Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής για να μην κάνω καμιά πατάτα.

 

Θέλω να επιστρέψω σε unrooted device. Ποια rom ακριβώς θα περάσω από αυτές π έχει στο sammobile; Θα περάσω GREECE σκέτο, Cosmote ή της Vodafone;

Είμαι με συμβόλαιο vodafone. Μπορώ να δω κάπου τις διαφορές μεταξύ αυτών των 3 ROM για να καταλάβω τις διαφορές τους;

 

Πρέπει να γυρίσω από root γτ έχω κάποια θεματάκια με διάφορα apps που crasharoun με το που ανοίξουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά γειά σας. Έχω ένα πρόβλημα, ενώ έβαλα μια κάρτα sd στο τηλέφωνο με διάφορα αρχεία, όταν πάω να τα ανοίξω από το play, έχει και τους φακέλλους, και τραγούδια χύμα. Μπορεί να μου πεί κάποιος γιατί γίνεται αυτό? Επίσης όταν βάλω ένα ring tones σε μια επαφή από τον φάκελλο της κάρτας τότε αυτό πηγαίνει και εγκαθίσταται στον φάκελλο ring tones του κινητού και μετά άμα θέλεις να το αφαιρέσεις δεν έχει επιλογή. Τα ring tones μπορώ να τα βάλω στην συσκευή απευθείας και όχι στην κάρτα?. Σας παρακαλώ, εάν μπορείτε θέλω την βοήθειά σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το ειχα αναφερει και παλιοτερα και ηθελα την βοηθεια σας.

Εδω και αρκετο καιρο οταν ειμαι σε εξωτερικο χωρο στην οθονη μου εμφανιζει οριζοντιες και καθετες μωβ γραμμες.

Σε κλειστους χωρους η οθονη φαινεται μια χαρα. Οσο παει τοσο χειροτερευει αυτο το φαινομενο.

 

Παω για αλλαγη οθονης; Επειδη ειμαι σε νησι για δουλεια πως μπορω να το κανω αν χρειαστει Service?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ αργούσε πολύ να φορτίσει αλλά ήταν γιατί δεν έβγαζα το φορτιστή από την πρίζα καθόλου τον είχα συνέχεια στο ρεύμα κανονικά με το που το φορτίζεις πρέπει να βγαίνει από την πρίζα έτσι λύθηκε το πρόβλημα μου! Την ταχεία φόρτιση δεν την βρίσκεις η δεν μπαίνει σε λειτουργία?

 

Δεν μπαίνει σε λειτουργία. Ένω είναι ενεργοποιημένη η ταχεία δεν λειτουργεί. Επίσης, και η κανονική φόρτιση αργεί πιο πολύ και από τον θάνατο. Έχω δοκιμάσει ότι φορτιστή υπάρχει στον κύκλο μου, όλοι τα ίδια.

Συνάμα, προσπάθησα να φλασαρω ξανά BTU και να βγάλω της κοσμοτε αλλά δεν αναγνωρίζει το κινητό ο υπολογιστής με κανένα καλώδιο και με κανένα τρόπο...

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσουμε το aod του s8 μετά το τελευταίο update?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πέρασα πριν λίγο στο flat την τελευταία έκδοση του aod s8(έχω κάνει και το update της ρομ πριν λίγες μερες), χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα πριν λίγο στο flat την τελευταία έκδοση του aod s8(έχω κάνει και το update της ρομ πριν λίγες μερες), χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ μετά το τελευταίο update πέρασα τον launcher s8, aod s8 και συλλογή κανονικά. Η συλλογή κρασάρει λίγο γι αυτό χρησιμοποιώ quickpic χρόνια τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα πριν λίγο στο flat την τελευταία έκδοση του aod s8(έχω κάνει και το update της ρομ πριν λίγες μερες), χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς το περάσες φίλε μου γιατί εμενα δεν με αφήνει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για κάνε μια προσπαθεια

