικατασταση απλα θελει βαθμονομηση. Αυτα συμπεραινω εγω. Αμα πας στο Service ενημερωσε μας να ξερουμε.

Σαν λογική σιγουρα ειναι ενα θεμα αλλα η βαθμονομηση ειναι γελοια ειδικα για να γινει απο κοκκινο και μηδεν σε πρασινο και 2 αλλα και σε μπλε 3 ειναι πανευκολο ουτε οκταρια ουτε τιποτε αν κουνησεις την συσκευη σε 5 δευτερολεπτα ειναι οκ... καποιος που δεν το γνωριζει το θεμα μπορει και απο τις κινησεις του κινητου να κανει βαθμονομηση χωρις να το καταλαβει...τοσο απλα :p

Οποσδηποτε προκειται για μια βλακεια ολη αυτη η διαδικασια αλλα εξισου θεωρω βλακεια να παει καποιος το κινητο να το ανοιξουν χωρις ουσιαστικό λογο αλλα και χωρις σιγουρο αποτελεσμα γιατι εαν 7 με 8 κινητα που γνωριζω εγω εχουν την ιδια συμπεριφορα καθως και οσους ξερουμε ολοι εδω μεσα για φανταστειτε την βλακεια που ξεστομισε ο ''υπευθυνος''' του σερβις για αλλαγη πλακετας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σαν λογική σιγουρα ειναι ενα θεμα αλλα η βαθμονομηση ειναι γελοια ειδικα για να γινει απο κοκκινο και μηδεν σε πρασινο και 2 αλλα και σε μπλε 3 ειναι πανευκολο ουτε οκταρια ουτε τιποτε αν κουνησεις την συσκευη σε 5 δευτερολεπτα ειναι οκ... καποιος που δεν το γνωριζει το θεμα μπορει και απο τις κινησεις του κινητου να κανει βαθμονομηση χωρις να το καταλαβει...τοσο απλα :p

Οποσδηποτε προκειται για μια βλακεια ολη αυτη η διαδικασια αλλα εξισου θεωρω βλακεια να παει καποιος το κινητο να το ανοιξουν χωρις ουσιαστικό λογο αλλα και χωρις σιγουρο αποτελεσμα γιατι εαν 7 με 8 κινητα που γνωριζω εγω εχουν την ιδια συμπεριφορα καθως και οσους ξερουμε ολοι εδω μεσα για φανταστειτε την βλακεια που ξεστομισε ο ''υπευθυνος''' του σερβις για αλλαγη πλακετας.

Συμφωνώ απόλυτα..Πάντως,θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει έστω κι ένας που δεν έχει το "πρόβλημα"...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν πατε να συνδεθειτε στο ιντερνετ σας βγαζει ενα θαυμαστικο για λιγο στη μπαρα του wi fi .

Το κληρονόμησε με τη nougat

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι τα ίδια μου κάνει και μένα με την πυξίδα. Ρεσταρτ κόκκινο και 0, από όπου και να το κάνω βαθμονόμηση, χάρτες, μενού κτλ γίνεται μπλε και 3. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν δουλεύει η πυξιδα (widget) στην edge οθόνη, όπως και να το γυρίσω τα βελάκια δεν αλλάζουν. Από την σάμσουνγκ που με πήραν αφού κανόνισα για απομακρισμένη βοήθεια μου είπαν ότι δεν φταίει το τηλέφωνο αλλά το widget και δεν μπορούν να κάνουν κάτι και θα κάνει η σάμσουνγκ ιντερνάσιοναλ σε επόμενη αναβάθμιση.

Νομίζω οτι το πρόβλημα έγινε μετά από την αναβάθμιση στην νουγκατ, αλλά αυτο που με ενόχλησε με τον τύπο (και του το είπα) είναι, οτι με πήρε να μου πει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι, χωρίς να συνδεθεί κανείς με το τηλ. μου μέσω της εφαρμογής τους για να δει το προβλημα, μήπως το ξέρουν οτι υπάρχει πρόβλημα? και το άλλο οτι θα κάνει κατι η μητρική εταιρεία κάποια στιγμή χώρις να ξέρει πότε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μαλλον εκανα πατατα...Εβαλα μια εφαρμογη την easyHome - Fingerprint Actions v3.12 και τη ρυθμισα με κωδικο κτλ.Την διεγραψα καποια στιγμη και τωρα που χρειαστηκα και εκανα επανεκινηση το κινητο μου ζηταει τον κωδικο που ειχα βαλει.Αλλα δυστυχως δεν μπαινω μεσα πλεον.Λειπει προφανως η εφαρμογη αφου την διεγραψα; Τι κανω τωρα;

 

Κάτι παρόμοιο είχα πάθει κι εγώ με μια Lock app εφαρμογή και μετά από restart δεν δεχόταν τον κωδικό ασφαλείας δεν μπορούσα να μπω στο τηλ με τίποτα. Η μόνη λύση είναι να μπεις στο Samsung account σου. http://findmymobile.samsung.com

Δώσε id το email σου και τον κωδικό σου. Με το που μπεις δεξιά κάτω σου δίνεται η επιλογή ξεκλείδωμα της συσκευής μου.