 

https://www.sammobile.com/apk/aodservice/always-on-display-2-6-73/

 

και κάνε αν θες και μια δοκιμή με την συλλογη

 

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/gallery/gallery-5-3-01-54-release/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς αυτά τα δύο δεν με αφήνει να τα περάσω....αλλα κάτι αλλά τύπου mail, notes, call, messages, contacts με άφησε κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς το περάσες φίλε μου γιατί εμενα δεν με αφήνει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς αυτά τα δύο δεν με αφήνει να τα περάσω....αλλα κάτι αλλά τύπου mail, notes, call, messages, contacts με άφησε κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκανες wipe cache και data της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Εκανες wipe cache και data της εφαρμογής;

Να το κάνω στην εφαρμογή συγκεκριμένα ή Γενικά στο τηλέφωνο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω στην εφαρμογή συγκεκριμένα ή Γενικά στο τηλέφωνο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην εφαρμογή φιλε αυτην που θέλεις να αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Πώς το περάσες φίλε μου γιατί εμενα δεν με αφήνει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς αυτά τα δύο δεν με αφήνει να τα περάσω....αλλα κάτι αλλά τύπου mail, notes, call, messages, contacts με άφησε κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έκανα κάτι το ιδιαίτερο. Είχα την προηγούμενη έκδοση του aod s8 και πέρασα την τελευταία με τον κλασσικό τρόπο που περνάμε κάθε εφαρμογη

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το ειχα αναφερει και παλιοτερα και ηθελα την βοηθεια σας.

Εδω και αρκετο καιρο οταν ειμαι σε εξωτερικο χωρο στην οθονη μου εμφανιζει οριζοντιες και καθετες μωβ γραμμες.

Σε κλειστους χωρους η οθονη φαινεται μια χαρα. Οσο παει τοσο χειροτερευει αυτο το φαινομενο.

 

Παω για αλλαγη οθονης; Επειδη ειμαι σε νησι για δουλεια πως μπορω να το κανω αν χρειαστει Service?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε μου πας για αλλαγή οθόνης σε εγγύηση. Αν είσαι Αθήνα πήγαινε Smartech στο Χαϊδάρι και σε μία ώρα το πολύ θα είσαι έτοιμος. Αρκεί να έχει οθόνες, που τώρα κατά 99% υπάρχουν σε στοκ. Πάρε ένα τηλέφωνο όμως πρώτα καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... προχθές μου έπεσε το κινητό (S7 edge) κ η οθόνη έγινε θρυψαλα!! Με μαύρη καρδιά δυστυχώς το πήγα στο service της Samsung πλήρωσα ένα 300αρι κ όλα καλά... ολοκαίνουργια οθόνη πληκτρολόγιο κ το μεταλλικό γύρω από αυτή.. όλα καλά απλά έχω ένα θέμα...με το παραμικρό άγγιγμα η οθόνη είναι πολύ ευαίσθητη κ αν πατήσω κάπου μου το ανοίγει ενώ εγώ θέλω να κάνω scroll... υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση μήπως??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάτι λίγο άσχετο με το S7 συγκεκριμένα. Θυμάμαι πριν κάνα χρόνο στο Note 4 υπήρχε μια εφαρμογή στο play όπου εάν είχες και Samsung TV μπορούσες να κάνεις mirror ότι δείχνει γ τηλεόραση στο κινητό. Ξέρει μήπως κανείς ποια ήταν και αν γίνεται και στο Edge?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... προχθές μου έπεσε το κινητό (S7 edge) κ η οθόνη έγινε θρυψαλα!! Με μαύρη καρδιά δυστυχώς το πήγα στο service της Samsung πλήρωσα ένα 300αρι κ όλα καλά... ολοκαίνουργια οθόνη πληκτρολόγιο κ το μεταλλικό γύρω από αυτή.. όλα καλά απλά έχω ένα θέμα...με το παραμικρό άγγιγμα η οθόνη είναι πολύ ευαίσθητη κ αν πατήσω κάπου μου το ανοίγει ενώ εγώ θέλω να κάνω scroll... υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση μήπως??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δοκίμασε αυτό που είχα κάνει και στη δική μου περίπτωση από αλλαγή οθόνης και πες μου