Edited by Joanna7
Link to comment
Share on other sites

Ενα πληρες backup ολης της συκευης πως θα το παρω παιδια; Ενοω ολα απο ρυθμισεις,στησιμο και εφαρμογες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και ροδινα με το λογισμικο και το hardware, η συσκευη πεταει και οχι απλα πεταει αλλα ειναι πυραυλος, αλλα...ειναι μαγνητης σκονης λογω οτι ειναι και μαυρο, εβαλα τις προαλες ενα 3D τζαμακι και τελικα εκατσε τελεια με μια λεπτη απλη θηκη σιλικονης ομως μεσα απο το τζαμακι εχει μαζεψει καμποση σκονη και μαλιστα φαινετε και με το ματι ανετα και οχι μονο μεσα απο το τζαμακι αλλα και πισω απο τη σιλικονη, λετε να γρατζουνιστει ή οχι λογω gorilla glass 4?
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και 'γω του κινητου εδω και πεντε μερες! Να ρωτησω ρε παιδες ειναι φυσιολικο σε λειτουργεια πτησης να τρωει κοντα στο 10%?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Δεν κάνω καμία σύγκριση φυσικά... άλλο sammy, άλλο LG. Αυτό που βλέπω άμεσα είναι ένα πολύ πιο ελαφρύ και smooth os, χωρίς τα "περιττά" της sammy. Κατασκευή άριστη, οθόνη φοβερή (όχι S7 edge/S8 στα χρώματα φυσικά), και αν και είμαι στην πρώτη φόρτιση, η μπαταρία δείχνει πολύ καλύτερη από ότι περίμενα! Με έτοιμο screen protector περασμένο επάνω από την εταιρεία (ξέρετε όλοι εδώ την πικρή ιστορία με τα edge... ). Το UI δεν με τρελαίνει, αλλά μπήκε άμεσα Nova launcher...αυτά προς το παρόν. Άντε να δούμε πόσο θα αντέξω, πριν πάω για S8. Ενώ όμως πήγα για S8, ειλικρινά μου περάσανε από το μυαλό όλα αυτά που έχω περάσει με το S7 edge (μην πέσει ούτε σε χαλί, μην ακουμπήσει πουθενά, μην το ένα μην το άλλο...) Και είδα το LG και μου άρεσε! Η απλότητα και η λιτή flat κατασκευή!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+1000 για το βάσανο της οθόνης edge η όποια δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από τις flat.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και 'γω του κινητου εδω και πεντε μερες! Να ρωτησω ρε παιδες ειναι φυσιολικο σε λειτουργεια πτησης να τρωει κοντα στο 10%?

Κι εσένα? Τι στο καλό.. Δεν είμαι μόνο εγώ τελικά.. :cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και 'γω του κινητου εδω και πεντε μερες! Να ρωτησω ρε παιδες ειναι φυσιολικο σε λειτουργεια πτησης να τρωει κοντα στο 10%?

 

Δεν νομίζω. Εκτός κι αν είναι χαμηλή η πτήση..... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο είχα πάθει κι εγώ με μια Lock app εφαρμογή και μετά από restart δεν δεχόταν τον κωδικό ασφαλείας δεν μπορούσα να μπω στο τηλ με τίποτα. Η μόνη λύση είναι να μπεις στο Samsung account σου. http://findmymobile.samsung.com

Δώσε id το email σου και τον κωδικό σου. Με το που μπεις δεξιά κάτω σου δίνεται η επιλογή ξεκλείδωμα της συσκευής μου.

Μπα δε με προλαβες και το εκανα hard reset να τελειωνω...Αλλα καλα που το εμαθα για κατι αλλο μη τυχει.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πάλι χθες έχασε 12% σε flight mode. Κι όταν ξύπνησα δεν ξεκλείδωνε με δακτυλικό. Όταν έβγαλα την λειτουργία πτήσης ξεκλείδωσε κανονικά.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Εντωμεταξύ έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και έχω αλλάξει και sim.. και πάλι μου κάνει κόλπα. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πάλι χθες έχασε 12% σε flight mode. Κι όταν ξύπνησα δεν ξεκλείδωνε με δακτυλικό. Όταν έβγαλα την λειτουργία πτήσης ξεκλείδωσε κανονικά.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Εντωμεταξύ έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και έχω αλλάξει και sim.. και πάλι μου κάνει κόλπα. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ απίστευτο αυτό που σου συμβαίνει.Τα εχεις αλλαξει ολα,πλακέτα,μπαταρια,και τωρα αν θυμάμαι καλά και συσκευη!Το προβλημα πρεπει να οφειλεται σε καποια εφαρμογή που δεν μπορεις να αποχωριστεις.Εμενα παλαιοτερα σε κινητο παρατηρουσα ότι μου τελειωνε πολύ γρήγορα η μπαταρία.Το πρόβλημα ηταν μια adblocker εφαρμογή.Επισης ειχα cosmote,Που παρόλο που πιανει καλά γενικά,στο σπίτι μου ειχα 2 παυλες.Μεγαλος θορυβος δηλαδή στο σημα.Τωρα που ετυχε η wind να ανοιγει κεραία και να πιάνω καμπάνα εβαλα wind.Tα 2 τελευταια κινητα που ειχα αυτα τα 2 χρονια με τελευταια το s7 edge περναγαν της 6 ωρες ανοιχτης οθονης εξαιτιας του αψογου σηματος.Τωρα θα μου πεις εσυ χάνεις σε λειτουργια πτήσης.Αλλα να γινεται κατι κουφό με την σιμ?Μηπως να το δοκιμασεις με σιμ αλλης εταιριας ή χωρίς σιμ?ε αν τα εκανες και αυτά,αλλαξε σπίτι:p τι να πω