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6990412

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Τι το ιδιαίτερο έχει η εφαρμογή AOD του S8 σε σχέση με αυτή του S7 Edge;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS! Μου εβγαλε ενα πολυ παραξενο εικονιδιο ακριβως μετα το εικονιδιο instal updates λιγο πριν μπω στη λειτουργεια recovery mode για να κανω hard reset, μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως ειναι αυτο και δευτερον λετε να χασω την εγγυηση με το hard reset?

 

Τα εικονιδια εδω>>>>> http://imgur.com/a/DIEzP και εδω>>>> http://imgur.com/a/3GqQR

Τι ειναι αυτο το ''NO COMMAND''?

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS! Μου εβγαλε ενα πολυ παραξενο εικονιδιο ακριβως μετα το εικονιδιο instal updates λιγο πριν μπω στη λειτουργεια recovery mode για να κανω hard reset, μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως ειναι αυτο και δευτερον λετε να χασω την εγγυηση με το hard reset?

 

Τα εικονιδια εδω>>>>> http://imgur.com/a/DIEzP και εδω>>>> http://imgur.com/a/3GqQR

 

Όχι φίλε μου αυτά βγάζει σε όλους πριν πάει στο stock recovery. Δεν θα έχεις θέμα προχώρα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μετά από κάθε επανεκκίνηση, ο σένσορας της πυξίδας θέλει καλιμπράρισμα? γνωρίζει κανείς?.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μετά από κάθε επανεκκίνηση, ο σένσορας της πυξίδας θέλει καλιμπράρισμα? γνωρίζει κανείς?.

 

Τα λέω και κάποια ποστ πιο πίσω. Αν κάνεις το τεστ από το service menu και δείχνει μετά από κάθε επανεκκίνηση ότι θέλει βαθμονόμηση πας για εγγύηση και αλλαγή πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

πήγα στην smartec για να μου αλλάξουν κάμερα μου έκαναν format και μου είπαν οτι έκαναν και αναβάθμιση είχα πορτογαλικό και πάλι πορτογαλικό έχω αλλα δεν ξέρω αν έκαναν το τελευταίο update που βγήκε πριν κάτι μέρες τώρα έχω G935FXXU1DQB3/G935FTPH1DQA8/G935FXXU1DQB1

αυτή είναι με το τελευταίο update???

 

Την έκαναν πάντως την ζημια μου έκαναν γρατζουνιά στο home κουμπί

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

πήγα στην smartec για να μου αλλάξουν κάμερα μου έκαναν format και μου είπαν οτι έκαναν και αναβάθμιση είχα πορτογαλικό και πάλι πορτογαλικό έχω αλλα δεν ξέρω αν έκαναν το τελευταίο update που βγήκε πριν κάτι μέρες τώρα έχω G935FXXU1DQB3/G935FTPH1DQA8/G935FXXU1DQB1

αυτή είναι με το τελευταίο update???

 

Την έκαναν πάντως την ζημια μου έκαναν γρατζουνιά στο home κουμπί

Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, πριν δώσεις το κινητό βγαζεις φωτογραφιες μπροστά στον υπάλληλο πως είναι και αν γινει ζημιά απαιτας άμεσα διορθωση.

Εγω δεν θα το άφηνα Ετσι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, πριν δώσεις το κινητό βγαζεις φωτογραφιες μπροστά στον υπάλληλο πως είναι και αν γινει ζημιά απαιτας άμεσα διορθωση.

Εγω δεν θα το άφηνα Ετσι πάντως.

ε και τώρα τι να κάνω τώρα έγινε και να τους το πάω πάλι και να τους πω ήρθα χθες και μου κάνατε αυτό δεν θα το πιστέψουν

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...