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πάλι χθες έχασε 12% σε flight mode. Κι όταν ξύπνησα δεν ξεκλείδωνε με δακτυλικό. Όταν έβγαλα την λειτουργία πτήσης ξεκλείδωσε κανονικά.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Εντωμεταξύ έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και έχω αλλάξει και sim.. και πάλι μου κάνει κόλπα. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω αν θα αντεχα στην θεση σου με τοση ταλαιπωρια που εχεις τραβηξει.

Το πιο πιθανο να το ειχα κανει θρυψαλλα και να επαιρνα κανα One Plus 3T.

Εκτος κι αν σε κυνηγαει καιρο η γκαντεμια :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πανω απο 3-4 δεν χανω και χωρις να το εχω σε flight mode. Απλα κλείνω wifi και δεδομενα
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το πρόβλημα να ναι η θηκη?μηπως ο φιλος εχει την θηκη led της samsung?Αυτη την τσιμπαει μπαταρια.Κατι για 1% στο δυωρο εχω διαβάσει
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

+1000 για το βάσανο της οθόνης edge η όποια δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από τις flat.

 

Προσφέρει...κανει πιο στενή την συσκευή στα πλάγια, ειδικά σε τέτοιες συσκευές με μεγάλες οθόνες. Το πιο σημαντικό στις διαστάσεις δεν ειναι το ύψος αλλά το πλάτος για το πόσο πιο βολική θα είναι μια συσκευη στο πιάσιμο. Ειδικά τώρα με τις τεράστιες οθόνες των s8 και κυρίως του plus.

Κατά τ'άλλα βέβαια οι λειτουργίες edge είναι gimmick...νομιζω ότι οι περισσότεροι δεν τις χρησιμοποιούμε ή έστω δεν τις χρησιμοποιούμε συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι χθες έχασε 12% σε flight mode. Κι όταν ξύπνησα δεν ξεκλείδωνε με δακτυλικό. Όταν έβγαλα την λειτουργία πτήσης ξεκλείδωσε κανονικά.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Εντωμεταξύ έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και έχω αλλάξει και sim.. και πάλι μου κάνει κόλπα. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου **** τη σαμσουνγκ.αυτα πρεπει να γινονται μονο στα σαμσουνγκ.ακριβως τα ιδια και σε μενα.1 αυτο που σου χανει μπαταρια σε flight mode τοσο πολυ λογικα καποια εφαρμογη σκαλωσε κανε ενα wipe cache απο recovery και θα φτιαξει και 2 με το δαχτυλικο αποτυπωμα μου το εχει κανει 2 φορες οταν ξυπναγα το πρωι,τωρα δεν μου το εχει ξανακανει.αντε και ξαναπερνα το δαχτυλικο παλι και κανε πρωτα ενα καθαρισμα στο δαχτυλικο.εγω αυτα εκανα.πιστευω θα εισαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι χθες έχασε 12% σε flight mode. Κι όταν ξύπνησα δεν ξεκλείδωνε με δακτυλικό. Όταν έβγαλα την λειτουργία πτήσης ξεκλείδωσε κανονικά.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Εντωμεταξύ έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και έχω αλλάξει και sim.. και πάλι μου κάνει κόλπα. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξαναπέρασε τη ROM με το odin από την αρχή . Δε μπορεί, θα στρώσει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε παρατηρησει οτι καποιες φορες σε φοντο ασπρο οταν εισαι στο φως αλλαζει το χρωμα και γινεται σαν οχρα κιτριν.το εχετε παρατηρησει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι χθες έχασε 12% σε flight mode. Κι όταν ξύπνησα δεν ξεκλείδωνε με δακτυλικό. Όταν έβγαλα την λειτουργία πτήσης ξεκλείδωσε κανονικά.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Εντωμεταξύ έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και έχω αλλάξει και sim.. και πάλι μου κάνει κόλπα. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πες μας μια μια τις εφαρμογές που έχεις μέσα. Όλες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε παρατηρησει οτι καποιες φορες σε φοντο ασπρο οταν εισαι στο φως αλλαζει το χρωμα και γινεται σαν οχρα κιτριν.το εχετε παρατηρησει αυτο.

Κάτω από έντονο φως γίνεται σε όλα τα χρώματα αυτή η παραμόρφωση αλλά είναι "φυσιολογική".

Δεν ξέρω αν είναι χαρακτηριστικό των AMOLED καθώς το θυμάμαι να γίνεται από εποχής Note 4.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...